Οι ΗΠΑ του Τραμπ χανει εδαφος απο την Κινα

Πολιτικά θέματα εκτός Ελλάδας
Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Οι ΗΠΑ του Τραμπ χανει εδαφος απο την Κινα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 15 Μάιος 2019, 19:09

Ελευθερος κοσμος:
San Francisco is first US city to ban facial recognition

"With this vote, San Francisco has declared that face surveillance technology is incompatible with a healthy democracy and that residents deserve a voice in decisions about high-tech surveillance," said Matt Cagle from the American Civil Liberties Union in Northern California.
https://www.bbc.co.uk/news/technology-48276660

Την ιδια ωρα κομμουνια και παλαμακηδες (εγω δεν ειμαι κομμουνιστης αλλα...) των κινεζων με τα "φιλοδοξα σχεδια" να βαλουνε facial recognition ακομη και στις χεστρες μην τους ξεφυγει τιποτε..
Five Ways China Used Facial Recognition in 2018
Classrooms, concerts, and an animal farm are but a few of the places that adopted the much-discussed technology this year.


Facial recognition became more pervasive this year after the Chinese government in December 2017 announced an ambitious plan to achieve greater face-reading accuracy by 2020. The country also plans to introduce a system that will identify any of its 1.3 billion citizens in just three seconds.
https://www.sixthtone.com/news/1003400/ ... on-in-2018
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
μίστερ μαξ
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 9289
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 11:18

Re: Οι ΗΠΑ του Τραμπ χανει εδαφος απο την Κινα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από μίστερ μαξ » 24 Μάιος 2019, 10:09

Αντι-Πουτιν, Αντι-Ζελενσκυ
Τα κράτη ματώνουν της γειτονιας τον χάρτη

πατησιωτης
Δημοσιεύσεις: 34819
Εγγραφή: 06 Ιαν 2019, 06:41
Phorum.gr user: πατησιωτης
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Οι ΗΠΑ του Τραμπ χανει εδαφος απο την Κινα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από πατησιωτης » 24 Μάιος 2019, 10:42

Northern Spirit έγραψε:
15 Μάιος 2019, 19:09
Την ιδια ωρα κομμουνια και παλαμακηδες (εγω δεν ειμαι κομμουνιστης αλλα...) των κινεζων με τα "φιλοδοξα σχεδια" να βαλουνε facial recognition ακομη και στις χεστρες μην τους ξεφυγει τιποτε..
To θέμα δεν είναι μόνο αυτό αλλά ότι πολλοί από αυτούς είναι πάντα έτοιμοι για διαμαρτυρίες για τα προσωπικά δεδομένα στη Δύση αλλά κάνουν το κορόιδο για όσα συμβαίνουν στην Κίνα.

sharp
Δημοσιεύσεις: 21200
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Οι ΗΠΑ του Τραμπ χανει εδαφος απο την Κινα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 24 Μάιος 2019, 11:10

Δεν είμαι τραμπικός, αλλά...

sharp
Δημοσιεύσεις: 21200
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Οι ΗΠΑ του Τραμπ χανει εδαφος απο την Κινα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 24 Μάιος 2019, 11:14

Η φωνή της Αληθειας έγραψε:
31 Μαρ 2019, 16:42
Εικόνα

https://www.theglobeandmail.com/report- ... e27181802/

Το σπιτι (διαμερισμα τρυπα δηλαδη) του μεσου κινεζου ειναι το μισο του Ελληνα και το 1/4 των αυστραλων/καναδων/αμερικανων (που μενουν κυριως σε μονοκατοικιες με αυλη κτλ).

Μα τα αεροδρομια...
Έλληνες 5οι στον κόσμο. :smt005: Βασιλιάδες!

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: Οι ΗΠΑ του Τραμπ χανει εδαφος απο την Κινα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 24 Μάιος 2019, 11:59

πατησιωτης έγραψε:
24 Μάιος 2019, 10:42
Northern Spirit έγραψε:
15 Μάιος 2019, 19:09
Την ιδια ωρα κομμουνια και παλαμακηδες (εγω δεν ειμαι κομμουνιστης αλλα...) των κινεζων με τα "φιλοδοξα σχεδια" να βαλουνε facial recognition ακομη και στις χεστρες μην τους ξεφυγει τιποτε..
To θέμα δεν είναι μόνο αυτό αλλά ότι πολλοί από αυτούς είναι πάντα έτοιμοι για διαμαρτυρίες για τα προσωπικά δεδομένα στη Δύση αλλά κάνουν το κορόιδο για όσα συμβαίνουν στην Κίνα.
Αυτο ισχυει για διαφορους ακριβιστες ανθρωπινων δικαιωματων αλλα σε επιπεδο ηγεσιας οι Δημοκρατικοι ειναι που πιεζανε τους Κινεζους για αλλαγες..Οι Ρεπουμπλικανοι και ο Τραμπ δεν εχουνε βγαλει αχνα για ολα αυτα παρολο που θεωρητικα θα επρεπε οι λιμπερταριανς και οι ρεπουμπλικανοι που ειναι αντικρατιστες να ειναι στην ηγεσια των προσπαθειων να κεπροσπτιαστουνε οι κινεζοι δικτατορες..Αυτο που δεν εχουνε αντιληφθει οι ρεπουμπλικανοι ειναι οτι το θεμα των ανθρωπινων δικαιωματων, περαν των αλλων τομεων ειναι και στρατηγικο οπλο της δυσης σε βαρος αντιπαλων..Οταν αφηνουνε το οπλο αυτο σε αδρανεια οι αντιπαλοι το εκμεταλλευονται και ενισχυονται.
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30643
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Οι ΗΠΑ του Τραμπ χανει εδαφος απο την Κινα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 09 Φεβ 2020, 23:13

Наше дело правое - победа будет за нами!

Στρακαστρουκας
Δημοσιεύσεις: 11221
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 17:48
Phorum.gr user: Στρακαστρουκας

Re: Οι ΗΠΑ του Τραμπ χανει εδαφος απο την Κινα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στρακαστρουκας » 11 Φεβ 2020, 21:49

"Δεν ειμαι ΝΔλης αλλα..."

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Διεθνής πολιτική”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών