ακύρωση Richard Stallman

Φιλοσοφία πολιτικής
Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24540
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 19 Σεπ 2019, 19:56

enaon έγραψε:
19 Σεπ 2019, 19:49
Μπήκε και ο πυρήνας πέρυσι, δεν είναι παπαρία ό,τι και να λέμε πλέον.
αυτό είναι η καλύτερη απόδειξη ότι ο πυρήνας είναι μια φούσκα. Όλοι αυτοί οι αλητάμπουρες ξεσπιτώνουν οικογένειες με τις σταρταπ τους αλλά καίγονται πάρα πολύ να δείξουν ότι είναι "οι καλοί" και οι ηθικά ανώτεροι από τις οικογένειες που ξεσπιτώνουν, επειδή υποστηρίζουν το δικαίωμα να φοράς μπουρκίνι.

Τραμπ στον κώλο τους λοιπόν.

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24540
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 19 Σεπ 2019, 19:56

Dwarven Blacksmith έγραψε:
19 Σεπ 2019, 19:52
foscilis έγραψε:
19 Σεπ 2019, 19:23
Το αίτημα να απολυθείς από παντού για προσωπικές απόψεις δεν είναι "κριτική", είναι δίωξη. Όλοι θα έπρεπε να έχουν ασυλία από αυτό, indeed όλοι είχανε μέχρι να γυναικωθεί (δεν τολμώ να πω ανδρωθεί) η γενιά του τουίτερ, της αποθέωσης του ναρκισσισμού, των safe spaces και των $100.000 διδάκτρων.
Ο ίδιος ο Σταλμαν έχει απορρίψει συνεργάτες για πολύ πιο αστείους λόγους.
σταματα να γκουγκλίζεις και παραδέξου ότι απλά δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς.
Μόνο ένας απίστευτα entitled μπούμερ θα έστρεφε τα δίδακτρα που αύξησαν οι κωλόγεροι της γενιάς του ως κατηγορία ενάντια στους νέους.
Όχι. Μόνο ένας απίστευτα μαλάκας μπούμερ που τους γέννησε γύρω στα 50 θα τους πλήρωνε αυτά τα δίδακτρα για να πάνε πανεπιστήμιο με νοοτροπία πελάτη των 100.000 δολλαρίων που ΦΥΣΙΚΑ και έχει πάντα δίκιο και απαγορεύεται έστω και να στραβοκλάσεις παρουσία του.

Εγώ ευτυχώς είμαι X-er.
Ωραία η μισογυνικη πινελιά που έβαλες.
Το ξέρω.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος foscilis την 19 Σεπ 2019, 19:59, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 19 Σεπ 2019, 19:58

foscilis έγραψε:
19 Σεπ 2019, 19:23
Το αίτημα να απολυθείς από παντού για προσωπικές απόψεις δεν είναι "κριτική", είναι δίωξη. Όλοι θα έπρεπε να έχουν ασυλία από αυτό, indeed όλοι είχανε μέχρι να γυναικωθεί (δεν τολμώ να πω ανδρωθεί) η γενιά του τουίτερ, της αποθέωσης του ναρκισσισμού, των safe spaces και των $100.000 διδάκτρων.
Εγώ διάβασα αυτό που έγραψε και ο klg στην αρχή, ότι πέρα από τις ανεκδιήγητες βλακείες που έγραφε δημόσια απολάμβανε ασυλίας να παρενοχλεί σεξουαλικά ό,τι υφιστάμενη περνούσε από το χέρι του. Παρενόχληση τύπου κλειδώνομαι στο μπάνιο μέχρι να φύγει γιατί πιάνει όπου βρει, όχι με κοίταξε στραβά και χαλάστηκα, και ασυλία τύπου τον καταγγείλαμε στο πανεπιστήμιο και δεν έγινε τίποτα, όχι το γράψαμε στα σόσιαλ κάτι χρόνια μετά. Αυτοί όλοι ψεύτες στην υπηρεσία της πολιτικής ορθότητας και του κλειδωμένου λογισμικού είναι;

klg έγραψε:
19 Σεπ 2019, 14:55
Έτρεμε από το φόβο της μην γίνει τι ακριβως; Μην τη κράξουμε από 7.5k km μακριά;
Που σημαίνει, φαντάσου τι γίνεται στα κοντά.

Στα πόσες χιλιάδες dm στο ύφος του OP δικαιούται κάποιος να αρχίσει να αγχώνεται; Ούτε τα ντοξαρίσματα είναι ασυνήθιστα ούτε οι απειλές θανάτου όταν θίγεις ιερές αγελάδες.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24540
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 19 Σεπ 2019, 20:00

Stalker έγραψε:
19 Σεπ 2019, 19:58
Εγώ διάβασα αυτό που έγραψε και ο klg στην αρχή, ότι πέρα από τις ανεκδιήγητες βλακείες που έγραφε δημόσια απολάμβανε ασυλίας να παρενοχλεί σεξουαλικά ό,τι υφιστάμενη περνούσε από το χέρι του. Παρενόχληση τύπου κλειδώνομαι στο μπάνιο μέχρι να φύγει γιατί πιάνει όπου βρει, όχι με κοίταξε στραβά και χαλάστηκα, και ασυλία τύπου τον καταγγείλαμε στο πανεπιστήμιο και δεν έγινε τίποτα, όχι το γράψαμε στα σόσιαλ κάτι χρόνια μετά. Αυτοί όλοι ψεύτες στην υπηρεσία της πολιτικής ορθότητας και του κλειδωμένου λογισμικού είναι;
Όχι, είναι μόνο ψεύτες στην υπηρεσία της πολιτικής ορθότητας. Και κομμάτι μιας εξαιρετικά ηλίθιας μαζικής υστερίας.

Επίσης με τι δικαίωμα υποθέτεις την έμφυλη ταυτότητα του/της/των klg παλιοφασίστα; Δεν έχεις διαβάσει την πέμπτη γραμμή του Contributor Covenant;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος foscilis την 19 Σεπ 2019, 20:04, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22536
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 19 Σεπ 2019, 20:00

foscilis έγραψε:
19 Σεπ 2019, 19:56
αυτό είναι η καλύτερη απόδειξη ότι ο πυρήνας είναι μια φούσκα.
ωχθεμου, ο τορβαλντς το έβαλε στο γκιτ του.
https://github.com/torvalds/linux/blob/ ... ct.rst#id1

τέσπα καλή άκρη εύχομαι. :003:

benevolant dictator for life.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42919
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 19 Σεπ 2019, 20:06

foscilis έγραψε:
19 Σεπ 2019, 19:56
Dwarven Blacksmith έγραψε:
19 Σεπ 2019, 19:52
foscilis έγραψε:
19 Σεπ 2019, 19:23
Το αίτημα να απολυθείς από παντού για προσωπικές απόψεις δεν είναι "κριτική", είναι δίωξη. Όλοι θα έπρεπε να έχουν ασυλία από αυτό, indeed όλοι είχανε μέχρι να γυναικωθεί (δεν τολμώ να πω ανδρωθεί) η γενιά του τουίτερ, της αποθέωσης του ναρκισσισμού, των safe spaces και των $100.000 διδάκτρων.
Ο ίδιος ο Σταλμαν έχει απορρίψει συνεργάτες για πολύ πιο αστείους λόγους.
σταματα να γκουγκλίζεις και παραδέξου ότι απλά δεν έχεις ιδέα για τι πράγμα μιλάς.
Μόνο ένας απίστευτα entitled μπούμερ θα έστρεφε τα δίδακτρα που αύξησαν οι κωλόγεροι της γενιάς του ως κατηγορία ενάντια στους νέους.
Όχι. Μόνο ένας απίστευτα μαλάκας μπούμερ που τους γέννησε γύρω στα 50 θα τους πλήρωνε αυτά τα δίδακτρα για να πάνε πανεπιστήμιο με νοοτροπία πελάτη των 100.000 δολλαρίων που ΦΥΣΙΚΑ και έχει πάντα δίκιο και απαγορεύεται έστω και να στραβοκλάσεις παρουσία του.

Εγώ ευτυχώς είμαι X-er.
Ωραία η μισογυνικη πινελιά που έβαλες.
Το ξέρω.
Δε χρειάζεται να γκουγκλίσω, είναι γνωστά αυτά.
Εγώ ευτυχώς είμαι X-er.
Πουτάνα στην ψυχή όπως λένε.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 19 Σεπ 2019, 20:18

foscilis έγραψε:
19 Σεπ 2019, 20:00
Stalker έγραψε:
19 Σεπ 2019, 19:58
Εγώ διάβασα αυτό που έγραψε και ο klg στην αρχή, ότι πέρα από τις ανεκδιήγητες βλακείες που έγραφε δημόσια απολάμβανε ασυλίας να παρενοχλεί σεξουαλικά ό,τι υφιστάμενη περνούσε από το χέρι του. Παρενόχληση τύπου κλειδώνομαι στο μπάνιο μέχρι να φύγει γιατί πιάνει όπου βρει, όχι με κοίταξε στραβά και χαλάστηκα, και ασυλία τύπου τον καταγγείλαμε στο πανεπιστήμιο και δεν έγινε τίποτα, όχι το γράψαμε στα σόσιαλ κάτι χρόνια μετά. Αυτοί όλοι ψεύτες στην υπηρεσία της πολιτικής ορθότητας και του κλειδωμένου λογισμικού είναι;
Όχι, είναι μόνο ψεύτες στην υπηρεσία της πολιτικής ορθότητας. Και κομμάτι μιας εξαιρετικά ηλίθιας μαζικής υστερίας.
Η μόνη μαζική υστερία που βλέπω είναι λινουξάκιδες να κυκλώνουν τις άμαξες γύρω από έναν - αν κατάλαβα καλά - γραφικό has-been με για τον οποίον όσα λέγονται μυστηριωδώς ταιριάζουν ακριβώς με την περσόνα που χρόνια προβάλλει.

Ίδωμεν υποθέτω, δεν είναι ότι θα σταματήσει να μιλάει επειδή παραιτήθηκε από MIT/FSF, τώρα αρχίζει το καλό.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24540
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 19 Σεπ 2019, 20:19

Stalker έγραψε:
19 Σεπ 2019, 20:18
αν κατάλαβα καλά
να σε βοηθήσω λίγο απομονώνοντας το πρόβλημά σου.

Άβαταρ μέλους
Stalker
Δημοσιεύσεις: 5657
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 08:36
Phorum.gr user: CTAΛKEP

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Stalker » 19 Σεπ 2019, 20:24

foscilis έγραψε:
19 Σεπ 2019, 20:19
Stalker έγραψε:
19 Σεπ 2019, 20:18
αν κατάλαβα καλά
να σε βοηθήσω λίγο απομονώνοντας το πρόβλημά σου.
Ιδανικά αυτό είναι το σημείο που παίρνεις την πάσα μου και εξηγείς τι χάνει η ανθρωπότητα με την παραίτηση Σταλμαν. Αν γράφεις απλά για να ξεθυμάνεις (aka υστερία) τότε πάσο, το σέβομαι.
If reality is the sum of our perceptions, to acquire more varying points of view is to acquire, literally, more reality

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42919
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 19 Σεπ 2019, 20:28

Stalker έγραψε:
19 Σεπ 2019, 19:58
foscilis έγραψε:
19 Σεπ 2019, 19:23
Το αίτημα να απολυθείς από παντού για προσωπικές απόψεις δεν είναι "κριτική", είναι δίωξη. Όλοι θα έπρεπε να έχουν ασυλία από αυτό, indeed όλοι είχανε μέχρι να γυναικωθεί (δεν τολμώ να πω ανδρωθεί) η γενιά του τουίτερ, της αποθέωσης του ναρκισσισμού, των safe spaces και των $100.000 διδάκτρων.
Εγώ διάβασα αυτό που έγραψε και ο klg στην αρχή, ότι πέρα από τις ανεκδιήγητες βλακείες που έγραφε δημόσια απολάμβανε ασυλίας να παρενοχλεί σεξουαλικά ό,τι υφιστάμενη περνούσε από το χέρι του. Παρενόχληση τύπου κλειδώνομαι στο μπάνιο μέχρι να φύγει γιατί πιάνει όπου βρει, όχι με κοίταξε στραβά και χαλάστηκα, και ασυλία τύπου τον καταγγείλαμε στο πανεπιστήμιο και δεν έγινε τίποτα, όχι το γράψαμε στα σόσιαλ κάτι χρόνια μετά. Αυτοί όλοι ψεύτες στην υπηρεσία της πολιτικής ορθότητας και του κλειδωμένου λογισμικού είναι;
Βάζουν και φυτά στο γραφείο τους γιατί ευτυχώς είναι φυτοφοβικός.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3284
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 20 Σεπ 2019, 00:08

Stalker έγραψε:
klg έγραψε:
19 Σεπ 2019, 14:55
Έτρεμε από το φόβο της μην γίνει τι ακριβως; Μην τη κράξουμε από 7.5k km μακριά;
Που σημαίνει, φαντάσου τι γίνεται στα κοντά.

Στα πόσες χιλιάδες dm στο ύφος του OP δικαιούται κάποιος να αρχίσει να αγχώνεται; Ούτε τα ντοξαρίσματα είναι ασυνήθιστα ούτε οι απειλές θανάτου όταν θίγεις ιερές αγελάδες.
Εντάξει καταλαβαίνω που το πας, αλλά ας παραδεχτούμε ότι θα της κλάσουν τα αρχίδια, γιατί το PC a la SJW στην Αμερική είναι η επιτομή της Ιερής Αγελάδας.
foscilis έγραψε:
19 Σεπ 2019, 20:00
Επίσης με τι δικαίωμα υποθέτεις την έμφυλη ταυτότητα του/της/των klg παλιοφασίστα; Δεν έχεις διαβάσει την πέμπτη γραμμή του Contributor Covenant;
Ισχύει, είμαι μεγαλό Jason-Αντιγόνη εγώ. :D
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42919
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 20 Σεπ 2019, 00:13

klg έγραψε:
20 Σεπ 2019, 00:08
το PC a la SJW στην Αμερική είναι η επιτομή της Ιερής Αγελάδας.
Συντονιστείτε όμως γιατί ο φος λέει άλλα, ότι νικάει-κερδάει-γαμάει το anti-PC και θα μας τα κάνει όλα αυτά και του χρόνου.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37806
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 20 Σεπ 2019, 00:20

Dwarven Blacksmith έγραψε:
20 Σεπ 2019, 00:13
klg έγραψε:
20 Σεπ 2019, 00:08
το PC a la SJW στην Αμερική είναι η επιτομή της Ιερής Αγελάδας.
Συντονιστείτε όμως γιατί ο φος λέει άλλα, ότι νικάει-κερδάει-γαμάει το anti-PC και θα μας τα κάνει όλα αυτά και του χρόνου.
Ο Φος και όλοι οι άνθρωποι με μισό δράμι μυαλό σε λένε ότι το σιγοντάρισμα σε και αυτούσια αυτή η μαλακία που σας βαράει όλους τους σνοουφλεηκάδες έχει γιγαντώσει κυριολεκτικά την δημοτικότητα του ντραμπφ, η απάντηση σε όλα δεν είναι η πιούρ ιδεολογική ηλιθιότητα ξέρεις, υπάρχουν και άλλοι τρόποι.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42919
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 20 Σεπ 2019, 00:26

Η ουσία είναι ότι είναι γιγάντια, tremendous, πιο yuge από την PC κουλτούρα.
Οπότε η τελευταία σίγουρα δεν είναι ιερή αγελάδα.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: ακύρωση Richard Stallman

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 20 Σεπ 2019, 00:28

Gherschaagk έγραψε:
19 Σεπ 2019, 14:37
foscilis έγραψε:
19 Σεπ 2019, 14:33
δε μπορώ να αποκαλέσω αλλιώς κάποια που δηλώνει σαν κύρια ιδιότητα το biracial και σαν δεύτερη ότι αποτελεί θύμα βίας (για την οποία βάζει trigger warning) που πιο συγκεκριμένα συνίσταται στο να έχει κάποιος άποψη με την οποία διαφωνεί.
Κι εγώ τι φταίω ρε φοσ;;

Εκεί που πάω να διαβάσω για RMS να ανεβάζω πίεση επειδή σου πέφτουν τα χέρια να αλλάξεις μια λέξη;
Κι όμως καριόλα είναι. Και να σκεφτείς δεν διάβασα καν τι είπε. :003: Είναι σαν να ξέρω όμως. Μιλάμε για τη χώρα που επειδή κάποια πήρε πίπα στον πρόεδρο, παιζόταν η καρέκλα του. Μιλάμε για τη χώρα, που η άλλη θυμήθηκε μετά από 20 χρόνια ότι δεχθεί σεξουαλική παρενόχληση και βγαίνει και το κάνει θέμα (Κάνα "είσαι μουνάρα θέλω να σε σκίσω" θα άκουσε και τραυματίστηκε ανεπανόρθωτα το είναι της το αυτιστικό). Τη χώρα που δέσανε τον επικεφαλής του ΔΝΤ γιατί καμάκωσε μία ξενοδοχοϋπάλληλο. Τον έχετε πάρει ψηλά τον αμανέ.
Στην τελική μία δήλωση έχω δει εγώ μόνο και είναι δικαίωμά του να την κάνει αφού είναι ξεκάθαρη γνώμη. Αυτά τα υστερικά και θεατρινίστικα είναι υποκριτικές υπερβολές δήθεν ευθιξίας από προσωπικότητες που στην τελική μοιάζουν με μη συμπληρωμένα παζλ. Δεν θα το αναλύσω ψυχολογικά. Βαριέμαι. Αναλύεται όμως και η κατάληξη θα είναι πολύ απαξιωτική για τους υποκριτές.

Δεν θα το διαβάσω γιατί είμαι σίγουρος ότι θα τα πάρω κρανίο. Μεγάλη ιδέα έχουν κάποιες για την μουνοπροσωπικότητά τους. Ιδέα που καλλιεργείται και ενισχύεται από τον τραβεστιμό των μίντια κι ότι άλλου κυρίαρχου σε κείνο το κοινωνικο-οικονομικό μπουρδέλο.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία πολιτικής”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών