Πού ανήκω πολιτικά - ιδεολογικά;

Φιλοσοφία πολιτικής
Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7854
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Πού ανήκω πολιτικά - ιδεολογικά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 14 Σεπ 2019, 14:47

Teros έγραψε:
14 Σεπ 2019, 14:37
Τι πιστεύεις για τους μετανάστες και τον "γάμο" ομοφυλόφιλων;
Κάθε χρόνο προστίθενται στον πλανήτη περίπου 85.000.000 άνθρωποι. Δηλαδή οι γεννήσεις είναι περίπου 85.000.000 περισσότερες από τους θανάτους. Οι περισσότεροι από αυτούς είναι φτωχοί Αφρικανοί και Ασιάτες και σύμφωνα με τον ίδιο τον ΟΗΕ οι άνθρωποι που προτίθενται να μεταναστεύσουν στην Ευρώπη προερχόμενοι από την Ασία και την Αφρική είναι εκατοντάδες εκατομμύρια. Με δεδομένη την υπογεννητικότητα των Ευρωπαίων, αν δεν κλείσουν τα σύνορα θ' αντικατασταθούν πλήρως φυλετικά, θρησκευτικά και πολιτισμικά. Η αντικατάσταση ήδη έχει ξεκινήσει, αρκεί να ρίξει κανείς μια ματιά στις εθνικές ομάδες της Ευρώπης και θα το διαπιστώσει.

Αν οι ομοφυλόφιλοι θέλουν να παντρεύονται ας παντρεύονται αλλά αντιτίθεμαι στο να έχουν δικαίωμα τεκνοθεσίας. Το παιδί πρέπει να έχει το αντρικό και το γυναικείο πρότυπο.
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69748
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Πού ανήκω πολιτικά - ιδεολογικά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Σεπ 2019, 14:57

Eθνικοκοινωνιστης έγραψε:
14 Σεπ 2019, 14:17
ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Σεπ 2019, 14:16
Ανήκεις στον πατριωτικό σύριζα.

Μοιάζει με σύντομο ανέκδοτο αλλά μπορεί να εκληφθεί και ως μία κοινωνικοπολιτική μετάλλαξη που συμβάλλει τρόπον τινά στη διατήρηση του είδους.
παλαιο πασοκ ορθοδοξο :003:

αν και οι παλαιοπασοκοι ειναι και λιγο συντηριτικοι στα κοινωνικα

βλεπε κυριακος διακογιαννης
Όλοι όσοι δηλώνουν πατριωτοκάτι στα πολιτικά, συντηρητικοί είναι.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Apergos8
Δημοσιεύσεις: 1721
Εγγραφή: 31 Οκτ 2018, 20:54

Re: Πού ανήκω πολιτικά - ιδεολογικά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Apergos8 » 14 Σεπ 2019, 15:56

Γάταρος έγραψε:
14 Σεπ 2019, 14:47
Teros έγραψε:
14 Σεπ 2019, 14:37
Τι πιστεύεις για τους μετανάστες και τον "γάμο" ομοφυλόφιλων;
Κάθε χρόνο προστίθενται στον πλανήτη περίπου 85.000.000 άνθρωποι. Δηλαδή οι γεννήσεις είναι περίπου 85.000.000 περισσότερες από τους θανάτους. Οι περισσότεροι από αυτούς είναι φτωχοί Αφρικανοί και Ασιάτες και σύμφωνα με τον ίδιο τον ΟΗΕ οι άνθρωποι που προτίθενται να μεταναστεύσουν στην Ευρώπη προερχόμενοι από την Ασία και την Αφρική είναι εκατοντάδες εκατομμύρια. Με δεδομένη την υπογεννητικότητα των Ευρωπαίων, αν δεν κλείσουν τα σύνορα θ' αντικατασταθούν πλήρως φυλετικά, θρησκευτικά και πολιτισμικά. Η αντικατάσταση ήδη έχει ξεκινήσει, αρκεί να ρίξει κανείς μια ματιά στις εθνικές ομάδες της Ευρώπης και θα το διαπιστώσει.

Αν οι ομοφυλόφιλοι θέλουν να παντρεύονται ας παντρεύονται αλλά αντιτίθεμαι στο να έχουν δικαίωμα τεκνοθεσίας. Το παιδί πρέπει να έχει το αντρικό και το γυναικείο πρότυπο.
Πως θα αντικατασταθουν θρησκευτικα αφου η πλειοψηφια των κατοικων της υποσαχαριας Αφρικης είναι χριστιανοί(κατά 2/3)και αρα και η πλειοψηφια των μεταναστών από την υποσαχαρια Αφρικη θα είναι χριστιανοι?
"Το έθνος πρέπει να θεωρεί εθνικό αυτό που είναι αληθές"
Διονύσιος Σολομος

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7854
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Πού ανήκω πολιτικά - ιδεολογικά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 14 Σεπ 2019, 16:23

Apergos8 έγραψε:
14 Σεπ 2019, 15:56
Πως θα αντικατασταθουν θρησκευτικα αφου η πλειοψηφια των κατοικων της υποσαχαριας Αφρικης είναι χριστιανοί(κατά 2/3)και αρα και η πλειοψηφια των μεταναστών από την υποσαχαρια Αφρικη θα είναι χριστιανοι?
Αυτοί που μεταναστεύουν είναι κυρίως οι Μουσουλμάνοι. Για την ισλαμική μετανάστευση δες το παρακάτω βίντεο, υπάρχουν και υπότιτλοι.

Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Παρταλι

Re: Πού ανήκω πολιτικά - ιδεολογικά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Παρταλι » 14 Σεπ 2019, 16:35

Γάταρος έγραψε:
14 Σεπ 2019, 14:05
Στα κοινωνικά είμαι φιλελεύθερος. Πιστεύω ότι ο κάθε άνθρωπος πρέπει να ζει τη ζωή του όπως τη θέλει. Π.χ. αν κάποιος θέλει να είναι ομοφυλόφιλος ας είναι. Θα θεωρούσα βάρβαρο να του κάνουμε τη ζωή του δύσκολη για τις προσωπικές του επιλογές από τη στιγμή που αυτές δεν μας επηρεάζουν αρνητικά με κανένα τρόπο.

Στα οικονομικά δεν έχω ξεκάθαρη θέση. Από μικρός διάβαζα βιβλία ποικίλης ύλης εκτός από οικονομικά. Τι είναι καλύτερο για τους ανθρώπους; Ο καπιταλισμός ή ο σοσιαλισμός; Δεν είμαι σίγουρος. Κατά καιρούς παίρνω θέση υπέρ της μιας ή της άλλης πλευράς. Βέβαια μπορώ ν' αναγνωρίσω ένα ξεκάθαρο μοτίβο, ο κόσμος ευημερεί στις καπιταλιστικές οικονομίες και δυστυχεί στις σοσιαλιστικές.

Είμαι εθνικόφρων αλλά η πίστη μου στον Εθνικισμό δοκιμάζεται και συχνά έχω εσωτερικές συγκρούσεις. Φυλετιστής είμαι σίγουρα περισσότερο από Εθνικιστής. Το ανθρώπινο είδος πιστεύω ότι είναι το σημαντικότερο στον πλανήτη και ως εκ τούτου θα ήθελα να διατηρηθεί η ποικιλομορφία του.
βρε αθρωπε....
πες οτι εισαι ναζι απο την αρχη να μη κουραζομαστε

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Πού ανήκω πολιτικά - ιδεολογικά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 14 Σεπ 2019, 16:37

Γάταρος έγραψε:
14 Σεπ 2019, 14:05
Στα κοινωνικά είμαι φιλελεύθερος. Πιστεύω ότι ο κάθε άνθρωπος πρέπει να ζει τη ζωή του όπως τη θέλει. Π.χ. αν κάποιος θέλει να είναι ομοφυλόφιλος ας είναι. Θα θεωρούσα βάρβαρο να του κάνουμε τη ζωή του δύσκολη για τις προσωπικές του επιλογές από τη στιγμή που αυτές δεν μας επηρεάζουν αρνητικά με κανένα τρόπο.

Στα οικονομικά δεν έχω ξεκάθαρη θέση. Από μικρός διάβαζα βιβλία ποικίλης ύλης εκτός από οικονομικά. Τι είναι καλύτερο για τους ανθρώπους; Ο καπιταλισμός ή ο σοσιαλισμός; Δεν είμαι σίγουρος. Κατά καιρούς παίρνω θέση υπέρ της μιας ή της άλλης πλευράς. Βέβαια μπορώ ν' αναγνωρίσω ένα ξεκάθαρο μοτίβο, ο κόσμος ευημερεί στις καπιταλιστικές οικονομίες και δυστυχεί στις σοσιαλιστικές.

Είμαι εθνικόφρων αλλά η πίστη μου στον Εθνικισμό δοκιμάζεται και συχνά έχω εσωτερικές συγκρούσεις. Φυλετιστής είμαι σίγουρα περισσότερο από Εθνικιστής. Το ανθρώπινο είδος πιστεύω ότι είναι το σημαντικότερο στον πλανήτη και ως εκ τούτου θα ήθελα να διατηρηθεί η ποικιλομορφία του.
Εγώ το ήξερα για σένα ότι διαρκώς ψάχνεις το καλό.

:goodpost:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Daje
Δημοσιεύσεις: 14546
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:30

Re: Πού ανήκω πολιτικά - ιδεολογικά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Daje » 14 Σεπ 2019, 16:48

Ανηκω στις ΜΟΥΝΑΡΕΣ.
Αρκει να δω ΜΟΥΝΑΡΑ και προκειμενου να την γαμησω, ειμαι διατεθιμενος να γαμησω Δημοσια οικονομικα της χωρας, εξωτερικη, εσωτερικη πολιτικη, οτι μπορει κανεις να φανταστει.
Δινω για 999 χρονια πετρελαια, βραχονησιδες, οτι αλλο μου ζητησουν.
https://i.imgur.com/p7krvsa.jpg
Πρόεδρος του Σ.Φ.Σ.Σ.Κ.Π.Ο
Ωραίο πρωτάθλημα ρε κατσικοειδή φυστικοβουτηρομένα λοβοτομημένα καγκουροειδή κατσίκια!

Άβαταρ μέλους
Apergos8
Δημοσιεύσεις: 1721
Εγγραφή: 31 Οκτ 2018, 20:54

Re: Πού ανήκω πολιτικά - ιδεολογικά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Apergos8 » 14 Σεπ 2019, 16:54

Γάταρος έγραψε:
14 Σεπ 2019, 16:23
Apergos8 έγραψε:
14 Σεπ 2019, 15:56
Πως θα αντικατασταθουν θρησκευτικα αφου η πλειοψηφια των κατοικων της υποσαχαριας Αφρικης είναι χριστιανοί(κατά 2/3)και αρα και η πλειοψηφια των μεταναστών από την υποσαχαρια Αφρικη θα είναι χριστιανοι?
Αυτοί που μεταναστεύουν είναι κυρίως οι Μουσουλμάνοι. Για την ισλαμική μετανάστευση δες το παρακάτω βίντεο, υπάρχουν και υπότιτλοι.

Από τον πληθυσμό της υποσαχάρια Αφρικής το 63%(σχεδόν τα 2/3) είναι χριστιανοί: https://www.pewforum.org/2011/12/19/glo ... nity-exec/ και στην υποσαχάρια Αφρική συναντάται ο ταχύτερα αναπτυσσόμενος χριστιανικος πληθυσμός παγκοσμίως. Δεν γίνεται μόνο οι μουσουλμάνοι να μεταναστεύσουν στην Ευρώπη αν γίνει το δημογραφικό μπαμ.Θα έρθουν και πολλοί χριστιανοί.
"Το έθνος πρέπει να θεωρεί εθνικό αυτό που είναι αληθές"
Διονύσιος Σολομος

Άβαταρ μέλους
Pam
Δημοσιεύσεις: 1487
Εγγραφή: 04 Νοέμ 2018, 01:10

Re: Πού ανήκω πολιτικά - ιδεολογικά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pam » 14 Σεπ 2019, 18:01

Ανήκεις στην Δημιουργία Ξανά του Τζήμερου.
Τάδε έφη Αρίστος:
ΧΑ και ΚΚΕ θα παρουν μαζι 20%.

Συριζα και ΝΔ θα παρουν μαζι 65%.

Θα μεινουν εκτος Βουλης κομματα που πηραν ψηφους 15%.

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Πού ανήκω πολιτικά - ιδεολογικά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 14 Σεπ 2019, 18:33

Pam έγραψε:
14 Σεπ 2019, 18:01
Ανήκεις στην Δημιουργία Ξανά του Τζήμερου.
Οπως ολοι οι σκεπτομενοι ανθρωποι :smt023
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
Γάταρος
Δημοσιεύσεις: 7854
Εγγραφή: 05 Σεπ 2018, 03:12
Phorum.gr user: Φορουμίτης ο Δίκαιος

Re: Πού ανήκω πολιτικά - ιδεολογικά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γάταρος » 15 Σεπ 2019, 12:36

Pam έγραψε:
14 Σεπ 2019, 18:01
Ανήκεις στην Δημιουργία Ξανά του Τζήμερου.
Εικόνα

:smt017
Η αλήθεια είναι μίσος γι' αυτούς που μισούν την αλήθεια.

Άβαταρ μέλους
Κεντροδεξιός Ψάλτης
Δημοσιεύσεις: 1790
Εγγραφή: 08 Σεπ 2019, 19:55

Re: Πού ανήκω πολιτικά - ιδεολογικά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κεντροδεξιός Ψάλτης » 15 Σεπ 2019, 15:29

ΠΑΣΟΚ 1981-1989 ειναι η φαση σου

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Πού ανήκω πολιτικά - ιδεολογικά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 15 Σεπ 2019, 15:30

Κεντροδεξιός Ψάλτης έγραψε:
15 Σεπ 2019, 15:29
ΠΑΣΟΚ 1981-1989 ειναι η φαση σου



σκληρο εθνικοσοσιαλιστικο πασοκ :smt023
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Πού ανήκω πολιτικά - ιδεολογικά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 15 Σεπ 2019, 15:31

Γαταρος

εθνικοσοσιαλιστικο το πασοκ

χιτλερικο συμφωνα με την γυφτοδεξια :lol:

https://thecaller.gr/xronomixani/239957 ... -to-pasok/
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Κεντροδεξιός Ψάλτης
Δημοσιεύσεις: 1790
Εγγραφή: 08 Σεπ 2019, 19:55

Re: Πού ανήκω πολιτικά - ιδεολογικά;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κεντροδεξιός Ψάλτης » 15 Σεπ 2019, 15:34

Daje έγραψε:
14 Σεπ 2019, 16:48
Ανηκω στις ΜΟΥΝΑΡΕΣ.
Αρκει να δω ΜΟΥΝΑΡΑ και προκειμενου να την γαμησω, ειμαι διατεθιμενος να γαμησω Δημοσια οικονομικα της χωρας, εξωτερικη, εσωτερικη πολιτικη, οτι μπορει κανεις να φανταστει.
Δινω για 999 χρονια πετρελαια, βραχονησιδες, οτι αλλο μου ζητησουν.
Εσύ είσαι ΠΑΣΟΚ 1985-1989

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία πολιτικής”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών