Το πρόγραμμα του ΚΚΕ [2013 - 19ο Συνεδριο]

Φιλοσοφία πολιτικής
pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Το πρόγραμμα του ΚΚΕ [2013 - 19ο Συνεδριο]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 27 Οκτ 2020, 13:47


pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Το πρόγραμμα του ΚΚΕ [2013 - 19ο Συνεδριο]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 27 Οκτ 2020, 13:49

Fluffy, σε εμψυχώνω με τα επαναστατικά τραγούδια για να συνεχίσουμε την σκληρή αντιπαράθεση.

Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5101
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Το πρόγραμμα του ΚΚΕ [2013 - 19ο Συνεδριο]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 27 Οκτ 2020, 14:19

Βρέθηκε η αιτια που προκάλεσε την καταρρευση της ΕΣΣΔ.

https://www.protothema.gr/world/article ... ira-dalas/
«Η τηλεοπτική εκπομπή Ντάλας ήταν ο κύριος λόγος πίσω από την κατάρρευση του κομμουνισμού στη Σοβιετική Ένωση. Η παράνομη προβολή του αμερικανικού σόου στη Ρωσία άνοιξε τα μάτια του λαού μου στη δυτική ζωή, και η τηλεοπτική εκπομπή κατάφερε να ρίξει την κομμουνιστική υπερδύναμη».

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Το πρόγραμμα του ΚΚΕ [2013 - 19ο Συνεδριο]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 27 Οκτ 2020, 14:55

pylothess έγραψε:
26 Οκτ 2020, 23:27
αλλά τότε μιλάμε για χούντα.
Δικτατορία του προλεταριατου
δηλαδή καταπίεση των αστών από την εργατική ταξη και τους συμμαχους της

τωρα έχουμε δικτατορία της αστικής ταξης και π.χ. ερχεται η τραπεζα με νομους όλων των κυβερνησεων και παίρνει την λαική στεγη, η δικτατορία του προλεταριατου το απαγορευει αυτό, η στέγη γινεται λαϊκή πραγματικά. Κάτι τέτοιο οι αστοι το βλέπουν σαν δικτατορία, σαν καταπιεση του δικαιωματος της τραπεζας να βαλει στο χερι τα σπιτι του κοσμακη.

Αντιστοιχα έκαναν και οι αστοι όταν κατελαβαν και την πολιτικη εξουσια απο τους αριστοκρατες.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Το πρόγραμμα του ΚΚΕ [2013 - 19ο Συνεδριο]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 27 Οκτ 2020, 14:58

Στην πραγματικότητα υπάρχει μια ελευθερια που θελουμε να καταργησουμε, την ελευθερια ένας ανθρωπος να καταπιεζει τον συνανθρωπο του.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Το πρόγραμμα του ΚΚΕ [2013 - 19ο Συνεδριο]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 27 Οκτ 2020, 17:25

Fluffy έγραψε:
27 Οκτ 2020, 14:58
Στην πραγματικότητα υπάρχει μια ελευθερια που θελουμε να καταργησουμε, την ελευθερια ένας ανθρωπος να καταπιεζει τον συνανθρωπο του.
Εμένα πάντως προσωπικά θα μου άρεσε να ζω σε ένα σύστημα ,σαν και αυτό της ΕΣΣΔ, όπου το κράτος θα μου εξασφάλιζε υγεία , πρόνοια, ,εργασία, σύνταξη κ.τ.λ.Και ποιος δεν θα ήθελε να ζει σε ένα σύστημα σαν και αυτό; Σε όλους αρέσει αυτό. Το θέμα όμως είναι , είναι εφικτό κάτι τέτοιο σήμερα;
Ακόμη και εάν είναι ,ποιος είναι πρόθυμος να σπάσει τα αυγά για να φτιάξει ομελέτα;

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Το πρόγραμμα του ΚΚΕ [2013 - 19ο Συνεδριο]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 27 Οκτ 2020, 17:30

nick έγραψε:
27 Οκτ 2020, 14:19
Βρέθηκε η αιτια που προκάλεσε την καταρρευση της ΕΣΣΔ.

https://www.protothema.gr/world/article ... ira-dalas/
«Η τηλεοπτική εκπομπή Ντάλας ήταν ο κύριος λόγος πίσω από την κατάρρευση του κομμουνισμού στη Σοβιετική Ένωση. Η παράνομη προβολή του αμερικανικού σόου στη Ρωσία άνοιξε τα μάτια του λαού μου στη δυτική ζωή, και η τηλεοπτική εκπομπή κατάφερε να ρίξει την κομμουνιστική υπερδύναμη».
Γι αυτό ο γενικός αυτοκράτορας, η αυτού μεγαλειότης σύντροφος Κιμ Γιονγκ Ουν , ο πορφυρογέννητος της δυναστείας των Κιμ έχει απαγορεύσει το διαδίκτυο; Για να σώσει την δυναστεία του; Μήπως γι αυτό δεν ξεσηκώνεται ο λαός; Τελικά , άνοιξε το μυαλό του Κιμ στην Ελβετία που σπούδασε ή μήπως οι στρατηγοί του είναι παλιές καραβάνες και από εμπειρία ξέρουν να φυλάγονται από τις κακοτοπιές; Συμπέρασμα: Μην υποτιμάς ποτέ τους παλαιότερους όση ακαδημαϊκή κατάρτιση και αν κατέχεις.

Άβαταρ μέλους
Bandit59
Δημοσιεύσεις: 2357
Εγγραφή: 02 Σεπ 2018, 19:57

Re: Το πρόγραμμα του ΚΚΕ [2013 - 19ο Συνεδριο]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Bandit59 » 27 Οκτ 2020, 17:35

pylothess έγραψε:
27 Οκτ 2020, 17:25
Fluffy έγραψε:
27 Οκτ 2020, 14:58
Στην πραγματικότητα υπάρχει μια ελευθερια που θελουμε να καταργησουμε, την ελευθερια ένας ανθρωπος να καταπιεζει τον συνανθρωπο του.
Εμένα πάντως προσωπικά θα μου άρεσε να ζω σε ένα σύστημα ,σαν και αυτό της ΕΣΣΔ, όπου το κράτος θα μου εξασφάλιζε υγεία , πρόνοια, ,εργασία, σύνταξη κ.τ.λ.Και ποιος δεν θα ήθελε να ζει σε ένα σύστημα σαν και αυτό; Σε όλους αρέσει αυτό. Το θέμα όμως είναι , είναι εφικτό κάτι τέτοιο σήμερα;
Ακόμη και εάν είναι ,ποιος είναι πρόθυμος να σπάσει τα αυγά για να φτιάξει ομελέτα;
Ξέχασες την λεξούλα ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ. Τι να τα κάνεις όλα αυτά που είπες χωρίς το υπέρτατο αγαθό; Βλέπεις οι κομμουνιστές την θυμούνται ΜΟΝΟ όταν κριτικάρουν την 21η Απριλίου.

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Το πρόγραμμα του ΚΚΕ [2013 - 19ο Συνεδριο]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 27 Οκτ 2020, 17:49

Fluffy έγραψε:
27 Οκτ 2020, 14:55
pylothess έγραψε:
26 Οκτ 2020, 23:27
αλλά τότε μιλάμε για χούντα.
Δικτατορία του προλεταριατου
δηλαδή καταπίεση των αστών από την εργατική ταξη και τους συμμαχους της

τωρα έχουμε δικτατορία της αστικής ταξης και π.χ. ερχεται η τραπεζα με νομους όλων των κυβερνησεων και παίρνει την λαική στεγη, η δικτατορία του προλεταριατου το απαγορευει αυτό, η στέγη γινεται λαϊκή πραγματικά. Κάτι τέτοιο οι αστοι το βλέπουν σαν δικτατορία, σαν καταπιεση του δικαιωματος της τραπεζας να βαλει στο χερι τα σπιτι του κοσμακη.

Αντιστοιχα έκαναν και οι αστοι όταν κατελαβαν και την πολιτικη εξουσια απο τους αριστοκρατες.
Εγώ όλα αυτά τα έγραψα πιο πάνω για να δείξω ότι δεν είναι δυνατό να υλοποιήσει το πρόγραμμά του το ΚΚΕ εντός του φιλελεύθερου αστικού πολιτικού σκηνικού. Πράγματι , εάν κάποτε κέρδιζε τις εκλογές το ΚΚΕ ,υποθετικά μιλώντας και ήθελε να κυβερνάει σύμφωνα με το σύνταγμα δεν θα μπορούσε να κάνει τίποτα απολύτως από όλα όσα είχε εξαγγείλει.

Από εκεί και πέρα ο καθένας έχει το δικό του αφήγημα. Όλοι κόπτωνται για το λαϊκο συμφέρον . Επίσης να ξέρεις ότι η λαϊκή συναίνεση μεταβάλλεται από καιρό σε καιρό , όχι μόνο με τα έτη , αλλά μπορεί να αλλάξει σε εξάμηνα , σε μήνες η και σε εβδομάδες. Όπως ο λαός έδωσε ψήφο εμπιστοσύνης στον ΣΥΡΙΖΑ, μετά έδωσε ψήφο εμπιστοσύνης στην ΝΔ. Έτσι είναι αυτά, μεταβάλλονται με τον καιρό. Αν ποτέ υποθετικά μιλώντας ο λαός αποφάσιζε να δώσει ψήφο εμπιστοσύνης στο ΚΚΕ μπορεί μετά από λίγο να άλλαζαν οι προτιμήσεις του λαού , να έβλεπε ότι δεν του αρέσει αυτό το σύστημα και να ψήφιζε άλλο κόμμα σε τέσσερα χρόνια όπου θα ξαναγινόταν εκλογές.

Στην ΕΣΣΔ, πόσα άλλα κόμματα συμμετείχαν στις εκλογές εκτός από το εργατικό /κομμουνιστικό/αγροτικό ή όπως λεγόταν; Εάν δεν συμμετείχαν άλλα κόμματα στις εκλογές π.χ. φιλελεύθεροι ,σοσιαλδημοκράτες κ.τ.λ. πως ήξεραν αυτοί που κυβερνούσαν στην ΕΣΣΔ ότι έχουν την λαϊκή συναίνεση και ότι ο λαός δεν υποστηρίζει κάποιο άλλο κόμμα;

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Το πρόγραμμα του ΚΚΕ [2013 - 19ο Συνεδριο]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 27 Οκτ 2020, 17:50

pylothess έγραψε:
27 Οκτ 2020, 17:25
Fluffy έγραψε:
27 Οκτ 2020, 14:58
Στην πραγματικότητα υπάρχει μια ελευθερια που θελουμε να καταργησουμε, την ελευθερια ένας ανθρωπος να καταπιεζει τον συνανθρωπο του.
Εμένα πάντως προσωπικά θα μου άρεσε να ζω σε ένα σύστημα ,σαν και αυτό της ΕΣΣΔ, όπου το κράτος θα μου εξασφάλιζε υγεία , πρόνοια, ,εργασία, σύνταξη κ.τ.λ.Και ποιος δεν θα ήθελε να ζει σε ένα σύστημα σαν και αυτό; Σε όλους αρέσει αυτό. Το θέμα όμως είναι , είναι εφικτό κάτι τέτοιο σήμερα;
Ακόμη και εάν είναι ,ποιος είναι πρόθυμος να σπάσει τα αυγά για να φτιάξει ομελέτα;
Ωραιο όλα αυτά είτε από την ανάποδη, απριορι απορριψη της ενωσης, όμως το ζήτημα είναι το προγραμμα του σήμερα.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Το πρόγραμμα του ΚΚΕ [2013 - 19ο Συνεδριο]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 27 Οκτ 2020, 17:52

pylothess έγραψε:
27 Οκτ 2020, 17:49
Fluffy έγραψε:
27 Οκτ 2020, 14:55
pylothess έγραψε:
26 Οκτ 2020, 23:27
αλλά τότε μιλάμε για χούντα.
Δικτατορία του προλεταριατου
δηλαδή καταπίεση των αστών από την εργατική ταξη και τους συμμαχους της

τωρα έχουμε δικτατορία της αστικής ταξης και π.χ. ερχεται η τραπεζα με νομους όλων των κυβερνησεων και παίρνει την λαική στεγη, η δικτατορία του προλεταριατου το απαγορευει αυτό, η στέγη γινεται λαϊκή πραγματικά. Κάτι τέτοιο οι αστοι το βλέπουν σαν δικτατορία, σαν καταπιεση του δικαιωματος της τραπεζας να βαλει στο χερι τα σπιτι του κοσμακη.

Αντιστοιχα έκαναν και οι αστοι όταν κατελαβαν και την πολιτικη εξουσια απο τους αριστοκρατες.
Εγώ όλα αυτά τα έγραψα πιο πάνω για να δείξω ότι δεν είναι δυνατό να υλοποιήσει το πρόγραμμά του το ΚΚΕ εντός του φιλελεύθερου αστικού πολιτικού σκηνικού. Πράγματι , εάν κάποτε κέρδιζε τις εκλογές το ΚΚΕ ,υποθετικά μιλώντας και ήθελε να κυβερνάει σύμφωνα με το σύνταγμα δεν θα μπορούσε να κάνει τίποτα απολύτως από όλα όσα είχε εξαγγείλει.

Από εκεί και πέρα ο καθένας έχει το δικό του αφήγημα. Όλοι κόπτωνται για το λαϊκο συμφέρον . Επίσης να ξέρεις ότι η λαϊκή συναίνεση μεταβάλλεται από καιρό σε καιρό , όχι μόνο με τα έτη , αλλά μπορεί να αλλάξει σε εξάμηνα , σε μήνες η και σε εβδομάδες. Όπως ο λαός έδωσε ψήφο εμπιστοσύνης στον ΣΥΡΙΖΑ, μετά έδωσε ψήφο εμπιστοσύνης στην ΝΔ. Έτσι είναι αυτά, μεταβάλλονται με τον καιρό. Αν ποτέ υποθετικά μιλώντας ο λαός αποφάσιζε να δώσει ψήφο εμπιστοσύνης στο ΚΚΕ μπορεί μετά από λίγο να άλλαζαν οι προτιμήσεις του λαού , να έβλεπε ότι δεν του αρέσει αυτό το σύστημα και να ψήφιζε άλλο κόμμα σε τέσσερα χρόνια όπου θα ξαναγινόταν εκλογές.

Στην ΕΣΣΔ, πόσα άλλα κόμματα συμμετείχαν στις εκλογές εκτός από το εργατικό /κομμουνιστικό/αγροτικό ή όπως λεγόταν; Εάν δεν συμμετείχαν άλλα κόμματα στις εκλογές π.χ. φιλελεύθεροι ,σοσιαλδημοκράτες κ.τ.λ. πως ήξεραν αυτοί που κυβερνούσαν στην ΕΣΣΔ ότι έχουν την λαϊκή συναίνεση και ότι ο λαός δεν υποστηρίζει κάποιο άλλο κόμμα;
Ξεφευγουμε

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Το πρόγραμμα του ΚΚΕ [2013 - 19ο Συνεδριο]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 27 Οκτ 2020, 18:06

Bandit59 έγραψε:
27 Οκτ 2020, 17:35
pylothess έγραψε:
27 Οκτ 2020, 17:25
Fluffy έγραψε:
27 Οκτ 2020, 14:58
Στην πραγματικότητα υπάρχει μια ελευθερια που θελουμε να καταργησουμε, την ελευθερια ένας ανθρωπος να καταπιεζει τον συνανθρωπο του.
Εμένα πάντως προσωπικά θα μου άρεσε να ζω σε ένα σύστημα ,σαν και αυτό της ΕΣΣΔ, όπου το κράτος θα μου εξασφάλιζε υγεία , πρόνοια, ,εργασία, σύνταξη κ.τ.λ.Και ποιος δεν θα ήθελε να ζει σε ένα σύστημα σαν και αυτό; Σε όλους αρέσει αυτό. Το θέμα όμως είναι , είναι εφικτό κάτι τέτοιο σήμερα;
Ακόμη και εάν είναι ,ποιος είναι πρόθυμος να σπάσει τα αυγά για να φτιάξει ομελέτα;
Ξέχασες την λεξούλα ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ. Τι να τα κάνεις όλα αυτά που είπες χωρίς το υπέρτατο αγαθό; Βλέπεις οι κομμουνιστές την θυμούνται ΜΟΝΟ όταν κριτικάρουν την 21η Απριλίου.
Έχω γράψει πολλές φορές σε άλλα νήματα ότι τα καθεστώτα της ανατολικής Ευρώπης ήταν ολοκληρωτικά. Όπως ολοκληρωτικά ήταν και ένα σωρό άλλο καθεστώτα , του Χίτλερ, του Μάο Τσε Τουνγκ κ.τ.λ. Όμως νοσταλγοί υπάρχουν σήμερα στην Ρωσία ,την Γεωργία κ.τ.λ. ,νοσταλγοί του Χίτλερ στην Γερμανία ,νοσταλγοί του Μουσολίνι στην Ιταλία ,νοσταλγοί της 21ης Απριλίου στην Ελλάδα. Πάντως η ΕΣΣΔ σαν κράτος πέρασε από διάφορες φάσεις. Άλλη ήταν η ΕΣΣΔ του Λένιν, άλλη του Στάλιν,άλλη του Χρουστσόφ,άλλη του Μπρέζνιεφ και άλλη του Γκορμπατσόφ. Μετά τον Στάλιν άλλοτε λίγο άλλοτε πολύ άρχισε να γίνει κάπως πιο φιλελεύθερη μέχρι την εποχή του Μιχαήλ Γκορμπατσόφ όπου έχουμε πλήρη αποκατάσταση της δημοκρατίας. Η Ναζίστική Γερμανία είχε ένα απάνθρωπο καθεστώς. Η ΕΣΣΔ είχε απλώς ένα αυταρχικό καθεστώς.

Η ιστορία πάντως ,εμπειρικά έχει δείξει ότι ο λαός νοιάζεται περισσότερο για το ψωμί παρά για την ελευθερία. Πάρε παράδειγμα την Σαουδική Αραβία. Το καθεστώς της Σαουδικής Αραβίας είναι εξίσου απολυταρχικό με αυτό της Βόρειας Κορέας αλλά επειδή έχουν πετρέλαιο και πηγαίνει καλά η οικονομία τους κανείς δεν αντιδράει.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Το πρόγραμμα του ΚΚΕ [2013 - 19ο Συνεδριο]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 27 Οκτ 2020, 18:09

pylothess έγραψε:
27 Οκτ 2020, 18:06
Bandit59 έγραψε:
27 Οκτ 2020, 17:35
pylothess έγραψε:
27 Οκτ 2020, 17:25


Εμένα πάντως προσωπικά θα μου άρεσε να ζω σε ένα σύστημα ,σαν και αυτό της ΕΣΣΔ, όπου το κράτος θα μου εξασφάλιζε υγεία , πρόνοια, ,εργασία, σύνταξη κ.τ.λ.Και ποιος δεν θα ήθελε να ζει σε ένα σύστημα σαν και αυτό; Σε όλους αρέσει αυτό. Το θέμα όμως είναι , είναι εφικτό κάτι τέτοιο σήμερα;
Ακόμη και εάν είναι ,ποιος είναι πρόθυμος να σπάσει τα αυγά για να φτιάξει ομελέτα;
Ξέχασες την λεξούλα ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ. Τι να τα κάνεις όλα αυτά που είπες χωρίς το υπέρτατο αγαθό; Βλέπεις οι κομμουνιστές την θυμούνται ΜΟΝΟ όταν κριτικάρουν την 21η Απριλίου.
Έχω γράψει πολλές φορές σε άλλα νήματα ότι τα καθεστώτα της ανατολικής Ευρώπης ήταν ολοκληρωτικά. Όπως ολοκληρωτικά ήταν και ένα σωρό άλλο καθεστώτα , του Χίτλερ, του Μάο Τσε Τουνγκ κ.τ.λ.
όργανο το μπουζουκι
όργανο και ο αστυνομικός

:smt005::smt005:

pylothess
Δημοσιεύσεις: 6742
Εγγραφή: 19 Απρ 2018, 22:39
Phorum.gr user: pylothess

Re: Το πρόγραμμα του ΚΚΕ [2013 - 19ο Συνεδριο]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από pylothess » 27 Οκτ 2020, 18:15

Fluffy έγραψε:
27 Οκτ 2020, 18:09
pylothess έγραψε:
27 Οκτ 2020, 18:06
Bandit59 έγραψε:
27 Οκτ 2020, 17:35


Ξέχασες την λεξούλα ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ. Τι να τα κάνεις όλα αυτά που είπες χωρίς το υπέρτατο αγαθό; Βλέπεις οι κομμουνιστές την θυμούνται ΜΟΝΟ όταν κριτικάρουν την 21η Απριλίου.
Έχω γράψει πολλές φορές σε άλλα νήματα ότι τα καθεστώτα της ανατολικής Ευρώπης ήταν ολοκληρωτικά. Όπως ολοκληρωτικά ήταν και ένα σωρό άλλο καθεστώτα , του Χίτλερ, του Μάο Τσε Τουνγκ κ.τ.λ.
όργανο το μπουζουκι
όργανο και ο αστυνομικός

:smt005::smt005:
Αφού δεν είναι μπαγλαμάς πάλι καλά! χα χα ! Πάντως δεν μπορείς να πεις! Έχω παραδεχθεί ότι η ΕΣΣΔ εξασφάλιζε στους πολίτες της εργασία ,υγεία , παιδεία, πρόνοια κ.τ.λ.Και αν δεν το διετύπωσα με σαφήνεια πριν το κάμνω τώρα. Τι άλλο θέλεις; Κάτι μου έμεινε τελικά. Παραδέχομαι ότι η ΕΣΣΔ ήταν φιλολαϊκή. Ακόμη δέχομαι ότι το Αφγανιστάν ήταν καλύτερα με τους Σοβιετικούς παρά με τους Ταλιμπάν. Οι Σοβιετικοί άνοιξαν πανεπιστήμιο στο Αφγανιστάν. Οι Ταλιμπάν τι έκαναν;

the Bachelor
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 01 Οκτ 2020, 11:41

Re: Το πρόγραμμα του ΚΚΕ [2013 - 19ο Συνεδριο]

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the Bachelor » 27 Οκτ 2020, 18:25

Fluffy έγραψε:
18 Οκτ 2020, 15:03
https://www.kke.gr/export/sites/default ... gramma.pdf


Είχε τεθεί το ζήτημα του προγραμματος του ΚΚΕ σε διαφορα νήματα επομενως σε αυτο εδω μπορει να διαβαστει και να συζητηθεί ολικά ή σε επιμέρους.


Εικόνα

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία πολιτικής”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών