Ολλανδία : Νίκη της Ακροδεξιάς

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14030
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ολλανδία : Νίκη της Ακροδεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 23 Μαρ 2019, 20:48

Στρακαστρουκας έγραψε:
23 Μαρ 2019, 20:39
southern έγραψε:
23 Μαρ 2019, 20:31

ξεκίνησα από ΟΝΝΕΔ και ΝΔ, απογοήτευση από το Καραμανλή και μεταπήδηση στο ΛΑΟΣ μέχρι το 2012, μετά σπίτι μου. στις τελευταίες εκλογές ψήφισα ΧΑ. επιθυμώ την αντικατάσταση της ΧΑ και του Βελόπουλου με πιο ευρωπαϊκού τύπου δεξιού κόμματος, το οποίο όμως θα μπορεί να συνεργάζεται με τη ΝΔ, είτε στο κοινοβούλιο είτε σε συγκυβέρνηση. η ύπαρξη της ΧΑ ουδετεροποιεί κόσμο και η ύπαρξη ενός δεξιού ΚΚΕ το οποίο κόβει ποσοστά από τη ΝΔ αλλά δεν γίνεται να συνεργαστεί μαζί της ωφελεί μόνο το ΣΥΡΙΖΑ. παρακολουθώ κάποιες κινήσεις που ξεκίνησαν από το χώρο της Νέας Δεξιάς. Μια πολυκατοικία θα έκοβε αμετάκλητα την αριστερά από την εξουσία.
Το προβλημα με την ΧΑ ειναι οτι δεν εχει πολλα στελεχη που εμενα να μου γεμιζουν το ματι. Το να εισαι πορτιερης σε μαγαζι της νυχτας και να σπας κοσμο στο ξυλο δεν σε κανει αυτοματως καλο για την υπουργικη θεση. Ποιος θα διαπραγματευτει με Μερκελ, Ερντογαν, Τραμπ, Πουτιν? Ο Κασιδιαρης? Ξερει Αγγλικα?
ρώτα αλλού για τη ΧΑ. η Νέα Δεξιά έχει στελέχη όπως και η κίνηση για το έθνος και την ελευθερία. όπως και τα παιδιά του Δικτύου Ελλήνων Συντηρητικών είναι όλα μορφωμένα.είναι η πρώτη ιδεολογική μαγιά για την εμφάνιση νέου κόμματος. προς το παρόν είναι ένα ακόμα ιδεολογικό ρεύμα. Το πρόβλημα είναι ότι απαιτείται πολύ δουλειά σε βάθος χρόνου για να ξεκολλήσεις τους ψηφοφόρους από τη ΧΑ και το Βελόπουλο. Προσωπικά βαρέθηκα τη ψήφο διαμαρτυρίας. θέλω επίσης δίαυλο επικοινωνίας με το Αδωνικό/Σαμαρικό τμήμα της ΝΔ.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11223
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Ολλανδία : Νίκη της Ακροδεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 23 Μαρ 2019, 20:54

southern έγραψε:
23 Μαρ 2019, 20:48
ρώτα αλλού για τη ΧΑ. η Νέα Δεξιά έχει στελέχη όπως και η κίνηση για το έθνος και την ελευθερία. όπως και τα παιδιά του Δικτύου Ελλήνων Συντηρητικών είναι όλα μορφωμένα.είναι η πρώτη ιδεολογική μαγιά για την εμφάνιση νέου κόμματος. προς το παρόν είναι ένα ακόμα ιδεολογικό ρεύμα. Το πρόβλημα είναι ότι απαιτείται πολύ δουλειά σε βάθος χρόνου για να ξεκολλήσεις τους ψηφοφόρους από τη ΧΑ και το Βελόπουλο. Προσωπικά βαρέθηκα τη ψήφο διαμαρτυρίας. θέλω επίσης δίαυλο επικοινωνίας με το Αδωνικό/Σαμαρικό τμήμα της ΝΔ.
Koιτα η αληθεια ειναι οτι ατομα σαν τον Βελοπουλο η τον Φαηλο ειναι καλοι ρητορες, θυμιζουν κατι απο Γεωργιαδη που επισης ειναι καλος ρητορας. Εχω προβλημα με καποιες ιδεολογικες τακτικες τους ομως. Το να καθεσαι να βριζεις μεταναστες η να μιλας για τον Περικλη απο μονο του δεν βελτιωνει την θεση των Ελληνων. Θα εχω ενα ζητημα αν βγει κανας Γεωργιαδης και αρχισει να λεει "απεργος=σαμποτερ" και "διαδηλωτης=τρομοκρατης".
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14030
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ολλανδία : Νίκη της Ακροδεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 23 Μαρ 2019, 21:03

Στρακαστρουκας έγραψε:
23 Μαρ 2019, 20:54
southern έγραψε:
23 Μαρ 2019, 20:48
ρώτα αλλού για τη ΧΑ. η Νέα Δεξιά έχει στελέχη όπως και η κίνηση για το έθνος και την ελευθερία. όπως και τα παιδιά του Δικτύου Ελλήνων Συντηρητικών είναι όλα μορφωμένα.είναι η πρώτη ιδεολογική μαγιά για την εμφάνιση νέου κόμματος. προς το παρόν είναι ένα ακόμα ιδεολογικό ρεύμα. Το πρόβλημα είναι ότι απαιτείται πολύ δουλειά σε βάθος χρόνου για να ξεκολλήσεις τους ψηφοφόρους από τη ΧΑ και το Βελόπουλο. Προσωπικά βαρέθηκα τη ψήφο διαμαρτυρίας. θέλω επίσης δίαυλο επικοινωνίας με το Αδωνικό/Σαμαρικό τμήμα της ΝΔ.
Koιτα η αληθεια ειναι οτι ατομα σαν τον Βελοπουλο η τον Φαηλο ειναι καλοι ρητορες, θυμιζουν κατι απο Γεωργιαδη που επισης ειναι καλος ρητορας. Εχω προβλημα με καποιες ιδεολογικες τακτικες τους ομως. Το να καθεσαι να βριζεις μεταναστες η να μιλας για τον Περικλη απο μονο του δεν βελτιωνει την θεση των Ελληνων. Θα εχω ενα ζητημα αν βγει κανας Γεωργιαδης και αρχισει να λεει "απεργος=σαμποτερ" και "διαδηλωτης=τρομοκρατης".
ο Φαήλος δεν κάνει για ηγέτης κόμματος. ορισμένες φορές τον βρίσκω και εγώ τραβηγμένο όπως πχ την άποψη του να βομβαρδίσουμε την Αλβανία για αντίποινα στην υπόθεση Κατσίφα, αυτό το πράγμα απλά δεν γίνεται. Ο Γεωργιάδης δεν βρίζει μετανάστες, κανένας δεν τους βρίζει. Τα σύνορα θέλουν να κλείσουν και να αυστηροποιήσουν το πλαίσιο νόμιμης μετανάστευσης. Άμα έχεις πρόβλημα με το Γεωργιάδη τότε μην το ψηφίζεις. Εγώ πάλι θέλω κάτι πιο δεξιό από το Γεωργιάδη, που και να του ασκεί πίεση αλλά και να μιλά ταυτόχρονα μαζί του
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34820
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Ολλανδία : Νίκη της Ακροδεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 23 Μαρ 2019, 21:07

Cavaliere έγραψε:
23 Μαρ 2019, 20:19
Ναι, ο κόσμος αφυπνίζεται και η Ευρώπη ξαναγυρίζει στον φασισμό, από τον οποίον, χρειάστηκε ένα λουτρό αίματος και 3 υπερδυνάμεις να συμμαχήσουν, για να βγει.
Δεν έχουν μεγάλη σχέση τα σχήματα αυτά με τη δεκαετία του 30.Πρώτον σχεδόν όλα (όχι βέβαια η ΧΑ) αποδέχονται τον κοινοβουλευτισμό.Δεύτερον δεν έχουν εδαφικές διεκδικήσεις εναντίον γειτόνων Τρίτον κινητήριος μοχλός τους και σημαντικότερη εξαγγελία τους είναι το μεταναστευτικό που δεν υπήρχε ως θέμα το 1930 και όχι η αντιμετώπιση κάποιας ανύπαρκτης σήμερα επαναστατικής απειλής και Τέταρτον η Ευρώπη δεν είναι κυρίαρχος του κόσμου όπως τότε αλλά μία ήπειρος που χάνει σταδιακά μερίδιο στην παγκόσμια αγορά.

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11223
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Ολλανδία : Νίκη της Ακροδεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 23 Μαρ 2019, 21:11

southern έγραψε:
23 Μαρ 2019, 21:03
ο Φαήλος δεν κάνει για ηγέτης κόμματος. ορισμένες φορές τον βρίσκω και εγώ τραβηγμένο όπως πχ την άποψη του να βομβαρδίσουμε την Αλβανία για αντίποινα στην υπόθεση Κατσίφα, αυτό το πράγμα απλά δεν γίνεται. Ο Γεωργιάδης δεν βρίζει μετανάστες, κανένας δεν τους βρίζει. Τα σύνορα θέλουν να κλείσουν και να αυστηροποιήσουν το πλαίσιο νόμιμης μετανάστευσης. Άμα έχεις πρόβλημα με το Γεωργιάδη τότε μην το ψηφίζεις. Εγώ πάλι θέλω κάτι πιο δεξιό από το Γεωργιάδη, που και να του ασκεί πίεση αλλά και να μιλά ταυτόχρονα μαζί του
Μα το εχει κανει ηδη η κυβερνηση Τσιπρα αυτο (θυμιζω οτι δεν κυβερνουσε μονη της αλλα ειχε και ενα "πατριωτικο" κομμα συμμαχο). Δεν αλλαζει το γεγονος οτι πολλοι μεταναστες ειναι νομιμα εδω περα. Το να καθεσαι να βριζεις τους μεταναστες η τους Τουρκους απο μονο του δεν βελτιωνει την θεση των Ελληνων αλλα περισσοτερο τους αποπροσανατολιζει
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14030
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ολλανδία : Νίκη της Ακροδεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 23 Μαρ 2019, 21:17

Στρακαστρουκας έγραψε:
23 Μαρ 2019, 21:11
southern έγραψε:
23 Μαρ 2019, 21:03
ο Φαήλος δεν κάνει για ηγέτης κόμματος. ορισμένες φορές τον βρίσκω και εγώ τραβηγμένο όπως πχ την άποψη του να βομβαρδίσουμε την Αλβανία για αντίποινα στην υπόθεση Κατσίφα, αυτό το πράγμα απλά δεν γίνεται. Ο Γεωργιάδης δεν βρίζει μετανάστες, κανένας δεν τους βρίζει. Τα σύνορα θέλουν να κλείσουν και να αυστηροποιήσουν το πλαίσιο νόμιμης μετανάστευσης. Άμα έχεις πρόβλημα με το Γεωργιάδη τότε μην το ψηφίζεις. Εγώ πάλι θέλω κάτι πιο δεξιό από το Γεωργιάδη, που και να του ασκεί πίεση αλλά και να μιλά ταυτόχρονα μαζί του
Μα το εχει κανει ηδη η κυβερνηση Τσιπρα αυτο (θυμιζω οτι δεν κυβερνουσε μονη της αλλα ειχε και ενα "πατριωτικο" κομμα συμμαχο). Δεν αλλαζει το γεγονος οτι πολλοι μεταναστες ειναι νομιμα εδω περα. Το να καθεσαι να βριζεις τους μεταναστες η τους Τουρκους απο μονο του δεν βελτιωνει την θεση των Ελληνων αλλα περισσοτερο τους αποπροσανατολιζει
οι ΑΝΕΛ ήταν ο χρήσιμος ηλίθιος της αριστεράς. δεν μπορείς να τους αποκαλείς πατριωτικό κόμμα.κανένας δεν βρίζει τον μέσο Τούρκο, η τουρκική επιθετικότητα είναι το πρόβλημα. για τους μετανάστες σου απάντησα πριν. έχε υπόψη ότι η παράνομη μετανάστευση χτυπά ακόμα και τον νόμιμο μετανάστη.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21439
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Ολλανδία : Νίκη της Ακροδεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 23 Μαρ 2019, 21:21

Otto Weininger έγραψε:
21 Μαρ 2019, 23:14
Το ακροδεξιό, λαϊκιστικό κόμμα Φόρουμ για τη Δημοκρατία (FvD) προέκυψε ως η ισχυρότερη δύναμη στις περιφερειακές εκλογές στην Ολλανδία.




https://www.protothema.gr/world/article ... 1553166000

Νέμεσις παντού.
η ισοπέδωση των παραδοσιακών αξιών από τις αυτοαποκαλούμενες προοδευτικές δυνάμεις θα επιφέρει ένα backfire τόσο ισχυρό που θα είναι επιζήμιο για όλους μας
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11223
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Ολλανδία : Νίκη της Ακροδεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 23 Μαρ 2019, 21:25

southern έγραψε:
23 Μαρ 2019, 21:17

οι ΑΝΕΛ ήταν ο χρήσιμος ηλίθιος της αριστεράς. δεν μπορείς να τους αποκαλείς πατριωτικό κόμμα.κανένας δεν βρίζει τον μέσο Τούρκο, η τουρκική επιθετικότητα είναι το πρόβλημα. για τους μετανάστες σου απάντησα πριν. έχε υπόψη ότι η παράνομη μετανάστευση χτυπά ακόμα και τον νόμιμο μετανάστη.
Ο Τσιπρας εκανε οτι και ο Σαμαρας. Τους μαντρωσε σε στρατοπεδα υπο αθλιες συνθηκες. Δεν βλεπω τι αλλο θα μπορουσε να κανει. Οσο δε για τον Καμμενο, υποτιθεται πως το κομμα του ανηκει στην λεγομενη "πατριωτικη δεξια" οπως το κομμα του Βελοπουλου, του Φαηλου κτλπ. Το αν αποδειχτηκε χρησιμος ηλιθιος ειναι αλλου παππα ευαγγελιο
"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Ολλανδία : Νίκη της Ακροδεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 23 Μαρ 2019, 21:26

southern έγραψε:
23 Μαρ 2019, 20:31
ξεκίνησα από ΟΝΝΕΔ και ΝΔ, απογοήτευση από το Καραμανλή και μεταπήδηση στο ΛΑΟΣ μέχρι το 2012, μετά σπίτι μου. στις τελευταίες εκλογές ψήφισα ΧΑ. επιθυμώ την αντικατάσταση της ΧΑ και του Βελόπουλου με πιο ευρωπαϊκού τύπου δεξιού κόμματος, το οποίο όμως θα μπορεί να συνεργάζεται με τη ΝΔ, είτε στο κοινοβούλιο είτε σε συγκυβέρνηση. η ύπαρξη της ΧΑ ουδετεροποιεί κόσμο και η ύπαρξη ενός δεξιού ΚΚΕ το οποίο κόβει ποσοστά από τη ΝΔ αλλά δεν γίνεται να συνεργαστεί μαζί της ωφελεί μόνο το ΣΥΡΙΖΑ. παρακολουθώ κάποιες κινήσεις που ξεκίνησαν από το χώρο της Νέας Δεξιάς. Μια πολυκατοικία θα έκοβε αμετάκλητα την αριστερά από την εξουσία.
Συριζα και νδ είναι το ίδιο κόμμα με διαφορετικό όνομα. Όποιος προτείνει συνεργασία με νδ προτείνει συνεργασία με συριζα.

Εικόνα
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48639
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ολλανδία : Νίκη της Ακροδεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 23 Μαρ 2019, 21:30

επιθυμώ την αντικατάσταση της ΧΑ και του Βελόπουλου με πιο ευρωπαϊκού τύπου δεξιού κόμματος, το οποίο όμως θα μπορεί να συνεργάζεται με τη ΝΔ, είτε στο κοινοβούλιο είτε σε συγκυβέρνηση.
H NΔ είναι σαν την πουτανίτσα που ενώ τα 'χει με 'σενα, πηδιέται και με τον περιπτερά, το μανάβη, και το ντόπερμαν του γείτονα όταν εσύ λείπεις.
Ο Βελόπουλος γλυκοκοιτάει να τα φτιάξει μαζί της.
Να επιδιώκεις, καλύτερα την αντικατάσταση της ΝΔ από τη ΧΑ, ως ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΗ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ τώρα, και μετά ως ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.
Ο Μητσοτάκης έχει δίπλα του όλα τ' άτομα του Γιωργάκη του Σόρος. Ψάξε και δες πόσοι από τους συμβούλους είναι στην Open (ass) Society.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Ολλανδία : Νίκη της Ακροδεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 23 Μαρ 2019, 21:30

Στρακαστρουκας έγραψε:
23 Μαρ 2019, 20:39
Ποιος θα διαπραγματευτει με Μερκελ, Ερντογαν, Τραμπ, Πουτιν? Ο Κασιδιαρης? Ξερει Αγγλικα?
Έχεις ακούσει τη Μέρκελ ή τον Ερντογάν ή τον Πούτιν να μιλούν αγγλικά;
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29831
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ολλανδία : Νίκη της Ακροδεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 23 Μαρ 2019, 21:36

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
23 Μαρ 2019, 21:21
Otto Weininger έγραψε:
21 Μαρ 2019, 23:14
Το ακροδεξιό, λαϊκιστικό κόμμα Φόρουμ για τη Δημοκρατία (FvD) προέκυψε ως η ισχυρότερη δύναμη στις περιφερειακές εκλογές στην Ολλανδία.




https://www.protothema.gr/world/article ... 1553166000

Νέμεσις παντού.
η ισοπέδωση των παραδοσιακών αξιών από τις αυτοαποκαλούμενες προοδευτικές δυνάμεις θα επιφέρει ένα backfire τόσο ισχυρό που θα είναι επιζήμιο για όλους μας

Αυτό.
Αλλά δεν θα αγχωθω κιόλας. Αλλωστε ο πολιτισμικος βόθρος των προοδευτικών δεν αντέχεται με τίποτα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7882
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Ολλανδία : Νίκη της Ακροδεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 23 Μαρ 2019, 21:38

Otto Weininger έγραψε:
23 Μαρ 2019, 21:36
Αλλωστε ο πολιτισμικος βόθρος των προοδευτικών δεν αντέχεται με τίποτα.
Έγραψε κάποιος που στηρίζει Μητσοτάκη.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29831
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: Ολλανδία : Νίκη της Ακροδεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 23 Μαρ 2019, 21:40

Γάταρος έγραψε:
23 Μαρ 2019, 21:38
Otto Weininger έγραψε:
23 Μαρ 2019, 21:36
Αλλωστε ο πολιτισμικος βόθρος των προοδευτικών δεν αντέχεται με τίποτα.
Έγραψε κάποιος που στηρίζει Μητσοτάκη.
Περνα από την Κουμουνδουρου να κατεβάσεις τα σκουπίδια. Πέρασε η ώρα.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Patriot
Δημοσιεύσεις: 854
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 22:06

Re: Ολλανδία : Νίκη της Ακροδεξιάς

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Patriot » 23 Μαρ 2019, 21:42

Highlander έγραψε:
23 Μαρ 2019, 14:28
Στρακαστρουκας έγραψε:
21 Μαρ 2019, 23:21
Ο Βιλντερς τι εκανε?
Υπάρχει κι αυτός ταυτόχρονα. Δηλαδή οι Ολλανδοί έχουν 2 ακροδεξιά κόμματα. Άστα να πάνε. Πολλή μαυρίλα έχει πέσει στην Ευρώπη, δυστυχώς.
Ποιος φταίει γι αυτό;
Υπεράνω όλων η πατρίς

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών