ceteris paribus(με ίδιο μισθό),ποια θα ήταν η επαγγελματική επιλογή σας μεταξύ Αθήνας,μεγάλου νησιού και χωριού;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.

για πείτε

Αθήνα,που π.χ εχει καλύτερες θέσεις,από άποψη αρμοδιοτήτων
6
26%
Νησί,μέσες άκρες τα ίδια,πλην φυσικά του κόστους ζωής που είναι μικρότερο
5
22%
χωριό(αυτό π.χ έχει σημαντικά μικρότερο κόστος ζωής από τα παραπάνω) ψιλομετρια ποιοτικά ως δουλεια και πες είναι κοντά σε μεγάλη πόλη
12
52%
 
Σύνολο ψήφων: 23

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 19379
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: ceteris paribus(με ίδιο μισθό),ποια θα ήταν η επαγγελματική επιλογή σας μεταξύ Αθήνας,μεγάλου νησιού και χωριού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 26 Δεκ 2023, 19:06

ναι πρεπει να υπαρχει αυτοκινητο,ισως θα επρεπε να το γραψω,τελειως διαφορετικα χωρις αυτο

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7977
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: ceteris paribus(με ίδιο μισθό),ποια θα ήταν η επαγγελματική επιλογή σας μεταξύ Αθήνας,μεγάλου νησιού και χωριού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 26 Δεκ 2023, 19:10

Οι περισσότεροι έχουν, σήμερα μαθαίνουν οδήγηση και σε μικρότερες ηλικίες αλλά και η έλλειψη συγκοινωνιών δεν είναι ότι καλύτερο.

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 19379
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: ceteris paribus(με ίδιο μισθό),ποια θα ήταν η επαγγελματική επιλογή σας μεταξύ Αθήνας,μεγάλου νησιού και χωριού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 26 Δεκ 2023, 19:16

ε αυτες πρακτικα τις εχει μονο η Αθηνα,Θεσσαλονικη ειναι τελειως αισχος ,παρατημενη για χρονια στο θεμα,μονο λεωφορεια

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: ceteris paribus(με ίδιο μισθό),ποια θα ήταν η επαγγελματική επιλογή σας μεταξύ Αθήνας,μεγάλου νησιού και χωριού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Δεκ 2023, 19:23

Baldur έγραψε:
26 Δεκ 2023, 18:33
ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Δεκ 2023, 18:24
Baldur έγραψε:
26 Δεκ 2023, 18:12


Οπως το 90% των διαφωνιων εδω μεσα και η συγκεκριμενη οφειλεται σε semantics. Ο τιτλος μιλα για Αθηνα vs νησι / χωριο αφηνοντας στον αναγνωστη να οριοθετησει το τι αποτελει "χωριο" (κι αν η Κρητη μετρα αν και δεν συγκρινεται με τη γενικοτερη κατηγορια "νησι").

Εγω απαντησα θεωρωντας πως το γενικοτερο ερωτημα ηταν "Αθηνα ή επαρχια". Αν ο νηματοθετης εψαχνε απαντηση αποκλειστικα στο ερωτημα: τσιμεντουπολη 4+ εκατομμυριων εναντιον χωριου <1000 κατοικων (ή οποιο αλλο ειναι το conventional οριο), πασο.
Οκ, σε προσωπικό πλαίσιο ζω σε περιοχή, που μια χαρά με καλύπτει στην Αθήνα. Αυτό όμως ήταν καθαρά θέμα τύχης. Αλλά επειδή έχω ζήσει ή έστω ξέρω καλά αρκετές περιοχές στην Ελλάδα και το τι μπορούν να προσφέρουν, στο γενικό ερώτημα, θα απαντούσα επαρχία.
Ξανα, χωρις να μπαινουμε σε προσωπικες λεπτομερειες, ποιες περιοχες της Αθηνας συναγωνιζονται ποιοτικα τις επαρχιακες σου προτασεις; Ειλικρινης απορια.
Καμμία. Και δεν κάνω πλάκα. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7977
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: ceteris paribus(με ίδιο μισθό),ποια θα ήταν η επαγγελματική επιλογή σας μεταξύ Αθήνας,μεγάλου νησιού και χωριού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 26 Δεκ 2023, 19:23

Βασικά εμένα δεν με αφορά το θέμα λόγω αυτού που αντιμετωπίζω, δεν έχει γεωγραφικό περιορισμό, μια μεγάλη πόλη ίσως δίνει την ευκαιρία να ξεσκάς κατά κάποιο τρόπο βλέποντας αδιάφορα έως και καλοσυνάτα βλέμματα.

Η φωνή της Αληθειας
Δημοσιεύσεις: 3240
Εγγραφή: 27 Μάιος 2018, 20:21

Re: ceteris paribus(με ίδιο μισθό),ποια θα ήταν η επαγ.επιλογή σας μεταξύ Αθήνας,Μεγάλου νησιού και χωριού στη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Η φωνή της Αληθειας » 26 Δεκ 2023, 19:42

sharp έγραψε:
26 Δεκ 2023, 18:14
Η φωνή της Αληθειας έγραψε:
26 Δεκ 2023, 04:32
GoBzi έγραψε:
25 Δεκ 2023, 22:46
Επειδή η δουλειά μου είναι καθαρά από το σπίτι, χωριό χωρίς δεύτερη σκέψη. Για την ακρίβεια αυτό είναι και το σχέδιο μας σε περίπτωση που αποφασίσουμε να γυρίσουμε Ελλάδα.
Τέτοιο σχέδιο έχουμε και εμείς. 7-8 μήνες στις ΗΠΑ, 4-5 σε χωριό στο Πήλιο. Εγώ δουλεύω 100% από το σπίτι (αν και μάλλον θα ημι-συνταξιοδοτηθώ ως τότε). Η γυναίκα μου μπορεί να δουλεύει από το σπίτι για πολλούς συνεχόμενους μήνες, αλλά για νομικούς λόγους πρέπει να βρίσκεται και on site για ένα διάστημα κάθε χρόνο. Για φορολογικούς λόγους πρέπει να είμαστε κυρίως κάτοικοι ΗΠΑ συν του ότι έτσι έχουν και in-state tuition τα παιδιά μας.
Όχι τέτοιο σχέδιο φίλε. "7-8 μήνες στις ΗΠΑ" διαβάζω. Άλλη φάση το δίπορτο. Αν το μπορείς με γεια σου και χαρά σου. Αν όχι, κάτσε εκεί που είσαι, όποιος γύρισε το μετάνοιωσε (συμβουλή παθόντος).
Για δίπορτο το σχεδιάζουμε, άλλα είμαστε σε φάση βλέπουμε και κάνουμε. Το βασικό πρόβλημα είναι ότι σε καμία περίπτωση δεν θέλω να θεωρηθώ φορολογικός κάτοικος Ελλάδας… θα με ξεσκίσουνε. Τον όγκο των assets μας θα τον έχω στις ΗΠΑ και στην Ελλάδα θα μεταφέρω μόνο μικροποσά για τρέχοντα έξοδα. Το δίπορτο βγαίνει αρκετά φτηνότερο στην περίπτωση μας, ιδίως επειδή η σύζυγος μπορεί να δουλεύει και αυτή εξ αποστάσεως, αλλά όπως είπα πρέπει να διατηρούμε και έδρα στις ΗΠΑ, αλλιώς δεν γίνεται. Πιθανώς να κάνουμε κάτι δοκιμαστικά για 2-3 μήνες να δούμε αν αξίζει ή θα είναι ταλαιπωρία χωρίς λόγο. Η γυναίκα μου εξιδανικεύει ορισμένα πράγματα (για κάποιο διάστημα ήθελε να στείλουμε τα παιδιά σε ελληνικό σχολείο για cultural enrichment… τις έδειξα εικόνες από ελληνικά σχολεία… της πέρασε η ιδέα :lol: ). Το άλλο το θέμα είναι ότι δεν μπορεί να διανοηθεί τι σημαίνει ΕΛ γραφειοκρατία και λογικό, πρέπει να το ζήσει κανείς για να το καταλάβει. Φοβάμαι ότι επειδή είναι type A personality δεν θα αντέξει. Άλλο να είσαι μαθημένος να δουλεύουν όλα ρολόι και να τελειώνουν υποθέσεις με 1-2 τηλεφωνήματα εντός ωρών/ημερών και άλλο να σε τρέχουν από εδώ και από εκεί για μήνες για χαζομάρες του στυλ χρειάζεσαι «βεβαίωση ότι δεν είσαι ελέφαντας».

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7977
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: ceteris paribus(με ίδιο μισθό),ποια θα ήταν η επαγγελματική επιλογή σας μεταξύ Αθήνας,μεγάλου νησιού και χωριού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 26 Δεκ 2023, 19:50

kalo kouragio. :003:
Τα πάντα είναι δυνατά στο βασίλειο της Δανιμαρκίας.

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 19379
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: ceteris paribus(με ίδιο μισθό),ποια θα ήταν η επαγγελματική επιλογή σας μεταξύ Αθήνας,μεγάλου νησιού και χωριού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 26 Δεκ 2023, 20:24

ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Δεκ 2023, 18:02
Κόκκορας έγραψε:
26 Δεκ 2023, 17:58
Baldur έγραψε:
26 Δεκ 2023, 09:37
Νησια βγαινουν απ ευθειας εκτος λογω ανυπαρκτης προσβασης σε στοιχειωδη νοσοκομειακη περιθαλψη.

η κρητη εχει πανεπιστημιακο νοσοκομειο
Εντάξει, η Κρήτη δεν παίζει στην κατηγορία "νησί". Ακόμη και ως αυτόνομο κράτος έχει εκφράσει τάσεις.
δεν εχει πραγματικες διαφορες απο Ροδο π.χ με την σημαντικη εξαιρεση του νοσοκομειου που προφανως ειναι καλυτερο

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: ceteris paribus(με ίδιο μισθό),ποια θα ήταν η επαγγελματική επιλογή σας μεταξύ Αθήνας,μεγάλου νησιού και χωριού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 26 Δεκ 2023, 20:30

Κόκκορας έγραψε:
25 Δεκ 2023, 22:33
αναλύστε όμως και γιατί αν θέλετε.
Ένα θα σου πω, αγαπητέ. Εκτός απροόπτου, θέλω άλλα 6-7 χρόνια για να βγω στη σύνταξη (μπορεί παραπάνω, μπορεί και λιγότερα αν μού κάτσουν κάποια πράματα).

Με το που θα βγω, έχω εξαφανιστεί για το χωριό. Μια ώρα απόσταση από την Σαλλλλονίκη είναι, όποτε χρειαστεί κάτι πιο σοβαρό από αυτά που μπορεί να μού προσφέρει η περιοχή στην επαρχία, ή καμμιά επίσκεψη στα παιδιά μου, σε φίλους κλπ, με μια γκαζιά είμαι εκεί.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 30650
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: ceteris paribus(με ίδιο μισθό),ποια θα ήταν η επαγ.επιλογή σας μεταξύ Αθήνας,Μεγάλου νησιού και χωριού στη Μακεδονία

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 26 Δεκ 2023, 20:33

ΠΑΓΧΡΗΣΤΟΣ έγραψε:
26 Δεκ 2023, 18:23
Otto Weininger έγραψε:
26 Δεκ 2023, 09:03
Κατά τα άλλα ο ευλογημένος Πειραιάς, όπως έχω πει πολλάκις, κάθε μέρα μετά τις 21:00 (Δευτέρα-Τετάρτη μετά τις 17:00) γίνεται χωριό, που ταυτόχρονα έχει να σου προσφέρει τα πάντα σε απόσταση περιπάτου.
Ακόμα και σήμερα, που γινόταν το "σώσε" από κόσμο, βοηθούσης και της ηλιοφάνειας, ήταν το κάτι άλλο!
Μακάρι να ήταν η δουλειά μου εδώ στη γενέτειρα :g030:
Τι να λέμε τώρα, περπατάς σε τεράστιο πεζόδρομο από Μικρολίμανο έως Ναυτικών Δοκίμων και ανοίγει το μάτι σου. Μόνο θάλασσα δίπλα.
Ασε τους άλλους να περπατάνε στα τσιμέντα και στις ερημιές.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 19379
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: ceteris paribus(με ίδιο μισθό),ποια θα ήταν η επαγγελματική επιλογή σας μεταξύ Αθήνας,μεγάλου νησιού και χωριού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 26 Δεκ 2023, 20:42

Isildur έγραψε:
26 Δεκ 2023, 20:30
Κόκκορας έγραψε:
25 Δεκ 2023, 22:33
αναλύστε όμως και γιατί αν θέλετε.
Ένα θα σου πω, αγαπητέ. Εκτός απροόπτου, θέλω άλλα 6-7 χρόνια για να βγω στη σύνταξη (μπορεί παραπάνω, μπορεί και λιγότερα αν μού κάτσουν κάποια πράματα).

Με το που θα βγω, έχω εξαφανιστεί για το χωριό. Μια ώρα απόσταση από την Σαλλλλονίκη είναι, όποτε χρειαστεί κάτι πιο σοβαρό από αυτά που μπορεί να μού προσφέρει η περιοχή στην επαρχία, ή καμμιά επίσκεψη στα παιδιά μου, σε φίλους κλπ, με μια γκαζιά είμαι εκεί.
το πιστευω και γω αυτο νομιζωειναι πολυ καλη επιλογη,αττικη θα πηγαινα αν ηταν να φυγω σε κανα δυο χρονια ή αν αποκτουσα πολυ καλες προοπτικες για το κατι παραπανω με σκοπο να φυγω απο εκει :lol: δεν ειναι για τιποτα,ας κοιταξουν οι κατοικοι της αντι να βρισκουν ωραια σημεια σε εναν τεραστιο χωρο,να ψηφιζουν υπευθυνους που θα την σουλουπωσουν καπως και θα περιορισουν τα γνωστα προβληματα...
μικρο νησι ή απομονωμενο χωριο ειναι ζορι,θα το απερριπτα,εκτος και αν ειχαν φαρμες,μπαχτσεδες το γουσταρα αυτο(Αποδεδειγμενα) και ηταν κοντα σε νοσοκομειο καλο(κατι που το μικρο νησι εκ των πραγματων δεν εχει)
μεγαλο νησι τελεια,αλλα αν δεν εχεις συγγενεις και τους φιλους σου κοντα πακετο
θεσσαλονικη οκ,αλλα καλυτερα εξω αποα υτην


ειναι και το αλλο οταν βαλουμε το νησι ακομα και το μεγαλο,δεν εχεις πολλα να δεις,ακομα και αν ειναι κουκλιστικη η πολη,εννοω δεν ειναι σημειο για πολλες εξοδους εξορμησεις σε κατι ενδιαφερον/διαφορετικο(προφανης εξαιρεση το καλοκαιρι)
απο την αλλη θα πει καποιος ποσες φορες το κανει αυτο καποιος στην ηπειρωτικη χωρα; ε τοσες μπορεις να οτ κανεις και εσυ αν εχει αεροδρομιο κ.λπ

Άβαταρ μέλους
Isildur
Δημοσιεύσεις: 9675
Εγγραφή: 31 Ιαν 2023, 14:41
Phorum.gr user: Isildur

Re: ceteris paribus(με ίδιο μισθό),ποια θα ήταν η επαγγελματική επιλογή σας μεταξύ Αθήνας,μεγάλου νησιού και χωριού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Isildur » 26 Δεκ 2023, 21:11

Κόκκορας έγραψε:
26 Δεκ 2023, 20:42
Isildur έγραψε:
26 Δεκ 2023, 20:30
Κόκκορας έγραψε:
25 Δεκ 2023, 22:33
αναλύστε όμως και γιατί αν θέλετε.
Ένα θα σου πω, αγαπητέ. Εκτός απροόπτου, θέλω άλλα 6-7 χρόνια για να βγω στη σύνταξη (μπορεί παραπάνω, μπορεί και λιγότερα αν μού κάτσουν κάποια πράματα).

Με το που θα βγω, έχω εξαφανιστεί για το χωριό. Μια ώρα απόσταση από την Σαλλλλονίκη είναι, όποτε χρειαστεί κάτι πιο σοβαρό από αυτά που μπορεί να μού προσφέρει η περιοχή στην επαρχία, ή καμμιά επίσκεψη στα παιδιά μου, σε φίλους κλπ, με μια γκαζιά είμαι εκεί.
το πιστευω και γω αυτο νομιζωειναι πολυ καλη επιλογη,αττικη θα πηγαινα αν ηταν να φυγω σε κανα δυο χρονια ή αν αποκτουσα πολυ καλες προοπτικες για το κατι παραπανω με σκοπο να φυγω απο εκει :lol: δεν ειναι για τιποτα,ας κοιταξουν οι κατοικοι της αντι να βρισκουν ωραια σημεια σε εναν τεραστιο χωρο,να ψηφιζουν υπευθυνους που θα την σουλουπωσουν καπως και θα περιορισουν τα γνωστα προβληματα...
μικρο νησι ή απομονωμενο χωριο ειναι ζορι,θα το απερριπτα,εκτος και αν ειχαν φαρμες,μπαχτσεδες το γουσταρα αυτο(Αποδεδειγμενα) και ηταν κοντα σε νοσοκομειο καλο(κατι που το μικρο νησι εκ των πραγματων δεν εχει)
μεγαλο νησι τελεια,αλλα αν δεν εχεις συγγενεις και τους φιλους σου κοντα πακετο
θεσσαλονικη οκ,αλλα καλυτερα εξω αποα υτην


ειναι και το αλλο οταν βαλουμε το νησι ακομα και το μεγαλο,δεν εχεις πολλα να δεις,ακομα και αν ειναι κουκλιστικη η πολη,εννοω δεν ειναι σημειο για πολλες εξοδους εξορμησεις σε κατι ενδιαφερον/διαφορετικο(προφανης εξαιρεση το καλοκαιρι)
απο την αλλη θα πει καποιος ποσες φορες το κανει αυτο καποιος στην ηπειρωτικη χωρα; ε τοσες μπορεις να οτ κανεις και εσυ αν εχει αεροδρομιο κ.λπ
Κι εγώ γουστάρω αγροτικές εργασίες. Την Κυριακή πήγα αυθημερόν να κουβαλήσω λιπάσματα και να κάνω ένα ράντισμα (βορδιγάλλειο) σε κάτι ελιές και κάτι λίγα οπωροφόρα που έχω στο χωράφι του σπιτιού. Την ερχόμενη βδομάδα, Δευτέρα & Τρίτη που καθόμαστε μάλλον με βλέπω να ρίχνω χαλκό στις καρυδιές, τις άφησα για ολόκληρη μέρα επειδή είναι μεγάλες και μπόλικες. Όποτε πάω, καταπιάνομαι και με κάτι. Ζιζανιοκτονίες, κουρέματα, κλαδέματα και λοιπά. Και δεν με κουράζουν καθόλου, κι ας μην είναι ο επαγγελματικός μου τομέας αυτός. Ίσως γι' αυτό και δεν κουράζομαι κιόλας βέβαια, επειδή αφ' ενός το κάνω σαν χόμπυ (άρα και με ρυθμούς χομπίστικους), αφ' ετέρου δε επειδή ξεφεύγω από αυτά που πραγματικά με κουράζουν στη δουλειά: η πρέσα, το άγχος και ο κόσμος.
... αγαθοί μβουκμέηκερς...

Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 19379
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: ceteris paribus(με ίδιο μισθό),ποια θα ήταν η επαγγελματική επιλογή σας μεταξύ Αθήνας,μεγάλου νησιού και χωριού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 26 Δεκ 2023, 21:36

ειναι καπως προγραμματισμενος ο ανθρωπος να αναπαυεται απο ολα αυτα

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: ceteris paribus(με ίδιο μισθό),ποια θα ήταν η επαγγελματική επιλογή σας μεταξύ Αθήνας,μεγάλου νησιού και χωριού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 26 Δεκ 2023, 21:52

Feindflug έγραψε:
26 Δεκ 2023, 14:53
Μάλλον έχω άλλες εμπειρίες από επαρχία, τόσα χρόνια, τύπισσες και τύποι.

Και συγκεκριμένα ίσως να επισκέφθηκα άλλη Πορταριά, Μακρινίτσα και Αγριά.
Πέρυσι πήγα στα μέρη αυτά και ήταν αδύνατο να βρεις atm να δουλεύει. Είχαμε ξεμείνει από λεφτά στη Μακρινίτσα κ το atm στην Πορταρια είχε χαλάσει, δεν είχε λεφτά, κάτι τέτοιο. Κ μιλάμε για τουριστικά μέρη όχι το τελευταίο κατσικοχωρι του μπάρμπα Μητσου

Άβαταρ μέλους
Ληστοσυμμορίτης
Δημοσιεύσεις: 4645
Εγγραφή: 17 Σεπ 2023, 17:16

Re: ceteris paribus(με ίδιο μισθό),ποια θα ήταν η επαγγελματική επιλογή σας μεταξύ Αθήνας,μεγάλου νησιού και χωριού;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ληστοσυμμορίτης » 26 Δεκ 2023, 21:58

EKPLIKTIKOS έγραψε:
26 Δεκ 2023, 21:52
Feindflug έγραψε:
26 Δεκ 2023, 14:53
Μάλλον έχω άλλες εμπειρίες από επαρχία, τόσα χρόνια, τύπισσες και τύποι.

Και συγκεκριμένα ίσως να επισκέφθηκα άλλη Πορταριά, Μακρινίτσα και Αγριά.
Πέρυσι πήγα στα μέρη αυτά και ήταν αδύνατο να βρεις atm να δουλεύει. Είχαμε ξεμείνει από λεφτά στη Μακρινίτσα κ το atm στην Πορταρια είχε χαλάσει, δεν είχε λεφτά, κάτι τέτοιο. Κ μιλάμε για τουριστικά μέρη όχι το τελευταίο κατσικοχωρι του μπάρμπα Μητσου
αυτή η περιπέτεια κάποιους τους εξιτάρει, εσυ αμα θες μπορείς να αράξεις σε έναν ψηφιακό κόσμο γεμάτο ανέσεις.
Καπιταλισμός ένα σύστημα που σαπίζει

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών