Το περιπολικό δεν είναι ταξί, κυρία μου

Φιλοσοφία πολιτικής
Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15129
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Το περιπολικό δεν είναι ταξί, κυρία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 05 Απρ 2024, 19:30

Aitwlos έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:25
Lord Brum έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:10
Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:04

Χαίρω πολύ, εμείς πριν την εορτή τους θέλουμε.
Έστω λοιπόν ότι τελικά όντως μόνο την έδερνε, θα είχαν κάνει καλά να τη στείλουν να φάει ξύλο;
O αστυνομικός δεν είναι μάντης. Όταν του είπε ότι ο πρώην με περιμένει σπίτι μου, αυτός δεν είχε λόγο να υποθέσει ότι την ακολουθούσε. Αν του έλεγε με ακολουθεί να τη συμβούλευε διαφορετικά. Εδώ και όταν τον είδε αυτή δε φαντάαστηκε ότι θα τη σφάξει και δεν έτρεξε να σωθεί. Θες πραγματικά οι αστυνομικοί να αντιμετωπίζουν τους πάντες ως εν δυνάμει ψυχάκηδες?

Καλώς το πλυντήριο επί 2
Ναι η αστυνομία φταίει που θόλωσε ο ψυχάκιας. Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι οι γονείς της μακαρίτισας της είχαν πει πολλάκις να τον αφήσει τον μαλάκα. Τα λάθη πληρώνονται ενίοτε πολύ ακριβά. Όποιος νομίζει ότι υπάρχει αστυνομία σούπερ ηρώων που θα τον σώσει από ψυχάκηδες ας ξυπνήσει
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15129
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Το περιπολικό δεν είναι ταξί, κυρία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 05 Απρ 2024, 19:32

Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:28
Lord Brum έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:22
Dwarven Blacksmith έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:19

Ρώτησα κάτι απλό, δεν καταλαβαίνω αν η απάντηση σου είναι "ναι" ή "όχι".
Ο αστυνομικός που έχει δει περισσότερα (αν δεν είναι κωλόβυσμα) οφείλει να είναι 100 φορές πιο υποψιασμένος, είναι προφανές αυτό.
Το θες πραγματικά αυτό? Εγώ είμαι υπέρ νόμου τάξης και καταστολής, εσύ δεν ξέρω. Π.χ. βλέπει ο αστυνομικό τζιβα και τατουαζ, υποψιάζεται βαποράκι, τυχαίος έλεγχος και στο τμήμα. Βλέπει κάποιον γύφτο να μη σταματά, υποψιάζεται δολοφόνο που σιδέρωσε γριά, στο δοξα πατρι.
Πρώτον, πάλι δεν απάντησες, όλο εγώ απαντάω.
Το γιατί ταυτίζεις το νόμο τάξη και καταστολής με το "κόψε φάτσα" δεν θα το σχολιάσω. Εσύ μιλάς για περιπτώσεις που στη χειρότερη θα φάνε κάποιον αθώο κι εμείς μιλάμε για περίπτωση που στη χειρότερη θα σηκωνόταν ένας μαλάκας απ' το γραφείο να κάψει βεζίνη.
Μα δεν της είπαν οτι δεν της στέλνουν περιπολικό της είπαν ότι θα το στείλουν στο σπίτι της. Δεν αξιολογήθηκε από κανέναν ως επείγον το περιστατικό. Και δικαίως. Σε ξαναρωτάω, θες να αντιμετωπίζεται ως ψυχάκιας οποιοσδήποτε καταγγέλεται για οτιδήποτε?
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2634
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Το περιπολικό δεν είναι ταξί, κυρία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 05 Απρ 2024, 19:35

Lord Brum έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:30
Aitwlos έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:25
Lord Brum έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:10


O αστυνομικός δεν είναι μάντης. Όταν του είπε ότι ο πρώην με περιμένει σπίτι μου, αυτός δεν είχε λόγο να υποθέσει ότι την ακολουθούσε. Αν του έλεγε με ακολουθεί να τη συμβούλευε διαφορετικά. Εδώ και όταν τον είδε αυτή δε φαντάαστηκε ότι θα τη σφάξει και δεν έτρεξε να σωθεί. Θες πραγματικά οι αστυνομικοί να αντιμετωπίζουν τους πάντες ως εν δυνάμει ψυχάκηδες?

Καλώς το πλυντήριο επί 2
Ναι η αστυνομία φταίει που θόλωσε ο ψυχάκιας. Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι οι γονείς της μακαρίτισας της είχαν πει πολλάκις να τον αφήσει τον μαλάκα. Τα λάθη πληρώνονται ενίοτε πολύ ακριβά. Όποιος νομίζει ότι υπάρχει αστυνομία σούπερ ηρώων που θα τον σώσει από ψυχάκηδες ας ξυπνήσει


Ε σφαγή έξω από αστυνομικό τμήμα δεν είχαμε έξω από Α.Τ μέχρι πρόσφατα.

Ο Μάλακας δεν θόλωσε καθόλου. Θολωμενος ήταν μια ζωή πλυντήριο μου

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15129
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Το περιπολικό δεν είναι ταξί, κυρία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 05 Απρ 2024, 19:36

Aitwlos έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:35
Lord Brum έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:30
Aitwlos έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:25



Καλώς το πλυντήριο επί 2
Ναι η αστυνομία φταίει που θόλωσε ο ψυχάκιας. Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι οι γονείς της μακαρίτισας της είχαν πει πολλάκις να τον αφήσει τον μαλάκα. Τα λάθη πληρώνονται ενίοτε πολύ ακριβά. Όποιος νομίζει ότι υπάρχει αστυνομία σούπερ ηρώων που θα τον σώσει από ψυχάκηδες ας ξυπνήσει


Ε σφαγή έξω από αστυνομικό τμήμα δεν είχαμε έξω από Α.Τ μέχρι πρόσφατα.

Ο Μάλακας δεν θόλωσε καθόλου. Θολωμενος ήταν μια ζωή πλυντήριο μου
εσελις θέλετε επιεικείς ποινές και αναστολές σε κάθε παραβατικό. Αυτά είναι τα επακόλουθα της έλλειψης αυστηρότητας
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2634
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Το περιπολικό δεν είναι ταξί, κυρία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 05 Απρ 2024, 19:39

Lord Brum έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:36
Aitwlos έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:35
Lord Brum έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:30

Ναι η αστυνομία φταίει που θόλωσε ο ψυχάκιας. Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι οι γονείς της μακαρίτισας της είχαν πει πολλάκις να τον αφήσει τον μαλάκα. Τα λάθη πληρώνονται ενίοτε πολύ ακριβά. Όποιος νομίζει ότι υπάρχει αστυνομία σούπερ ηρώων που θα τον σώσει από ψυχάκηδες ας ξυπνήσει


Ε σφαγή έξω από αστυνομικό τμήμα δεν είχαμε έξω από Α.Τ μέχρι πρόσφατα.

Ο Μάλακας δεν θόλωσε καθόλου. Θολωμενος ήταν μια ζωή πλυντήριο μου
εσελις θέλετε επιεικείς ποινές και αναστολές σε κάθε παραβατικό. Αυτά είναι τα επακόλουθα της έλλειψης αυστηρότητας

Εμείς;

Άβαταρ μέλους
Frappezitis
Δημοσιεύσεις: 8188
Εγγραφή: 19 Απρ 2021, 12:11

Re: Το περιπολικό δεν είναι ταξί, κυρία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Frappezitis » 05 Απρ 2024, 19:42

Αξιοι διάδοχοι των ναζί οι :078: ισραηλινοι.

Άβαταρ μέλους
Orion22
Δημοσιεύσεις: 14899
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:41

Re: Το περιπολικό δεν είναι ταξί, κυρία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Orion22 » 05 Απρ 2024, 19:47

Tι δεν είναι ταξί: Εικόνα

τι είναι ταξί*: ΕικόναΕικόνα

*Show
προυπόθεσεις
α) η διακυβέρνηση να γίνεται από γαλαζαίους - καιρίδη μοσκώφ βουλτεψη υπο το "επιτελικό" μπουρδέλο κυριακαρου
β) να εισαι μωαμεθανός το θρήσκευμα,
γ) μην έχεις πληρώσει ούτε σεντ στο ελληνικό κράτος
δ) να εχει κλάψει με το "δράμα" σου η γλάστρα
ε) να εχεις εισβάλει παράνομα από τα θαλασσια σύνορα της χώρας

p.s το (ε) ακολουθείται πιο χαλαρά, αρκεί να καλέσεις στον Χ αριθμό δινοντας το στίγμα σου και το θαλασσιο ραδιοταξί βάρδιας θα σπέυσει αμεσα προς εξυπηρέτησή σας
Dolce et decorum est contra pasok.* pugnatre
@gov.gr : «You were given the choice between war and dishonour. You chose dishonour, and you will have war.»

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2634
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Το περιπολικό δεν είναι ταξί, κυρία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 05 Απρ 2024, 19:49

Orion22 έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:47
Tι δεν είναι ταξί: Εικόνα

τι είναι ταξί*: ΕικόναΕικόνα

*Show
προυπόθεσεις
α) η διακυβέρνηση να γίνεται από γαλαζαίους - καιρίδη μοσκώφ βουλτεψη υπο το "επιτελικό" μπουρδέλο κυριακαρου
β) να εισαι μωαμεθανός το θρήσκευμα,
γ) μην έχεις πληρώσει ούτε σεντ στο ελληνικό κράτος
δ) να εχει κλάψει με το "δράμα" σου η γλάστρα
ε) να εχεις εισβάλει παράνομα από τα θαλασσια σύνορα της χώρας

p.s το (ε) ακολουθείται πιο χαλαρά, αρκεί να καλέσεις στον Χ αριθμό δινοντας το στίγμα σου και το θαλασσιο ραδιοταξί βάρδιας θα σπέυσει αμεσα προς εξυπηρέτησή σας
Καλά το πρωτο φυλάει επίσημο, τα άλλα για πόλεμο δεν πάνε.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70088
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Το περιπολικό δεν είναι ταξί, κυρία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 05 Απρ 2024, 19:50

Lord Brum έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:30

Ναι η αστυνομία φταίει που θόλωσε ο ψυχάκιας. Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι οι γονείς της μακαρίτισας της είχαν πει πολλάκις να τον αφήσει τον μαλάκα. Τα λάθη πληρώνονται ενίοτε πολύ ακριβά. Όποιος νομίζει ότι υπάρχει αστυνομία σούπερ ηρώων που θα τον σώσει από ψυχάκηδες ας ξυπνήσει
Όχι, δεν φταίει η αστυνομία που θόλωσε ο ψυχάκιας. Και η κοπέλα τον είχε αφήσει τον μαλάκα.

Κατά τα άλλα, ναι τα λάθη ενίοτε πληρώνονται πολύ ακριβά. Αλλά αφορούν και στην αντιμετώπιση των ψυχάκηδων από την αστυνομία ή τις αρμόδιες υπηρεσίες που αμολάνε όλα τα ψυχάκια χύμα στο κύμα.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17033
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Το περιπολικό δεν είναι ταξί, κυρία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 05 Απρ 2024, 19:54

GoBzi έγραψε:
05 Απρ 2024, 07:40
nemo έγραψε:
05 Απρ 2024, 07:25
φυσικα και το περιπολικο δεν ειναι ταξι ..μια χαρα το ειπε ο αστυνομικος
εξαλλου οπως ειπε και η ιδια το σπιτι της ηταν δυο λεπτα απο το αστυνομικο τμημα

στην προκειμενη περιπτωση το τμημα και οι αστυνομικοι φερθηκαν οπως φερνονται σε καθε
περιπτωση που συμβαινει στα διαφορα ατ καθε μερα
και δεν υπηρχε καμια ενδειξη για το τι θα επακολουθουσε

επαναλαμβανω δεν υπηρχε καμια ενδειξη για το τι θα επακλουθουσε

τωρα γιατι βγαινουν οι αρμοδιοι να απολογουνται -ειναι για να ταισουν σανο το εγω σας
Η κοπέλα είπε ότι την ψάχνει για να της κάνει κακο. Σαν τι ένδειξη έπρεπε να υπάρχει; Το αστέρι της Βηθλεέμ;
Να μην είχε αποσύρει την μήνυση ώστε να μην κλείσουν μέσα τον καημένο!
Η πρώτη σκέψη που κάνει όποιος το ακούσει αυτό είναι α καλάαααα, σε λίγο θα στενάξει το στρώμα, θα τρίξουν οι σούστες, θα κρεμαστούν και από τον πολυέλαιο! Ξέρεις πόσες περιπτώσεις πήγαν για μήνυση, αλλά έκαναν πίσω και το ζεύγος έφυγε αγκαλίτσα με φιλάκια κτλ;
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15129
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Το περιπολικό δεν είναι ταξί, κυρία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 05 Απρ 2024, 20:01

ΓΑΛΗ έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:50
Lord Brum έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:30

Ναι η αστυνομία φταίει που θόλωσε ο ψυχάκιας. Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι οι γονείς της μακαρίτισας της είχαν πει πολλάκις να τον αφήσει τον μαλάκα. Τα λάθη πληρώνονται ενίοτε πολύ ακριβά. Όποιος νομίζει ότι υπάρχει αστυνομία σούπερ ηρώων που θα τον σώσει από ψυχάκηδες ας ξυπνήσει
Όχι, δεν φταίει η αστυνομία που θόλωσε ο ψυχάκιας. Και η κοπέλα τον είχε αφήσει τον μαλάκα.

Κατά τα άλλα, ναι τα λάθη ενίοτε πληρώνονται πολύ ακριβά. Αλλά αφορούν και στην αντιμετώπιση των ψυχάκηδων από την αστυνομία ή τις αρμόδιες υπηρεσίες που αμολάνε όλα τα ψυχάκια χύμα στο κύμα.
Αποιδρυματοποίηση σε όλες τις περιπτώσεις και πάσει θυσία.
Ναι η κοπέλα τον άφησε, 5 χρόνια μετά και έχοντας ήδη αποσύρει καταγγελείες σε βάρος του. Αυτές οι περιπτώσεις είναι ου μπλέξεις
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5227
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Το περιπολικό δεν είναι ταξί, κυρία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 05 Απρ 2024, 20:05

Juno έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:54
GoBzi έγραψε:
05 Απρ 2024, 07:40
nemo έγραψε:
05 Απρ 2024, 07:25
φυσικα και το περιπολικο δεν ειναι ταξι ..μια χαρα το ειπε ο αστυνομικος
εξαλλου οπως ειπε και η ιδια το σπιτι της ηταν δυο λεπτα απο το αστυνομικο τμημα

στην προκειμενη περιπτωση το τμημα και οι αστυνομικοι φερθηκαν οπως φερνονται σε καθε
περιπτωση που συμβαινει στα διαφορα ατ καθε μερα
και δεν υπηρχε καμια ενδειξη για το τι θα επακολουθουσε

επαναλαμβανω δεν υπηρχε καμια ενδειξη για το τι θα επακλουθουσε

τωρα γιατι βγαινουν οι αρμοδιοι να απολογουνται -ειναι για να ταισουν σανο το εγω σας
Η κοπέλα είπε ότι την ψάχνει για να της κάνει κακο. Σαν τι ένδειξη έπρεπε να υπάρχει; Το αστέρι της Βηθλεέμ;
Να μην είχε αποσύρει την μήνυση ώστε να μην κλείσουν μέσα τον καημένο!
Η πρώτη σκέψη που κάνει όποιος το ακούσει αυτό είναι α καλάαααα, σε λίγο θα στενάξει το στρώμα, θα τρίξουν οι σούστες, θα κρεμαστούν και από τον πολυέλαιο! Ξέρεις πόσες περιπτώσεις πήγαν για μήνυση, αλλά έκαναν πίσω και το ζεύγος έφυγε αγκαλίτσα με φιλάκια κτλ;
Δηλαδή η γυναίκα φταίει; Θα στο θέσω αλλιώς γιατί είσαι ναζιάρα και κάπου έχεις χαθεί.

Βλέπεις έναν Πακιστανό να σε περιμένει έξω από το σπίτι σου, πας στο τμήμα και σου λένε ότι έτσι κάνουν αυτοί, δεν μπορούν να σε βοηθήσουν και να πάρεις το 100 τηλέφωνο. Το 100 σε ρωτάει που θέλεις να στείλουν περιπολικό, αντί να σου πουν να μείνεις στο τμήμα και να περιμένεις. Εσύ με το κουτό σου το μυαλό πας προς το σπίτι νομίζοντας ότι το 100 θα μαζέψει τον Πακιστανό. Ο Πακιστανός σε σφάζει στο όνομα του Αλλάχ.
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Aitwlos
Δημοσιεύσεις: 2634
Εγγραφή: 13 Ιαν 2024, 12:01

Re: Το περιπολικό δεν είναι ταξί, κυρία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Aitwlos » 05 Απρ 2024, 20:08

Ταξί
Θέλετε να πάμε έξω από του σπίτι του Φουρθιώτη;
Το ταξί δεν είναι περιπολικό κυρία μου. Αυτή είναι η φάση. Που θα κάτσουμε να αναλύσουμε το τι έγινε

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 17033
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46

Re: Το περιπολικό δεν είναι ταξί, κυρία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 05 Απρ 2024, 20:21

GoBzi έγραψε:
05 Απρ 2024, 20:05
Juno έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:54
GoBzi έγραψε:
05 Απρ 2024, 07:40


Η κοπέλα είπε ότι την ψάχνει για να της κάνει κακο. Σαν τι ένδειξη έπρεπε να υπάρχει; Το αστέρι της Βηθλεέμ;
Να μην είχε αποσύρει την μήνυση ώστε να μην κλείσουν μέσα τον καημένο!
Η πρώτη σκέψη που κάνει όποιος το ακούσει αυτό είναι α καλάαααα, σε λίγο θα στενάξει το στρώμα, θα τρίξουν οι σούστες, θα κρεμαστούν και από τον πολυέλαιο! Ξέρεις πόσες περιπτώσεις πήγαν για μήνυση, αλλά έκαναν πίσω και το ζεύγος έφυγε αγκαλίτσα με φιλάκια κτλ;
Δηλαδή η γυναίκα φταίει; Θα στο θέσω αλλιώς γιατί κάπου έχεις χαθεί.

Βλέπεις έναν Πακιστανό να σε περιμένει έξω από το σπίτι σου, πας στο τμήμα και σου λένε ότι έτσι κάνουν αυτοί, δεν μπορούν να σε βοηθήσουν και να πάρεις το 100 τηλέφωνο. Το 100 σε ρωτάει που θέλεις να στείλουν περιπολικό, αντί να σου πουν να μείνεις στο τμήμα και να περιμένεις. Εσύ με το κουτό σου το μυαλό πας προς το σπίτι νομίζοντας ότι το 100 θα μαζέψει τον Πακιστανό. Ο Πακιστανός σε σφάζει στο όνομα του Αλλάχ.
Fixed :smt023
Οι ναζί ήταν εχθροί μας, τους πολεμήσαμε και η συμμαχία μας νίκησε. Μετά, τα κουμούνια κήρυξαν τον "εμφύλιο" υπό την αιγίδα των Άγγλων για να μην διεκδικήσουμε τα εδάφη μας από τους ηττημένους: Τουρκία, Αλβανία, Βουλγαρία.
Τό 'χουμε ή το θέλεις σε εικόνες;

Η κοπέλα δυστυχώς έκανε κακή εκτίμηση.


GoBzi έγραψε:
05 Απρ 2024, 20:05
...
Βλέπεις έναν Πακιστανό να σε περιμένει έξω από το σπίτι σου, πας στο τμήμα και σου λένε ότι έτσι κάνουν αυτοί, δεν μπορούν να σε βοηθήσουν και να πάρεις το 100 τηλέφωνο. Το 100 σε ρωτάει που θέλεις να στείλουν περιπολικό, αντί να σου πουν να μείνεις στο τμήμα και να περιμένεις. Εσύ με το κουτό σου το μυαλό πας προς το σπίτι νομίζοντας ότι το 100 θα μαζέψει τον Πακιστανό. Ο Πακιστανός σε σφάζει στο όνομα του Αλλάχ.
Δεν βγαίνω από το τμήμα μέχρι να έρθει περιπολικό και έχω ειδοποιήσει τον ξα που μένει στην πολυκατοικία. Κάνω μήνυση κατά αγνώστου και όταν πιάσουν τον λαθρομετανάστη του κάνω μήνυση. Μέχρι τότε δεν κυκλοφορώ έξω ανυποψίαστη.

Και για να μην λέμε για υποθετικά σενάρια, έχω κάνει μήνυση κατά αγνώστου (άλλος οδηγός) που με χτύπησε (πήγα όλη τη διαδικασία μέχρι τέλους, αν και δεν πίστευα ότι θα τον έβρισκαν) και όταν έφευγα, φώναξα φίλους να έρθουν να με πάνε στο σπίτι και ήμουν στην πόρτα του ΑΤ όλη την ώρα. Ο τύπος ήταν άγνωστος, δεν υπήρχε περίπτωση να ερχόταν μετά από τόση ώρα, αλλά είπα "ποτέ δεν ξέρεις".
Αν ήταν γνωστός, δεν θα πήγαινα καν σπίτι μου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Juno την 05 Απρ 2024, 20:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

nemo
Δημοσιεύσεις: 7230
Εγγραφή: 04 Ιούλ 2018, 11:08

Re: Το περιπολικό δεν είναι ταξί, κυρία μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nemo » 05 Απρ 2024, 20:23

Polaris3 έγραψε:
05 Απρ 2024, 19:09
nemo έγραψε:
05 Απρ 2024, 07:25
φυσικα και το περιπολικο δεν ειναι ταξι ..μια χαρα το ειπε ο αστυνομικος
εξαλλου οπως ειπε και η ιδια το σπιτι της ηταν δυο λεπτα απο το αστυνομικο τμημα

στην προκειμενη περιπτωση το τμημα και οι αστυνομικοι φερθηκαν οπως φερνονται σε καθε
περιπτωση που συμβαινει στα διαφορα ατ καθε μερα
και δεν υπηρχε καμια ενδειξη για το τι θα επακολουθουσε

επαναλαμβανω δεν υπηρχε καμια ενδειξη για το τι θα επακλουθουσε

τωρα γιατι βγαινουν οι αρμοδιοι να απολογουνται -ειναι για να ταισουν σανο το εγω σας
Πες τα nemo, τι είναι η αστυνομία, κανένα σώμα ασφαλείας στο οποίο θα απευθυνθεί ο πολίτης όταν χρειάζεται βοήθεια ? Όχι, οι αστυνομικοί δεν είναι προσωπικοί φρουροί του κάθε ενός.

Είναι απλώς το βαρύ χέρι του κάθε Κουλη που βαράει φοιτητές και συνταξιούχος όταν διαδηλώνουν. Τα περί ''προστασίας των πολιτών'' βρίσκονται μόνο στη φαντασία όσων πιστεύουν αυτά που λέει η κάθε κρατική αρχή όπως η αστυνομία.
ακου τον διαλογο της κοπελας που δεν φανερωνει καμια ταραχη ή΄φοβο
ωστε και ο αστυνομικος να επιμενει σε κατι ή να την συμβουλεψει αναλογα
εξαλλου απο πουθενα δεν βγαινει οτι την διωξανε απο το ατ
μπορουσε να μεινει και να περιμενει το εκατο
απλα ουτε και αυτη το φανταζοταν τι καταληξη θα ειχε

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Φιλοσοφία πολιτικής”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών