ΚΑΚΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ....

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
κυρ Παντελής
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 03 Δεκ 2018, 14:44

Re: ΚΑΚΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κυρ Παντελής » 30 Δεκ 2018, 17:50

Naida έγραψε:
30 Δεκ 2018, 10:13
Κακώς τσακώνεσαι. Έχει δίκιο που πάει και το διαβάζει. Και η κόρη σου δε το ξέρει για να νιώθει ανασφάλεια.
Τι είπες τώρα;
Ripper έγραψε:
30 Δεκ 2018, 10:13
Φίλε σίγουρα η γυναίκα διαβάζει και το κινητό σου.Δείχνει ανασφαλής στις σχέσεις και βρίσκεται σε πρώτο επίπεδο ζήλιας.
Η πρόταση μου άμεση επίσκεψη σε σύμβουλο οικογένειας.
Κι εσύ πάλι τι λες;

Καλό θα ήταν να εκτιμάμε κάποια νήματα που κάνει ένας χρήστης ως άξια ιδιαιτέρου σεβασμού. Ο άνθρωπος δεν ποστάρει κάτι γενικό αλλά κάτι προσωπικό και συνάμα πολύ σοβαρό ως θέμα. Οι εξυπνακισμοί σε αυτήν την περίπτωση είναι απλώς κακοήθεις και αντικοινωνικοί.

Επί του θέματος μπράβο στον Αινειάν. Συμφωνώ πλήρως :bravo:

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 15063
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: ΚΑΚΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 30 Δεκ 2018, 17:53

Διαβολικής υφής παρέμβαση.
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1918
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: ΚΑΚΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 30 Δεκ 2018, 17:55

Άποψή μου ότι μεταξύ τόσο κοντινών ανθρώπων δεν χρειάζονται μυστικά. Θα μπορούσατε να ενημερώσετε τη κόρη σας ότι διαβάζετε το ημερολόγιό της και ανάλογα με την αντίδρασή της να συνεχίσετε ή να σταματήσετε.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: ΚΑΚΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 30 Δεκ 2018, 17:57

κυρ Παντελής έγραψε:
30 Δεκ 2018, 17:50
Naida έγραψε:
30 Δεκ 2018, 10:13
Κακώς τσακώνεσαι. Έχει δίκιο που πάει και το διαβάζει. Και η κόρη σου δε το ξέρει για να νιώθει ανασφάλεια.
Τι είπες τώρα;
Ripper έγραψε:
30 Δεκ 2018, 10:13
Φίλε σίγουρα η γυναίκα διαβάζει και το κινητό σου.Δείχνει ανασφαλής στις σχέσεις και βρίσκεται σε πρώτο επίπεδο ζήλιας.
Η πρόταση μου άμεση επίσκεψη σε σύμβουλο οικογένειας.
Κι εσύ πάλι τι λες;

Καλό θα ήταν να εκτιμάμε κάποια νήματα που κάνει ένας χρήστης ως άξια ιδιαιτέρου σεβασμού. Ο άνθρωπος δεν ποστάρει κάτι γενικό αλλά κάτι προσωπικό και συνάμα πολύ σοβαρό ως θέμα. Οι εξυπνακισμοί σε αυτήν την περίπτωση είναι απλώς κακοήθεις και αντικοινωνικοί.

Επί του θέματος μπράβο στον Αινειάν. Συμφωνώ πλήρως :bravo:
Δε κατάλαβα κυρ Παντελή μου. Που βλέπεις τον εξυπνακισμό; Επειδή διαφωνείς με την άποψη μου θες να μου την πεις; Βρες άλλον τροπο. Θα προτιμούσα με επιχειρημα.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20433
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: ΚΑΚΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 30 Δεκ 2018, 18:00

Έπρεπε να'χει εμένα για κόρη, να την πάρω χαμπάρι να αρχίσω να της γράφω επίτηδες για τη "μαγική νεραϊδόσκονη" το "ουρί του παραδείσου" του Γιωργάκη και το "μαγικό ραβδί" του χημικού.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
κυρ Παντελής
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 03 Δεκ 2018, 14:44

Re: ΚΑΚΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κυρ Παντελής » 30 Δεκ 2018, 18:01

Γραφικός έγραψε:
30 Δεκ 2018, 10:20
Βέβαια, δεν είμαι και γονιός για να έχει βάση η συμβουλή μου. Σκέφτομαι ότι αν υπάρξω ποτέ γονιός θα έχω σε ταχεία κλήση έναν παιδοψυχολόγο που εμπιστεύομαι και για τέτοια πράγματα θα ρωτάω αυτόν.
Ακριβώς. Αν ήσουν πιστεύω ότι θα ήξερες ήδη ότι το παιδί 10 χρονών δεν έχει τόσο ιδιαίτερες κρυφές σκέψεις που να της κρύβει καλά και να τις αποτυπώνει με αυστηρά προσεκτικό τρόπο στο ημερολόγιο της. Ένα συμβολικό θεατρικό παιχνίδι είναι το ημερολόγιο για τα παιδιά. Πράγματα της φαντασίας της θα γράφει και προβληματισμούς ανάλογους τις ηλικίες της.
Αν κάποιοι έχει τύχει να δουν αμερικάνικη ταινία όπου ένα παιδί θα παρουσιάζεται ώριμο και κρατάει ημερολόγιο τόσο υπεύθυνα όσο ένας ενήλικας, να ξέρουν ότι είναι απλά ταινία και δεν γίνεται αυτό στη ζωή.

@Naida εσύ έχεις παιδιά;

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: ΚΑΚΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 30 Δεκ 2018, 18:02

κυρ Παντελής έγραψε:
30 Δεκ 2018, 18:01
Γραφικός έγραψε:
30 Δεκ 2018, 10:20
Βέβαια, δεν είμαι και γονιός για να έχει βάση η συμβουλή μου. Σκέφτομαι ότι αν υπάρξω ποτέ γονιός θα έχω σε ταχεία κλήση έναν παιδοψυχολόγο που εμπιστεύομαι και για τέτοια πράγματα θα ρωτάω αυτόν.
Ακριβώς. Αν ήσουν πιστεύω ότι θα ήξερες ήδη ότι το παιδί 10 χρονών δεν έχει τόσο ιδιαίτερες κρυφές σκέψεις που να της κρύβει καλά και να τις αποτυπώνει με αυστηρά προσεκτικό τρόπο στο ημερολόγιο της. Ένα συμβολικό θεατρικό παιχνίδι είναι το ημερολόγιο για τα παιδιά. Πράγματα της φαντασίας της θα γράφει και προβληματισμούς ανάλογους τις ηλικίες της.
Αν κάποιοι έχει τύχει να δουν αμερικάνικη ταινία όπου ένα παιδί θα παρουσιάζεται ώριμο και κρατάει ημερολόγιο τόσο υπεύθυνα όσο ένας ενήλικας, να ξέρουν ότι είναι απλά ταινία και δεν γίνεται αυτό στη ζωή.

@Naida εσύ έχεις παιδιά;
Εσύ έχεις;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
κυρ Παντελής
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 03 Δεκ 2018, 14:44

Re: ΚΑΚΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κυρ Παντελής » 30 Δεκ 2018, 18:05

Εγώ ναι και γι αυτό γράφω περί ημερολογίων των παιδιών.

Άβαταρ μέλους
Μπίστης
Δημοσιεύσεις: 15063
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:39
Τοποθεσία: Helsingør

Re: ΚΑΚΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπίστης » 30 Δεκ 2018, 18:10

Κουράγιο Αινειάν.
"I beseech you, in the bowels of Christ, think it possible you may be mistaken".

Άβαταρ μέλους
Rakomelofronas
Δημοσιεύσεις: 4758
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 19:00
Phorum.gr user: Pegasus - erkebrad

Re: ΚΑΚΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Rakomelofronas » 30 Δεκ 2018, 18:13

Είναι κακή πρακτική όχι επειδή μπορεί να παραβιάζει την ιδιωτικότητα του παιδιού (δεν ξέρω τι νομικό πλαίσιο υπάρχει εδώ, ενδεχομένως να έχει δικαίωμα να το κάνει) αλλά επειδή δεν δίνει κίνητρο επικοινωνίας μεταξύ του παιδιού και των γονιών. Σε λίγα χρόνια, το παιδί θα γίνει ένα ενήλικο άτομο που δεν θα μένει στο σπίτι ούτε θα κρατάει ημερολόγιο (ή θα το κρατάει ηλεκτρονικά σε κάποιο κλειδωμένο αρχείο ή ανώνυμο λογαριασμό στο ίντερνετ), ενώ σίγουρα θα θέλει να έχει τις αποκλειστικά δικές του σκέψεις. Τι θα γίνει τότε; Επίσης, όπως είπαν και άλλοι, υπάρχει πάντα ο κίνδυνος το παιδί να καταλάβει ότι η μαμά του κοιτάει το ημερολόγιο (ακόμα και πάνω στην κουβέντα πχ αν ξεφύγει στη μαμά κάτι που υπό κανονικές συνθήκες δεν θα το ήξερε) και να πάψει να δείχνει την όποια εμπιστοσύνη δείχνει τώρα.
Ο κόσμος που θυμάσαι δεν υπάρχει πια.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: ΚΑΚΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 30 Δεκ 2018, 18:15

κυρ Παντελής έγραψε:
30 Δεκ 2018, 18:05
Εγώ ναι και γι αυτό γράφω περί ημερολογίων των παιδιών.
Ήξερες εσύ τι έγραφαν στο ημερολόγιο τους;
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16493
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: ΚΑΚΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 30 Δεκ 2018, 18:16

Abort thread - all hands abort thread!
Αν ισχύει αυτο που λεει ο ΑΙΝ τοτε η συζηξ οχι μονο ξερει οτι ο ΑΙΝ γραφει εδω αλλα τονε διαβαζει κιόλα.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Νταρνάκας
Δημοσιεύσεις: 3780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 15:41
Phorum.gr user: Νταρνάκας
Τοποθεσία: Εμμανουήλ Παπάς Σερρών

Re: ΚΑΚΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Νταρνάκας » 30 Δεκ 2018, 18:19

Yochanan έγραψε:
30 Δεκ 2018, 18:16
Abort thread - all hands abort thread!
Αν ισχύει αυτο που λεει ο ΑΙΝ τοτε η συζηξ οχι μονο ξερει οτι ο ΑΙΝ γραφει εδω αλλα τονε διαβαζει κιόλα.
Mπα, αν ήξερε σιγά μην τον άφηνε να ξαναγράψει. :P
Μοιρίδιοι κλωστῆρες, πανάφυκτον ἀνάγκῃ ζεῦγμ’ ἐπὶ δυστήνοις παισὶ βροτῶν θέμενοι, ἠγάγετο με ποτέ ἱμερτοῦ πρὸς φάος ἠελίου.

Άβαταρ μέλους
κυρ Παντελής
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 03 Δεκ 2018, 14:44

Re: ΚΑΚΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κυρ Παντελής » 30 Δεκ 2018, 18:28

Naida έγραψε:
30 Δεκ 2018, 18:15
κυρ Παντελής έγραψε:
30 Δεκ 2018, 18:05
Εγώ ναι και γι αυτό γράφω περί ημερολογίων των παιδιών.
Ήξερες εσύ τι έγραφαν στο ημερολόγιο τους;
Ναι. Μου έχουν δείξει πολλά και επιβεβαίωσα απλά ότι είναι παιχνίδι με μιμητισμό και συμβολισμό.

Άβαταρ μέλους
κυρ Παντελής
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: 03 Δεκ 2018, 14:44

Re: ΚΑΚΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ ....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κυρ Παντελής » 30 Δεκ 2018, 18:32

Νταρνάκας έγραψε:
30 Δεκ 2018, 18:19
Yochanan έγραψε:
30 Δεκ 2018, 18:16
Abort thread - all hands abort thread!
Αν ισχύει αυτο που λεει ο ΑΙΝ τοτε η συζηξ οχι μονο ξερει οτι ο ΑΙΝ γραφει εδω αλλα τονε διαβαζει κιόλα.
Mπα, αν ήξερε σιγά μην τον άφηνε να ξαναγράψει. :P
Να αυτό είπα στον άλλον και μυγιάστηκε η Naida. Το λέω και σε σας. Σεβαστείτε ότι ο άνθρωπος μοιράζεται κάτι πραγματικά σοβαρό γι αυτόν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών