ΑΛΗΘΕΙΑ & ΟΡΘΟΣ ΛΟΓΟΣ

Φιλοσοφία πολιτικής
Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: ΑΛΗΘΕΙΑ & ΟΡΘΟΣ ΛΟΓΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 13 Μάιος 2018, 11:50

ρεζερβέ
Για την υπόθεση Νοvartis, ο κ. Βενιζέλος κάνει λόγο για «διασυρμό της κυβέρνησης των συκοφαντών και των συνεργών της» και για «απόλυτο φιάσκο» και προαναγγέλλει αποκαλύψεις στη Βουλή στις 18 Μαΐου.
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΑΛΗΘΕΙΑ & ΟΡΘΟΣ ΛΟΓΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 13 Μάιος 2018, 11:52

Ωχωχωχ θα παραμιλάνε οι ζαίοι πάλι :lol:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: ΑΛΗΘΕΙΑ & ΟΡΘΟΣ ΛΟΓΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 13 Μάιος 2018, 11:57

πάρε το σχετικό
Πρόκειται για τον απόλυτο διασυρμό της κυβέρνησης των συκοφαντών και των συνεργών της. Πρόκειται για το απόλυτο φιάσκο. Και τώρα το σύστημα των ΣΥΡΙΖΑ - ΑΝΕΛ και λοιπών εταίρων :011: στο βαθύ κράτος προσπαθεί να ευτελίσει τη δικαιοσύνη με την αναπομπή σε αυτήν μιας ανύπαρκτης δικογραφίας που η ίδια η δικαιοσύνη, στο επίπεδο της Εισαγγελέως του Αρείου Πάγου, έκρινε ότι ανήκει στην αρμοδιότητα της Βουλής γιαυτό και τη διαβίβασε σε αυτήν. Θα αποκαλυφθεί όλη η σκευωρία και θα τιμωρηθούν :romance-hearteyes: εγκέφαλοι και συνεργοί. Τα υπόλοιπα στη Βουλή στις 18 Μαΐου.
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48511
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: ΑΛΗΘΕΙΑ & ΟΡΘΟΣ ΛΟΓΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 13 Μάιος 2018, 12:21

Να προσθέσω οτι ο Βενιζέλος είναι και ο μόνος άνθρωπος που κατάφερε να πάρει τηλέφωνο τραπεζικό λογαριασμό, και να συνομιλήσει με το Σπηλιωτόπουλο. Ούτε ο Τσάκ Νόρρις δεν το έχει καταφέρει αυτό.

Φιλαληθής,
Πολύδωρας: Όταν πρωτοανακαλύφθηκε ο λογαριασμός ο κ. Βενιζέλος, γνωστός χιουμορίστας, έσπευσε να πει ότι είναι αριθμός τηλεφώνου. Είναι λογαριασμός που ακολουθεί υπόγειες διαδρομές.

Βενιζέλος: Δοκιμάσατε να πάρετε τηλέφωνο; Εγώ πήρα τηλέφωνο και βγήκε ο Σπ. Σπηλιωτόπουλος.

Πολύδωρας: ... από Μόσχα, Νέα Υόρκη, Κύπρο και Ελβετία. 21.000.000 δολάρια. Φτήνιες. Φυσικά ο παραλήπτης αγνοείται.

Read more: http://www.newsbomb.gr/politikh/story/3 ... z5FN1pdKY8
Ψύχραιμος:




Διορατικός:



"Εγώ ως μελλοντικός ηγέτης ολόκληρης της παράταξης"

Έντιμος:



(5 κιλά έχασε σε ιδρώτα).

Εικόνα
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
lyna
Δημοσιεύσεις: 2140
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 01:38

Re: ΑΛΗΘΕΙΑ & ΟΡΘΟΣ ΛΟΓΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από lyna » 13 Μάιος 2018, 12:22

κωλ, τι λεει;
αναπαραγεις βοθροκαναλο;
~~¥~~

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48511
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: ΑΛΗΘΕΙΑ & ΟΡΘΟΣ ΛΟΓΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 13 Μάιος 2018, 12:25

lyna έγραψε:
13 Μάιος 2018, 12:22
κωλ, τι λεει;
αναπαραγεις βοθροκαναλο;
Αναπαράγω το λόγο του μέγιστου Ηγέτη. :romance-hearteyes:
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: ΑΛΗΘΕΙΑ & ΟΡΘΟΣ ΛΟΓΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 15 Μάιος 2018, 12:54

μοίρασε σχετικά και ορθολογιστικό πόνο ο κ. Ευάγγελος

Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: ΑΛΗΘΕΙΑ & ΟΡΘΟΣ ΛΟΓΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 16 Μάιος 2018, 21:46

Εικόνα
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: ΑΛΗΘΕΙΑ & ΟΡΘΟΣ ΛΟΓΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 17 Μάιος 2018, 18:48

Έχοντας απολέσει κάθε αίσθηση νομιμότητας και κάθε σεβασμό στη διάκριση των εξουσιών και την ανεξαρτησία της δικαιοσύνης, ο Υπουργός Δικαιοσύνης «διαβίβασε στη Βουλή τη διάταξη του Αντεισαγγελέα του Αρείου Πάγου Ιωάννη Αγγελή δια της οποίας τίθενται στο αρχείο οι μηνύσεις των Δημητρίου Αβραμόπουλου, Αντώνη Σαμαρά και Ευάγγελου Βενιζέλου κατά των εισαγγελικών λειτουργών Ελένης Τουλουπάκη, Χρήστου Ντζούρα και Στυλιανού Μανώλη», όπως γράφεται στο δελτίο τύπου που έσπευσε να εκδώσει το Υπουργείο Δικαιοσύνης ενόψει προφανέστατα της αυριανής συζήτησης στη Βουλή!

...

Είναι πάντως εντυπωσιακή η ταχύτητα με την οποία ο Αντεισαγγελέας του ΑΠ κ. Αγγελής ολοκλήρωσε την προκαταρκτική εξέταση χωρίς να καλέσει τους μηνυτές να καταθέσουν, να υποδείξουν μάρτυρες και να προσκομίσουν στοιχεία. Όπως γνωρίζει πολύ καλά ο ίδιος, επειδή έχει μηνύσει στο παρελθόν την προϊσταμένη του τότε Εισαγγελέα του ΑΠ, τον τότε εποπτεύοντα των εισαγγελέων διαφθοράς αντεισαγγελέα του ΑΠ και συναδέλφους του εισαγγελείς εφετών, οι μηνύσεις ακόμη και όταν τίθενται στο αρχείο, ανασύρονται, όπως ανασύρθηκε και η δική του μήνυση όταν άλλαξε η ηγεσία της Εισαγγελίας του ΑΠ.

Ο Υπουργός Δικαιοσύνης που έσπευσε να ανακοινώσει ότι διαβίβασε στη Βουλή αυτή την εισαγγελική διάταξη, παρέλειψε να ενημερώσει την κοινή γνώμη ότι διαβίβασε στη Βουλή και τη δικογραφία που σχηματίστηκε μετά τις μηνύσεις μας κατά του κ. Τσίπρα και μελών της κυβέρνησης για τη συμμετοχή τους στη σκευωρία εναντίον μας που φτάνει στο σφετερισμό της ιδιότητας τους ως κρατικών οργάνων για την αλλοίωση θεμελιωδών θεσμών του πολιτεύματος. Εδώ δεν υπάρχει δυνατότητα προσωρινής αρχειοθέτησης. Αυτή που θα κρίνει προδικαστικά είναι η επόμενη Βουλή.
πηγή
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΑΛΗΘΕΙΑ & ΟΡΘΟΣ ΛΟΓΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 18 Μάιος 2018, 05:30

Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: ΑΛΗΘΕΙΑ & ΟΡΘΟΣ ΛΟΓΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 18 Μάιος 2018, 17:40

δίκασε τους συμμορίτες Εθνάρχη



υγ: έπονται και τα σχετικά :romance-hearteyes:
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: ΑΛΗΘΕΙΑ & ΟΡΘΟΣ ΛΟΓΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 18 Μάιος 2018, 22:54

τσο & λο

Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27154
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: ΑΛΗΘΕΙΑ & ΟΡΘΟΣ ΛΟΓΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 22 Μάιος 2018, 10:05

Εικόνα
- Αντιδρώντας στην βίαιη επίθεση κατά του Γιάννη Μπουτάρη, δηλώσατε ότι «δεν είναι αυτή η δική μου Θεσσαλονίκη». Ποια δεν είναι η δική σας Θεσσαλονίκη;

Δεν είναι η μαύρη Θεσσαλονίκη της πολιτικής βίας. Κάποτε αυτό σήμαινε πολιτικές δολοφονίες, «καρφίτσα», παρακράτος. Σήμαινε όσα περιγράφουν ο Γιώργος Σκαμπαρδώνης στο «Πολύ βούτυρο στο τομάρι του σκύλου» και ο Θωμάς Κοροβίνης στο «Ο γύρος του θανάτου». Προτιμώ αντί να επαναλάβω πασίγνωστα αλλά ίσως ξεχασμένα ή μάλλον απωθημένα πράγματα, να παραπέμψω στα δυο αυτά μυθιστορήματα που αποδίδουν το κλίμα της Θεσσαλονίκης του´60, της παιδικής μου ηλικίας. Αυτό όμως το κλίμα έρχεται από τον μεσοπόλεμο, την κατοχή, τον εμφύλιο. Το μαύρο νήμα συνεχίζεται δυστυχώς. Αποσύρεται από το προσκήνιο τα πρώτα χρόνια της μεταπολίτευσης, όμως υπάρχει. Μεταλλάσσεται, διατηρεί πάντα την απέχθεια για τη μνήμη της κοσμοπολίτικης, πολυπολιτισμικής, ανεκτικής και ανοικτής Θεσσαλονίκης. Ήδη πριν την κρίση φορά τη λεοντή της νέας εθνικοφροσύνης και με την κρίση αρχίζει να κολύμπα στην πιο βρώμικη εκδοχή του Θερμαϊκού. Αυτή του εθνικολαϊκισμού που αναζητεί διαφορά δήθεν μη πολιτικά, αλλά «εθνοτοπικά» ή «αθλητικά» οχήματα και φλερτάρει με τον συγκεκαλυμμένο και στη συνέχεια με τον απροκάλυπτο φασισμό. Η απόσταση που τους χωρίζει είναι απειροελάχιστη, όση χωρίζει τη συμβολική από την υλική βία.
https://www.liberal.gr/arthro/205232/ap ... oniki.html
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Mole
Δημοσιεύσεις: 1310
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:14

Re: ΑΛΗΘΕΙΑ & ΟΡΘΟΣ ΛΟΓΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Mole » 24 Μάιος 2018, 00:26

Centrists Are the Most Hostile to Democracy, Not Extremists

https://www.nytimes.com/interactive/201 ... e=Homepage
So hab ich dich schon unbedingt

Άβαταρ μέλους
Μαυροβασίλης
Δημοσιεύσεις: 7804
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:45

Re: ΑΛΗΘΕΙΑ & ΟΡΘΟΣ ΛΟΓΟΣ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μαυροβασίλης » 24 Μάιος 2018, 00:46

Χέλμουτ Σμινττ θα λέτε και θα κλαίτε
Χάρε, μην ψάχνεις να με βρεις στα πέρατα του κόσμου
μα σαν περάσω τα εκατό θαν έρθω αμοναχός μου

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία πολιτικής”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών