Ερώτηση Για δέμα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Kappa
Δημοσιεύσεις: 1397
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 04 Απρ 2024, 16:49

Άρα θεωρείτε παραβιαστικο το να στείλω τα βιβλία χωρίς κάποιο άλλο κοντεξτ; Επειδή ο,τι της είπα ειπώθηκε για κάποια συγκεκριμένα βιβλία, σκέφτηκα να της στείλω τα συγκεκριμένα βιβλία ως συγνώμη,χωρίς να περιμένω να μιλήσουμε κλπ. Αλλά ίσως να περιμένω πρώτα λίγο καιρό.

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3330
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 04 Απρ 2024, 17:18

Ελάλησα & αμαρτία ουκ έχω :sal5:
Perception is reality...

Γυφτάκι
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: 10 Ιουν 2023, 16:54

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γυφτάκι » 04 Απρ 2024, 17:47

Kappa έγραψε:
04 Απρ 2024, 16:49
Άρα θεωρείτε παραβιαστικο το να στείλω τα βιβλία χωρίς κάποιο άλλο κοντεξτ; Επειδή ο,τι της είπα ειπώθηκε για κάποια συγκεκριμένα βιβλία, σκέφτηκα να της στείλω τα συγκεκριμένα βιβλία ως συγνώμη,χωρίς να περιμένω να μιλήσουμε κλπ. Αλλά ίσως να περιμένω πρώτα λίγο καιρό.
Ναι ,είναι παραβιαστικό με η χωρίς κόντεξτ αλλά αφου θα το κάνεις έτσι κι αλλιώς τι το λιβανίζεις .. Στείλτο εκεί να τελειώνεις κι αστη να κάνει χαβαλέ με τα κολλητάρια της όταν το παραλάβει . :c020:

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1397
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 04 Απρ 2024, 18:41

Γυφτάκι έγραψε:
04 Απρ 2024, 17:47
Kappa έγραψε:
04 Απρ 2024, 16:49
Άρα θεωρείτε παραβιαστικο το να στείλω τα βιβλία χωρίς κάποιο άλλο κοντεξτ; Επειδή ο,τι της είπα ειπώθηκε για κάποια συγκεκριμένα βιβλία, σκέφτηκα να της στείλω τα συγκεκριμένα βιβλία ως συγνώμη,χωρίς να περιμένω να μιλήσουμε κλπ. Αλλά ίσως να περιμένω πρώτα λίγο καιρό.
Ναι ,είναι παραβιαστικό με η χωρίς κόντεξτ αλλά αφου θα το κάνεις έτσι κι αλλιώς τι το λιβανίζεις .. Στείλτο εκεί να τελειώνεις κι αστη να κάνει χαβαλέ με τα κολλητάρια της όταν το παραλάβει . :c020:
Δεν θα έκανε ποτέ χαβαλέ. Αυτά μου λέγατε και παρεξηγησα τις προθέσεις της.
Παραβιαστικο γιατί είναι; Μακάρι να είχα κι εγώ κάποιον να μου στελνει τζάμπα πράγματα.

Γυφτάκι
Δημοσιεύσεις: 799
Εγγραφή: 10 Ιουν 2023, 16:54

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γυφτάκι » 04 Απρ 2024, 19:07

Kappa έγραψε:
04 Απρ 2024, 18:41
Γυφτάκι έγραψε:
04 Απρ 2024, 17:47
Kappa έγραψε:
04 Απρ 2024, 16:49
Άρα θεωρείτε παραβιαστικο το να στείλω τα βιβλία χωρίς κάποιο άλλο κοντεξτ; Επειδή ο,τι της είπα ειπώθηκε για κάποια συγκεκριμένα βιβλία, σκέφτηκα να της στείλω τα συγκεκριμένα βιβλία ως συγνώμη,χωρίς να περιμένω να μιλήσουμε κλπ. Αλλά ίσως να περιμένω πρώτα λίγο καιρό.
Ναι ,είναι παραβιαστικό με η χωρίς κόντεξτ αλλά αφου θα το κάνεις έτσι κι αλλιώς τι το λιβανίζεις .. Στείλτο εκεί να τελειώνεις κι αστη να κάνει χαβαλέ με τα κολλητάρια της όταν το παραλάβει . :c020:
Δεν θα έκανε ποτέ χαβαλέ. Αυτά μου λέγατε και παρεξηγησα τις προθέσεις της.
Παραβιαστικο γιατί είναι; Μακάρι να είχε κι εγώ κάποιον να μου στελνει τζάμπα πράγματα.
Παραβιαστικό είναι να στέλνεις διάφορα ( δώρα, μέηλ ) σε κάποιον που δεν θέλει επαφές με σένα . Απλό είναι . Απο την άλλη ,αν δεν σπάει πλάκα με τα δώρα ,όπως πιστεύεις, θα έπρεπε τουλάχιστον να σου στείλει έστω ένα ''ευχαριστώ'' . Εννοώ με πραγματική επικοινωνία κι όχι αυτά που φαντάζεσαι ότι τα λέει για σένα .Δεν σου έχει στείλει ποτέ τόσους μήνες απ΄όσο ξέρω εκτός αν έχω χάσει επεισόδια .

Άβαταρ μέλους
Kauldron
Δημοσιεύσεις: 49114
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 18:53

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kauldron » 04 Απρ 2024, 22:32

Kappa έγραψε:
04 Απρ 2024, 16:19
Kauldron έγραψε:
04 Απρ 2024, 16:12
GoBzi έγραψε:
04 Απρ 2024, 16:07


Ναι, στόκερ σίγουρα δεν είσαι. Ήξερες μόνο με ποιον τραβιέται, τι δουλειά κάνει ο τύπος και πόσες φλέβες έχει στο πουλί του.
Στόκερ δεν είναι, λίγο στόκος είναι. Αν δεν τρολλάρει.
Είχε πεί και για τις φλέβες του πουλιού του γκόμενου? Μέχρι εκεί πΧιά?
Οχι. Μια φορά είχα σχολιάσει τις φλέβες του χεριού ενός γκομενου (μονο το χέρι έδειχνε το στορυ)

Τεσπα, στο προκειμενο. Θεωρείτε παραβιαστικο να της στείλω τα βιβλια; Ξέρω ότι δεν πρόκειται να μου μιλήσει απλώς νιώθω τύψεις που της μίλησα σκληρά.
Ναι ρε φίλε, μάν άπ. Μην ασχολείσαι καθόλου μαζί της, και βρες καμιά καινούργια γκόμενα ν' ασχοληθείς. Μη κολλάς με μία, τέτοιες μαλακίες έκανα και 'γω.
Αλιόσα έγραψε:
14 Μάιος 2024, 14:52
Μια φορά ριξαμε για πλάκα και αβολιδωτο, τοσο αρχιδια ειχαμε.

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1397
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 06 Απρ 2024, 17:18

Το μπλοκ στο goodreads είναι αναποτελεσματικο, δηλαδή οποτε της κάνει λάικ κοινός φίλος εμφανίζεται κανονικά όλο το ποστ της. Της έστειλα μήνυμα λέγοντας "να ξέρεις ότι το μπλοκ σε αυτό το σαιτ είναι παντελώς για τα μπάζα, εμφανίζονται κανονικά τα ποστ σου στο feed μου αλλά υπόσχομαι να κλείνω τα μάτια οποτε βλέπω το όνομά σου. Πιστεύω ότι το μπλοκ είναι το καλύτερο σε αυτή τη φαση"

Εγώ το "είναι παντελώς για τα μπαζα" το εννοούσα με την έννοια της αναποτελεσματικότητας. Γίνεται φανερό ή θα πιστεψει λανθασμένα ότι την λέω μπαζο κι από πανω;

Άβαταρ μέλους
GoBzi
Δημοσιεύσεις: 5548
Εγγραφή: 10 Απρ 2022, 23:02

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από GoBzi » 06 Απρ 2024, 17:22

Σε έκανε block και στο Goodreads η Γεωργία;
Ψευτοανρθωπιστές όλων των χωρών, ενωθείτε! https://www.youtube.com/shorts/tyOHY83IBoc
PHORUM Discord: https://discord.com/invite/GaNbtqYD

Kappa
Δημοσιεύσεις: 1397
Εγγραφή: 27 Νοέμ 2020, 21:20

Re: Ερώτηση Για δέμα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Kappa » 06 Απρ 2024, 17:32

GoBzi έγραψε:
06 Απρ 2024, 17:22
Σε έκανε block και στο Goodreads;
Nαι. Από το goodreads ξεκινούσε το πρόβλημα αφού σχολίασα ποια βιβλια της είχε προτείνει ο τύπος.

Εμφανίζονται όμως κανονικά τα ποστ της. Από το μήνυμα τι καταλαβαίνεις; Χαλαρουλης δεν φαινομαι;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών