Aν μου λέγαν πριν ένα χρόνο ότι θα κυκλοφορούσε βιβλίο μου.....

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33276
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Aν μου λέγαν πριν ένα χρόνο ότι θα κυκλοφορούσε βιβλίο μου.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Ιούλ 2019, 10:36

Αρίστος έγραψε:
28 Ιούλ 2019, 19:06
Μην κουραζεσαι. Δεν εχουμε το ιδιο target group.

.
σωστο. :roll:
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: Aν μου λέγαν πριν ένα χρόνο ότι θα κυκλοφορούσε βιβλίο μου.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 29 Ιούλ 2019, 10:37

πατησιωτης έγραψε:
29 Ιούλ 2019, 07:58
Καλή επιτυχία και εύχομαι και ταινία.Η ταινία του Γαβρά "Ενήλικοι στο δωμάτιο" (ελληνικός τίτλος "ανίκητοι ηττημένοι" παρεμφερούς θέματος_ κάνει πρεμιέρα επίσης το φθινόπωρο.Για κοίτα μήπως πουλιέται το βιβλίο μαζί με την ταινία στους κινηματογράφους. :D Ο Βαρουφάκης ή παρέλειψε ή βαριέται να γράψει βιβλία,προτιμά συνεντεύξεις και ταινίες οπότε πρέπει να υπάρχει ένα συνοδευτικό.
http://gen.lib.rus.ec/book/index.php?md ... D203155496
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21767
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Aν μου λέγαν πριν ένα χρόνο ότι θα κυκλοφορούσε βιβλίο μου.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 29 Ιούλ 2019, 10:37

Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
29 Ιούλ 2019, 09:57
πατησιωτης έγραψε:
29 Ιούλ 2019, 09:28
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
29 Ιούλ 2019, 08:52
Ο Βαρουφάκης είναι αντιμνημονιακός κι ευρωσκεπτικιστής. Δεν είναι; Γιατί διαφωνείτε; Μήπως η διαφωνία σας έχει να κάνει με την ακριβή θέση της Ατλαντίδας;

Αντιμνημονιακός είναι,ευρωσκεπτικιστής όχι.Ο Αρίστος δεν ξέρω.Ευρωσκεπτικιστές είναι οι Άγγλοι.Αμ έπος,αμ έργον.

Spiros252 έγραψε:
29 Ιούλ 2019, 08:51


:102:

Εικόνα
Το είχα ξεχάσει με τη δημοσιότητα για την ταινία του Γαβρά.
Ως συνήθως έχεις δίκιο πατησιώτης. Ο Βαρουφάκης δεν είναι ευρωσκεπτικιστής. Θέλει μόνο μια Ευρώπη δημοκρατική όπου ο σοσιαλισμός θα λάμψει σαν ήλιος ενώ αντικατοπτρίζεται επάνω στο καθαρό του κούτελο.
Τίποτε δεν θέλει, κάνει καριέρα κοροϊδεύοντας και φυσικά όχι χωρίς κόστος για τους υπόλοιπους.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21781
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Aν μου λέγαν πριν ένα χρόνο ότι θα κυκλοφορούσε βιβλίο μου.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 29 Ιούλ 2019, 10:37

πάντως, ανεξάρτητα από το βιβλίο του Αρίστου απλά επειδή μου δίδεται η αφορμή, θέλω να πως πως γενικά δεν καταλαβαίνω γιατί εκδίδονται συλλογές άρθρων σε βιβλία
αφού όποιος θέλει μπορεί να τα βρει ούτως ή άλλως
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8810
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Aν μου λέγαν πριν ένα χρόνο ότι θα κυκλοφορούσε βιβλίο μου.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 29 Ιούλ 2019, 10:38

θα δω την ταινία στους κινηματογράφους
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9877
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: Aν μου λέγαν πριν ένα χρόνο ότι θα κυκλοφορούσε βιβλίο μου.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 29 Ιούλ 2019, 11:34

sys3x έγραψε:
29 Ιούλ 2019, 10:07
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
29 Ιούλ 2019, 09:57
πατησιωτης έγραψε:
29 Ιούλ 2019, 09:28



Αντιμνημονιακός είναι,ευρωσκεπτικιστής όχι.Ο Αρίστος δεν ξέρω.Ευρωσκεπτικιστές είναι οι Άγγλοι.Αμ έπος,αμ έργον.




Το είχα ξεχάσει με τη δημοσιότητα για την ταινία του Γαβρά.
Ως συνήθως έχεις δίκιο πατησιώτης. Ο Βαρουφάκης δεν είναι ευρωσκεπτικιστής. Θέλει μόνο μια Ευρώπη δημοκρατική όπου ο σοσιαλισμός θα λάμψει σαν ήλιος ενώ αντικατοπτρίζεται επάνω στο καθαρό του κούτελο.
Αν ζούσαμε σε μια ιδανική κοινωνία πόρφυ η Γερμανία θα έμπαινε σε προενταξιακή τροχιά για την μεγάλη μας Ένωση σε 100-150 χρόνια από τώρα μόνο και μόνον γιατί θα ήμασταν τρομερά πονόψυχοι ανοιχτόμυαλοι κ συμπονετικοί αλλά τι σε λέω τώρα ε, παράλληλα συμπανάκια.
Νομίζω είσαι λίγο σκληρός.
sharp έγραψε:
29 Ιούλ 2019, 10:37
Πορφύριος Εξαρχίδης έγραψε:
29 Ιούλ 2019, 09:57
πατησιωτης έγραψε:
29 Ιούλ 2019, 09:28



Αντιμνημονιακός είναι,ευρωσκεπτικιστής όχι.Ο Αρίστος δεν ξέρω.Ευρωσκεπτικιστές είναι οι Άγγλοι.Αμ έπος,αμ έργον.




Το είχα ξεχάσει με τη δημοσιότητα για την ταινία του Γαβρά.
Ως συνήθως έχεις δίκιο πατησιώτης. Ο Βαρουφάκης δεν είναι ευρωσκεπτικιστής. Θέλει μόνο μια Ευρώπη δημοκρατική όπου ο σοσιαλισμός θα λάμψει σαν ήλιος ενώ αντικατοπτρίζεται επάνω στο καθαρό του κούτελο.
Τίποτε δεν θέλει, κάνει καριέρα κοροϊδεύοντας και φυσικά όχι χωρίς κόστος για τους υπόλοιπους.
Πιστεύω ανήκει σε εκείνες τις σπάνιες κατηγορίες νάρκισσων που κοροιδεύουν τον κόσμο χωρίς να το ξέρουν και οι ίδιοι.

Θυμήθηκα κάτι απ' τα παλιά:


Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Aν μου λέγαν πριν ένα χρόνο ότι θα κυκλοφορούσε βιβλίο μου.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 29 Ιούλ 2019, 14:33

Εγω ΔΕΝ υποστηριζω πια οτι ειναι εφικτη μια καλυτερη Ευρωπαικη Ενωση οπως υποστηριζουν τοσο ο ΣΥΡΙΖΑ, οσο και ο ΒΑρουφακης.

Αποδειχθηκε οτι ο μοχλος πιεσης για μια τετοια καλυτερη Ευρωπη που λεγοταν Μετωπο του Νοτου, ποτε δεν λειτουργησε παρα τις ελπιδες μας.

Η Γερμανια θα συνεχισει να μην θελει ολοκληρωση της ομοσπονδιοποιησης της Ευρωπης για να κερδιζει απο τις χωρες του Νοτου: το υπερογκο εμπορικο της πλεονασμα για σερι ετων δημιουργει τα εμπορικα ελλειμματα του Νοτου. Κι αυτο κοντρα στην ευρωπαικη νομοθεσια που προβλεπει προστιμα για τα υπερογκα πλεονασματα (η Γερμανια παροτι υπολογη ουδεποτε πληρωσε τετοιο προστιμο).

Αρα το βασικο προβλημα αντιευρωπαισμου ειναι η Γερμανια και μονο η Γερμανια και οσοι κριτικαρουν η θελουν εξοδο απο την ΕΕ ειναι οσοι θελουν μια ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΥΡΩΠΗ.

.

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Aν μου λέγαν πριν ένα χρόνο ότι θα κυκλοφορούσε βιβλίο μου.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 29 Ιούλ 2019, 14:42

Αρίστος έγραψε:
29 Ιούλ 2019, 14:33
Εγω ΔΕΝ υποστηριζω πια οτι ειναι εφικτη μια καλυτερη Ευρωπαικη Ενωση οπως υποστηριζουν τοσο ο ΣΥΡΙΖΑ, οσο και ο ΒΑρουφακης.

Αποδειχθηκε οτι ο μοχλος πιεσης για μια τετοια καλυτερη Ευρωπη που λεγοταν Μετωπο του Νοτου, ποτε δεν λειτουργησε παρα τις ελπιδες μας.

Η Γερμανια θα συνεχισει να μην θελει ολοκληρωση της ομοσπονδιοποιησης της Ευρωπης για να κερδιζει απο τις χωρες του Νοτου: το υπερογκο εμπορικο της πλεονασμα για σερι ετων δημιουργει τα εμπορικα ελλειμματα του Νοτου. Κι αυτο κοντρα στην ευρωπαικη νομοθεσια που προβλεπει προστιμα για τα υπερογκα πλεονασματα (η Γερμανια παροτι υπολογη ουδεποτε πληρωσε τετοιο προστιμο).

Αρα το βασικο προβλημα αντιευρωπαισμου ειναι η Γερμανια και μονο η Γερμανια και οσοι κριτικαρουν η θελουν εξοδο απο την ΕΕ ειναι οσοι θελουν μια ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΕΥΡΩΠΗ.

.
Κάτι τέτοια λέγε και τη δεύτερη έκδοση θα την προλογίσει ο Μπόρις Τζόνσον.

ΥΓ Γειά σου ρε Αρίστο. :D:wave:
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"


Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 12004
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Aν μου λέγαν πριν ένα χρόνο ότι θα κυκλοφορούσε βιβλίο μου.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 29 Ιούλ 2019, 14:48

Πόσο πήγε το μαλλί για την πρώτη χιλιάδα, δεν μας είπες.
Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.

GoBack έγραψε:
30 Μάιος 2024, 00:31
Tι αμαρτιες πληρωνω ρε πουστη
FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Aν μου λέγαν πριν ένα χρόνο ότι θα κυκλοφορούσε βιβλίο μου.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 29 Ιούλ 2019, 14:52

Spiros252 έγραψε:
29 Ιούλ 2019, 09:12
Άριστο να ευχηθώ κι εγώ καλή επιτυχία στο βιβλίο συμφωνώντας ότι η διάλυση είναι νομοτελειακή αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση.

Ωστόσο θα πρέπει να πούμε ευθαρσώς ότι ο ΣΥΡΙΖΑ συνετέλεσε καθοριστικά σε αυτό, ενστερνιζομενος τις καταστροφικές πολιτικές που οδηγούν μεταξύ άλλων στην άνοδο του ακραίου εθνικισμού στην Ευρώπη.


Ευχαριστω με τη σειρα μου και ανταποδιδω για καλη επιτυχια στο μαγαζι που εστησες απο τις τεφρες και τα συντριμια.

Ο ΣΥΡΙΖΑ ηταν μια απο τις τελευταιες ελπιδες εκδημοκρατισμου και μειωσης της νεοφιλελευθερης βαρβαροτητας στην ΕΕ. Εφοσον το μηνυμα του δεν ειχε απηχηση τωρα προχωραμε προς τη διαλυση της ΕΕ.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Aν μου λέγαν πριν ένα χρόνο ότι θα κυκλοφορούσε βιβλίο μου.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 29 Ιούλ 2019, 14:57

Λεγεών έγραψε:
29 Ιούλ 2019, 14:48
Πόσο πήγε το μαλλί για την πρώτη χιλιάδα, δεν μας είπες.


Αν νομιζεις οτι βιβλιο που προλογιζει ο Βεργος χρεωνεται τοτε εισαι μακρια νυχτωμενος.

.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Aν μου λέγαν πριν ένα χρόνο ότι θα κυκλοφορούσε βιβλίο μου.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 29 Ιούλ 2019, 15:00

Ο Βεργος δινει υλικο και ρεπορταζ σε Bloomberg και Roiters.

He is a certified analyst and has a systematic presence for the last 20 years in the Greek media and globally (Bloomberg, Reuters, Times etc.) as an expert in company valuation, capital markets and financial policy issues.

.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Αρίστος την 29 Ιούλ 2019, 15:10, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Αρίστος
Δημοσιεύσεις: 41805
Εγγραφή: 13 Ιαν 2019, 16:44

Re: Aν μου λέγαν πριν ένα χρόνο ότι θα κυκλοφορούσε βιβλίο μου.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρίστος » 29 Ιούλ 2019, 15:05

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
29 Ιούλ 2019, 10:37
πάντως, ανεξάρτητα από το βιβλίο του Αρίστου απλά επειδή μου δίδεται η αφορμή, θέλω να πως πως γενικά δεν καταλαβαίνω γιατί εκδίδονται συλλογές άρθρων σε βιβλία
αφού όποιος θέλει μπορεί να τα βρει ούτως ή άλλως


Τα 13 απο τα 37 αρθρα του βιβλιου δεν μπορει κανεις να τα βρει ονλαιν γιατι τα ΕΠΙΚΑΙΡΑ δεν περνανε ονλαιν την αρθρογραφια. Το ιδιο ισχυει για ΟΛΑ τα μηνιαια περιοδικα. Αυτα τα 13 αρθρα τωρα ειναι το μισο βιβλιο γιατι το καθενα ειναι υπερτριπλασιο απο το μεσο διαδικτυακο αρθρο μου.

.

xameno kormi
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2019, 14:08

Re: Aν μου λέγαν πριν ένα χρόνο ότι θα κυκλοφορούσε βιβλίο μου.....

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από xameno kormi » 29 Ιούλ 2019, 15:18

γιαννοπουλε πως σου φαινεται να πληρωνεις για να διαβαζεις αριστο;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών