Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
nowhere
Δημοσιεύσεις: 15232
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 15 Δεκ 2023, 22:56

πλάκα έχεις ρε μπαγάσα τελικά,στον κόσμο σου τελείως

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3185
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 15 Δεκ 2023, 22:57

ki εσύ τι ζόρι τραβάς?
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Δεκ 2023, 22:58

Άλλος για Χίο τράβηξε,
άλλος για Μυτιλήνη
κι άλλος στης Πίνδου τα βουνά
φραπέ με ολίγη ψήνει.
Gavalas for President! :grfl:

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15232
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 15 Δεκ 2023, 23:05

ωχ ωχ θα βάζει συνέχεια τώρα

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 15 Δεκ 2023, 23:17

Gavalas for President! :grfl:

Pollaplasiastis
Δημοσιεύσεις: 973
Εγγραφή: 09 Οκτ 2023, 18:16
Phorum.gr user: Pollaplasiastis
Τοποθεσία: Αθηνα (δυστυχως)

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pollaplasiastis » 16 Δεκ 2023, 00:12

40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
15 Δεκ 2023, 21:58
Δεν μπορώ να βοηθήσω ούτε αν είσαι χαζή, ούτε αν κάνεις την χαζή ούτε αν είσαι χαζή που κάνει την ακόμα πιο χαζή (εδώ που τα λέμε, το πιθανότερο). Καλή συνέχεια.
40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
15 Δεκ 2023, 22:16
Έχω απαντήσει αναλυτικά μωρή γκαβή
40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
15 Δεκ 2023, 22:11
Πού το ξέρεις τι είμαι εγώ; είσαι από αυτούς τους ανώμαλους μέλη που παρακολουθούν κόσμο; :xena:
Ενας γκαρσιλαμας ασχετος μπαινει σε θεμα με τιτλο "μεσα στο μυαλο της ΓΥΝΑΙΚΑΣ", παντελως στην κοσμαρα του κ χωρις να εχει την παραμικρη ιδεα μια κ ο ιδιος ουτε γυναικα ειναι, ουτε εχει δει καμια απο κοντα απο την τελευταια φορα που ειχε, τοτε που τον εφεραν στον κοσμο.
Αγνωστος ο λογος που μπαινει σε τετοιο θρεντ, αλλα συνηθως οταν νοιωθει οτι βρισκεται "στα βαθια", πεταει αοριστολογιες για να δωσει στυλ μπουρδοφιλοσοφου, μπας κ εντυπωσιασει καμια ανεγκεφαλη (συνηθως αυτη που θα του απαντηση ειναι καποιος Μπαμπης με ιδρωμενα δαχτυλα, που εχει ψευτικο γυναικειο αβαταρ ξανθιας).

Τα καταφερνει κ τσακωνεται με ολες τις ΓΥΝΑΙΚΕΣ που προσπαθουν να τον βοηθησουν να παρει καμια βολτα το μπιζελι που ονομαζει εγκεφαλο, μπας κ ξεκολησει, αλλα αυτος μονο να τις βριζει κ να τις ξεχεζει μπορει.
Αυτες συνεχιζουν να του μιλαν ευγενικα, αυτος ομως αφηνιαζει χειροτερα. Καπου εχει χαλαστει γιατι ο Μπαμπης δεν εχει μπει, με αποτελεσμα να μην υπαρχει το αβαταρ της ξανθιας κ να κινδυνευει να παει στραβα η τρομπα!! (οχι τιποτε αλλο, αλλα τσαμπα κ τα λεφτα για το Κιαλις.... αυτος ελπιζε να εριχνε γερη πυχτη με το αβαταρ της ξανθιας... μπορει να της ζηταγε κ καμια φωτο σε πμ... ποτε δεν ξερεις...)

Μετα ερχεται κ ενα παλικαρι να τον ηρεμησει, μπας κ σταματησει τα τρομπονια, αλλα αυτος παλι τον βριζει, αρχιζοντας τις ελληναραδικες υπαρξιακες ερωτησεις του στυλ "ξερεις ποιος ειμαι εγω ρε??". Στο θεμα γυρω απ το μυαλο των ΓΥΝΑΙΚΩΝ παντα...

Απο τα διαφορα ποσταρισματα το υποφαινομενο θεμα ειναι η προτιμηση που καποιες φορες δειχνουν οι γυναικες σε αντρες νεοτερης ηλικιας απο τις ιδιες. Ο γκαρσιλαμακος (υποκοριστικο κατανοησης προς ατομο χρηζων ψυχολογικης υποστηριξης) δεν μπορει να το δεχτει αυτο !!
Εχοντας περασει ο ιδιος την νεανικη ηλικια κ βρισκομενος σε σταδιο μοιραιων ερωτηματων, βρισκεται σε φαση αρνησης της πραγματικοτητας, του οτι η κοινωνια προχωρα κ τον προσπερνα....
Ομορφα ερωτηματα, γεματα φιλοσοφια ζωης, ανθρωπια κ νοηματα αγαπης, οπως-->
"πως να κατσω για να μην φαινονται τα προγουλια?"
"ποση ωρα μπορω να κατσω με τα ξυγκια ρουφηγμενα μεσα??",
"να βαλω Τ-σερτ να μην ζεσταινομαι κ να φαινονται οι διπλες, η να βαλω πουλοβερ να μην φαινεται τιποτα κ να βρωμαω ιδρωτιλα??",
"να ριξω τις μακρυες τριχες πανω απ την φαλακρα, να βαλω περουκινι, η να τα ξυρισω ολα αλα Γκουζγκουνης?",
"να ξυρισω τις μασχαλες να μην βρωμαω σαν ψωφιο αλογο, η θα με περασουν για αδερφη?",
"ο κ@λ@ς πλενεται, η οχι??",
"να φορεσω αθλητικα κ να βρωμανε τα ποδια, η σκαρπινι κ να πονανε τα ποδια?",
"να παραγγειλω τον αγλεορα κ να δειξω οτι εχω λεφτα, η να παρω κατι μικρο, να πω οτι κοιταω την διατροφη μου κ να φανω σπαγγος?"
"ο κ@λ@ς ξυριζεται, η οχι?"
"μπορω να κλανω κ να το παιζω προοδευτικος, η παραπαει??"
"θα δουλεψει ο Πιπης αποψε, η θα γινω ρομπα??",
"μα αφου το πηρα το γμμν το χαπι!! ποση ωρα θελει ακομα να σηκωθει??!!",
"αν της πω οτι δουλευα διπλοβαρδυα, θα το πιστεψει οτι ειμαι κουρασμενος, η θα εξαφανιστει?",
"ο κ@λ@ς ξυνεται, η οχι?"


Ετσι στο ζαλισμενο μυαλο του δεν διναται να κατανοησει οτι καποιοι πιο νεοι εχουν περισσοτερες επιλογες, ενω αντιθετα αυτον ουτε οι γυναικες τις ηλικιας του δεν τον κοιτανε.... Πανε κ τα Κιαλις... Τσαμπα ο γιατρος, τσαμπα η ρομπα στην νεαρη φαρμακοποιο που τον κοιταγε οταν τ αγοραζε, τσαμπα κ οι σηκωμαρες τωρα που δεν μπηκε ο Μπαμπης-ξανθια με το ωραιο το αβαταρ....

Κ ολα αυτα στο θεμα που αφορα το μυαλο των ΓΥΝΑΙΚΩΝ.....
Απο κατω τολμαω να παραθεσω το προσωπικο τραγουδι του γκαρσιλαμακου. Εναν υμνο στην αιωνια σοφια του καθημερινου νεοελληναρα φραππεδοποτη ωχαδερφιστη-->



Ειναι αυτο που παντα ειχε στο μπιζελι του να πει, αλλα ποτε δεν καταφερε να βρει τις λεξεις να εκφρασει.
Αφιερωμενο εξαιρετικα λοιπον.
Truth sounds like hate to those who hate truth-- Proverbs 9:7-8
Bacteria is life on Mars but a heartbeat is not life on Earth...

Άβαταρ μέλους
sharp
Δημοσιεύσεις: 21767
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 21:47

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sharp » 16 Δεκ 2023, 00:36

Fata_Morgana έγραψε:
15 Δεκ 2023, 21:53
40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έγραψε:
15 Δεκ 2023, 00:25
Fata_Morgana έγραψε:
14 Δεκ 2023, 21:05


Όχι βρε γλυκούλη. Ποια είναι η πρόταση σου, σε ένα ζευγάρι που έχουν διαφορετική δυνατότητα οικονομική για την έξοδο τους. Να μη βγαίνουν παρέα;

Κλασικό επίπεδο τριτηλυκειου στην ερώτηση αλλά και στην αυτοπροτεινόμενη να τικαριστεί απάντηση και κατόπιν να σχολιαστεί με προκάτ ναϊδιές.

Γλυκοφεμιναζουλίνο:

1.Το ζευγάρι αυτό έχει τόσο εισοδηματικό χάσμα πρόσκαιρα; μόνιμα; αγνώστου διάρκειας διάστημα αλλά με ξαφνική αιτία απρόβλεπτη να εμφανιστεί;
2. Για ποιο ποσοστό των εξόδων τους (εννοώ έξοδος σαν ραντεβού να βγεις όχι σαν λεφτά) ομιλούμε; Δεν μπορεί να αφορά όλες. Πχ ο πλούσιος/σια δεν μπορεί πάντα να θέλει να φάει ψαρικά όξω, ούτε ο πτωχός/χιά να μην έχει ποτέ ούτε για σουβλάκια (αν ναι, τότε έχει σημαντικότερα προβλήματα απο την σΧέΣη να αντιμετωπίσει) - εδώ βέβαια κάποιος κυνηγός εραστής διευθύντριας πιθανόν να προσθέτει: "ή θα είχε να αντιμετωπίσει εκτός και αν έχει ΒΥΖΓΙΑ"
3. Σε αυτό το κρίσιμο ποσοστό εξόδων, ο μη στενεμένος σπαζεται γιατί χάνει μια δραστηριότητα που ποθεί και δεν έχει και άλλονα συμπορευτή να την ζήσει χωρίς το ταίρι του κάποιες φορές ή ΞεΝεΡώΝει που ο σύντροφός δεν στέκεται στο ύψος του. Συμπτωματική η αναφορά ύψους χεχεχε.
3. Αν είναι το δεύτερο, θεωρείς ότι στην πατατριαρχικιά μας κενωνια, συμβαίνει το φαινόμενο και με τα δύο φύλα εξίσου συχνά; :giggle:
4. Αντιλαμβάνεσαι ή κάνεις την χαζουλίτσα ότι μια δραστηριότητα μπορεί να πληρωθεί και με διαφορετικό ποσοστό του 50-50 χωρίς να είναι 100-0 και το ερώτημα σου δεν έχει ουδεμία σχέση με το κείμενο που παρατέθηκε, χωρία του οποίου είναι "πληρώνει όλες μας τις εξόδους" "το κόστος για μακιγιάζ ντύσιμο είναι ίσο με το να κεράσει ποτά καφέ" "μην τρελαθουμε ότι αντιφεμινιστικο είναι να κεράσει ένας άντρας τα ποτά" ή κάνεις τον αμφιγιώργη του ΠΑΚΥ με γλυκούλες κωλοτουμπίτσες;
5. Αντιλαμβάνεσαι ότι ο αγώνας οποιουδήποτε είδους δεν γίνεται χωρίς κακουχίες, οπότε και ο λάιτ αγώνας του "ποσόστωση στα βουλευτικά έδρανα, ναι στην σύνταξη αγαμης θυγατέρας", ίσοι μισθοί για όλους με στεντόρεια φωνή, ενώ τα μισά καφέ έχουν τυπωμένη Α4 ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΚΟΠΕΛΑ, δεν γίνεται ταυτόχρονα χωρίς την """""θυσία""""" του άμα βγω και πιω (που δεν το λες και την πιο βασική ανάγκη εδώ που τα λέμε) θα πληρώσω τα δικά μου και ας αργήσω και τα κοινόχρηστα**** ή δεν πάρω δεύτερο μολύβι σκιά; οκ ξέρουμε ότι το καφεδάκι ποτάκι είναι ζωτική ανάγκη του σύγχρονου ατόμου και ένα παραπάνω διά την γυνή προκειμένου να τσεκαρει απρόσκοπτα σε ποιον θα εμπιστευτεί τις νευρώσεις της, αλλά μην το αναγάγουμε και σαν τροφή και στέγη του ατόμου.
6.Η φίλη σου κατάρτισε λίστα ραντεβού αυτής της βδομάδας, τι γίνεται;

Υγ
****Λάθος σκεπτικό; σίγουρα, θα έλεγε ο foscilis . Αλλά δεν παύει να το υιοθετεί η πλειοψηφία των ελληναραδων κεραστών*****
Βρε παιδί μου γιατί γράφεις τόσα πολλά; μια απλή ερώτηση σου έκανα που έχει απλή απάντηση. Έγραψες τόσα και απάντηση ουσιαστική δεν έδωσες. Ένα ζευγάρι που έχουν διαφορά στο εισόδημα, τι θα πρέπει να κάνει;
Εγώ πχ δεν μπορώ να πάμε να φάμε και να πληρώσω 100€. Μπορώ να πάμε να φάμε και να πληρώσω 20-30€.
Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
:lol:

Στο ερώτημα, άποψη μου, να πληρώσει και τα δικά σου ή έστω το παραπανίσιο, αφού προφανώς βγάζει περισσότερα.
“Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times.”

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15232
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 16 Δεκ 2023, 00:40

ένα σεντόνι έγκζυπνες πίπες και το μόνο που πέτυχε είναι μιση γραμμούλα "Τα καταφερνει κ τσακωνεται με ολες τις ΓΥΝΑΙΚΕΣ" :smt005:

talaipwros
Δημοσιεύσεις: 25893
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 18:54

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από talaipwros » 16 Δεκ 2023, 00:42

Fata_Morgana έγραψε:
15 Δεκ 2023, 21:53


Βρε παιδί μου γιατί γράφεις τόσα πολλά; μια απλή ερώτηση σου έκανα που έχει απλή απάντηση. Έγραψες τόσα και απάντηση ουσιαστική δεν έδωσες. Ένα ζευγάρι που έχουν διαφορά στο εισόδημα, τι θα πρέπει να κάνει;
Εγώ πχ δεν μπορώ να πάμε να φάμε και να πληρώσω 100€. Μπορώ να πάμε να φάμε και να πληρώσω 20-30€.
Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
πληρωνει ο αντρας αν ειναι να γινει γαμος.

Αν ειναι για φαση καλυνυχτακια ή απλος φιλος, πληρωνει το πρωτο και τα επομενα μισα μισα

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 16 Δεκ 2023, 01:12

Μιλάμε ο 40τακατο της ζωής μ σπατάλησα έχει πυροδοτήσει όλες τις διαταραχές, χαμός γίνεται στην πτέρυγα.
Άμα δεν στεναχωρούσες και τη Ναΐδα, ρε μπαγάσα, θα σού 'βαζα 10 με τόνο. (ειδικά το ποστ με τον νέο όρο χρήσης είναι έπος).

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2702
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 16 Δεκ 2023, 06:29

talaipwros έγραψε:
16 Δεκ 2023, 00:42
Fata_Morgana έγραψε:
15 Δεκ 2023, 21:53


Βρε παιδί μου γιατί γράφεις τόσα πολλά; μια απλή ερώτηση σου έκανα που έχει απλή απάντηση. Έγραψες τόσα και απάντηση ουσιαστική δεν έδωσες. Ένα ζευγάρι που έχουν διαφορά στο εισόδημα, τι θα πρέπει να κάνει;
Εγώ πχ δεν μπορώ να πάμε να φάμε και να πληρώσω 100€. Μπορώ να πάμε να φάμε και να πληρώσω 20-30€.
Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
πληρωνει ο αντρας αν ειναι να γινει γαμος.

Αν ειναι για φαση καλυνυχτακια ή απλος φιλος, πληρωνει το πρωτο και τα επομενα μισα μισα
Μιλάμε σε σχέση. Και όχι δεν έχει λογική πληρώνει πάντα ο άντρας.

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2702
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 16 Δεκ 2023, 06:39

sharp έγραψε:
16 Δεκ 2023, 00:36

:lol:

Στο ερώτημα, άποψη μου, να πληρώσει και τα δικά σου ή έστω το παραπανίσιο, αφού προφανώς βγάζει περισσότερα.
Ναι όταν βγαίνουμε κάπου που εγώ δεν μπορώ να καλύψω το μισό ,αυτός θα πληρώσει. Εγώ απο πλευράς μου θα συνεισφέρω αυτό που μπορώ και επειδή δε θα τα δεχθεί,θα πάρω κάτι άλλο για να συνεισφέρω κι εγώ. Πχ θα κεράσω τα γλυκά μετά. Ή άλλη φορά θα πάμε για πίτσα θα κεράσω εγώ που μπορώ να μας κεράσω(αν μείνει στη μια :lol: ). Εννοείται δε πληρώνει πάντα αυτός επειδή βγάζει περισσοτερα. Δε μου μοιάζει παράλογο λ ή ότι καταπατά την ισότητα κτλ.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Fata_Morgana την 16 Δεκ 2023, 10:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Ναύτης
Δημοσιεύσεις: 13916
Εγγραφή: 12 Φεβ 2021, 10:50

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ναύτης » 16 Δεκ 2023, 10:08

Στην εποχή μου (λίγο πριν ανακαλυφτούν οι βεντούζες) το θεωρούσαμε ξεφτίλα να βγούμε ραντεβού και ν' αφήσουμε το κορίτσι να πληρώσει.

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2702
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 16 Δεκ 2023, 10:40

Ναύτης έγραψε:
16 Δεκ 2023, 10:08
Στην εποχή μου (λίγο πριν ανακαλυφτούν οι βεντούζες) το θεωρούσαμε ξεφτίλα να βγούμε ραντεβού και ν' αφήσουμε το κορίτσι να πληρώσει.
Επειδή τώρα θέλουμε ισότητα θεωρούν ότι θα μας κάνουν αντίποινα αν δεν κεράσουν τον καφέ στο ραντεβού. Ή αν μοιραστούμε το λογαριασμό.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Μέσα στο μυαλό της γυναίκας

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 16 Δεκ 2023, 11:04

Κάτι έγραψα για προσφορά και ζήτηση πριν κάποιες σελίδες.

Και τελικώς, αυτό που θέλει ο καθένας, αυτό ακριβώς θα πάρει.

Πακετάκια είναι αυτά, χωρίς αστερίσκους εξαιρέσεων. :)

Ισχύει για άντρες και γυναίκες.
Gavalas for President! :grfl:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών