Γιατί οι προδότες κερδίζουν πάντα στην Ελλάδα;

Φιλοσοφία πολιτικής
Nero

Γιατί οι προδότες κερδίζουν πάντα στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 20 Ιαν 2020, 20:59

απο την ίδρυση του κράτους ήδη, για να μην πω πιο πριν, μας κυβερνάνε ξενόδουλοι, προδότες, αριστεροί, πγοοδευτικοί, εκσυγχρονιστές, φιλότουρκοι κλπ κλπ κλπ με μόνο μικρά διαστήματα πατριωτικής επανάκαμψης. ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ! Απο την ίδρυση του κράτους τα πολιτικά κόμματα ήταν ξενόδουλα, Αγγλικό, Γαλλικό, Ρωσικό κλπ. Σήμερα δε μας κυβερνά το σάπιο προδοτικό μεταπολιτευτικό κατεστημένο εδώ και 50 ολόκληρα χρόνια...μισό αιώνα. Οι δε πατριώτες είναι ως επι το πλείστον εκτος βουλής και δυσκολεύονται να μαζέψουν 3000 κόσμο για να διαδηλώσει για το αυτονόητο, για να σταματήσει ο εποικισμός.

Τι συμβαίνει τέλος πάντων σ'αυτή τη χώρα; Γιατί οι προδότες κερδίζουν πάντα και που είναι πατριώτες; :p2::smt017:xena:

Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Γιατί οι προδότες κερδίζουν πάντα στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Ιαν 2020, 21:03

Οι πατριωτες δεν ειναι αυτοι που καταγονται απο αρχαιους ελληνες αποκλειστικα με 3.000 χρονια ενδογαμιας;

Εγω απορω που ειναι σε θεση να αυτοεξυπηρετηθουν στην τουαλετα.

Nero

Re: Γιατί οι προδότες κερδίζουν πάντα στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 20 Ιαν 2020, 21:09

foscilis έγραψε:
20 Ιαν 2020, 21:03
Οι πατριωτες δεν ειναι αυτοι που καταγονται απο αρχαιους ελληνες αποκλειστικα με 3.000 χρονια ενδογαμιας;

Εγω απορω που ειναι σε θεση να αυτοεξυπηρετηθουν στην τουαλετα.
η απορία μου γεννήθηκε χτες βλέποντας τις φωτο απο το σύνταγμα

κοίτα τους γαμώτο! Αυτός είναι ο εθνικός κορμός; Ο ανθός του έθνους, οι καλύτεροι των καλύτερων; ΓΙΑΤΙ? ΠΩΣ?

Εικόνα

και μετά ρωτάνε γιατί δε φεύγουμε οι ανθέλληνες, τα κουμμούνια κλπ να πάμε στο Πακιστάν. Γιατί να φύγουμε; Μαλάκες είμαστε; Αφού μονίμως κερδίζουμε για κάποιο ανεξήγητο λόγο :102:

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48647
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Γιατί οι προδότες κερδίζουν πάντα στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 20 Ιαν 2020, 21:10

Εγω απορω που ειναι σε θεση να αυτοεξυπηρετηθουν στην τουαλετα.
Εσύ πρέπει ν' αυτοεξυπηρετείσαι πολύ στην τουαλέτα, γι' αυτό και λές τέτοιες πίπες...
Μαλάκες είμαστε;
Εχμ... ένα ενδιαφέρον ερώτημα.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: Γιατί οι προδότες κερδίζουν πάντα στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 20 Ιαν 2020, 21:12

Nero έγραψε:
20 Ιαν 2020, 20:59
απο την ίδρυση του κράτους ήδη, για να μην πω πιο πριν, μας κυβερνάνε ξενόδουλοι, προδότες, αριστεροί, πγοοδευτικοί, εκσυγχρονιστές, φιλότουρκοι κλπ κλπ κλπ με μόνο μικρά διαστήματα πατριωτικής επανάκαμψης. ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΤΟ! Απο την ίδρυση του κράτους τα πολιτικά κόμματα ήταν ξενόδουλα, Αγγλικό, Γαλλικό, Ρωσικό κλπ. Σήμερα δε μας κυβερνά το σάπιο προδοτικό μεταπολιτευτικό κατεστημένο εδώ και 50 ολόκληρα χρόνια...μισό αιώνα. Οι δε πατριώτες είναι ως επι το πλείστον εκτος βουλής και δυσκολεύονται να μαζέψουν 3000 κόσμο για να διαδηλώσει για το αυτονόητο, για να σταματήσει ο εποικισμός.

Τι συμβαίνει τέλος πάντων σ'αυτή τη χώρα; Γιατί οι προδότες κερδίζουν πάντα και που είναι πατριώτες; :p2::smt017:xena:
Εάν θέλεις εξήγηση, Διάβασε το βιβλίο:

Der Reinecke-Fuchs Του Götte
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος relativer777 την 20 Ιαν 2020, 21:21, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Γιατί οι προδότες κερδίζουν πάντα στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 20 Ιαν 2020, 21:12

Δεν κερδίζουν πάντα.
Ο Ζαχαριάδης είδε τα ραδίκια ανάποδα.
Αν θέλετε να πείτε γιατί δεν έχουμε Greek empire, η απάντηση είναι ότι η Ελλάδα και η Ιταλία είναι οι πιό αδικημένες χώρες του κόσμου, with no Atlantic coast. Η Ελλάδα περισσότερο, γιατί η Ιταλία δεν έχει την Τουρκιέ από δίπλα να της κάνει τη ζωή δύσκολη στο ΝΑΤΟ.
Η Τουρκία τώρα που βρίσκεται κι αυτή στην ίδια γεωγραφική ζώνη είναι μία ιδιάζουσα περίπτωση. Κι αυτή δεν έχει Atlantic coast, αλλά είχε για αιώνες πρόσβαση στον Ινδικό μέσω Ερυθράς θαλάσσης - Περσικού κόλπου και δεν έκανε τίποτα.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα


Nero

Re: Γιατί οι προδότες κερδίζουν πάντα στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 20 Ιαν 2020, 21:14

Kauldron έγραψε:
20 Ιαν 2020, 21:10
Εγω απορω που ειναι σε θεση να αυτοεξυπηρετηθουν στην τουαλετα.
Εσύ πρέπει ν' αυτοεξυπηρετείσαι πολύ στην τουαλέτα, γι' αυτό και λές τέτοιες πίπες...
Μαλάκες είμαστε;
Εχμ... ένα ενδιαφέρον ερώτημα.
καλά καλά, για πες μας τώρα, απάντηση έχεις; Γιατί το εθνικιστικό κίνημα έμεινε εκτός βουλής και κυβερνάνε πάλι οι προδότες;

Nero

Re: Γιατί οι προδότες κερδίζουν πάντα στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 20 Ιαν 2020, 21:22

Fluffy έγραψε:
20 Ιαν 2020, 21:13
Εικόνα

ξεχασατε το μπουμπουκι μας
έλα;

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 48647
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Γιατί οι προδότες κερδίζουν πάντα στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 20 Ιαν 2020, 21:23

Nero έγραψε:
20 Ιαν 2020, 21:14
Kauldron έγραψε:
20 Ιαν 2020, 21:10
Εγω απορω που ειναι σε θεση να αυτοεξυπηρετηθουν στην τουαλετα.
Εσύ πρέπει ν' αυτοεξυπηρετείσαι πολύ στην τουαλέτα, γι' αυτό και λές τέτοιες πίπες...
Μαλάκες είμαστε;
Εχμ... ένα ενδιαφέρον ερώτημα.
καλά καλά, για πες μας τώρα, απάντηση έχεις; Γιατί το εθνικιστικό κίνημα έμεινε εκτός βουλής και κυβερνάνε πάλι οι προδότες;
Νέρο μου Νέρο μου, να σου απαντήσω, αφού μου απαντήσεις πρώτα εσύ σε κάτι.
Δεν ήθελες να ταυτιστείς με τους "χωριάτες" εκεί στον κάμπο, και επειδή συνέδεσες τον πατριωτισμό με τη "βλαχιά" και το "χωριατιλίκι", στράφηκες σ' αυτα που μας τσαμπουνάς κάθε λίγο και λιγάκι, έτσι δεν είναι? Όλο αυτό το πράγμα που βλέπουμε από 'σενα εδώ είναι μια αγωνιώδης προσπάθεια να μας αποδείξεις οτι δεν είσαι χωριάτης, είσαι πέρα και πάνω απ' αυτούς με τους οποίους μεγάλωσες. Μια προσπάθεια να βγάλεις τη ρετσινιά του ρέντνεκ από πάνω σου.
Kappa έγραψε:
04 Φεβ 2024, 15:56
Κάποιες φορές, τα κρύα απογεύματα του χειμώνα, σκέφτομαι μήπως όλα είχαν εξελιχθεί αλλιώς αν της είχα στείλει dickpick.

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Γιατί οι προδότες κερδίζουν πάντα στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 20 Ιαν 2020, 21:24

Το τι είναι προδοσία και τι όχι το καθορίζει το κυρίαρχο πολιτικό σύστημα μιας χώρας μέσω της νομοθεσίας του

Nero

Re: Γιατί οι προδότες κερδίζουν πάντα στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 20 Ιαν 2020, 21:25

Kauldron έγραψε:
20 Ιαν 2020, 21:23
Nero έγραψε:
20 Ιαν 2020, 21:14
Kauldron έγραψε:
20 Ιαν 2020, 21:10


Εσύ πρέπει ν' αυτοεξυπηρετείσαι πολύ στην τουαλέτα, γι' αυτό και λές τέτοιες πίπες...



Εχμ... ένα ενδιαφέρον ερώτημα.
καλά καλά, για πες μας τώρα, απάντηση έχεις; Γιατί το εθνικιστικό κίνημα έμεινε εκτός βουλής και κυβερνάνε πάλι οι προδότες;
Νέρο μου Νέρο μου, να σου απαντήσω, αφού μου απαντήσεις πρώτα εσύ σε κάτι.
Δεν ήθελες να ταυτιστείς με τους "χωριάτες" εκεί στον κάμπο, και επειδή συνέδεσες τον πατριωτισμό με τη "βλαχιά" και το "χωριατιλίκι", στράφηκες σ' αυτα που μας τσαμπουνάς κάθε λίγο και λιγάκι, έτσι δεν είναι? Όλο αυτό το πράγμα που βλέπουμε από 'σενα εδώ είναι μια αγωνιώδης προσπάθεια να μας αποδείξεις οτι δεν είσαι χωριάτης, είσαι πέρα και πάνω απ' αυτούς με τους οποίους μεγάλωσες. Μια προσπάθεια να βγάλεις τη ρετσινιά του ρέντνεκ από πάνω σου.
δίκιο έχεις. Πες μας όμως τώρα

ΑΙΝΕΙΑΝ06
Δημοσιεύσεις: 19188
Εγγραφή: 30 Σεπ 2018, 00:23

Re: Γιατί οι προδότες κερδίζουν πάντα στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΙΝΕΙΑΝ06 » 20 Ιαν 2020, 21:26

Και οι προδότες με τους ήρωες πατριώτες είναι δίπλα δίπλα και τους διαχωρίζει μια λεπτή διαχωριστική γραμμή


Άβαταρ μέλους
foscilis
Δημοσιεύσεις: 24550
Εγγραφή: 21 Ιουν 2018, 11:42

Re: Γιατί οι προδότες κερδίζουν πάντα στην Ελλάδα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από foscilis » 20 Ιαν 2020, 21:27

Kauldron έγραψε:
20 Ιαν 2020, 21:23
Nero έγραψε:
20 Ιαν 2020, 21:14
Kauldron έγραψε:
20 Ιαν 2020, 21:10


Εσύ πρέπει ν' αυτοεξυπηρετείσαι πολύ στην τουαλέτα, γι' αυτό και λές τέτοιες πίπες...



Εχμ... ένα ενδιαφέρον ερώτημα.
καλά καλά, για πες μας τώρα, απάντηση έχεις; Γιατί το εθνικιστικό κίνημα έμεινε εκτός βουλής και κυβερνάνε πάλι οι προδότες;
Νέρο μου Νέρο μου, να σου απαντήσω, αφού μου απαντήσεις πρώτα εσύ σε κάτι.
Δεν ήθελες να ταυτιστείς με τους "χωριάτες" εκεί στον κάμπο, και επειδή συνέδεσες τον πατριωτισμό με τη "βλαχιά" και το "χωριατιλίκι"
Γιατί αραγε

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία πολιτικής”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών