Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24346
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 19 Ιουν 2019, 00:23

μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 00:19
Ειμαι εναντιον των υποχρεωτικων εμβολιων, ειναι παραβιαση της ελευθεριας και της αυτονομιας του καθε ανθρώπου. Δεν ειμαι υποχρεως να αποτελώ μερος της ασπίδας σας. Αν καποιος θελει να πρωωθησει τον εμβολιασμο, να μην χρησιμοποιει μεθοδους γκαουλαϊντερ, να εξηγησει στον κοσμο την αναγκη του εμβολιασμου, την ακινδυνοτητα του και την αγάπη στην επιστήμη. Τοσα χρονια στην Δ. Ευρώπη δεν ηταν υποχρεωτικος και δεν υπήρξε προβλημα.
Μέχρι που υπήρξε.

Εγώ σε αυτά είναι όντως κομμουνιστής. Δεν εξηγείς τίποτα. Αρπάζεις δέκα τους αφαιρεις την κηδεμονία τους χώνεις είκοσι χρόνια μέσα και τους κρέμας στα μανταλάκια. Και ισόβια σε ισάριθμους επίορκους γιατρούς. Και όλοι κρεμιούνται στα μανταλάκια με διευθυνσεις και ονόματα γονέων.

Που θα εξηγούμε στη μαλακισμενη που κάνει έρευνα στη χέστρα με το κινητό στο χέρι.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29355
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 19 Ιουν 2019, 00:31

foscilis έγραψε:
19 Ιουν 2019, 00:23
μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 00:19
Ειμαι εναντιον των υποχρεωτικων εμβολιων, ειναι παραβιαση της ελευθεριας και της αυτονομιας του καθε ανθρώπου. Δεν ειμαι υποχρεως να αποτελώ μερος της ασπίδας σας. Αν καποιος θελει να πρωωθησει τον εμβολιασμο, να μην χρησιμοποιει μεθοδους γκαουλαϊντερ, να εξηγησει στον κοσμο την αναγκη του εμβολιασμου, την ακινδυνοτητα του και την αγάπη στην επιστήμη. Τοσα χρονια στην Δ. Ευρώπη δεν ηταν υποχρεωτικος και δεν υπήρξε προβλημα.
Μέχρι που υπήρξε.

Εγώ σε αυτά είναι όντως κομμουνιστής. Δεν εξηγείς τίποτα. Αρπάζεις δέκα τους αφαιρεις την κηδεμονία τους χώνεις είκοσι χρόνια μέσα και τους κρέμας στα μανταλάκια. Και ισόβια σε ισάριθμους επίορκους γιατρούς. Και όλοι κρεμιούνται στα μανταλάκια με διευθυνσεις και ονόματα γονέων.

Που θα εξηγούμε στη μαλακισμενη που κάνει έρευνα στη χέστρα με το κινητό στο χέρι.
:g094:


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
alekhine
Δημοσιεύσεις: 12465
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 14:36
Phorum.gr user: alekhine
Τοποθεσία: Highway to ΚΤΕΛ

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alekhine » 19 Ιουν 2019, 10:37

θαχει ενδιαφερον αν καποιος διευθυντης σχολειου αρνηθει να γραψει ανεμβολιαστο παιδι στο σχολειο του
πατησιωτης έγραψε:
10 Μαρ 2021, 20:59
Ο Σημίτης είναι η συνέχεια του Κωνσταντίνου Καραμανλή,στην Ευρώπη,στα ελληνοτουρκικά,στο ανήκομεν εις την Δύσιν,στην οικονομία,παντού.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24346
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 19 Ιουν 2019, 10:50

Δε μπορεί.

Μπορεί αν θέλει να πιέζει τους γονείς να το εμβολιάζουν. Μπορεί να αρνηθεί να έχει το παιδί -για την ασφάλεια του ίδιου του παιδιου- αν υπάρξει.κρουσμα ή επιδημία. Μέχρι εκεί. Δε μπορεί καν να ειδοποιήσει την πρόνοια ή τους άλλους γονείς, λόγω απορρήτου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Ιουν 2019, 11:04

Υπάρχουν καταγεγραμμένες περιπτώσεις αντιεμβολιαστών που νόσησαν;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

zteo
Δημοσιεύσεις: 9842
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:36

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από zteo » 19 Ιουν 2019, 11:08

Αυτή η ψεκασμενη θεωρία χρησιμοποιείται για να μεταφέρει το θέμα της υγείας στην ιδιωτική πρωτοβουλία και στην τσέπη του καθενός.Στην ουσία θέλουν να κάνουν την υγεία προνόμιο της ελίτ.Δεχομαι ότι μπορεί τα εμβόλια να προκαλέσουν επιπλοκές.Θελω όμως να γίνει επιστημονική έρευνα ώστε να εξηγηθεί ο μηχανισμός των επιπλοκών οχι να σταματήσει ο υποχρεωτικός εμβολιασμός.Μαλιστα θα το προχωρήσω και ένα βήμα παραπέρα ζητώντας να μπει στους υποχρεωτικους εμβολιασμους το εμβόλιο για τον καρκίνο της μήτρας που ανακαλύφθηκε πριν από μερικά χρόνια
Όποιος σπέρνει Τσιπρες και ραντίζει Ανδρουλακηδες θερίζει Μητσοτακιδες και μια γκέισα Παναγία.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 19 Ιουν 2019, 11:09

foscilis έγραψε:
19 Ιουν 2019, 00:23
μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 00:19
Ειμαι εναντιον των υποχρεωτικων εμβολιων, ειναι παραβιαση της ελευθεριας και της αυτονομιας του καθε ανθρώπου. Δεν ειμαι υποχρεως να αποτελώ μερος της ασπίδας σας. Αν καποιος θελει να πρωωθησει τον εμβολιασμο, να μην χρησιμοποιει μεθοδους γκαουλαϊντερ, να εξηγησει στον κοσμο την αναγκη του εμβολιασμου, την ακινδυνοτητα του και την αγάπη στην επιστήμη. Τοσα χρονια στην Δ. Ευρώπη δεν ηταν υποχρεωτικος και δεν υπήρξε προβλημα.
Μέχρι που υπήρξε.

Εγώ σε αυτά είναι όντως κομμουνιστής. Δεν εξηγείς τίποτα. Αρπάζεις δέκα τους αφαιρεις την κηδεμονία τους χώνεις είκοσι χρόνια μέσα και τους κρέμας στα μανταλάκια. Και ισόβια σε ισάριθμους επίορκους γιατρούς. Και όλοι κρεμιούνται στα μανταλάκια με διευθυνσεις και ονόματα γονέων.

Που θα εξηγούμε στη μαλακισμενη που κάνει έρευνα στη χέστρα με το κινητό στο χέρι.
Υπήρξε γιατι αυξηθήκαν οι αντι-εμβολιαστές. Αρα το θέμα ειναι να μειώσεις τους αντι-εμβολιαστές με μετρα που σέβονται την ατομική αυτονομία.

Και για να ενημερωθει ο πληθυσμός, πρέπει να μαθεις λιγη επιστήμη στον λαό. Αλλά εμποδίζουν οι παπάδες και το ΕΛΚ.
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Ιουν 2019, 11:13

μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:09
foscilis έγραψε:
19 Ιουν 2019, 00:23
μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 00:19
Ειμαι εναντιον των υποχρεωτικων εμβολιων, ειναι παραβιαση της ελευθεριας και της αυτονομιας του καθε ανθρώπου. Δεν ειμαι υποχρεως να αποτελώ μερος της ασπίδας σας. Αν καποιος θελει να πρωωθησει τον εμβολιασμο, να μην χρησιμοποιει μεθοδους γκαουλαϊντερ, να εξηγησει στον κοσμο την αναγκη του εμβολιασμου, την ακινδυνοτητα του και την αγάπη στην επιστήμη. Τοσα χρονια στην Δ. Ευρώπη δεν ηταν υποχρεωτικος και δεν υπήρξε προβλημα.
Μέχρι που υπήρξε.

Εγώ σε αυτά είναι όντως κομμουνιστής. Δεν εξηγείς τίποτα. Αρπάζεις δέκα τους αφαιρεις την κηδεμονία τους χώνεις είκοσι χρόνια μέσα και τους κρέμας στα μανταλάκια. Και ισόβια σε ισάριθμους επίορκους γιατρούς. Και όλοι κρεμιούνται στα μανταλάκια με διευθυνσεις και ονόματα γονέων.

Που θα εξηγούμε στη μαλακισμενη που κάνει έρευνα στη χέστρα με το κινητό στο χέρι.
Υπήρξε γιατι αυξηθήκαν οι αντι-εμβολιαστές. Αρα το θέμα ειναι να μειώσεις τους αντι-εμβολιαστές με μετρα που σέβονται την ατομική αυτονομία.

Και για να ενημερωθει ο πληθυσμός, πρέπει να μαθεις λιγη επιστήμη στον λαό. Αλλά εμποδίζουν οι παπάδες και το ΕΛΚ.
Εννοείς ότι η πλειοψηφία των αντιεμβολιαστών είναι θρησκόληπτοι;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 19 Ιουν 2019, 11:14

ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:13
Εννοείς ότι η πλειοψηφία των αντιεμβολιαστών είναι θρησκόληπτοι;
Ναι!

Και μάλιστα εννοώ οτι ειναι αντιεμβολιαστές επειδή ειναι θρησκόληπτοι. :smt023
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Ιουν 2019, 11:14

μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:13
Εννοείς ότι η πλειοψηφία των αντιεμβολιαστών είναι θρησκόληπτοι;
Ναι!

Και μάλιστα εννοώ οτι ειναι αντιεμβολιαστές επειδή ειναι θρησκόληπτοι. :smt023
Οκ, ευχαριστώ για την απάντηση. :D
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24346
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 19 Ιουν 2019, 11:23

μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:09
Υπήρξε γιατι αυξηθήκαν οι αντι-εμβολιαστές. Αρα το θέμα ειναι να μειώσεις τους αντι-εμβολιαστές με μετρα που σέβονται την ατομική αυτονομία.
Αυτό λέω κι εγώ: παίρνεις 20 στην τύχη και τους καταστρέφεις τη ζωή παραδειγματικότατα. Αφήνεις τους υπόλοιπους να εκδηλώσουν την ατομική τους αυτονομία με αυτά τα δεδομένα.

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 19 Ιουν 2019, 11:27

ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:14
μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:14
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:13
Εννοείς ότι η πλειοψηφία των αντιεμβολιαστών είναι θρησκόληπτοι;
Ναι!

Και μάλιστα εννοώ οτι ειναι αντιεμβολιαστές επειδή ειναι θρησκόληπτοι. :smt023
Οκ, ευχαριστώ για την απάντηση. :D
Χαρά μου! Παρε και δυο ενδιαφεροντα λινκ

https://www.unicef.org/eca/media/1556/f ... tworks.pdf

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5789742/
Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 68600
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 19 Ιουν 2019, 11:31

μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:27
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:14
μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:14


Ναι!

Και μάλιστα εννοώ οτι ειναι αντιεμβολιαστές επειδή ειναι θρησκόληπτοι. :smt023
Οκ, ευχαριστώ για την απάντηση. :D
Χαρά μου! Παρε και δυο ενδιαφεροντα λινκ

https://www.unicef.org/eca/media/1556/f ... tworks.pdf

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5789742/
Καλά το πας. Στηρίζω.

:lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

fagano3

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από fagano3 » 19 Ιουν 2019, 11:42

μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:27
ΓΑΛΗ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:14
μίστερ μαξ έγραψε:
19 Ιουν 2019, 11:14


Ναι!

Και μάλιστα εννοώ οτι ειναι αντιεμβολιαστές επειδή ειναι θρησκόληπτοι. :smt023
Οκ, ευχαριστώ για την απάντηση. :D
Χαρά μου! Παρε και δυο ενδιαφεροντα λινκ

https://www.unicef.org/eca/media/1556/f ... tworks.pdf

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5789742/
Ποσους ορθοδοξους προτεσταντες και υπερορθοδοξους Εβραιους εχουμε στην Ελλαδα;

Στην Ελλαδα η μονη κατηγορια που αναφερεται ειναι οι Ρομα που δεν το κανουν για θρησκευτικους λογους.

Οι περισσοτεροι αντιεμβολιαστες στην Ελλαδα ειναι χιπστεροψεκασμενοι τυπου ναι στο δικαιωμα να βυζαινω το παιδι μου μεχρι τα 36 του στην κενρικη πλατεια.

Τα πραγματα ειναι απλα.Βγαζεις νομο οπου δινεις περιθωριο 1 μηνα να εμβολιασουν τα παιδια τους.Σε οσους γονεις αρνηθουν αφαιρεση υπηκοοτητας και τα παιδια σε αναδοχες οικογενειες.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19092
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Τα υποχρεωτικά εμβόλια είναι κομμουνιστικά

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 19 Ιουν 2019, 11:45

foscilis έγραψε:
01 Μαρ 2019, 14:05
DIOMEDESGR έγραψε:
01 Μαρ 2019, 10:30
Οι αντι-εμβολιαστές δεν επικαλούνται καμιά φιλελεύθερη θεώρηση, επικαλούνται λαϊκίστικα, συνωμοσιολογικά, αντί-επιστημονικά φληναφήματα.
επικαλούνται το δικαίωμα να αρνείσαι οποιαδήποτε ιατρική πράξη (αυτοδιάθεση) και το δικαίωμα να πιστεύεις ό,τι θες για τον εαυτό σου, ακόμα και αν κάποιος άλλος το θεωρεί λαϊκίστικο, συνωμοσιολογικό κλπ. (ελευθερία ανάπτυξης προσωπικότητας).

Δεν επικαλούνται τη φιλελεύθερη θεώρηση καθεαυτή, αλλά η φιλελεύθερη θεώρηση είναι που αναγνωρίζει αυτά τα ατομικά δικαιώματα ως υπέρτερα του κοινού καλού.

Θα ήταν εντελώς διαφορετικό αν υπήρχε *σαφής* και *μεγάλη* πιθανότητα κάποιος να πάθει κάτι κακό από το γεγονός ότι αυτοί οι μαλάκες συγκεκριμένα ως άτομα δεν εμβολιάζονται. Ως έχουν τα πράγματα τα αποτελέσματα του αντιεμβολιασμού φαίνονται μόνο αν οι μαλάκες γίνουν πάνω από 5-10% και μόνο σε ένα μικρό κομμάτι του πληθυσμού (μωρά, άτομα που κάνουν χημειοθεραπεία κλπ) που μπορεί να είναι και εντελώς άσχετο με αυτούς, ξερωγω πάω εγώ που δεν έκανα το εμβόλιο της ερυθράς για τον ΧΥ σοβαρό λόγο για δουλειές στο Τέξας, με σερβίρει μια αντιεμβολιάστρα που μου κολλάει ερυθρά, και οι δύο την περνάμε ελαφριά αλλά ταυτόχρονα γυρνώντας στην Ελλάδα στην πτήση Τέξας - Λονδίνο τη μεταδίδω μέσω του κλιματισμού του αεροπλάνου σε ένα μωρό από την Ιαπωνία που δεν είναι ακόμα εμβολιασμένο και θα πεθάνει δυο βδομάδες αργότερα στο Κυότο. Δε μπορείς ρεαλιστικά να κατηγορήσεις τη γκαρσόνα στο Τέξας για φόνο του μωρού στην Ιαπωνία.

Αντίθετα άμα είσαι ένα κομμουνιστικό καθεστώς τους μπαγλαρώνεις όλους και τους αναγκάζεις να κάνουν αυτό που λέει το υπουργείο υγείας γιατί έτσι κι όποιος έχει πρόβλημα τον στέλνεις να σκάβει 21 ώρες την ημέρα μέχρι να ψοφήσει.

Για πολύ παρόμοιο λόγο οι Άγγλοι κάθονται και συζητάνε με τις ώρες αν ίσως πρέπει να πούνε κάτι στον ιεροκήρυκα που φανάτισε τη Σαμίμα Μπεγκούμ και ποιο είναι το όριο πέρα από το οποίο η δικαιούται το κράτος να επεμβαίνει στη θρησκευτική συνείδηση του καθενός, ενώ οι Κινέζοι έχουν στείλει μισό εκατομμύριο Ουιγούρους σε στρατόπεδα αποϊσλαμοποίησης να γίνουν ανθρώπο ξεκινώντας από τους ιμάμηδες και όλους όσους μίλησαν σε ιμάμη τον τελευταίο μήνα.
Για την τελευταία παράγραφο άνετα θα μπορούσες να χαρακτηριστεις ως ρατσιστής και για ρητορική μίσους :D

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών