Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 26 Μάιος 2024, 20:39

enaon έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:33
ενα κακό εχουν τα ασικς, δυο δηλαδή οκ. Το πρώτο ειναι οτι δεν νομιζω να μπορουν να τα κανουν πιο ασχημα, αλλα οκ αυτο ειναι και υποκειμενικό λγο, θυμίζουν δεκαετία 80 που ειμασταν ακόμα παιδια, πλακα εχουν. Το αλλο ειναι η σολα αντεχει οκ, το υπολοιπο ομως ειναι φτιαγμενο απο χαρτί, τα λιγοτερο γερά παπουτσια απο τα σοβαρά.

χιαομι για αθλητικά μονο νομιζω, σολα καλυτερη απο ασικς, σωμα αυθαρτο, εμφανιση οκ, επίπεδο ασικς. :lol:
να ξερεις οτι εσενα προσπαθω να μη σε τσακονωμαι πολυ, επειδη μου ανοιξες τα ματια για τα ξιαομι παπουτσια, δεν ηξερα οτι υπαρχουν και απο σενα το εμαθα, ευχαριστω.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24380
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 26 Μάιος 2024, 20:40

Fata_Morgana έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:36
Εγώ αγαπώ τα σκετσερς. Βγάζει και η xiaomi αθλητικά; δε το ξερα
βγαζει τα καλυτερα αθλητικά απλου τυπου που υπάρχουν νομιζω, εγω ενα ενα μικρό κολλημα με τα αθλητικά, θελω να ειναι καλα, ημουν μια χαρά με την ασίκς μεχρι που δοκίμασα χιαομι, ιδιο επίπεδο στην σολα, απλα κραταει πολυ παραπάνω στο χιομι, του ασικς σκληραίνει στο 6μηνο. Το υπολοιπο παπουτσι δεν εχει καμια σχεση, το χιαομι ειναι αυθαρτο.

ωραιος ασέβαστε, μπραβο που πηρες, φοβερά παπουτσια πράγματι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος enaon την 26 Μάιος 2024, 20:42, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 26 Μάιος 2024, 20:42

Fata_Morgana έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:37
Ασέβαστος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:35
Fata_Morgana έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:27


Είδες που δε μπορείς να ξεχωρίσεις καν; ασε πες μου απλά ότι είχα δίκιο και θα είμαι επιεικής μαζί σου.
αν τα βαλεςι διπλα διπλα και ειναι ιδια, εχεις δικιο και ντρεπομαι. στραβομαρα. να γυρισω πισω σελιδες βαριεμαι.
ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΠΩ ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ. ΑΜΑΝ ΠΙΑ.
τις φωτο εννοουσα μωρε. :102:

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙς ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ. ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙς ΤΩΡΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ, ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ.

:003:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71688
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Μάιος 2024, 20:44

νύχτα έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:31
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:25
Επ' ευκαιρία μια και ο λόγος για "αθλητικά" θέλω να προσθέσω μια ειλικρινή απορία.

Αυτήν την παπαριά του να θεωρείται τρέντυ τάση εδώ και χρόνια το να φοράει η κάθε γκομενα αθλητικές γκουμούτσες με γυμνό αστράγαλο και μικρά αόρατα καλτσάκια χειμωνιάτικα, ποιος παρανοϊκός εγκέφαλος την εμπνεύστηκε; :lol:
κάποιος που βρίσκει τους αστραγάλους ένα από τα πιο ερωτικά σημεία :romance-hearteyes:
Ο "ερωτισμός" των αστράγαλων μια χαρά μπορεί να αναδειχθεί και από τις γόβες ή την πλήρη απουσία πατούμενων. Ενιγουέι, είμαι της άποψης ότι το οτιδήποτε θέλει σαπόρτ για την ερωτική υποστήριξη του, κουτσαίνει... :)
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 26 Μάιος 2024, 20:48

Ασέβαστος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:42
Fata_Morgana έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:37
Ασέβαστος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:35

αν τα βαλεςι διπλα διπλα και ειναι ιδια, εχεις δικιο και ντρεπομαι. στραβομαρα. να γυρισω πισω σελιδες βαριεμαι.
ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΠΩ ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ. ΑΜΑΝ ΠΙΑ.
τις φωτο εννοουσα μωρε. :102:

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙς ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ. ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙς ΤΩΡΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ, ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ.

:003:
Να πας να μου τα φέρεις εσύ :p4:

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24380
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 26 Μάιος 2024, 20:49

Ασέβαστος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:42
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙς ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ. ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙς ΤΩΡΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ, ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ.

:003:
δεν μπορει να τα παρει, προσπάθησε , γυρισε ολη την αθήνα αλλα απέτυχε, και πήρε κατι αλλα ασχημα. Θα την κοροιδέυουν στον δρόμο οταν τα φοράει δυστυχώς τωρα. :011:

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 26 Μάιος 2024, 20:50

enaon έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:49
Ασέβαστος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:42
ΤΙ ΕΝΝΟΕΙς ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ. ΝΑ ΠΑΣ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙς ΤΩΡΑ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΑΔΙΚΟ, ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ.

:003:
δεν μπορει να τα παρει, προσπάθησε , γυρισε ολη την αθήνα αλλα απέτυχε, και πήρε κατι αλλα ασχημα. Θα την κοροιδέυουν στον δρόμο οταν τα φοράει δυστυχώς τωρα. :011:
Χέστηκα. Εμένα μ αρέσουν.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24380
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 26 Μάιος 2024, 20:51

εγω θα εβγαινα εξω με τις καλτσες, απο αυτα που πηρες καλυτερα. Πισω απο την πλατη σου θα γελανε. :011:

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8810
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 26 Μάιος 2024, 20:54

ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:44

Ο "ερωτισμός" των αστράγαλων μια χαρά μπορεί να αναδειχθεί και από τις γόβες ή την πλήρη απουσία πατούμενων. Ενιγουέι, είμαι της άποψης ότι το οτιδήποτε θέλει σαπόρτ για την ερωτική υποστήριξη του, κουτσαίνει... :)
δεν κάνει σαπόρτ η απουσία κάλτσας, απλά επιτρέπει να φανερώνονται
χωρίς να φαίνεται ως κάτι επιτηδευμένο ή προκλητικό, έχει μια αθωότητα
του στυλ "πάω να ασκηθώ και δε με απασχολεί πόσους θα καυλώσω"

σε αντίθεση με την επιλογή γόβας κτλ

και τα λέω όλα αυτά διότι, δε πιστεύω ότι θα επιδίωκαν πολλές γυναίκες
να εντυπωσιάσουν με τους αστραγάλους τους και όχι με τα βυζιά τους
ή το κολάν που χώνεται μες στον πισινό τους κατά τη βάδιση
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12279
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 26 Μάιος 2024, 20:55

Παραγγέλνω από temu ότι κινεζιά υπάρχει με 1 ευρώ! :lol:

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 26 Μάιος 2024, 20:57

τωρα σκεφτομαι οτι τα μονα παπαουτσια που εφερα εδω ειναι τα ξιαομι, και μαλιστα ψιλοαποκλειεται να τα φορεσω μεχρι οκτωβρη. πρακτικα το μονο πουθα φορεσω ειναι ενα τρεκινκ πεδιλο, κι αυτο μονο οσο οδηγω το αυτοκινητο, ολη την υπολοιπη μερα ξυπολητος. ελευθερια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24380
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 26 Μάιος 2024, 20:58

στην περίπτωση που σκεφτεί κανείς να παρει παπουτσια χιαομι απο αλι/τεμου κλπ, για να μην νιώθω τυψεις, ενα μοντέλο βγαζει καθε χρονιά μονο, ολα τα υπολοιπα που εχουν εκει ειναι μαιμουδες, πρεπει να μπειτε στο κινεζικο σιτε της χιαομι να δειτε ποιο ειναι το δικό τους.

αυτα που εβγαλε φετος ειναι στο στυλ που θελει η ναιδα, πλατφόρμες, :011:

πηρα 2 περσινα να ειμαι σιγουρος οτι θα εχω για τα επομενα 10 χρόνια.

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 5018
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 26 Μάιος 2024, 21:04

Ασέβαστος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:23
Andromachi έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:12
Ο ΣΩΣΤΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΙΛΟΓΉΣ ΥΠΟΔΗΜΑΤΟΣ

πρεπει να είσαι εκει για να το βάλεις
να μην ειναι πολύ μεγάλο αλλα και ούτε στενό
η πτέρνα πρεπει να είναι αγκαλιασμένη σωστά ώστε να αποφεύγονται τυχόν τραυματισμοί αλλα και καταγματα κόπωσης
τα δάκτυλα πρεπει απέχουν τουλάχιστον 1,15 με 1,30 εκ. απο την ακρη του υποδήματος
να αποφευγεται υπόδημα το οποίο ειναι απο σκληρό υλικό και άκαμπτο καθώς δεν απορροφούν τους κραδασμούς κατα τη βάδιση και δημιουργούν μελλοντικά παθολογιες τύπου ορθοπεδικες παθήσεις όπως πόνοι στα γόνατα, ισχία και μέση.
εφόσον δεν υπαρχουν παθήσεις όπως κοιλοποδία, πλατυποδία, άκανθα πτέρνα, βλαισός μέγας δάκτυλος κ.α. ισχύουν τα παραπάνω
σε αντίθετες περιπτώσεις καλό ειναι να γίνεται πάντα ενα πελματογράφημα ώστε να εφαρμοστεί ειδικό ορθοπεδικό πέλμα σε οποιοδήποτε υποδημα επιλέγει ο καθένας

αυτά....

επίσης για να μην ξεχαστώ παίζει και ρόλο για ποιο λόγο το θες το υποδημα περπατημα, τρεξιμο, γόβα, σκαρπίνι κλπ εκει οι επιλογές πανε αναλόγως το αν υπαρχει παθολογία ή όχι
η πρωτη κοκκινη προταση, σχεδον αποκλειει τις κοκκινες επιλογες.
σωστα!
γτ αυτές οι επιλογές είναι για λίγο, δλδ για λίγες ώρες !!!
δεν τα αποκλείουμε να τα φοράνε, αυτο που θελουμε ειναι να φοράς ενα παπουτσι όχι να σε φοράει...
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 5018
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 26 Μάιος 2024, 21:07

Feindflug έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:28
Andromachi έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:12
Ο ΣΩΣΤΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΙΛΟΓΉΣ ΥΠΟΔΗΜΑΤΟΣ

πρεπει να είσαι εκει για να το βάλεις
να μην ειναι πολύ μεγάλο αλλα και ούτε στενό
η πτέρνα πρεπει να είναι αγκαλιασμένη σωστά ώστε να αποφεύγονται τυχόν τραυματισμοί αλλα και καταγματα κόπωσης
τα δάκτυλα πρεπει απέχουν τουλάχιστον 1,15 με 1,30 εκ. απο την ακρη του υποδήματος
να αποφευγεται υπόδημα το οποίο ειναι απο σκληρό υλικό και άκαμπτο καθώς δεν απορροφούν τους κραδασμούς κατα τη βάδιση και δημιουργούν μελλοντικά παθολογιες τύπου ορθοπεδικες παθήσεις όπως πόνοι στα γόνατα, ισχία και μέση.
εφόσον δεν υπαρχουν παθήσεις όπως κοιλοποδία, πλατυποδία, άκανθα πτέρνα, βλαισός μέγας δάκτυλος κ.α. ισχύουν τα παραπάνω
σε αντίθετες περιπτώσεις καλό ειναι να γίνεται πάντα ενα πελματογράφημα ώστε να εφαρμοστεί ειδικό ορθοπεδικό πέλμα σε οποιοδήποτε υποδημα επιλέγει ο καθένας

αυτά....

επίσης για να μην ξεχαστώ παίζει και ρόλο για ποιο λόγο το θες το υποδημα περπατημα, τρεξιμο, γόβα, σκαρπίνι κλπ εκει οι επιλογές πανε αναλόγως το αν υπαρχει παθολογία ή όχι
Τι λέει ο τύπος ρε δικιά μου; Δεν θα φοράμε τις αρβύλες μας, δηλαδή;

Μάλλον πρόκειται περί μοκασινόφλωρου με τάσεις προς βαθύ εσπαντριγισμό.

γτ να μη φοράς αρβύλες? αγαπαμε αρβυλάκια
το θεμα ειναι ότι ενα εργατικό υποδημα φέρει και τους παραπανω κινδύνους
διότι αν δε προσέξεις να είναι ανετο, με το σωστό νουμερο και ένα καλό πέλμα μελλοντικά φέρει προβλήματα
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14864
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 26 Μάιος 2024, 21:10

Andromachi έγραψε:
26 Μάιος 2024, 21:07
Feindflug έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:28
Andromachi έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:12
Ο ΣΩΣΤΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΙΛΟΓΉΣ ΥΠΟΔΗΜΑΤΟΣ

πρεπει να είσαι εκει για να το βάλεις
να μην ειναι πολύ μεγάλο αλλα και ούτε στενό
η πτέρνα πρεπει να είναι αγκαλιασμένη σωστά ώστε να αποφεύγονται τυχόν τραυματισμοί αλλα και καταγματα κόπωσης
τα δάκτυλα πρεπει απέχουν τουλάχιστον 1,15 με 1,30 εκ. απο την ακρη του υποδήματος
να αποφευγεται υπόδημα το οποίο ειναι απο σκληρό υλικό και άκαμπτο καθώς δεν απορροφούν τους κραδασμούς κατα τη βάδιση και δημιουργούν μελλοντικά παθολογιες τύπου ορθοπεδικες παθήσεις όπως πόνοι στα γόνατα, ισχία και μέση.
εφόσον δεν υπαρχουν παθήσεις όπως κοιλοποδία, πλατυποδία, άκανθα πτέρνα, βλαισός μέγας δάκτυλος κ.α. ισχύουν τα παραπάνω
σε αντίθετες περιπτώσεις καλό ειναι να γίνεται πάντα ενα πελματογράφημα ώστε να εφαρμοστεί ειδικό ορθοπεδικό πέλμα σε οποιοδήποτε υποδημα επιλέγει ο καθένας

αυτά....

επίσης για να μην ξεχαστώ παίζει και ρόλο για ποιο λόγο το θες το υποδημα περπατημα, τρεξιμο, γόβα, σκαρπίνι κλπ εκει οι επιλογές πανε αναλόγως το αν υπαρχει παθολογία ή όχι
Τι λέει ο τύπος ρε δικιά μου; Δεν θα φοράμε τις αρβύλες μας, δηλαδή;

Μάλλον πρόκειται περί μοκασινόφλωρου με τάσεις προς βαθύ εσπαντριγισμό.

γτ να μη φοράς αρβύλες? αγαπαμε αρβυλάκια
το θεμα ειναι ότι ενα εργατικό υποδημα φέρει και τους παραπανω κινδύνους
διότι αν δε προσέξεις να είναι ανετο, με το σωστό νουμερο και ένα καλό πέλμα μελλοντικά φέρει προβλήματα
Μιλάω για αρβύλες, δικιά μου, όχι αρβυλάκια...

Από 14 τρύπες και πάνω και τακούνια που προκαλούν κρίσεις πανικού με τον ήχο τους!
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών