Έλληνες εθνικοσοσιαλιστές αποδομούν το μόρφωμα Κασιδιάρη

Φιλοσοφία πολιτικής
Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4621
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: Έλληνες εθνικοσοσιαλιστές αποδομούν το μόρφωμα Κασιδιάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 16 Αύγ 2022, 17:11

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Αύγ 2022, 17:04
Rakomelofronas έγραψε:
16 Αύγ 2022, 09:33



Πού να έβλεπες και τη δεύτερη, που έφυγε κι έβαλαν τον άλλον τον βαριέμαι από δίπλα :smt047

τη Δοξούλα λες; έφυγε;;; :a040::a040:
Ναι :e040: Ο sys3x πέταξε βόμβα πιο πάνω, ότι πήγε στον Κασιδιάρη, αλλά δεν θέλουμε να το πιστέψουμε.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.
Τargetnews

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Έλληνες εθνικοσοσιαλιστές αποδομούν το μόρφωμα Κασιδιάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 16 Αύγ 2022, 17:14

Rakomelofronas έγραψε:
16 Αύγ 2022, 17:11
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
16 Αύγ 2022, 17:04
Rakomelofronas έγραψε:
16 Αύγ 2022, 09:33



Πού να έβλεπες και τη δεύτερη, που έφυγε κι έβαλαν τον άλλον τον βαριέμαι από δίπλα :smt047

τη Δοξούλα λες; έφυγε;;; :a040::a040:
Ναι :e040: Ο sys3x πέταξε βόμβα πιο πάνω, ότι πήγε στον Κασιδιάρη, αλλά δεν θέλουμε να το πιστέψουμε.
Κάτσε μισό, θα ήθελε να πάει, ο Κας είχε και πιο δυνατά νιαμού.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Έλληνες εθνικοσοσιαλιστές αποδομούν το μόρφωμα Κασιδιάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 17 Ιαν 2023, 16:50

sys3x έγραψε:
16 Αύγ 2022, 12:58
Η Δοξούλα πήγε στον Κας.
:smt018
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37815
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Έλληνες εθνικοσοσιαλιστές αποδομούν το μόρφωμα Κασιδιάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 18 Ιαν 2023, 16:50

:003:
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Έλληνες εθνικοσοσιαλιστές αποδομούν το μόρφωμα Κασιδιάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 24 Δεκ 2023, 13:51

Jimmy81 έγραψε:
16 Αύγ 2022, 08:01
Απολαυστικός για μία ακόμα φορά ο Χάρης-Νοσφεράτου και η παρέα του στην αποδόμηση των μπορντοροζουλί εθνικιστών της φακής. Αυτή τη φορά επικεντρώθηκαν στο κομματικό μόρφωμα του Αλγερινομαροκινού Ελάια Κασιντιάρι. :lol:


Βασικά points της κριτικής τους στο πρόσφατο βίντεο:

- Οι «ΕΓΤΠ» στερούνται σαφούς ιδεολογικού προσανατολισμού. Είναι λίγο απ’ όλα. Λίγο κρασί, λίγο θάλασσα και τ’ αγόρι μου. Με ενοχλεί ο καπιταλισμός αλλά όχι τόσο ώστε να έρθω σε ρήξη με τους οικονομικούς θεσμούς (δανειστές, τράπεζες) που έχουν γονατίσει τον ελληνικό λαό. Είμαι εθνικιστής αλλά πρέπει να μάθω να πορεύομαι με τη δημοκρατία, τον διεθνισμό και την πολυπολιτισμικότητα εφόσον «ο κόσμος έχει προχωρήσει». Αντί λοιπόν να προτάξουν ανατρεπτική επαναστατική ιδεολογία και να τεθούν θαρραλέα εναντίον της δημοκρατίας όπως πρεσβεύει η γνήσια εθνικοσοσιαλιστική σκέψη, οι «ΕΓΤΠ» προσπαθούν να παίξουν στο τερέν της Βουλής και της δημοκρατίας για να αρπάξουν τους μισθούς βουλευτή και να ξαναγίνουν οι χρήσιμοι ηλίθιοι του συστήματος το οποίο θα τους ξαποστείλει όταν δεν τους χρειάζεται.

- Μέλος τους μορφώματος του Ελάια και συνδικαλιστής των λαϊκών αγορών, οργάνωσε διανομή τροφίμων σε πληθυσμούς Ρομά και μάλιστα η ενέργεια αυτή διαφημίστηκε στα social media του μέλους. Κατανοητή πρωτοβουλία για έναν αριστερό του ΑΝΤΑΡΣΥΑ, αλλά για κάποιον που αυτοαποκαλείται εθνικιστής είναι αδιανόητη και αντιφατική.

- Οι «ΕΓΤΠ» είναι υπέρ του ΝΑΤΟ και της ΕΕ παρότι οι δύο οργανισμοί είναι ασύμβατοι με τα συμφέροντα μιας εθνικιστικής Ελλάδας κρατώντας την εξαρτημένη οικονομικά και γεωπολιτικά. Στο μεν ΝΑΤΟ βρίσκεται και ο προαιώνιος εχθρός του ελληνισμού τον οποίο σιγοντάρουν και ενισχύουν οι δύο οργανισμοί.

- Οι «ΕΓΤΠ» κάνουν ανοίγματα σε αλλοδαπούς για να μαζέψουν ψήφους. Π.χ. ο γνωστός ψεκασμένος μπουρδολόγος Τέρρυ Χατζηιερεμίας απηύθυνε κάλεσμα μέσω βίντεο σε Αλβανούς, Σέρβους και Αρμένιους να ψηφίσουν τους «Έλληνες για την Πατρίδα». Τι οξύμωρο… τι εθνικιστικό…

- Οι «ΕΓΤΠ» δεν λένε τίποτα στο πρόγραμμά τους για την τιμωρία ειδεχθών εγκλημάτων και διεστραμμένων εγκληματιών τύπου Λιγνάδη. Αντίθετα οι εθνικοσοσιαλιστές υποστηρίζουν ανοιχτά μέχρι και ευνουχισμούς για τους παιδεραστές για να προστατέψουν τα παιδιά μας.

- Οι «ΕΓΤΠ» δεν εκφράζουν στο πρόγραμμά τους ξεκάθαρη θέση για τα εμβόλια ενάντια στον COVID-19. Αφήνεται μάλιστα να εννοηθεί ότι ο Ελάια μπορεί και να έχει κάνει το μπόλι στις φυλακές όπου εργάζεται ως βοηθός νοσοκόμος καθώς έτσι επιβάλλεται στα δημόσια υγειονομικά ιδρύματα άρα και στα ιατρεία των φυλακών.

- Στους «ΕΓΤΠ» υπάρχουν στελέχη φιλικά προς τη Νέα Δημοκρατία η οποία όμως "πρόδωσε" τη Μακεδονία μας μαζί με άλλα δεξιά κόμματα τύπου ΑΝΕΛ. Άρα δεν μιλάμε για ένα εθνικιστικά αξιόπιστο και ιδεολογικά συνεπές κόμμα.
Δεν ξέρω εγώ απ 'αυτά,εγώ είμαι από άλλο χώρο. Μου κάνει όμως εντύπωση ένα πράγμα. Μέχρι τώρα απέδιδαν στην αριστερά το χαρακτηριστικό της διάσπασης. Εδώ τώρα βλέπω ότι ακόμη και στον πατριωτικό/εθνικιστικό/ακροδεξιό/φασιστικό χώρο υπάρχει διάσπαση.
Μου κάνει επίσης εντύπωση ότι μέχρι στιγμής στην Ελλάδα κανένα εθνικιστικό/ακροδεξιό κόμμα δεν στέριωσε . Γιατί;

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Έλληνες εθνικοσοσιαλιστές αποδομούν το μόρφωμα Κασιδιάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 24 Δεκ 2023, 13:53

Golden Age έγραψε:
16 Αύγ 2022, 08:19
Τέλος, το κόμμα Κασιδιάρη δεν είναι εθνικοσοσιαλιστικό, ούτε υπήρξε ποτέ.
Η Χρυσή Αυγή ήταν εθνικοσοσιαλιστικό κόμμα;
Τι διαφορά έχει ο εθνικοσοσιαλισμός από τον Ναζισμό;

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Έλληνες εθνικοσοσιαλιστές αποδομούν το μόρφωμα Κασιδιάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 24 Δεκ 2023, 13:55

pylothess έγραψε:
24 Δεκ 2023, 13:53
Golden Age έγραψε:
16 Αύγ 2022, 08:19
Τέλος, το κόμμα Κασιδιάρη δεν είναι εθνικοσοσιαλιστικό, ούτε υπήρξε ποτέ.
Η Χρυσή Αυγή ήταν εθνικοσοσιαλιστικό κόμμα;
Τι διαφορά έχει ο εθνικοσοσιαλισμός από τον Ναζισμό;
:giggle::giggle::giggle:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25189
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Έλληνες εθνικοσοσιαλιστές αποδομούν το μόρφωμα Κασιδιάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 24 Δεκ 2023, 13:56

Δεν φτιάχνουν νεοναζί όπως παλιά
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22804
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Έλληνες εθνικοσοσιαλιστές αποδομούν το μόρφωμα Κασιδιάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 24 Δεκ 2023, 14:02

Πάντα θα βρεθεί κάποιος πιο ναζί, το ξέρουμε από το φόρουμ το παλιό.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14744
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Έλληνες εθνικοσοσιαλιστές αποδομούν το μόρφωμα Κασιδιάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 24 Δεκ 2023, 14:06

Beria έγραψε:
24 Δεκ 2023, 13:56
Δεν φτιάχνουν νεοναζί όπως παλιά
Όμως συνεχίζουν να τους ψάχνουν, σε κάθε γειτονιά :102:
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Έλληνες εθνικοσοσιαλιστές αποδομούν το μόρφωμα Κασιδιάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 24 Δεκ 2023, 14:08

Jimmy81 έγραψε:
16 Αύγ 2022, 08:01
- Οι «ΕΓΤΠ» κάνουν ανοίγματα σε αλλοδαπούς για να μαζέψουν ψήφους. Π.χ. ο γνωστός ψεκασμένος μπουρδολόγος Τέρρυ Χατζηιερεμίας απηύθυνε κάλεσμα μέσω βίντεο σε Αλβανούς, Σέρβους και Αρμένιους να ψηφίσουν τους «Έλληνες για την Πατρίδα». Τι οξύμωρο… τι εθνικιστικό…

Οι Σέρβοι είναι ομόδοξοι.
Οι Αρμένηδες δεν είναι Ορθόδοξοι , είναι μονοφυσίτες αντιχαλκηδόνιοι αν και συνηθίζεται να τους λέμε Ορθόδοξους.
Παρ'όλα αυτά με τους Αρμένηδες μας συνδέουν δεσμοί αίματος. Όταν ο σφαγέας κεμάλ Ατατούρκ έκανε εθνοκαθάρσεις σε Ρωμιούς Αρμένηδες, και άλλες εθνότητες.
Η Αρμενία είναι από τις λίγες χώρες που έχει αναγνωρίσει την γενοκτονία του Ποντιακού Ελληνισμού (κανονικά θα έπρεπε να λέγεται γενοκτονία του Μικρασιατικού Ελληνισμού και όχι των Ποντίων γιατί δεν κυνηγήθηκαν μόνο οι Έλληνες του Πόντου).

Ο Κεμάλ Ατατούρκ ήταν ο μέγας διδάσκαλος του Χίτλερ όσον αφορά τις εθνοκαθάρσεις.

Με τους Σέρβους εκτός από ομόδοξοι ,έχουμε πολεμήσει μαζί σε δύο Βαλκανικούς και σε δυο παγκοσμίους πολέμους .

Οπότε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι κακό για έναν εθνικιστή να κάνει άνοιγμα σε αυτούς;

Για εμένα προσωπικά αυτά δεν παίζουν ρόλο . Ή δική μου προσωπική άποψη είναι ότι Έλληνες και ξένοι εργάτες ενωμένοι ,εμπρός της γης οι κολασμένοι. Η Αλληλεγγύη το όπλο των λαών , πόλεμο στον πόλεμο των ιμπεριαλιστών.

Απλά θέλω να δω πως σκέφτονται στον Εθνικιστικό χώρο.

Θέλω να επισημάνω επίσης ότι ο Ιωάννης Μεταξάς αν και Εθνικοσοσιαλιστής δεν είχε πειράξει ούτε έναν Εβραίο. Είχε άριστες σχέσεις με τους Εβραίους. Μάλιστα και πολλοί Εβραίοι πολέμησαν στο μέτωπο της Αλβανία με τον πιο γνωστό ,τον Μαρδοχαίο (Μορντεχάι στα Εβραϊκά ) Φριζή.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Έλληνες εθνικοσοσιαλιστές αποδομούν το μόρφωμα Κασιδιάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 24 Δεκ 2023, 14:09

Beria έγραψε:
24 Δεκ 2023, 13:56
Δεν φτιάχνουν νεοναζί όπως παλιά
Με μπερδεύει τι σημαίνει Ναζί και νεοναζί;

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 14744
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: Έλληνες εθνικοσοσιαλιστές αποδομούν το μόρφωμα Κασιδιάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 24 Δεκ 2023, 14:13

pylothess έγραψε:
24 Δεκ 2023, 14:08

Οι Σέρβοι είναι ομόδοξοι.

Με τους Σέρβους εκτός από ομόδοξοι ,έχουμε πολεμήσει μαζί σε δύο Βαλκανικούς και σε δυο παγκοσμίους πολέμους .

Οπότε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι κακό για έναν εθνικιστή να κάνει άνοιγμα σε αυτούς;
ωωωχ Παναγία μου , δεν αντέχεται η σερβολαγνεία
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Έλληνες εθνικοσοσιαλιστές αποδομούν το μόρφωμα Κασιδιάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 24 Δεκ 2023, 14:13

Jimmy81 έγραψε:
16 Αύγ 2022, 08:01
- Οι «ΕΓΤΠ» είναι υπέρ του ΝΑΤΟ και της ΕΕ παρότι οι δύο οργανισμοί είναι ασύμβατοι με τα συμφέροντα μιας εθνικιστικής Ελλάδας κρατώντας την εξαρτημένη οικονομικά και γεωπολιτικά. Στο μεν ΝΑΤΟ βρίσκεται και ο προαιώνιος εχθρός του ελληνισμού τον οποίο σιγοντάρουν και ενισχύουν οι δύο οργανισμοί.

Το ΝΑΤΟ και η ΕΕ εξυπηρετεί με το σκεπτικό αποτρέπει ΔΥΝΗΤΙΚΑ μια ενδεχόμενη πολεμική σύγκρουση μεταξύ Ελλάδας και Τουρκίας.
Ίσως και αυτός είναι ο λόγος που η Ελλάδα στηρίζει τόσο ξεκάθαρα την κυβέρνηση του Ισραήλ επειδή το Ισραήλ έχει κακές σχέσεις με την Τουρκία.
Θέλω να του συζητήσουμε αυτό.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Έλληνες εθνικοσοσιαλιστές αποδομούν το μόρφωμα Κασιδιάρη

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 24 Δεκ 2023, 14:15

Μπίστης έγραψε:
24 Δεκ 2023, 14:13
pylothess έγραψε:
24 Δεκ 2023, 14:08

Οι Σέρβοι είναι ομόδοξοι.

Με τους Σέρβους εκτός από ομόδοξοι ,έχουμε πολεμήσει μαζί σε δύο Βαλκανικούς και σε δυο παγκοσμίους πολέμους .

Οπότε δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είναι κακό για έναν εθνικιστή να κάνει άνοιγμα σε αυτούς;
ωωωχ Παναγία μου , δεν αντέχεται η σερβολαγνεία
Το μεγαλύτερο μέρος του Ελληνικού λαού αγαπάει Σέρβους , Αρμένιους και Ρώσους.
Απλά είχα την πεποίθηση ότι στον εθνικιστικό χώρο θα υπήρχαν που έτρεφαν τέτοια αισθήματα γι 'αυτούς τους λαούς.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία πολιτικής”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών