ΑΝ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕΙΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΊΚΑ..

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
John Brown Gun Club
Δημοσιεύσεις: 9178
Εγγραφή: 28 Ιουν 2020, 15:15

Re: ΑΝ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕΙΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΊΚΑ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από John Brown Gun Club » 25 Νοέμ 2020, 15:38

Ασέβαστος έγραψε:
25 Νοέμ 2020, 11:50
John Brown Gun Club έγραψε:
25 Νοέμ 2020, 11:41
Ασέβαστος έγραψε:
25 Νοέμ 2020, 11:16


...αρα στο υπολοιπο 79% τους αρεσε η παρενοχληση. :102:

η η ερευνα ειναι μαλακια. δεν βλεπω αλλη επιλογη.
Ειμαι σιγουρος πως δεν μπορεις καν να το δεις, σου φαινεται αδιανοητο, ακομα κι αν στο επιβεβαιωσουν 100 γυναικες.
Αυτο ειναι ο ορισμος του αντρικου προνομιου, οτι δεν μπορεις να το δεις.
τι θεωρεις πιο πιθανο;

αυτες οι 79 να παρενοχληθηκαν και να εκαναν βουβα απο φοβο, η να ειναι απλως αυταρεσκες γκομενιτσες που απαντησαν "φυσικα και με παρενοχλουν, ειμαι γκομεναρα αφου".
Οι γυναικες εκπαιδευονται απο μικρη ηλικια να μην προκαλουν προβληματα, να ειναι ευγενικες και δεκτικες, να φερονται σαν "κυριες" και να αποφευγουν να αποκτησουν κακη φημη. Μαθαινουν επισης πως εαν καποιος τις πειραξει, πως παλι οι ιδιες μπορει να κατηγορηθουν.
Οποτε προτιμουν να μην λενε τιποτα.

Γι αυτο το λογο υπολογιζεται πως μονο το 10% των βιασμων καταγγελεται, με βαση τα επισημα στοιχεια.

Αυτο για την αυταρεσκεια, παραμυθι μου ακουγεται. Εκεινο που εχω ακουσει απο πολλες γυναικες, ειδικα απο τις νεοτερες οταν παρενοχλουνται απο μεγαλυτερους αντρες, ειναι πως αυτες οι συμπεριφορες τις κανουν να νοιωθουν βρωμικες. Η παρενοχληση δεν ειναι φλερτ για ειναι κολακευτικη.
wooded glade έγραψε: Είπαμε ότι είμαστε υπέρ του πολυφυλετικού καθεστώτος - εσύ μας έβαλες και επί Ντάτσουν να πουλάμε καρπούζια.

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38102
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: ΑΝ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕΙΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΊΚΑ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 25 Νοέμ 2020, 15:39

John Brown Gun Club έγραψε:
25 Νοέμ 2020, 07:39
sys3x έγραψε:
24 Νοέμ 2020, 13:49
aLiCat έγραψε:
23 Νοέμ 2020, 16:06


Συνήθως βρίσκω κολακευτικό και ενίοτε τρυφερό τον χαρακτηρισμό, καθότι
κατά βάθος όλες κοριτσάκια είμαστε. :)
:D
:g094:

Πάντως τα νεύρα τ@ John Brown Gun Club τα έσπασες, και τ@ ναδάη δε τ@ βλέπω και πολύ καλά επίσης.
:lol:
κι εσυ αγορακι
Εγώ τι ρε νιάου.
:D
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
περαστικος
Δημοσιεύσεις: 1528
Εγγραφή: 22 Δεκ 2019, 18:29

Re: ΑΝ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕΙΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΊΚΑ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστικος » 25 Νοέμ 2020, 16:25

Καραμελίτσα έγραψε:
23 Νοέμ 2020, 16:05
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
23 Νοέμ 2020, 16:02
aLiCat έγραψε:
23 Νοέμ 2020, 15:59
Δεν κατάλαβα το πόιντ σου. Είναι η χαζή συζήτηση ή το συγκεκριμένο ερώτημα προς τους χρήστες; :p2:
Βλέπει η γυναίκα μου μια χαζή εκπομπή με τηλεπαρουσιάστριες στην τηλεόραση που να συζητούν για αυτό το θέμα
Αν κάποιος άνδρας σε αποκαλέσει με την λέξη κοριτσάκι , σου κάνει σεξουαλική παρενόχληση ;
Ανδρική πουτανιά, λέγεται. Προσπαθεί να μειώσει το βάρος της άποψης με την προσφώνηση που υποδεικνύει ανωριμότητα.
Εαν αποκαλεσω μια γυναικα "γουρουνιτσα" οπως ο Τραμπαρος, τι θεωρειται;
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Οκτ 2020, 22:16
Το μόνο τραγούδι που αξίζει να ακουστεί για να τιμήσει το 21, θα είναι τα ουρλιαχτά των Τούρκων όταν θα πέφτουν στο κεφάλι τους τα πυρηνικά στις μεγαλύτερες τους πόλεις.

Άβαταρ μέλους
Καραμελίτσα
Δημοσιεύσεις: 9081
Εγγραφή: 17 Σεπ 2020, 17:35

Re: ΑΝ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕΙΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΊΚΑ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Καραμελίτσα » 25 Νοέμ 2020, 17:36

περαστικος έγραψε:
25 Νοέμ 2020, 16:25
Καραμελίτσα έγραψε:
23 Νοέμ 2020, 16:05
ΑΙΝΕΙΑΝ06 έγραψε:
23 Νοέμ 2020, 16:02


Βλέπει η γυναίκα μου μια χαζή εκπομπή με τηλεπαρουσιάστριες στην τηλεόραση που να συζητούν για αυτό το θέμα
Αν κάποιος άνδρας σε αποκαλέσει με την λέξη κοριτσάκι , σου κάνει σεξουαλική παρενόχληση ;
Ανδρική πουτανιά, λέγεται. Προσπαθεί να μειώσει το βάρος της άποψης με την προσφώνηση που υποδεικνύει ανωριμότητα.
Εαν αποκαλεσω μια γυναικα "γουρουνιτσα" οπως ο Τραμπαρος, τι θεωρειται;
Τραμπιά.
Z

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: ΑΝ ΑΠΟΚΑΛΕΣΕΙΣ ΜΙΑ ΓΥΝΑΊΚΑ..

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 25 Νοέμ 2020, 21:39

John Brown Gun Club έγραψε:
25 Νοέμ 2020, 15:38
Ασέβαστος έγραψε:
25 Νοέμ 2020, 11:50
John Brown Gun Club έγραψε:
25 Νοέμ 2020, 11:41


Ειμαι σιγουρος πως δεν μπορεις καν να το δεις, σου φαινεται αδιανοητο, ακομα κι αν στο επιβεβαιωσουν 100 γυναικες.
Αυτο ειναι ο ορισμος του αντρικου προνομιου, οτι δεν μπορεις να το δεις.
τι θεωρεις πιο πιθανο;

αυτες οι 79 να παρενοχληθηκαν και να εκαναν βουβα απο φοβο, η να ειναι απλως αυταρεσκες γκομενιτσες που απαντησαν "φυσικα και με παρενοχλουν, ειμαι γκομεναρα αφου".
Οι γυναικες εκπαιδευονται απο μικρη ηλικια να μην προκαλουν προβληματα, να ειναι ευγενικες και δεκτικες, να φερονται σαν "κυριες" και να αποφευγουν να αποκτησουν κακη φημη. Μαθαινουν επισης πως εαν καποιος τις πειραξει, πως παλι οι ιδιες μπορει να κατηγορηθουν.
Οποτε προτιμουν να μην λενε τιποτα.

Γι αυτο το λογο υπολογιζεται πως μονο το 10% των βιασμων καταγγελεται, με βαση τα επισημα στοιχεια.

Αυτο για την αυταρεσκεια, παραμυθι μου ακουγεται. Εκεινο που εχω ακουσει απο πολλες γυναικες, ειδικα απο τις νεοτερες οταν παρενοχλουνται απο μεγαλυτερους αντρες, ειναι πως αυτες οι συμπεριφορες τις κανουν να νοιωθουν βρωμικες. Η παρενοχληση δεν ειναι φλερτ για ειναι κολακευτικη.

Εγώ λέω τα πιο βρώμικα λόγια κι όλο εισπράττω χαμόγελα. Παίζει και η φωνή και ή άρθρωση και η αύρα που βγάζεις. Εσείς με τις καγκουροφωνές καλό είναι να το βουλώνετε και να μην πειράζετε τις γυναίκες.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών