Γυναικοκτονία, η λέξη που δεν λέμε...

Φιλοσοφία πολιτικής
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γυναικοκτονία, η λέξη που δεν λέμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Αύγ 2022, 12:48

Ασέβαστος έγραψε:
24 Αύγ 2022, 12:46
Naida έγραψε:
24 Αύγ 2022, 11:02


Κατά τον Ασέβαστο, εκεί κάνει πίσω, τσακώνει το παντελόνι και είναι όλα καλά. Αν όμως πάει σττον Ασέβαστο και πει τσάκωσε ρε το παντελόνι με υφακι δεν θα το τσακώσει, θα τσακωθεί.
ο ασεβ δεν τσακωνεται. αναθεμα κι αν εχω υψωσει φωνη σε ανθρωπο 5 φορες τα τελευταια 30 χρονια.

με ανθρωπο που μου μιλα ετσι, δεν θα ημουν μαζι, απο την πρωτη βδομαδα. αν ειναι η πρωτη βδομαδα και μιλησει ετσι, και θελω να δωσω μια ευκαιρια, το πολυ να πω, "ξαναπεστο, ηρεμα, ευγενικα, με τη λεξη παρακαλω, και θα το φερω, εφοσον δεν κανω κατι αλλο χρησιμο με τη ζωη μου".

τη δευτερη φορα θα ελεγα "οχι", και καμμια αλλη λεξη. το καπελλακι μου στραβα.
Ναι οκ δεν τσακωνεσαι και δεν υψώνεις φωνή. Κατά τ άλλα ο σταβ δεν μίλησε για σχέση.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γυναικοκτονία, η λέξη που δεν λέμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Αύγ 2022, 12:52

Λάθος παιδιά, για σχέση μιλησε.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32630
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γυναικοκτονία, η λέξη που δεν λέμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Αύγ 2022, 12:53

Naida έγραψε:
24 Αύγ 2022, 12:39
αυτομολημένη ομπρελοξαπλώστρα έγραψε:
24 Αύγ 2022, 12:34
Naida έγραψε:
24 Αύγ 2022, 11:40
Φυσικά και υπάρχει γυναικείος μισογυνισμός. Είναι έκδηλος σε κάποιες περιπτώσεις.
Συμφωνώ μεν αλλά δεν φταίνε οι ίδιες, φταίει η πατριαρχική κοινωνία που τους το έχει καλλιεργήσει, συντρόφισσα
Δεν διαφωνώ ομπρελινο μου. Όλοι σε πατριαρχική κοινωνία έχουμε μεγαλώσει και με αυτές ττις νοοτροπίες έχουμε γαλουχηθεί. Όλοι.
α, οκ, παλι δινεις αφεση αμαρτιων στους φονιαδες. δε φταινε αυτοι, η κακουργα η κοινωνια που μεγαλωσαν φταιει. :bored:

καλα το παω;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32630
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Γυναικοκτονία, η λέξη που δεν λέμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 24 Αύγ 2022, 12:57

Naida έγραψε:
24 Αύγ 2022, 12:45


Τα λες Ασεβαστε μου. Τα λες. Απλά μετά προσπαθείς να πείσεις ότι δεν τα είπες. Ότι και παραμυθες να λες ότι έριξα ευθύνες στην φίλη μου και τέτοια που τα τραβάς από τα μαλλιά θα το τραβήξω και εγώ από τα μαλλιά και θα σου απαντήσω πως δεν της είπα είσαι μαλάκας που δεν φεύγεις. Την ρώτησα. Είσαι μαλάκας; γιατί δεν φεύγεις; ρώτησα δεν έβγαλα συμπέρασμα. Κάτσε πάνω τώρα.
τραβαω απο τα μαλλια για να σου δειξω πως ειναι οταν το κανεις εσυ.

αν τη ρωτουσες, θα εβαζες ερωτηματικο. θες να σου δειξω το ποστ σου που δεν εχει ερωτηματικο;

χα! κατσε συ πανω τωρα. στο δικο μου δε χωραει στο δικο σου κολυμπαει. ουτε στο δημοτικο δεν κανουν πια τετοιες συζητησεις, μονο στην πχορουμαρα μας. μυρισε γιασεμι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γυναικοκτονία, η λέξη που δεν λέμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Αύγ 2022, 12:59

Ασέβαστος έγραψε:
24 Αύγ 2022, 12:57
Naida έγραψε:
24 Αύγ 2022, 12:45


Τα λες Ασεβαστε μου. Τα λες. Απλά μετά προσπαθείς να πείσεις ότι δεν τα είπες. Ότι και παραμυθες να λες ότι έριξα ευθύνες στην φίλη μου και τέτοια που τα τραβάς από τα μαλλιά θα το τραβήξω και εγώ από τα μαλλιά και θα σου απαντήσω πως δεν της είπα είσαι μαλάκας που δεν φεύγεις. Την ρώτησα. Είσαι μαλάκας; γιατί δεν φεύγεις; ρώτησα δεν έβγαλα συμπέρασμα. Κάτσε πάνω τώρα.
τραβαω απο τα μαλλια για να σου δειξω πως ειναι οταν το κανεις εσυ.

αν τη ρωτουσες, θα εβαζες ερωτηματικο. θες να σου δειξω το ποστ σου που δεν εχει ερωτηματικο;

χα! κατσε συ πανω τωρα. στο δικο μου δε χωραει στο δικο σου κολυμπαει. ουτε στο δημοτικο δεν κανουν πια τετοιες συζητησεις, μονο στην πχορουμαρα μας. μυρισε γιασεμι.
Για φερ τη να δούμε αν έχω ερωτηματικό ή όχι :smt005:
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69755
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γυναικοκτονία, η λέξη που δεν λέμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Αύγ 2022, 13:04

Naida έγραψε:
24 Αύγ 2022, 12:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Αύγ 2022, 12:31
stavmanr έγραψε:
24 Αύγ 2022, 12:26


Πιστεύεις ότι ξέρει τι έγραψε και γιατί το έγραψε;
Σοβαρά σε ρωτώ.

Πήγε ο έρμος ο Ασέβαστος να το στρογγυλέψει, να το λειάνει, να το μαλακώσει και ο Γαλής τον έδωσε στεγνά...
Σε ποιους τον έδωσε στεγνά; Στους επίτιμους δικαστές του πχόρουμ; Δηλαδή εσένα και τη Νάιδα; :lol:

Γουάου.

Ελπίζω να ανταπεξέλθει ο Ασέβαστος μετά από αυτό το τρομερό πλήγμα που υπέστη.
Γιατί το αντιλαμβάνεσαι ως δική και δεν ξέρω γω τι αλλο; οι απόψεις που διατυπώνουμε κρίνονται από τους συνομιλητές μας. Τι χαζομάρες είναι αυτές περί δικαστών, εισαγγελέων, ανακριτών, κλειδοκρατόρων κτλ;
αν δεν θέλεις να κάνουμε διάλογο και πάνω στις απόψεις σου πες μας "εγώ θέλω μόνο να διατυπώνω απόψεις. Δεν θέλω να τις κρίνετε."
Εγώ προσωπικά θα το σεβαστώ. Εφόσον δεν με παραθέτεις ή δεν αναφέρεσαι σε δικά μου λεγόμενα.
:lol:

Αν ρίξεις μια ματιά στο θέμα, θα διαπιστώσεις ότι εσύ το στάβ έχετε κάνει καραμέλα το ΓΑΛΗ, στις αναλύσεις σας, ακόμα και όταν δεν έχουμε διάλογο. Εσείς αναφέρεστε μονίμως στα δικά λεγόμενα, εσείς τα διαστρεβλώνετε, εσείς επιχειρείτε μονίμως ...επισημάνσεις. :lol:

Οπότε, πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι θα σεβαστείς.

Το δικαίωμα να γράφω τις απόψεις μου;

Μα αυτό είναι δικό μου και όχι δικό σας θέμα.

Ούτε έγραψα ποτέ ότι "δεν θέλω να κρίνετε τις απόψεις μου". Αυτό είναι μια ακόμη χαζοχαρούμενη ερμηνεία.

Μπορείτε να τις κρίνετε όσο θέλετε, το ίδιο μου κάνει.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γυναικοκτονία, η λέξη που δεν λέμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Αύγ 2022, 13:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Αύγ 2022, 13:04
Naida έγραψε:
24 Αύγ 2022, 12:37
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Αύγ 2022, 12:31


Σε ποιους τον έδωσε στεγνά; Στους επίτιμους δικαστές του πχόρουμ; Δηλαδή εσένα και τη Νάιδα; :lol:

Γουάου.

Ελπίζω να ανταπεξέλθει ο Ασέβαστος μετά από αυτό το τρομερό πλήγμα που υπέστη.
Γιατί το αντιλαμβάνεσαι ως δική και δεν ξέρω γω τι αλλο; οι απόψεις που διατυπώνουμε κρίνονται από τους συνομιλητές μας. Τι χαζομάρες είναι αυτές περί δικαστών, εισαγγελέων, ανακριτών, κλειδοκρατόρων κτλ;
αν δεν θέλεις να κάνουμε διάλογο και πάνω στις απόψεις σου πες μας "εγώ θέλω μόνο να διατυπώνω απόψεις. Δεν θέλω να τις κρίνετε."
Εγώ προσωπικά θα το σεβαστώ. Εφόσον δεν με παραθέτεις ή δεν αναφέρεσαι σε δικά μου λεγόμενα.
:lol:

Αν ρίξεις μια ματιά στο θέμα, θα διαπιστώσεις ότι εσύ το στάβ έχετε κάνει καραμέλα το ΓΑΛΗ, στις αναλύσεις σας, ακόμα και όταν δεν έχουμε διάλογο. Εσείς αναφέρεστε μονίμως στα δικά λεγόμενα, εσείς τα διαστρεβλώνετε, εσείς επιχειρείτε μονίμως ...επισημάνσεις. :lol:

Οπότε, πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι θα σεβαστείς.

Το δικαίωμα να γράφω τις απόψεις μου;

Μα αυτό είναι δικό μου και όχι δικό σας θέμα.

Ούτε έγραψα ποτέ ότι "δεν θέλω να κρίνετε τις απόψεις μου". Αυτό είναι μια ακόμη χαζοχαρούμενη ερμηνεία.

Μπορείτε να τις κρίνετε όσο θέλετε, το ίδιο μου κάνει.
Για αυτό σου είπα αν δεν θες διάλογο, πες το μας. Απλό είναι.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69755
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γυναικοκτονία, η λέξη που δεν λέμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Αύγ 2022, 13:12

Naida έγραψε:
24 Αύγ 2022, 12:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Αύγ 2022, 12:25
Naida έγραψε:
24 Αύγ 2022, 12:20


Δεν έγραψες ότι η γυναίκα δείχνει στον άντρα ή στο περιβάλλον και ο άντρας αντιδρά ανάλογα;

Σε περίπτωση που δεν το έχεις αντιληφθεί η λέξη κλειδί είναι το ανάλογα.
Σε περίπτωση που δεν το έχεις αντιληφθεί το να προσθέτεις σ' αυτό που έγραψα το "α, την ηλίθια", στην καλύτερη είναι ηλιθιότητα και στη χειρότερη πουστιά.

Οπότε, κάνε μας τη χάρη ρε Νάιδα, που την είδες ΚΑΙ κλειδοκρατόρισσα. :lol:
Άρα το έγραψες. Πάμε παρακάτω για το ηλίθια.
Χθες έγραψες και για την γυναίκα που τρώει ξύλο και δεν φεύγει ότι είναι ηλίθια και καμμένο χαρτί.
Άρα έχουμε μια άποψη σου
ότι η γυναίκα δείχνει(συμπεριφορά, χαρακτήρα κτλ) και ο άντρας αντιδρά ανάλογα πχ την ξυλοφορτωνει. Και έχουμε και μια άποψη σου ότι αυτή που τρώει ξύλο και δεν φεύγει είναι ηλίθια και καμμένο χαρτί.

Αντιλαμβάνεσαι καθόλου ότι αυτες οι δύο απόψεις η μια είναι συνέχεια της άλλης ή μπα;
Από τις πιο ηλιθιες ή πούστικες ερμηνείες που έχω διαβάσει. Παίρνεις το "ηλίθια" από μια άσχετη παράγραφο και το κολλάς όπου γουστάρεις.

Συνέχισε έτσι. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γυναικοκτονία, η λέξη που δεν λέμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Αύγ 2022, 13:18

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Αύγ 2022, 13:12
Naida έγραψε:
24 Αύγ 2022, 12:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Αύγ 2022, 12:25


Σε περίπτωση που δεν το έχεις αντιληφθεί το να προσθέτεις σ' αυτό που έγραψα το "α, την ηλίθια", στην καλύτερη είναι ηλιθιότητα και στη χειρότερη πουστιά.

Οπότε, κάνε μας τη χάρη ρε Νάιδα, που την είδες ΚΑΙ κλειδοκρατόρισσα. :lol:
Άρα το έγραψες. Πάμε παρακάτω για το ηλίθια.
Χθες έγραψες και για την γυναίκα που τρώει ξύλο και δεν φεύγει ότι είναι ηλίθια και καμμένο χαρτί.
Άρα έχουμε μια άποψη σου
ότι η γυναίκα δείχνει(συμπεριφορά, χαρακτήρα κτλ) και ο άντρας αντιδρά ανάλογα πχ την ξυλοφορτωνει. Και έχουμε και μια άποψη σου ότι αυτή που τρώει ξύλο και δεν φεύγει είναι ηλίθια και καμμένο χαρτί.

Αντιλαμβάνεσαι καθόλου ότι αυτες οι δύο απόψεις η μια είναι συνέχεια της άλλης ή μπα;
Από τις πιο ηλιθιες ή πούστικες ερμηνείες που έχω διαβάσει. Παίρνεις το "ηλίθια" από μια άσχετη παράγραφο και το κολλάς όπου γουστάρεις.

Συνέχισε έτσι. :lol:
Μα η μια άποψη σου είναι απόρροια της άλλης. Από την μια μας λες ηλίθια την γυναίκα που θα φάει ξύλο και δεν φεύγει και από την άλλη μας λες ότι είναι ο άντρας αντιδρά αναλόγως τι του δείχνει η γυναίκα.
Και τώρα μας λες για πουστικες ερμηνείες. Μήπως να επανεξετάσεις τα σκεπτικά σου; γιατί δείχνεις να μην θες να τα υπερασπιστείς.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8971
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Γυναικοκτονία, η λέξη που δεν λέμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 24 Αύγ 2022, 13:20

Ας δούμε λοιπόν με πραγματικό παράδειγμα τι είναι γυναικοκτονία.
Υπάρχει στο Μακροχώρι Ημαθίας μια γυναίκα με τέσσερα παιδιά. Τα φτιάχνει με ένα Αλβανό και χωρίζει τον άντρα της. Ο Αλβανός αυτός βιάζει την εντεκάχρονη κόρη της επανειλημμένα καθώς και τον οκτάχρονο γιό της. Η μάνα δεν κάνει τίποτε. Ο Αλβανός αυτός καλεί και ένα φίλο του να βιάσει και το γιο και την κόρη. Επίσης αμείβεται απο οδοντατριάχρονο για να βιάσει και αυτός τα παιδιά.
Το έγκλημα αποκαλύπτεται και ο ενας Αλβανός καταδικάζεται σε εικοσι χρόνια, ο ογδοντατριάχρονος πεθαίνει πριν γίνει η δίκη ενώ ο άλλος Αλβανός αφήνεται να φύγει στη Γερμανία όπου και εργάζεται μέχρι σήμερα..
Η μάνα δεν κατηγορείται για τίποτε.
Τα δυο παιδιά που βιάστηκαν φεύγουν στην Αθήνα γιατί δεν αντέχουν την κοινωνία.
Η κόρη τα φτιάχνει με Πακιστανό λαθρομετανάστη παρουσία της μάνας, η οποία τέτοιο παράδειγμα έδωσε άλλωστε, ο οποίος τη σκοτώνει επειδή του μίλησε άσχημα για τον Μωάμεθ.
https://e-koufalia.gr/makrochori-aftoi- ... ka-paidia/

Αυτό είναι η γυναικοκτονία.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Σέλευκας την 24 Αύγ 2022, 13:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69755
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Γυναικοκτονία, η λέξη που δεν λέμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Αύγ 2022, 13:22

Naida έγραψε:
24 Αύγ 2022, 13:07
Για αυτό σου είπα αν δεν θες διάλογο, πες το μας. Απλό είναι.
Μια χαρά είναι ο "διάλογος" μαζί σας.

Χαλαρωτικός. Κάτι σαν την ενασχόληση με τα φυτά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γυναικοκτονία, η λέξη που δεν λέμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 24 Αύγ 2022, 13:27

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Αύγ 2022, 13:22
Naida έγραψε:
24 Αύγ 2022, 13:07
Για αυτό σου είπα αν δεν θες διάλογο, πες το μας. Απλό είναι.
Μια χαρά είναι ο "διάλογος" μαζί σας.

Χαλαρωτικός. Κάτι σαν την ενασχόληση με τα φυτά.
Χαίρομαι που βοηθάμε να χαλαρώνεις.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8971
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Γυναικοκτονία, η λέξη που δεν λέμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 24 Αύγ 2022, 13:31

συμπληρώνω οτι οι δυο Αλβανοί εραστές της μητέρας βιασαν και σκύλο μπροστά στα παιδιά.
https://www.tanea.gr/2021/10/16/greece/ ... rofou-tou/
η κυρά Φροσύνη του Αλί Πασά
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

ethereal
Δημοσιεύσεις: 1598
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 14:09

Re: Γυναικοκτονία, η λέξη που δεν λέμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ethereal » 24 Αύγ 2022, 13:55

Με τη φασαρία που είδα και μπήκα και με κίνδυνο να με πετύχει καμια αδέσποτη διάβασα τούτο, στα γύρω γύρω του θέματος:
ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Αύγ 2022, 00:24
SUV έγραψε:
23 Αύγ 2022, 23:56
... αλλά μια υποψία οτι θεωρείς τον εαυτό σου ανώτερο από χαζές γυναίκες που δεν ξέρουν να αντιμετωπίσουν γιατί βολευονται και κατα βάθος μισούν τους άντρες γιατι συνάντησαν πέντε μαλάκες στην ζωή τους, την έχω εγώ! :P
Θα επαναλάβω ότι δεν θεωρώ τον εαυτό μου ανώτερο αλλά τυχερό...
που με κάνει να θέλω να γράψω ότι αυτή την υποψία να την κάνετε βεβαιότητα.
Αλίμονο, αν δεν είναι η περσόνα ΓΑΛΗ ανώτερη από αυτές τις "χαζές γυναίκες" (sic) ! Και το ότι δε γυρνάει ο καθένας να κάνει τέτοιου είδους "αξιολογήσεις" για εαυτόν και άλλους, δεν σημαίνει ότι δεν καταλαβαίνουμε και πέντε πραγματάκια παραπάνω. Ζήτημα είναι, στην παρούσα εποχή του φόρουμ, να υπάρχουν άλλες 1-2 γυναικείες περσόνες για τις οποίες θα μπορούσα να γράψω το ίδιο. Και ξέχωρα με τα κολλήματα ή τις ιδέες του καθενός, καλό είναι να μην εκλαμβάνεται η μετριοφροσύνη ότι όλοι είναι ίσα κι όμοια.

Αυτά και συνεχίστε.

Άβαταρ μέλους
Σέλευκας
Δημοσιεύσεις: 8971
Εγγραφή: 04 Αύγ 2018, 01:00
Phorum.gr user: Seleykos
Τοποθεσία: Sapan

Re: Γυναικοκτονία, η λέξη που δεν λέμε...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σέλευκας » 24 Αύγ 2022, 13:58

Να θυμίσουμε και την άλλη περίπτωση όπου Ελληνίδα άφησε τον αλλοδαπό εραστή της να σκοτώσει το παιδί της. Το έβαλε σε ένα κουτί εργαλείων και μετά συνέχισε να ζει με τον αλλοδαπό σαν να μην έγινε τίποτε.
https://www.flash.gr/greece/1915609/kyp ... i-5-xronia
Ιδιωτικές δομές παιδιών. Πως είναι δυνατόν;
Κοινοβουλευτισμός είναι η εκπροσώπηση των φεουδαρχών απέναντι στον βασιλιά.
Azzurra Carnelos

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία πολιτικής”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών