Ποια Ακροδεξιά;

Φιλοσοφία πολιτικής
Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3676
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Ποια Ακροδεξιά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 06 Ιουν 2019, 17:14

southern έγραψε:
06 Ιουν 2019, 17:10
Η ΧΑ δεν πιάνεται ούτε καν για ακροδεξιά. Το δίκτυο Ελλήνων συντηρητικών είχε δώσει ξεκάθαρη γραμμή καταψηφισης των εθνικοσοσιαλιστών της ΧΑ. Καιρός οι πατριώτες να διαχωρίσουν τη θέση τους από τον κάθε παλαβό λάτρη του Χίτλερ. Και υπάρχουν φυσιολογικοί άνθρωποι δεξιότερα της ΝΔ που μπορεί να τους προτιμήσει κάποιος από τη ΧΑ.
και τι με νοιάζει εμένα τι λέει το δίκτυο ελλήνων συντηρητικών; το δίκτυο ελλήνων συντηρητικών θα μου πει τι θα ψηφίσω;
η χα προς το παρόν είναι το μόνο κόμμα που του δωσα την ψήφο μου για να μπει στη βουλή και κανένας βουλευτής του δεν υποστήριξε τίποτα το αριστερό ή το εθνομηδενιστικό. ακόμα και το λαος είχε προβεί σε αρκετές αριστερίζουσες ατασθαλίες τον τελευταίο καιρό πριν τη διάλυση του.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14018
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ποια Ακροδεξιά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 06 Ιουν 2019, 17:20

Στα αρχιδια μου τι ψηφίζεις. Εγώ έχω πειστεί για τη ζημιά που προκαλεί η παρουσία εθνικοσοσιαλιστικού κόμματος στην ευρύτερη δεξιά και τον πατριωτισμό. Μην μας πρηζετε τα αρχιδια για τη δεξιά διότι δεν είστε καν ακροδεξιοί.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3676
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Ποια Ακροδεξιά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 06 Ιουν 2019, 23:20

southern έγραψε:
06 Ιουν 2019, 17:20
Στα αρχιδια μου τι ψηφίζεις. Εγώ έχω πειστεί για τη ζημιά που προκαλεί η παρουσία εθνικοσοσιαλιστικού κόμματος στην ευρύτερη δεξιά και τον πατριωτισμό. Μην μας πρηζετε τα αρχιδια για τη δεξιά διότι δεν είστε καν ακροδεξιοί.
πως δε σε νοιάζει τι θα ψηφίσω. αφού κάθε τρεις και λίγο μου λες να μην ψηφίσω χα γιατί... το λέει το δίκτυο ελλήνων συντηρητικών.
η χα είναι ακροδεξιά. η νδ δεν είναι ούτε δεξιά ούτε ακροδεξιά είναι ουρά της αριστεράς και των πολιτικών της :wave:

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14018
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ποια Ακροδεξιά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 06 Ιουν 2019, 23:23

metaxoskolikas έγραψε:
06 Ιουν 2019, 23:20
southern έγραψε:
06 Ιουν 2019, 17:20
Στα αρχιδια μου τι ψηφίζεις. Εγώ έχω πειστεί για τη ζημιά που προκαλεί η παρουσία εθνικοσοσιαλιστικού κόμματος στην ευρύτερη δεξιά και τον πατριωτισμό. Μην μας πρηζετε τα αρχιδια για τη δεξιά διότι δεν είστε καν ακροδεξιοί.
πως δε σε νοιάζει τι θα ψηφίσω. αφού κάθε τρεις και λίγο μου λες να μην ψηφίσω χα γιατί... το λέει το δίκτυο ελλήνων συντηρητικών.
η χα είναι ακροδεξιά. η νδ δεν είναι ούτε δεξιά ούτε ακροδεξιά είναι ουρά της αριστεράς και των πολιτικών της :wave:
Αρχιδια ακροδεξιά είναι. Νεοναζιστικό κόμμα είναι η ΧΑ. Απλά εκμεταλλεύτηκε την απουσία αλλού συγκροτημένου κόμματος δεξιότερα της ΝΔ.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3676
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Ποια Ακροδεξιά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 06 Ιουν 2019, 23:26

southern έγραψε:
06 Ιουν 2019, 23:23
metaxoskolikas έγραψε:
06 Ιουν 2019, 23:20
southern έγραψε:
06 Ιουν 2019, 17:20
Στα αρχιδια μου τι ψηφίζεις. Εγώ έχω πειστεί για τη ζημιά που προκαλεί η παρουσία εθνικοσοσιαλιστικού κόμματος στην ευρύτερη δεξιά και τον πατριωτισμό. Μην μας πρηζετε τα αρχιδια για τη δεξιά διότι δεν είστε καν ακροδεξιοί.
πως δε σε νοιάζει τι θα ψηφίσω. αφού κάθε τρεις και λίγο μου λες να μην ψηφίσω χα γιατί... το λέει το δίκτυο ελλήνων συντηρητικών.
η χα είναι ακροδεξιά. η νδ δεν είναι ούτε δεξιά ούτε ακροδεξιά είναι ουρά της αριστεράς και των πολιτικών της :wave:
Αρχιδια ακροδεξιά είναι. Νεοναζιστικό κόμμα είναι η ΧΑ. Απλά εκμεταλλεύτηκε την απουσία αλλού συγκροτημένου κόμματος δεξιότερα της ΝΔ.
δε σκαμπάζεις γρι.
απλά αναμασάς πράγματα που έχεις δει από δω κι από κει χωρίς να έχεις ιδέα γι αυτά.
ο εθνικοσοσιαλισμός είναι πολιτική ιδεολογία της ακροδεξιάς.
η χα είναι πολυσυλλεκτικό εθνικιστικό και όχι εθνικοσοσιαλιστικό κόμμα

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14018
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ποια Ακροδεξιά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 06 Ιουν 2019, 23:34

Ο φασισμός και ο εθνικοσοσιαλισμός είναι ξέχωρα από την ακροδεξιά. Η ΧΑ είναι εθνικοσοσιαλιστικό κόμμα, καταδικασμένο να μείνει στο περιθώριο. Μόλις βρέθηκαν κάποιοι άλλοι ακροδεξιοί σχηματισμοί, σας έγραψαν παρά πολλοί ψηφοφόροι. Η μόδα της ΧΑ πέρασε. Ας μην κάνατε δράσεις στο πεζοδρόμιο. You know what i mean.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3676
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Ποια Ακροδεξιά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 07 Ιουν 2019, 00:07

southern έγραψε:
06 Ιουν 2019, 23:34
Ο φασισμός και ο εθνικοσοσιαλισμός είναι ξέχωρα από την ακροδεξιά. Η ΧΑ είναι εθνικοσοσιαλιστικό κόμμα, καταδικασμένο να μείνει στο περιθώριο. Μόλις βρέθηκαν κάποιοι άλλοι ακροδεξιοί σχηματισμοί, σας έγραψαν παρά πολλοί ψηφοφόροι. Η μόδα της ΧΑ πέρασε. Ας μην κάνατε δράσεις στο πεζοδρόμιο. You know what i mean.
ο φασισμός και ο εθνικοσοσιαλισμός είναι κατεξοχήν ακροδεξιές ιδεολογίες.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: Ποια Ακροδεξιά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 07 Ιουν 2019, 00:20

και καπου δω θα μπει κανας αλτ ραιτ νεοδημοκρατης και θα σου πει πως η ΧΑ ειναι σοσιαλιστες, αρα αριστεροι, επειδη πχ δεν θελουν ελευθερη οπλοφορια η κατι εξισου οτι να ναι.
Για μενα ειστε ολοι φασιστες, απλα. Το ιδιο και το αυτο. Το μονο που χαλαει τον σαουθ στη χρυση αυγη ειναι οι χιτλερικες αναφορες της γιατι δινουν κακο στιγμα και αποξενωνουν το εκλογικο σωμα. Κατα τ αλλα, μ εξαιρεση 2-3 σημεια (κι αν) θελει ακριβως τα ιδια πραγματα.
Υπαρχουν λοιπον φασιστες με σβαστικες και χωρις, αλλα η διαφορα ειναι αμελητεα.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14018
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ποια Ακροδεξιά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 07 Ιουν 2019, 00:27

Μα αυτοί έγραφαν κάποτε στο σάιτ τους για αριστερο εθνικισμό. Ο φασισμός και ο εθνικοσοσιαλισμός έχουν αριστερές πτυχές.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3676
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Ποια Ακροδεξιά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 07 Ιουν 2019, 00:30

southern έγραψε:
07 Ιουν 2019, 00:27
Μα αυτοί έγραφαν κάποτε στο σάιτ τους για αριστερο εθνικισμό. Ο φασισμός και ο εθνικοσοσιαλισμός έχουν αριστερές πτυχές.
αυτό που ονομάζουμε ακροδεξιά είναι πρώτα απ όλα ο εθνικοσοσιαλισμός και ο φασισμός. φυσικά η ακροδεξιά εκτείνεται και πέραν αυτών των ιδεολογιών.
πολύ περισσότερες αριστερές πτυχές έχουν οι δεξιοί φιλελεύθεροι που μιλάνε για κοινωνικό προοδευτισμό.
εγώ θεωρώ ειδικά με τις σημερινές συνθήκες τον εαυτό μου ακροδεξιό, χωρίς να είμαι εθνικοσοσιαλιστής.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14018
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ποια Ακροδεξιά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 07 Ιουν 2019, 00:32

Το κόμμα της Λεπέν που αναφέρει το άρθρο, δεν θέλει καμία σχέση με τη ΧΑ. Τη θεωρεί ακραία. Ο blackpaint υπερβάλει. Βαφτίζουν ακροδεξιό όποιον θέλει ταξη και ασφάλεια.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3676
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Ποια Ακροδεξιά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 07 Ιουν 2019, 00:34

southern έγραψε:
07 Ιουν 2019, 00:32
Το κόμμα της Λεπέν που αναφέρει το άρθρο, δεν θέλει καμία σχέση με τη ΧΑ. Τη θεωρεί ακραία.
η λεπέν αριστερίζει γενικά,είχε στηρίξει και τον τσίπρα.
θεωρώ ότι ο καλύτερος εκπρόσωπος του δεξιού εθνικισμού στην ευρώπη είναι ο σαλβινι.

Άβαταρ μέλους
southern
Δημοσιεύσεις: 14018
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 15:23
Phorum.gr user: southern

Re: Ποια Ακροδεξιά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από southern » 07 Ιουν 2019, 00:37

metaxoskolikas έγραψε:
07 Ιουν 2019, 00:34
southern έγραψε:
07 Ιουν 2019, 00:32
Το κόμμα της Λεπέν που αναφέρει το άρθρο, δεν θέλει καμία σχέση με τη ΧΑ. Τη θεωρεί ακραία.
η λεπέν αριστερίζει γενικά,είχε στηρίξει και τον τσίπρα.
θεωρώ ότι ο καλύτερος εκπρόσωπος του δεξιού εθνικισμού στην ευρώπη είναι ο σαλβινι.
Που και αυτός δεν θέλει τη ΧΑ στην ομάδα του στο ευρωκοινοβούλιο. Ειλικρινά τώρα, θεωρείς ότι ο Λαγός είναι για το ευρωκοινοβούλιο;; Ο Κωνσταντίνου είναι στρατιωτικός, θα σταθεί. Ο άλλος όμως δεν είναι για τη πολιτική.
Δελτίο τύπου της Δράσης υπερ της στεγης ψευτομακεδονικου πολιτισμου το 2012, αναδημοσιευμενο στην επισημη σελίδα του Ουρανιου Τοξου http://www.florina.org/news/2012/october06_g.asp
Γενικός Γραμματέας υπουργείου προέρχεται από κόμμα που υποστηρίζει την ψευδομειονότητα στη Μακεδονία

Άβαταρ μέλους
metaxoskolikas
Δημοσιεύσεις: 3676
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2018, 17:38

Re: Ποια Ακροδεξιά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από metaxoskolikas » 07 Ιουν 2019, 00:39

southern έγραψε:
07 Ιουν 2019, 00:37
metaxoskolikas έγραψε:
07 Ιουν 2019, 00:34
southern έγραψε:
07 Ιουν 2019, 00:32
Το κόμμα της Λεπέν που αναφέρει το άρθρο, δεν θέλει καμία σχέση με τη ΧΑ. Τη θεωρεί ακραία.
η λεπέν αριστερίζει γενικά,είχε στηρίξει και τον τσίπρα.
θεωρώ ότι ο καλύτερος εκπρόσωπος του δεξιού εθνικισμού στην ευρώπη είναι ο σαλβινι.
Που και αυτός δεν θέλει τη ΧΑ στην ομάδα του στο ευρωκοινοβούλιο. Ειλικρινά τώρα, θεωρείς ότι ο Λαγός είναι για το ευρωκοινοβούλιο;; Ο Κωνσταντίνου είναι στρατιωτικός, θα σταθεί. Ο άλλος όμως δεν είναι για τη πολιτική.
μα και για εμένα το ιδανικό δεν είναι η χα αλλά ο σαλβινι. απλά η χα είναι το καλύτερο που υπάρχει στην Ελλάδα. και ένας ιταλός υπουργός από τη λεγκα είχε πει πριν κάποιους μήνες ότι άμα ζούσε στην Ελλάδα θα ψήφιζε χα.
ένας άσχετος με την πολιτική είναι καλύτερος από κάποιον σχετικό που θα εκπροσωπήσει με επιτυχία τα αντίθετα από αυτά που πιστεύω.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17015
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Ποια Ακροδεξιά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 09 Ιουν 2019, 17:01

blackpaint έγραψε:
06 Ιουν 2019, 13:08
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ έγραψε:
06 Ιουν 2019, 10:02
Ακομα ενα κομπλεξ των ακροδεξιων που προσπαθουν να κρυψουν.
γιατι η ιστορια τους εχει πεταξει στα σκουπιδια, οποτε προσπαθουν να αποκοπουν απο τις ιστορικες τους καταβολες με υπουλο τροπο, θολωνοντας τα νερα.
Μπούρδες, αλλά θα μας πάρει μέχρι αύριο το πρωί να σου εξηγούμε. Ας μιλήσουμε για τις ιστορικές καταβολές της αριστεράς που τις ξέρεις καλά.

Εικόνα





Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία πολιτικής”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών