Help! Η ψυχολόγος μου μου τρώει το κολατσιό μου

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23815
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Help! Η ψυχολόγος μου μου τρώει το κολατσιό μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 16 Οκτ 2023, 13:31

Σενέκας έγραψε:
16 Οκτ 2023, 12:58
vantono έγραψε:
16 Οκτ 2023, 12:52

Ψάξου απο κανενα φβ ή ινστα καλυτερα, αν εχεις, γιατί καμια φορά τα καλύτερα καθονται εκει που δεν τα περιμενεις.
στο fb τι να βρει αδερφέ? Τη θεια μου την Πολυξένη που ποστάρει "ΚΑΛΗΜΕΡΑ" με γκλίτερ, λουλούδια και μια εικόνα της Παναγίας στο φόντο, και για του εβραίους που έφτιαξαν την πανδημία; :-?
Εχει μια υποεφαρμογή το fb εδω και καποια χρονια, το facebook dating κάπως έτσι. Βαζεις μια φωτο σου και λειτουργει σε φαση τιντερ και αυτο με ματσαρίσματα, κατι τετοιο μου εχουν πει.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Help! Η ψυχολόγος μου μου τρώει το κολατσιό μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 16 Οκτ 2023, 13:32

vantono έγραψε:
16 Οκτ 2023, 13:31
Σενέκας έγραψε:
16 Οκτ 2023, 12:58
vantono έγραψε:
16 Οκτ 2023, 12:52

Ψάξου απο κανενα φβ ή ινστα καλυτερα, αν εχεις, γιατί καμια φορά τα καλύτερα καθονται εκει που δεν τα περιμενεις.
στο fb τι να βρει αδερφέ? Τη θεια μου την Πολυξένη που ποστάρει "ΚΑΛΗΜΕΡΑ" με γκλίτερ, λουλούδια και μια εικόνα της Παναγίας στο φόντο, και για του εβραίους που έφτιαξαν την πανδημία; :-?
Εχει μια υποεφαρμογή το fb εδω και καποια χρονια, το facebook dating κάπως έτσι. Βαζεις μια φωτο σου και λειτουργει σε φαση τιντερ και αυτο με ματσαρίσματα, κατι τετοιο μου εχουν πει.
Πώς λέμε "ένας γνωστός μου απ' το χωριό, δεν τον ξες..." :003:
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23815
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Help! Η ψυχολόγος μου μου τρώει το κολατσιό μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 16 Οκτ 2023, 13:34

Isildur έγραψε:
16 Οκτ 2023, 13:32
vantono έγραψε:
16 Οκτ 2023, 13:31
Σενέκας έγραψε:
16 Οκτ 2023, 12:58


στο fb τι να βρει αδερφέ? Τη θεια μου την Πολυξένη που ποστάρει "ΚΑΛΗΜΕΡΑ" με γκλίτερ, λουλούδια και μια εικόνα της Παναγίας στο φόντο, και για του εβραίους που έφτιαξαν την πανδημία; :-?
Εχει μια υποεφαρμογή το fb εδω και καποια χρονια, το facebook dating κάπως έτσι. Βαζεις μια φωτο σου και λειτουργει σε φαση τιντερ και αυτο με ματσαρίσματα, κατι τετοιο μου εχουν πει.
Πώς λέμε "ένας γνωστός μου απ' το χωριό, δεν τον ξες..." :003:
:003:
Το 'ξερα οτι καποιος θα το σχολιαζε αυτο, αλλα οχι, όντως άλλοι μου εχουν πει πως λειτουργει, δεν το εχω τεσταρει εγω :lol:

Εγω εβγαλα γκομενακια απο fb μπηφορ ιτ γουοζ κουλ. Τωρα με τα ντεινγκ απς κτλ, ειναι πολυ πιο απλοποιημένα τα πράγματα.

Άβαταρ μέλους
SpAcE_PaNtHeR
Δημοσιεύσεις: 1408
Εγγραφή: 18 Μάιος 2018, 21:12

Re: Help! Η ψυχολόγος μου μου τρώει το κολατσιό μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SpAcE_PaNtHeR » 16 Οκτ 2023, 13:41

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
16 Οκτ 2023, 12:20
Πρόσφατα ξεκίνησα κάποιες συνεδρίες και λόγω έλλειψης χρόνου, πηγαίνω κατευθείαν μετά την δουλειά. Επειδή είμαι νηστικός από το πρωί και ΔΕΝ προλαβαίνω να πεταχτω σπίτι για φαγητό, έχω πάντα μαζί μου ένα ταπερακι με χθεσινό φαγητό ή κάποια σαλάτα ή σφολιατοειδες από τον φούρνο το πρωί. Όσο περιμένω την σειρά μου στον προθάλαμο και επειδή συνήθως ο προηγούμενος ΑΡΓΕΙ λίγο να βγει, τσιμπάω κάτι στα πεταχτά. Τις προάλλες, βγήκε η ψυχολόγος ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΕΩΣΕΙ Η ΠΡΟΗΓΟΎΜΕΝΗ από μένα συνέδρια, να πάει στο wc. Με ρώτησε τι καλό τρώω, της είπα ότι έχω φτιάξει σπιτικά ψωμάκια με αλλαντικά και μαρουλάκι μέσα και μου ζήτησε να της κόψω μια ακρουλα για την όρεξη. Της άρεσε πολύ και είπε δήθεν αστειευόμενη ότι αύριο περιμένει να έχει και κάνα σαλαμακι μέσα!

Εν τω μεταξύ ΞΕΡΕΙ ότι πηγαίνω κατευθείαν από δουλειά και αυτή με τα χρήματα που παίρνει ανά ώρα μπορεί άνετα να τρώει κάθε μέρα σε μισελάτο εστιατόριο. Την επόμενη μέρα πήγα με το σάντουιτς μου αλλά δάγκωσα βιαστικά και από τις δύο άκρες πρώτα για να το προστατέψω. Βγήκε όμως πάλι και μου ζήτησε μια πατάτα. Εγώ έδωσα χωρίς να το κάνω θέμα αλλά είναι μέσα του μήνα και με το ζόρι βάζω στην άκρη για ένα ταξίδι τα Χριστούγεννα (πέφτει ακριβώς την 333η μέρα που η κοπέλα μου εγραψε kai me ti asxoleisai? Perioxi sou? στο τιντερ και θέλω να το γιορτάσουμε)

Τι κάνω; Της το ξεκόβω ΤΩΡΑ; Αφαιρώ το ποσό από την αμοιβή της στο τέλος του μήνα;
Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SpAcE_PaNtHeR την 16 Οκτ 2023, 14:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
klg
Δημοσιεύσεις: 3333
Εγγραφή: 15 Οκτ 2018, 12:14
Phorum.gr user: klg

Re: Help! Η ψυχολόγος μου μου τρώει το κολατσιό μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από klg » 16 Οκτ 2023, 13:41

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
16 Οκτ 2023, 12:42
vantono έγραψε:
16 Οκτ 2023, 12:23
Για αυτό θες να το γυρίσες σε μπάρες? :xena:
Για να την κεράσεις την μπάρα σου?

Πηδήσιμη η αγαπητή? Πόσο της βάζεις στην κλιμακα εθνι?
Με την τελευταία που μιλάω,κάτω των 35 δεν καταλαβαίνω Χριστό :-? Στο προφίλ λέει στα αγγλικά "πριν χρόνια ακροβατουσα σε μια οροσειρά του Μεξικό μπλα μπλα μπλα 10 γραμμές. Βρες την μια αλήθεια και τα δύο ψέματα" . Εν τω μεταξύ έχω δει το ίδιο κείμενο σε άλλα 20 προφίλ. Δεν έχω ιδέα γιατί το βάζουν. :-? Έχει αλλάξει τρεις δουλειές στο δίμηνο που μιλάμε, η μία ήταν σε ΜΚΟ, την ημέρα της επίθεσης Χαμάς λέω δεν μπορεί θα κάνει κάποιο σχετικό σχόλιο στην κουβέντα, τίποτα, φωτογράφιζε ένα-ενα τα πιάτα στην ταβέρνα :-? Καθε μέρα ή τρώει έξω ή παραγγέλνει σπίτι. Μια φορά μου έδειξε τι μαγείρεψε και ήταν μια πίτσα από σούπερ μάρκετ :o Με ρωτάει συνέχεια τι θέλω από αυτήν, έχω δώσει 30 διαφορετικές απαντήσεις (αφού δεν την επειθε η προηγούμενη, και ξαναρωτουσε την επόμενη). Αν της πεις κάτι αρνητικό, εξαφανίζεται. Αν της πεις κάτι θετικό για αυτήν, ειρωνεύεται. Σκέφτομαι να το απεγκαταστήσω :-?
Aυτό φαίνεται σαν φορουμικό treatise στο πώς να μην πηδήξεις ποτέ.
Ενπηρειά και σθένος σου πήρε 6 σελίδες να κάνεις άρνηση απαιτούμενος. Είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα, είμαι νεαρή γυναίκα. Ακόμα και οι Ζαίοι δεν χρειάζονται τα δύο χρώματα σαν κυρίες.

Thank you Google Translate.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13665
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Help! Η ψυχολόγος μου μου τρώει το κολατσιό μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 16 Οκτ 2023, 14:13

Isildur άκου φίλε μια πραγματική ιστορία. (όχι σαν τις μούφες του ναζομένιου)
Πολλά χρόνια πριν πήγαινα σ' ένα καφενείο (ναι ρε παραδοσιακό, πρέφα, μπουρλότο, τάβλι κλπ) κι ερχόταν ένας τυπάκος 250άρης (σού έχω εξηγήσει νομίζω τι σημαίνει αυτό), ονόματι Νίκος, συνταξιούχος ναυτικός, άκακος σαν αρνί και πολύ ωραίος στην παρέα.
Είχε μόνον ένα ελάττωμα: ήταν κοιλιόδουλος, έτρωγε σαν να μην υπήρχε αύριο (ζάχαρο 200) και ξεχνούσε να σταματήσει να τρώει. Μιλάμε για γλάρο.
Και δεν μοιραζόταν το φαί. Ούτε με τη μάνα του.
Τα ΣΚ, που λες, συνήθιζε το μεσημέρι να παραγγέλνει ένα κοτόπουλο στη σχάρα με όλα τα συμπαρομαρτούντα (πατατούλες, πιτούλες). Καθόταν κάτω και το έτρωγε. Μόνος του. Όλο. Με τη μία. Κι έτρωγε μετά και στο σπίτι του. Περίπτωση.
Κάποια στιγμή ένας άλλος τύπος, ονόματι Βαγγέλης, αποφάσισε να του κάνει πλάκα.
Μόλις ήρθε το κοτόπουλο, σηκώθηκε ο Βαγγέλης, πήγε κοντά στον Νίκο, του λέει: Νίκο, μπορώ να πάρω έναν μεζέ;
Ο άλλος βούρκωσε.
Πάρε, του λέει.
Παίρνει ο άλλος ένα πιάτο, κόβει μια γερή μερίδα από το κοτόπουλο, παίρνει και τις μισές πατάτες από το κουτί, πάει παραδίπλα αρχίζει να τρώει.
Τούρκος ο Νίκος, δεν μίλησε όμως.
Την άλλη μέρα ξαναπαραγγέλνει ο Νίκος, έρχεται το κοτόπουλο, ανοίγει πακέτο ο Νίκος, σηκώνεται ο Βαγγέλης, γουρλώνει τα μάτια ο Νίκος κι όπως τον πλησιάζει ο Βαγγέλης αρχίζει ο Νίκος να φτύνει (κανονικά ρε) κοτόπουλο, πατάτες και πίτες όπως ήταν μέσα στο κουτί, μιλάμε για χρφτου, χρφτου, χρφτου! Μένει κόκαλο ο Βαγγέλης, του λέει ο άλλος: Βαγγέλη μου, πάρε πιάτο κι έλα να σε κεράσω μεζέ ρε φίλε!
Μιλάμε κάναμε καινούργιο συκώτι όλοι στο καφενείο.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Help! Η ψυχολόγος μου μου τρώει το κολατσιό μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 16 Οκτ 2023, 14:20

Ναύτης έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:13
Isildur άκου φίλε μια πραγματική ιστορία. (όχι σαν τις μούφες του ναζομένιου)
Πολλά χρόνια πριν πήγαινα σ' ένα καφενείο (ναι ρε παραδοσιακό, πρέφα, μπουρλότο, τάβλι κλπ) κι ερχόταν ένας τυπάκος 250άρης (σού έχω εξηγήσει νομίζω τι σημαίνει αυτό), ονόματι Νίκος, συνταξιούχος ναυτικός, άκακος σαν αρνί και πολύ ωραίος στην παρέα.
Είχε μόνον ένα ελάττωμα: ήταν κοιλιόδουλος, έτρωγε σαν να μην υπήρχε αύριο (ζάχαρο 200) και ξεχνούσε να σταματήσει να τρώει. Μιλάμε για γλάρο.
Και δεν μοιραζόταν το φαί. Ούτε με τη μάνα του.
Τα ΣΚ, που λες, συνήθιζε το μεσημέρι να παραγγέλνει ένα κοτόπουλο στη σχάρα με όλα τα συμπαρομαρτούντα (πατατούλες, πιτούλες). Καθόταν κάτω και το έτρωγε. Μόνος του. Όλο. Με τη μία. Κι έτρωγε μετά και στο σπίτι του. Περίπτωση.
Κάποια στιγμή ένας άλλος τύπος, ονόματι Βαγγέλης, αποφάσισε να του κάνει πλάκα.
Μόλις ήρθε το κοτόπουλο, σηκώθηκε ο Βαγγέλης, πήγε κοντά στον Νίκο, του λέει: Νίκο, μπορώ να πάρω έναν μεζέ;
Ο άλλος βούρκωσε.
Πάρε, του λέει.
Παίρνει ο άλλος ένα πιάτο, κόβει μια γερή μερίδα από το κοτόπουλο, παίρνει και τις μισές πατάτες από το κουτί, πάει παραδίπλα αρχίζει να τρώει.
Τούρκος ο Νίκος, δεν μίλησε όμως.
Την άλλη μέρα ξαναπαραγγέλνει ο Νίκος, έρχεται το κοτόπουλο, ανοίγει πακέτο ο Νίκος, σηκώνεται ο Βαγγέλης, γουρλώνει τα μάτια ο Νίκος κι όπως τον πλησιάζει ο Βαγγέλης αρχίζει ο Νίκος να φτύνει (κανονικά ρε) κοτόπουλο, πατάτες και πίτες όπως ήταν μέσα στο κουτί, μιλάμε για χρφτου, χρφτου, χρφτου! Μένει κόκαλο ο Βαγγέλης, του λέει ο άλλος: Βαγγέλη μου, πάρε πιάτο κι έλα να σε κεράσω μεζέ ρε φίλε!
Μιλάμε κάναμε καινούργιο συκώτι όλοι στο καφενείο.
:smt005::smt005::smt005:

Παρεμπιπτόντως, αυτό με το φτύσιμο στο περίπου το κάνουμε κι εμείς στην παρέα, για την πλάκα εννοείται. Λέει ο άλλος ας πούμε για πλάκα "ρε μαλάκα, πήρες τον τελευταίο (πχ) κεφτέ; Τον είχα σταμπάρει από ώρα" κλπ, οπότε η αντίδραση του άλλου είναι συνήθως "έλα ρε, σόρυ δεν το 'ξερα, να παρ' τον εσύ" και είτε βήχει πάνω στον κεφτέ ή τον γλείφει λίγο ή κάτι αντίστοιχο.

Επίσης, το "γλάρος" το χρησιμοποιούμε κατά κόρον για κανά-δυο της παρέας (όχι, δεν είμαι ένας απ' αυτούς, παραδόξως).
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα
Δημοσιεύσεις: 2286
Εγγραφή: 15 Σεπ 2023, 00:39

Re: Help! Η ψυχολόγος μου μου τρώει το κολατσιό μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα » 16 Οκτ 2023, 14:30

Ναύτης έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:13
Isildur άκου φίλε μια πραγματική ιστορία. (όχι σαν τις μούφες του ναζομένιου)
.
Φέρε ένα ποστ που υποστηρίζω τον ναζισμό ή βγάλε τον σκασμό, σιχαμα

Άβαταρ μέλους
kongrosian
Δημοσιεύσεις: 4568
Εγγραφή: 30 Μάιος 2020, 13:26
Τοποθεσία: μόνος κι έρμος

Re: Help! Η ψυχολόγος μου μου τρώει το κολατσιό μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από kongrosian » 16 Οκτ 2023, 14:32

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:30
Ναύτης έγραψε:
16 Οκτ 2023, 14:13
Isildur άκου φίλε μια πραγματική ιστορία. (όχι σαν τις μούφες του ναζομένιου)
.
Φέρε ένα ποστ που υποστηρίζω τον ναζισμό ή βγάλε τον σκασμό, σιχαμα
ΑΥΓΟΜΕΝΙΟΣ. :smt005:

Άβαταρ μέλους
SpAcE_PaNtHeR
Δημοσιεύσεις: 1408
Εγγραφή: 18 Μάιος 2018, 21:12

Re: Help! Η ψυχολόγος μου μου τρώει το κολατσιό μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από SpAcE_PaNtHeR » 16 Οκτ 2023, 14:33

Δώσε το στο μαγειρα να το δοκιμασει το κολατσιο πρώτα :D

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SpAcE_PaNtHeR την 16 Οκτ 2023, 14:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Πτολεμαίος
Δημοσιεύσεις: 4531
Εγγραφή: 08 Ιουν 2020, 01:07
Phorum.gr user: Last Veteran

Re: Help! Η ψυχολόγος μου μου τρώει το κολατσιό μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πτολεμαίος » 16 Οκτ 2023, 14:50

Δίνε της όση ποσότητα από το κολατσιό σου χρειάζεται για να αλλάξεις το nickname σου σε "40τακατο του κολατσιου μ σπατάλησα"
Αξία αν είχαν τα σκατά, χαρά, που θα'χαν όλοι
Μα στων φτωχών τα σώματα, δεν θα υπήρχαν κώλοι

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα
Δημοσιεύσεις: 2286
Εγγραφή: 15 Σεπ 2023, 00:39

Re: Help! Η ψυχολόγος μου μου τρώει το κολατσιό μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα » 17 Οκτ 2023, 18:03

Isildur έγραψε:
16 Οκτ 2023, 13:32
Σε προειδοποίησα ότι αν δεν ανακαλέσει την συκοφαντία του ο Ναύτης θα γίνει χαμός. Δίνω διορία μέχρι το βράδυ, αλλιώς θα ξαναρίξω το σάιτ όπως το πρωί.

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9478
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: Help! Η ψυχολόγος μου μου τρώει το κολατσιό μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 17 Οκτ 2023, 18:15

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
17 Οκτ 2023, 18:03
Isildur έγραψε:
16 Οκτ 2023, 13:32
Σε προειδοποίησα ότι αν δεν ανακαλέσει την συκοφαντία του ο Ναύτης θα γίνει χαμός. Δίνω διορία μέχρι το βράδυ, αλλιώς θα ξαναρίξω το σάιτ όπως το πρωί.
Ήταν πολλή ώρα πεσμένο; Και μετά τι έγινε και σηκώθηκε;
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα
Δημοσιεύσεις: 2286
Εγγραφή: 15 Σεπ 2023, 00:39

Re: Help! Η ψυχολόγος μου μου τρώει το κολατσιό μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα » 17 Οκτ 2023, 18:17

Isildur έγραψε:
17 Οκτ 2023, 18:15
40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
17 Οκτ 2023, 18:03
Isildur έγραψε:
16 Οκτ 2023, 13:32
Σε προειδοποίησα ότι αν δεν ανακαλέσει την συκοφαντία του ο Ναύτης θα γίνει χαμός. Δίνω διορία μέχρι το βράδυ, αλλιώς θα ξαναρίξω το σάιτ όπως το πρωί.
Ήταν πολλή ώρα πεσμένο; Και μετά τι έγινε και σηκώθηκε;

Δεν μπορώ να πω περισσότερα. Σε αντίστοιχο πρόβλημα του όμως, ο Ναύτης παίρνει βοηθητικά χαπάκια.

Άβαταρ μέλους
Εκτωρ
Δημοσιεύσεις: 2395
Εγγραφή: 20 Φεβ 2022, 01:30
Phorum.gr user: Έκτωρ

Re: Help! Η ψυχολόγος μου μου τρώει το κολατσιό μου

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Εκτωρ » 18 Οκτ 2023, 17:36

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
16 Οκτ 2023, 12:20
Πρόσφατα ξεκίνησα κάποιες συνεδρίες και λόγω έλλειψης χρόνου, πηγαίνω κατευθείαν μετά την δουλειά. Επειδή είμαι νηστικός από το πρωί και ΔΕΝ προλαβαίνω να πεταχτω σπίτι για φαγητό, έχω πάντα μαζί μου ένα ταπερακι με χθεσινό φαγητό ή κάποια σαλάτα ή σφολιατοειδες από τον φούρνο το πρωί. Όσο περιμένω την σειρά μου στον προθάλαμο και επειδή συνήθως ο προηγούμενος ΑΡΓΕΙ λίγο να βγει, τσιμπάω κάτι στα πεταχτά. Τις προάλλες, βγήκε η ψυχολόγος ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΕΛΕΙΕΩΣΕΙ Η ΠΡΟΗΓΟΎΜΕΝΗ από μένα συνέδρια, να πάει στο wc. Με ρώτησε τι καλό τρώω, της είπα ότι έχω φτιάξει σπιτικά ψωμάκια με αλλαντικά και μαρουλάκι μέσα και μου ζήτησε να της κόψω μια ακρουλα για την όρεξη. Της άρεσε πολύ και είπε δήθεν αστειευόμενη ότι αύριο περιμένει να έχει και κάνα σαλαμακι μέσα!

Εν τω μεταξύ ΞΕΡΕΙ ότι πηγαίνω κατευθείαν από δουλειά και αυτή με τα χρήματα που παίρνει ανά ώρα μπορεί άνετα να τρώει κάθε μέρα σε μισελάτο εστιατόριο. Την επόμενη μέρα πήγα με το σάντουιτς μου αλλά δάγκωσα βιαστικά και από τις δύο άκρες πρώτα για να το προστατέψω. Βγήκε όμως πάλι και μου ζήτησε μια πατάτα. Εγώ έδωσα χωρίς να το κάνω θέμα αλλά είναι μέσα του μήνα και με το ζόρι βάζω στην άκρη για ένα ταξίδι τα Χριστούγεννα (πέφτει ακριβώς την 333η μέρα που η κοπέλα μου εγραψε kai me ti asxoleisai? Perioxi sou? στο τιντερ και θέλω να το γιορτάσουμε)

Τι κάνω; Της το ξεκόβω ΤΩΡΑ; Αφαιρώ το ποσό από την αμοιβή της στο τέλος του μήνα;
Μην της ξαναδώσεις, και μην ξαναπάς σε ψυχολόγο.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών