ΕΊΝΑΙ Ο ΝΑΖΙΣΜΌΣ ΔΙΕΘΝΉ ΙΔΕΟΛΟΓΊΑ;

Φιλοσοφία πολιτικής
Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7898
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: ΕΊΝΑΙ Ο ΝΑΖΙΣΜΌΣ ΔΙΕΘΝΉ ΙΔΕΟΛΟΓΊΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 14 Αύγ 2023, 14:17

Διάβασα ένα άρθρο αρθογράφου της ΝΥΤ για την Μελόνι της Ιταλίας.
Ανέλυε το τι ακριβώς κάνει (συγκέντρωση εξουσιών, έλεγχο του τύπου, κίνητρα για τεκνοποίηση των γηγενών και άλλα).
Είναι τα ίδια ακριβώς που κάνουν οι διεθνιστές αλλά με την διαφορά ότι γίνονται για την προστασία και την ευημερία του έθνους.
Σύμφωνα με αυτά είναι φασίστρια;

https://www.capital.gr/story/3730711/au ... aplonetai/
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antares την 14 Αύγ 2023, 15:57, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13359
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΕΊΝΑΙ Ο ΝΑΖΙΣΜΌΣ ΔΙΕΘΝΉ ΙΔΕΟΛΟΓΊΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 14 Αύγ 2023, 14:18

nemo έγραψε:
14 Αύγ 2023, 14:12
Πασιφάη έγραψε:
14 Αύγ 2023, 14:04
Μια ερώτηση. Αν εγώ αγαπώ την Πατρίδα μου και το σύμβολο αυτής, που είναι η Σημαία μου, θεωρούμαι Εθνικίστρια; Κατα την άποψή μου, σαφώς και όχι. Διότι δεν μπαίνω σε διαδικασίες ορισμού και επαναπροσδιορισμού, περί φυλής, χρώματος και διαβίωσης των ανθρώπων υπο τέτοιες συνθήκες. Τις θεωρώ δε, αρκούντως αηδιαστικές. Ναι, υπάρχουμε κι εμείς ξέρετε..
Στηρίζω τον τόπο μου, δίχως τσιτάτα που τείνουν σε καταστροφικές πρακτικές, αφυπνίζω ανθρώπους να ασχοληθούν με τα πολιτιστικά δρώμενα, δίχως άναρθρες κραυγές και προσπαθώ να διατηρήσω στο πολιτικό επίπεδο μια γαμημένη εύρρυθμη λειτουργία, όντας Δημοκρατικής προσέγγισης.
Ο Ναζισμός είναι για μένα κάτι ειδεχθές που το πολεμώ και θα το πολεμώ, όσο υφίσταται. Κάποια πράγματα στη ζωή μου, είναι απαράβατα. ΔΕΝ μεγάλωσα τα παιδιά μου έτσι, ΔΕΝ το δέχομαι σαν εικόνα και πεποίθηση, ο κόσμος να χαλάσει. Συνεχίστε.
πως φανταζεσαι εσυ τον ναζισμο δεν μας λες -δεν το λεω για να σε πειραξω αλλα εχω πραγματικη απορια
Εσύ δηλαδή διαβάζεις αυτό που έχω γράψει κι εξακολουθείς να έχεις απορίες; Μάλιστα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: ΕΊΝΑΙ Ο ΝΑΖΙΣΜΌΣ ΔΙΕΘΝΉ ΙΔΕΟΛΟΓΊΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 14 Αύγ 2023, 14:34

Πασιφάη έγραψε:
14 Αύγ 2023, 14:18
nemo έγραψε:
14 Αύγ 2023, 14:12
Πασιφάη έγραψε:
14 Αύγ 2023, 14:04
Μια ερώτηση. Αν εγώ αγαπώ την Πατρίδα μου και το σύμβολο αυτής, που είναι η Σημαία μου, θεωρούμαι Εθνικίστρια; Κατα την άποψή μου, σαφώς και όχι. Διότι δεν μπαίνω σε διαδικασίες ορισμού και επαναπροσδιορισμού, περί φυλής, χρώματος και διαβίωσης των ανθρώπων υπο τέτοιες συνθήκες. Τις θεωρώ δε, αρκούντως αηδιαστικές. Ναι, υπάρχουμε κι εμείς ξέρετε..
Στηρίζω τον τόπο μου, δίχως τσιτάτα που τείνουν σε καταστροφικές πρακτικές, αφυπνίζω ανθρώπους να ασχοληθούν με τα πολιτιστικά δρώμενα, δίχως άναρθρες κραυγές και προσπαθώ να διατηρήσω στο πολιτικό επίπεδο μια γαμημένη εύρρυθμη λειτουργία, όντας Δημοκρατικής προσέγγισης.
Ο Ναζισμός είναι για μένα κάτι ειδεχθές που το πολεμώ και θα το πολεμώ, όσο υφίσταται. Κάποια πράγματα στη ζωή μου, είναι απαράβατα. ΔΕΝ μεγάλωσα τα παιδιά μου έτσι, ΔΕΝ το δέχομαι σαν εικόνα και πεποίθηση, ο κόσμος να χαλάσει. Συνεχίστε.
πως φανταζεσαι εσυ τον ναζισμο δεν μας λες -δεν το λεω για να σε πειραξω αλλα εχω πραγματικη απορια
Εσύ δηλαδή διαβάζεις αυτό που έχω γράψει κι εξακολουθείς να έχεις απορίες; Μάλιστα.
σου ειπα οτι εχω πραγματικη απορια ..αν θες και οποτε βρεις χρονο γραψε πως βλεπεις εσυ τον ναζισμο
και τα λεω γιατι εισαι τυπος ειλικρινης και θα τα γραψεις οπως εσυ τα αντιλαμβανεσαι

και αυτο που διαβασα ειναι ναζι ναζι ναζι ναζι χωρις καμια επιχειρηματολογια

και αν καποιοι καταλαβαν αλλιως να με διορθωσουν

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13359
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΕΊΝΑΙ Ο ΝΑΖΙΣΜΌΣ ΔΙΕΘΝΉ ΙΔΕΟΛΟΓΊΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 14 Αύγ 2023, 20:53

nemo έγραψε:
14 Αύγ 2023, 14:34
Πασιφάη έγραψε:
14 Αύγ 2023, 14:18
nemo έγραψε:
14 Αύγ 2023, 14:12

πως φανταζεσαι εσυ τον ναζισμο δεν μας λες -δεν το λεω για να σε πειραξω αλλα εχω πραγματικη απορια
Εσύ δηλαδή διαβάζεις αυτό που έχω γράψει κι εξακολουθείς να έχεις απορίες; Μάλιστα.
σου ειπα οτι εχω πραγματικη απορια ..αν θες και οποτε βρεις χρονο γραψε πως βλεπεις εσυ τον ναζισμο
και τα λεω γιατι εισαι τυπος ειλικρινης και θα τα γραψεις οπως εσυ τα αντιλαμβανεσαι

και αυτο που διαβασα ειναι ναζι ναζι ναζι ναζι χωρις καμια επιχειρηματολογια

και αν καποιοι καταλαβαν αλλιως να με διορθωσουν
Όταν βλέπεις ένα βαρέλι με σκατά, θα σου έρθει η μπόχα. Δεν υπάρχει επιχειρηματολογία για την βοθρίλα. Εκτός κι αν θέλεις να αναλύσουμε το ''Αγών μου'' και το ''ονειρο'' ενός παράφρωνα που αποτυπώνει καλλίτερα απ'τον καθένα τι εστί Ναζισμός.
Και η θειά μου η Ευτέρπη απ'τα Σέκλανα το γνωρίζει αυτό. Άσε μας ρε Νεμούλη που θες και επεξηγήσεις στο αυτονόητο.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70079
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ΕΊΝΑΙ Ο ΝΑΖΙΣΜΌΣ ΔΙΕΘΝΉ ΙΔΕΟΛΟΓΊΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 14 Αύγ 2023, 21:01

Antares έγραψε:
14 Αύγ 2023, 14:17
Διάβασα ένα άρθρο αρθογράφου της ΝΥΤ για την Μελόνι της Ιταλίας.
Ανέλυε το τι ακριβώς κάνει (συγκέντρωση εξουσιών, έλεγχο του τύπου, κίνητρα για τεκνοποίηση των γηγενών και άλλα).
Είναι τα ίδια ακριβώς που κάνουν οι διεθνιστές αλλά με την διαφορά ότι γίνονται για την προστασία και την ευημερία του έθνους.
Σύμφωνα με αυτά είναι φασίστρια;

https://www.capital.gr/story/3730711/au ... aplonetai/
Για πολλούς ναι. Το οτιδήποτε δίνει προτεραιότητα στην προστασία, ευημερία και δικαιώματα των γηγενών, ακόμη και αν συνοδεύονται από τις αντίστοιχες υποχρεώσεις, θεωρείται ρατσιστική, φασιστική, ναζιστική νοοτροπία.

Με λίγα λόγια, ο ναζισμός ή νεοναζισμός σήμερα, είναι μια έννοια-λάστιχο.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7898
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: ΕΊΝΑΙ Ο ΝΑΖΙΣΜΌΣ ΔΙΕΘΝΉ ΙΔΕΟΛΟΓΊΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 14 Αύγ 2023, 21:06

ΓΑΛΗ έγραψε:
14 Αύγ 2023, 21:01

Για πολλούς ναι. Το οτιδήποτε δίνει προτεραιότητα στην προστασία, ευημερία και δικαιώματα των γηγενών, ακόμη και αν συνοδεύονται από τις αντίστοιχες υποχρεώσεις, θεωρείται ρατσιστική, φασιστική, ναζιστική νοοτροπία.

Με λίγα λόγια, ο ναζισμός ή νεοναζισμός σήμερα, είναι μια έννοια-λάστιχο.
Σε άλλο άρθρο ένας στους δύο Ιταλούς είναι ευχαριστημένος.
Οι γηγενείς έχουν υποχρεώσεις από την κούνια τους.

nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: ΕΊΝΑΙ Ο ΝΑΖΙΣΜΌΣ ΔΙΕΘΝΉ ΙΔΕΟΛΟΓΊΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 14 Αύγ 2023, 23:27

Πασιφάη έγραψε:
14 Αύγ 2023, 20:53
nemo έγραψε:
14 Αύγ 2023, 14:34
Πασιφάη έγραψε:
14 Αύγ 2023, 14:18


Εσύ δηλαδή διαβάζεις αυτό που έχω γράψει κι εξακολουθείς να έχεις απορίες; Μάλιστα.
σου ειπα οτι εχω πραγματικη απορια ..αν θες και οποτε βρεις χρονο γραψε πως βλεπεις εσυ τον ναζισμο
και τα λεω γιατι εισαι τυπος ειλικρινης και θα τα γραψεις οπως εσυ τα αντιλαμβανεσαι

και αυτο που διαβασα ειναι ναζι ναζι ναζι ναζι χωρις καμια επιχειρηματολογια

και αν καποιοι καταλαβαν αλλιως να με διορθωσουν
Όταν βλέπεις ένα βαρέλι με σκατά, θα σου έρθει η μπόχα. Δεν υπάρχει επιχειρηματολογία για την βοθρίλα. Εκτός κι αν θέλεις να αναλύσουμε το ''Αγών μου'' και το ''ονειρο'' ενός παράφρωνα που αποτυπώνει καλλίτερα απ'τον καθένα τι εστί Ναζισμός.
Και η θειά μου η Ευτέρπη απ'τα Σέκλανα το γνωρίζει αυτό. Άσε μας ρε Νεμούλη που θες και επεξηγήσεις στο αυτονόητο.
το αγων πρεπει να το διαβασα στα 14 -και δεν θυμαμαι τιποτα

οταν βρω χρονο θα σου πω που και γιατι κανεις λαθος

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13359
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΕΊΝΑΙ Ο ΝΑΖΙΣΜΌΣ ΔΙΕΘΝΉ ΙΔΕΟΛΟΓΊΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 14 Αύγ 2023, 23:44

nemo έγραψε:
14 Αύγ 2023, 23:27
Πασιφάη έγραψε:
14 Αύγ 2023, 20:53
nemo έγραψε:
14 Αύγ 2023, 14:34

σου ειπα οτι εχω πραγματικη απορια ..αν θες και οποτε βρεις χρονο γραψε πως βλεπεις εσυ τον ναζισμο
και τα λεω γιατι εισαι τυπος ειλικρινης και θα τα γραψεις οπως εσυ τα αντιλαμβανεσαι

και αυτο που διαβασα ειναι ναζι ναζι ναζι ναζι χωρις καμια επιχειρηματολογια

και αν καποιοι καταλαβαν αλλιως να με διορθωσουν
Όταν βλέπεις ένα βαρέλι με σκατά, θα σου έρθει η μπόχα. Δεν υπάρχει επιχειρηματολογία για την βοθρίλα. Εκτός κι αν θέλεις να αναλύσουμε το ''Αγών μου'' και το ''ονειρο'' ενός παράφρωνα που αποτυπώνει καλλίτερα απ'τον καθένα τι εστί Ναζισμός.
Και η θειά μου η Ευτέρπη απ'τα Σέκλανα το γνωρίζει αυτό. Άσε μας ρε Νεμούλη που θες και επεξηγήσεις στο αυτονόητο.
το αγων πρεπει να το διαβασα στα 14 -και δεν θυμαμαι τιποτα

οταν βρω χρονο θα σου πω που και γιατι κανεις λαθος
Εγώ το έχω διαβάσει δις.
Α, μάλιστα. Όταν βρεις χρόνο να διαβάσεις ένα δίτομο, θα μου επισημάνεις τα λάθη μου. Οκέικ.
Ρε τι ζω η γυναίκα..
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13359
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΕΊΝΑΙ Ο ΝΑΖΙΣΜΌΣ ΔΙΕΘΝΉ ΙΔΕΟΛΟΓΊΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 14 Αύγ 2023, 23:46

Απ'ότι βλέπω έχουν σκάσει και οι καβαλάρηδες των Ναζί στο νήμα.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: ΕΊΝΑΙ Ο ΝΑΖΙΣΜΌΣ ΔΙΕΘΝΉ ΙΔΕΟΛΟΓΊΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 14 Αύγ 2023, 23:49

Πασιφάη έγραψε:
14 Αύγ 2023, 23:44
nemo έγραψε:
14 Αύγ 2023, 23:27
Πασιφάη έγραψε:
14 Αύγ 2023, 20:53


Όταν βλέπεις ένα βαρέλι με σκατά, θα σου έρθει η μπόχα. Δεν υπάρχει επιχειρηματολογία για την βοθρίλα. Εκτός κι αν θέλεις να αναλύσουμε το ''Αγών μου'' και το ''ονειρο'' ενός παράφρωνα που αποτυπώνει καλλίτερα απ'τον καθένα τι εστί Ναζισμός.
Και η θειά μου η Ευτέρπη απ'τα Σέκλανα το γνωρίζει αυτό. Άσε μας ρε Νεμούλη που θες και επεξηγήσεις στο αυτονόητο.
το αγων πρεπει να το διαβασα στα 14 -και δεν θυμαμαι τιποτα

οταν βρω χρονο θα σου πω που και γιατι κανεις λαθος
Εγώ το έχω διαβάσει δις.
Α, μάλιστα. Όταν βρεις χρόνο να διαβάσεις ένα δίτομο, θα μου επισημάνεις τα λάθη μου. Οκέικ.
Ρε τι ζω η γυναίκα..
πως καταλαβες οτι αυτα που θα σου πω θα ειναι απο το βιβλιο ; δεν το ειχα σκοπο
και δεν με ενδιαφερει κιολας να σου αναπτύξω τις ναζιστικες θεσεις

εγω θελω να κανουμε ενα διαλογο βημα με βημα κι οχι με κατηγοριες

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: ΕΊΝΑΙ Ο ΝΑΖΙΣΜΌΣ ΔΙΕΘΝΉ ΙΔΕΟΛΟΓΊΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 14 Αύγ 2023, 23:50

ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
13 Αύγ 2023, 23:36
Ο (πραγματικός) Ναζισμός ήταν καθαρά γερμανική ιδεολογία η οποία είχε αναπτυχθεί μέσα από τις ιδιάζουσες συνθήκες του γερμανικού λαού στην χρονική περίοδο μεταξύ του πρώτου και δεύτερου παγκόσμιου πολέμου
Και κατά την προσωπική μου εκτίμηση πολλα από τα εγκλήματα και βαρβαρότητες που έγιναν στον δεύτερο παγκόσμιο πόλεμο από τους γερμανούς οφείλονται περισσότερο στο ότι οι Ναζί ήταν .. γερμανοί και που είχαν έναν παράφρονα ηγέτη παρά στο ότι ήταν αυτά τα εγκλήματα απόρροια της εθνικοσοσιαλιστής ιδεολογίας (και άλλοι λαοί ήταν εθνικιστές και ρατσιστές αλλά δεν διέπραξαν τα εγκλήματα που είχαν κάνει οι γερμανοί ναζί )

Ή απορία μου είναι ή εξής
Για ποιό λόγο σήμερα τα νεοναζιστικα κινήματα έχουν γίνει της μόδας σε πολλές χώρες και μάλιστα σε χώρες που είχαν πολέμησε τους γερμανούς ναζι , ακόμη και σε χώρες όπως ή Ρωσια και το Ισραήλ;
Έχει ή ναζιστική (με τα γερμανικά πρότυπα του δεύτερου παγκόσμιου πολέμου) ιδεολογία κάποια χαρακτηριστικά που την κάνουν διεθνή η οικουμενική ιδεολογία;
Κανονικά δεν ήταν μία ιδεολογία η οποία φτιάχτηκε από γερμανους για γερμανούς;
Ηλίθιους θα βρεις παντού, αγαπητέ.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: ΕΊΝΑΙ Ο ΝΑΖΙΣΜΌΣ ΔΙΕΘΝΉ ΙΔΕΟΛΟΓΊΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 14 Αύγ 2023, 23:52

το βρισκω ετοιμο και το κλεβω απο την γαλη

) Το οτιδήποτε δίνει προτεραιότητα στην προστασία, ευημερία και δικαιώματα των γηγενών,)

ποια ειναι τα δικα σου ορια στο παραπανω ερωτημα πασιφαη

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13359
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΕΊΝΑΙ Ο ΝΑΖΙΣΜΌΣ ΔΙΕΘΝΉ ΙΔΕΟΛΟΓΊΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 14 Αύγ 2023, 23:54

nemo έγραψε:
14 Αύγ 2023, 23:49
Πασιφάη έγραψε:
14 Αύγ 2023, 23:44
nemo έγραψε:
14 Αύγ 2023, 23:27

το αγων πρεπει να το διαβασα στα 14 -και δεν θυμαμαι τιποτα

οταν βρω χρονο θα σου πω που και γιατι κανεις λαθος
Εγώ το έχω διαβάσει δις.
Α, μάλιστα. Όταν βρεις χρόνο να διαβάσεις ένα δίτομο, θα μου επισημάνεις τα λάθη μου. Οκέικ.
Ρε τι ζω η γυναίκα..
πως καταλαβες οτι αυτα που θα σου πω θα ειναι απο το βιβλιο ; δεν το ειχα σκοπο
και δεν με ενδιαφερει κιολας να σου αναπτύξω τις ναζιστικες θεσεις

εγω θελω να κανουμε ενα διαλογο βημα με βημα κι οχι με κατηγοριες
Άκουσε και βάλτο καλά στο μυαλό σου. ΔΕΝ σκοπεύω να ασχοληθώ μαζί σου σε επίπεδο διαλόγου.
Άσε που το μπολνταρισμένο θα ήταν αυτό που θα έπραττες πρωτίστως. Πάνε διάβασε το κατάπτυστο παπαροβιβλίο του παράφρωνα, ρίξε μερικά ζιγκ χάιλ και τα απολύτως τυπικά με την πάρτη μου.
Μπλέξαμε με τα εγέρθουτου ρε πούστη μου..
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

nemo
Δημοσιεύσεις: 7229
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: ΕΊΝΑΙ Ο ΝΑΖΙΣΜΌΣ ΔΙΕΘΝΉ ΙΔΕΟΛΟΓΊΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 14 Αύγ 2023, 23:58

Πασιφάη έγραψε:
14 Αύγ 2023, 23:54
nemo έγραψε:
14 Αύγ 2023, 23:49
Πασιφάη έγραψε:
14 Αύγ 2023, 23:44


Εγώ το έχω διαβάσει δις.
Α, μάλιστα. Όταν βρεις χρόνο να διαβάσεις ένα δίτομο, θα μου επισημάνεις τα λάθη μου. Οκέικ.
Ρε τι ζω η γυναίκα..
πως καταλαβες οτι αυτα που θα σου πω θα ειναι απο το βιβλιο ; δεν το ειχα σκοπο
και δεν με ενδιαφερει κιολας να σου αναπτύξω τις ναζιστικες θεσεις

εγω θελω να κανουμε ενα διαλογο βημα με βημα κι οχι με κατηγοριες
Άκουσε και βάλτο καλά στο μυαλό σου. ΔΕΝ σκοπεύω να ασχοληθώ μαζί σου σε επίπεδο διαλόγου.
Άσε που το μπολνταρισμένο θα ήταν αυτό που θα έπραττες πρωτίστως. Πάνε διάβασε το κατάπτυστο παπαροβιβλίο του παράφρωνα, ρίξε μερικά ζιγκ χάιλ και τα απολύτως τυπικά με την πάρτη μου.
Μπλέξαμε με τα εγέρθουτου ρε πούστη μου..
Το οτιδήποτε που δίνει προτεραιότητα στην προστασία, ευημερία και δικαιώματα των γηγενών,)

ποια ειναι τα δικα σου ορια στο παραπανω ερωτημα πασιφαη;

οταν βρεις χρονο απαντησε

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13359
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ΕΊΝΑΙ Ο ΝΑΖΙΣΜΌΣ ΔΙΕΘΝΉ ΙΔΕΟΛΟΓΊΑ;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 15 Αύγ 2023, 00:00

nemo έγραψε:
14 Αύγ 2023, 23:52
το βρισκω ετοιμο και το κλεβω απο την γαλη

) Το οτιδήποτε δίνει προτεραιότητα στην προστασία, ευημερία και δικαιώματα των γηγενών,)

ποια ειναι τα δικα σου ορια στο παραπανω ερωτημα πασιφαη
Οτιδήποτε δίδει προστασία στον άνθρωπο, γηγενή ή μη. Να ισχύουν οι νόμοι και οι κανόνες μιας ευνομούμενης πολιτείας.
Μην κλέβεις απ'τη Γαλή. Είναι σαν να ρημάζεις εκκλησία. Έλα βραδυάτικο. Ασχολήσου με τη φίλη σου.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία πολιτικής”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών