Απόπειρα δολοφονίας εναντίον μου

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Απόπειρα δολοφονίας εναντίον μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 29 Αύγ 2020, 21:43

nick έγραψε:
29 Αύγ 2020, 21:35
Μηπως δεν εχεις δυναμη να σφίγγεις αρκετα τα μπουλονια και ξεβιδώνουν;
Τελείως άκυρο.
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Απόπειρα δολοφονίας εναντίον μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 29 Αύγ 2020, 21:44

Νταρνάκας έγραψε:
29 Αύγ 2020, 21:26
Δεν ξέρω αν είναι δουλειά της CIA, του FBI ή κάποιας άλλης μυστικής ή φανερής υπηρεσίας αλλά το θέμα είναι ότι κάποιος μπαγλαμάς προσπαθεί να με βγάλει απ' τη μέση με ύπουλο τρόπο. Έχω ένα παλιό Χιουντάι που το κυκλοφορούσα μέχρι το 2013. Τότε άλλαξα αυτοκίνητο και το Χιουντάι το απέσυρα απ' την κυκλοφορία, κατέθεσα τις πινακίδες. Το κράτησα όμως για να το χρησιμοποιώ σε διάφορες δουλειές, πηγαίνω στο βουνό για ξύλα, για βόλτα κ.τ.λ.
Πέρυσι τον Αύγουστο, όταν πήγα να το βάλω μπρος μετά από περίοδο 5μηνης ακινησίας, πρόσεξα ότι απ' το ένα λάστιχο έλειπε ένα μπουλόνι και τα υπόλοιπα τρία ήταν όλα πολύ χαλαρά. Δεν ξέρω ποιος κερατάς το έκανε αυτό, αλλά αν δεν είχε πρόβλημα το συγκεκριμένο λάστιχο (είχε "κάτσει" όλο και έπρεπε να το βγάλω και να βάλω τη ρεζέρβα) πιθανόν να μην το πρόσεχα καν, και φαντάζεστε τι θα μπορούσε να είχε συμβεί.
Να όμως που ο άγνωστος δολοφόνος ξαναχτύπησε τώρα πρόσφατα. Πήρα χτες το απόγευμα το Χιουντάι και πήγα μια βόλτα στο βουνό. Αφού έκανα γύρω στα 15 χιλιόμετρα, σε δύσκολο και κακοτράχαλο δρόμο, άρχισε κάποια στιγμή να ακούγεται κάτω αριστερά και μπροστά ένα δυνατό "ντούκου-ντούκου" που δεν έλεγε να σταματήσει με τίποτα. Σταματώ, κατεβαίνω και τι να δω! Το μπροστινό αριστερό λάστιχο είχε μόνο ένα μπουλόνι! Φαίνεται πως ο άγνωστος δολοφόνος έκανε πάλι το ίδιο, έβγαλε ένα μπουλόνι και λασκάρισε πολύ τα άλλα, και καθώς το αυτοκίνητο κινούνταν πάνω σε πολύ κακοτράχαλο δρόμο, τα άλλα δύο μπουλόνια ξέσφιξαν τελείως απ' τους κραδασμούς κι έπεσαν, κι έμεινε ένα μόνο του να κρατάει το λάστιχο. Κι αυτό βέβαια ήταν ζήτημα χρόνου να φύγει. Φτηνά τη γλίτωσα κι αυτή τη φορά, αλλά ως πότε;
Κάποιος Σκοπιανός είναι.

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Απόπειρα δολοφονίας εναντίον μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 29 Αύγ 2020, 21:45

Σενέκας έγραψε:
29 Αύγ 2020, 21:43
Νταρνάκας έγραψε:
29 Αύγ 2020, 21:42
perseus έγραψε:
29 Αύγ 2020, 21:27
η γυναικα που ηταν?
Μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι αλλά η γυναίκα μου δεν έχει τη μυική δύναμη να ξεσφίγγει μπουλόνια.
μπορεί να την έχει ο συνεργός, αν με εννοείς...
Δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση.
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Απόπειρα δολοφονίας εναντίον μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 29 Αύγ 2020, 21:46

Ο τρελός γείτονας.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Απόπειρα δολοφονίας εναντίον μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 29 Αύγ 2020, 21:47

Μηχανικός έγραψε:
29 Αύγ 2020, 21:44
Νταρνάκας έγραψε:
29 Αύγ 2020, 21:26
Δεν ξέρω αν είναι δουλειά της CIA, του FBI ή κάποιας άλλης μυστικής ή φανερής υπηρεσίας αλλά το θέμα είναι ότι κάποιος μπαγλαμάς προσπαθεί να με βγάλει απ' τη μέση με ύπουλο τρόπο. Έχω ένα παλιό Χιουντάι που το κυκλοφορούσα μέχρι το 2013. Τότε άλλαξα αυτοκίνητο και το Χιουντάι το απέσυρα απ' την κυκλοφορία, κατέθεσα τις πινακίδες. Το κράτησα όμως για να το χρησιμοποιώ σε διάφορες δουλειές, πηγαίνω στο βουνό για ξύλα, για βόλτα κ.τ.λ.
Πέρυσι τον Αύγουστο, όταν πήγα να το βάλω μπρος μετά από περίοδο 5μηνης ακινησίας, πρόσεξα ότι απ' το ένα λάστιχο έλειπε ένα μπουλόνι και τα υπόλοιπα τρία ήταν όλα πολύ χαλαρά. Δεν ξέρω ποιος κερατάς το έκανε αυτό, αλλά αν δεν είχε πρόβλημα το συγκεκριμένο λάστιχο (είχε "κάτσει" όλο και έπρεπε να το βγάλω και να βάλω τη ρεζέρβα) πιθανόν να μην το πρόσεχα καν, και φαντάζεστε τι θα μπορούσε να είχε συμβεί.
Να όμως που ο άγνωστος δολοφόνος ξαναχτύπησε τώρα πρόσφατα. Πήρα χτες το απόγευμα το Χιουντάι και πήγα μια βόλτα στο βουνό. Αφού έκανα γύρω στα 15 χιλιόμετρα, σε δύσκολο και κακοτράχαλο δρόμο, άρχισε κάποια στιγμή να ακούγεται κάτω αριστερά και μπροστά ένα δυνατό "ντούκου-ντούκου" που δεν έλεγε να σταματήσει με τίποτα. Σταματώ, κατεβαίνω και τι να δω! Το μπροστινό αριστερό λάστιχο είχε μόνο ένα μπουλόνι! Φαίνεται πως ο άγνωστος δολοφόνος έκανε πάλι το ίδιο, έβγαλε ένα μπουλόνι και λασκάρισε πολύ τα άλλα, και καθώς το αυτοκίνητο κινούνταν πάνω σε πολύ κακοτράχαλο δρόμο, τα άλλα δύο μπουλόνια ξέσφιξαν τελείως απ' τους κραδασμούς κι έπεσαν, κι έμεινε ένα μόνο του να κρατάει το λάστιχο. Κι αυτό βέβαια ήταν ζήτημα χρόνου να φύγει. Φτηνά τη γλίτωσα κι αυτή τη φορά, αλλά ως πότε;
Κάποιος Σκοπιανός είναι.
Ο Λεοντόσαυρος; :P
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Απόπειρα δολοφονίας εναντίον μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 29 Αύγ 2020, 21:48

Το πιθανότερο.
Δάσκαλος είσαι.
Ζητάει εκδίκηση κάποιο παιδί, ή οι γονείς κάποιου παιδιού.

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Απόπειρα δολοφονίας εναντίον μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 29 Αύγ 2020, 21:50

Naida έγραψε:
29 Αύγ 2020, 21:46
Ο τρελός γείτονας.
Εκεί που αφήνω το αυτοκίνητο αυτό μένει ένας ημίτρελος. Δηλαδή αλκοολικός είναι ο άνθρωπος κι όταν είναι μεθυσμένος φέρεται σαν τρελός. Τον υποπτεύομαι είναι η αλήθεια αλλά όχι τόσο πολύ.
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Απόπειρα δολοφονίας εναντίον μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Αύγ 2020, 21:50

taliban έγραψε:
29 Αύγ 2020, 21:30
Βάλε κάμερα.

:+1:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Απόπειρα δολοφονίας εναντίον μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Αύγ 2020, 21:51

Αφήνω ένα πάρα πολύ μικρό περιθώριο να ΜΗΝ ήτανε ρομά Ντάρνυ.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Απόπειρα δολοφονίας εναντίον μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Αύγ 2020, 21:52

Επίσης πως είσαι σίγουρος ότι απλά κάποιος ξέσφιξε τα μπουλόνια κι όχι απλά να τα έβγαλε τελείως;
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Απόπειρα δολοφονίας εναντίον μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 29 Αύγ 2020, 21:54

sys3x έγραψε:
29 Αύγ 2020, 21:51
Αφήνω ένα πάρα πολύ μικρό περιθώριο να ΜΗΝ ήτανε ρομά Ντάρνυ.
Αν ήταν ρομά θα έβγαζαν ολόκληρο το ζαντολάστιχο πακέτο, ή μάλλον και τα 4. Δε νομίζω να αρκούνταν σε 1-2 μπουλόνια μόνο.
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38322
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Απόπειρα δολοφονίας εναντίον μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 29 Αύγ 2020, 21:55

Νταρνάκας έγραψε:
29 Αύγ 2020, 21:54
sys3x έγραψε:
29 Αύγ 2020, 21:51
Αφήνω ένα πάρα πολύ μικρό περιθώριο να ΜΗΝ ήτανε ρομά Ντάρνυ.
Αν ήταν ρομά θα έβγαζαν ολόκληρο το ζαντολάστιχο πακέτο, ή μάλλον και τα 4. Δε νομίζω να αρκούνταν σε 1-2 μπουλόνια μόνο.
Γι' αυτό άφησα ένα πάρα πολύ μικρό ενδεχόμενο, κατά τα άλλα υπάρχουν πολλές λογικές εξηγήσεις θα σε πω τις εξής δύο.
Α. Τρομάξανε - δεν προλάβανε
Β. Είναι ρομά.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: Απόπειρα δολοφονίας εναντίον μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 29 Αύγ 2020, 21:57

sys3x έγραψε:
29 Αύγ 2020, 21:52
Επίσης πως είσαι σίγουρος ότι απλά κάποιος ξέσφιξε τα μπουλόνια κι όχι απλά να τα έβγαλε τελείως;
Επειδή το "ντούκου-ντούκου" δεν άρχισε να ακούγεται από τη στιγμή που άρχισε να κινείται το αυτοκίνητο αλλά αρκετά χιλιόμετρα αργότερα. Φαίνεται ότι τα μπουλόνια ήταν ακόμα στο λάστιχο όταν ξεκίνησα αλλά πολύ λάσκα, και μόλις έπεσαν απ' τους κραδασμούς άρχισε και το "ντούκου-ντούκου".
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Απόπειρα δολοφονίας εναντίον μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Αύγ 2020, 21:57

Ρε συ πριν πέντε χρόνια ένας έβαζε το άβατάρ σου κι έγραφε για το αγόρι του και πόσο του αρέσει να τον παίρνει και τέτοια. μετά είχε φτιάξει λογαριασμό με νικ Νταρναγκέη. Του την είχες πει μια φορά είδα και λογικά τον μπανάρανε. Και στο forums έγραφε. Σε είχα ρωτήσει σε πμ ή δημόσια δεν θυμάμαι, για τη φάση κι είπες ότι δεν τον ξέρεις. Ένας μαλάκας που είχε κολλήσει μαζί σου.
μαλακία μου τώρα που το συσχετίζω αλλά έκανα το συνειρμό και λέω.
Σε κυνηγάνε ρε; :D
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Ζενίθεδρος
Δημοσιεύσεις: 14666
Εγγραφή: 27 Ιούλ 2018, 18:56
Phorum.gr user: Ζενίθεδρος
Επικοινωνία:

Re: Απόπειρα δολοφονίας εναντίον μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ζενίθεδρος » 29 Αύγ 2020, 22:02

Αν έχεις διαβάσει το Όνομα Του Ρόδου, ξέρεις τι πρέπει να κάνεις με τα μπουλόνια. :wink
Ακόμα τούτη ή άνοιξη ραγιάδες, ραγιάδες, τούτο το καλοκαίρι, μέχρι να ρθεί ο Μόσκοβος να φέρει το σεφέρι.
☦𓀢

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών