τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.

θα βγω ως :

αρχαίος Έλληνας θεός,με six pack και κώλο πέτρα,πρησμένα μπράτσα και γυμνασμένη πλάτη και στηθος,βλέμμα Γύπα
20
38%
μέσος νεοέλληνας με κοιλίτσα φαλάκρα και βλέμμα ήλίθιο και παραπονεμένο
22
42%
εξώφυλλο περιοδικού,σαν πρωταγωνίστρια του video clip Μπικίνι των Kings,βλέμμα μοιραίας γυναίκας
2
4%
φώκια με μαγιό,φάλαινα με καφτάνι,βλέμμα ανήσυχο και τρομαγμένο μην κανείς σε σπρώξει πάλι μέσα στη θάλασσα
8
15%
 
Σύνολο ψήφων: 52

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 13 Ιουν 2019, 14:33

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
13 Ιουν 2019, 14:30
Ναι εσένα περιμένανε για να τον φάνε
Πρώτα τρώμε το παγωτάκι μας, το γλυκάκι μας, το τσουρεκάκι μας και μετά καίμε τις θερμίδες που καταναλώσαμε καίγοντας ταυτόχρονα και τον άλλο.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11623
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 13 Ιουν 2019, 14:34


:-)
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός
Je suis Joost Klein

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 13 Ιουν 2019, 14:40

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 14:32
Σε προσωπο ομως εγινε χαλια. Τι ειναι πιο ωραιο; Να εισαι παχουλος με ωραιο προσωπο ή λεπτος με χαλια προσωπο;
Τι είναι πιο ωραίο; Να είσαι άνθρωπος ή κήτος;
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Ορέστης 35

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Ιουν 2019, 14:42

Gherschaagk έγραψε:
13 Ιουν 2019, 14:40
Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 14:32
Σε προσωπο ομως εγινε χαλια. Τι ειναι πιο ωραιο; Να εισαι παχουλος με ωραιο προσωπο ή λεπτος με χαλια προσωπο;
Τι είναι πιο ωραίο; Να είσαι άνθρωπος ή κήτος;
Δηλαδη σου αρεσει ο Μπο περισσοτερο μετα τη διαιτα;

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27242
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 13 Ιουν 2019, 14:43

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 14:32
Τι ειναι πιο ωραιο; Να εισαι παχουλος με ωραιο προσωπο ή λεπτος με χαλια προσωπο;
Έναν ρον τζέρεμι τον γνωρίζεις;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29724
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 13 Ιουν 2019, 14:45

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 14:42
Gherschaagk έγραψε:
13 Ιουν 2019, 14:40
Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 14:32
Σε προσωπο ομως εγινε χαλια. Τι ειναι πιο ωραιο; Να εισαι παχουλος με ωραιο προσωπο ή λεπτος με χαλια προσωπο;
Τι είναι πιο ωραίο; Να είσαι άνθρωπος ή κήτος;
Δηλαδη σου αρεσει ο Μπο περισσοτερο μετα τη διαιτα;
Ο Μπο δεν μου αρέσει γενικά. Και τα λίγα παραπάνω κιλά δεν με χάλασαν ποτέ. Τα πολλά όμως, άσχετα το πρόσωπο, είναι αρρώστια.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 13 Ιουν 2019, 14:46

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
13 Ιουν 2019, 14:43
Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 14:32
Τι ειναι πιο ωραιο; Να εισαι παχουλος με ωραιο προσωπο ή λεπτος με χαλια προσωπο;
Έναν ρον τζέρεμι τον γνωρίζεις;
Όχι δεν τον έχεις θεοποιήσει, όχι όχι.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Thor
Δημοσιεύσεις: 12232
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 16:13
Phorum.gr user: Thor

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Thor » 13 Ιουν 2019, 14:48

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 01:31
ποιο σημειο του σωματος μου θελετε να βγαλω φωτογαφια και να σας δειξω;
Το λοβο του δεξιου αφτιου,προφιλ.
Μαλακίαν φυγείν αδύνατον.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23815
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Ιουν 2019, 14:48

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 14:32
Σε προσωπο ομως εγινε χαλια. Τι ειναι πιο ωραιο; Να εισαι παχουλος με ωραιο προσωπο ή λεπτος με χαλια προσωπο;
Νομίζω πως ήταν επιλογη του να το τραβηξει τοσο, απο ενα σημείο κι έπειτα. Δεν βγηκε τοσο αδυνατος οπως στη φωτο απο κει μεσα, βγηκε λιγο πιο νορμαλ. Νομιζω και ο ιδιος εχει πει οτι οταν βγηκε απο το σαρβαιβορ,ξεκινησε διαιτα/διατροφη και ετρωγε πολύ μετρημένα, εν αντιθεσει με τους υπολοιπους παικτες που με το που βγηκαν γαμηθηκαν στο φαί. Γι αυτον, το σαρβαιβορ του εσωσε τη ζωη (και του αλλαξε την καριέρα). Ο συγκεκριμενος βεβαια ειχε ενα ιδιαιτέρως εξεζητημένο σωματότυπο χοντρού, δεν ηταν ο κλασικός χοντρός. Ο άνθρωπος ειχε δυνατό, δουλεμένο και πολύ δομημένο μυικό ιστό(φαινόταν αυτό ακομα και χοντρός που ήταν) ο οποίος δυστυχως ηταν καλυμμένος από ολόκληρο σωρό λίπους. Οταν λογω σαρβαιβορικών κακουχιών, αυτος ο σωρος εξαφανίστηκε, τότε αποκαλύφθηκαν καπάκι και οι μύες.

Άβαταρ μέλους
Northern Spirit
Δημοσιεύσεις: 10759
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 22:19

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Northern Spirit » 13 Ιουν 2019, 14:54

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 14:32
Σε προσωπο ομως εγινε χαλια. Τι ειναι πιο ωραιο; Να εισαι παχουλος με ωραιο προσωπο ή λεπτος με χαλια προσωπο;
[
Να εχεις λεφτα ή να εισαι σουπερ εξυπνος και ας εισαι εμφανισιακα και χαλιας..

Τις καλυτερες γκομενες τις εχουνε αυτοι με τα λεφτα και οι εξυπνοι....Αυτοι που απλα επιδεικνυουνε το σωμα στις παραλιες και το μυαλο ειναι ακατοικητο μαζευουνε τις χαζοβιολες..
"Έκαστος τόπος έχει την πληγήν του: Η Αγγλία την ομίχλην, η Αίγυπτος τας οφθαλμίας, η Βλαχία τας ακρίδας και η Ελλάς τους Έλληνας".

Ορέστης 35

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Ιουν 2019, 14:58

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
13 Ιουν 2019, 14:43
Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 14:32
Τι ειναι πιο ωραιο; Να εισαι παχουλος με ωραιο προσωπο ή λεπτος με χαλια προσωπο;
Έναν ρον τζέρεμι τον γνωρίζεις;
Αυτος εχει αλλα θελγητρα.

vantono έγραψε:
13 Ιουν 2019, 14:48
Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 14:32
Σε προσωπο ομως εγινε χαλια. Τι ειναι πιο ωραιο; Να εισαι παχουλος με ωραιο προσωπο ή λεπτος με χαλια προσωπο;
Νομίζω πως ήταν επιλογη του να το τραβηξει τοσο, απο ενα σημείο κι έπειτα. Δεν βγηκε τοσο αδυνατος οπως στη φωτο απο κει μεσα, βγηκε λιγο πιο νορμαλ. Νομιζω και ο ιδιος εχει πει οτι οταν βγηκε απο το σαρβαιβορ,ξεκινησε διαιτα/διατροφη και ετρωγε πολύ μετρημένα, εν αντιθεσει με τους υπολοιπους παικτες που με το που βγηκαν γαμηθηκαν στο φαί. Γι αυτον, το σαρβαιβορ του εσωσε τη ζωη (και του αλλαξε την καριέρα). Ο συγκεκριμενος βεβαια ειχε ενα ιδιαιτέρως εξεζητημένο σωματότυπο χοντρού, δεν ηταν ο κλασικός χοντρός. Ο άνθρωπος ειχε δυνατό, δουλεμένο και πολύ δομημένο μυικό ιστό(φαινόταν αυτό ακομα και χοντρός που ήταν) ο οποίος δυστυχως ηταν καλυμμένος από ολόκληρο σωρό λίπους. Οταν λογω σαρβαιβορικών κακουχιών, αυτος ο σωρος εξαφανίστηκε, τότε αποκαλύφθηκαν καπάκι και οι μύες.
Ο Σπαλιαρας κοντεψε να αρρωστησει. Εχει υψηλο μεταβολισμο.

Uppercut

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 13 Ιουν 2019, 15:31

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 05:27
Uppercut έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:49
Ερμής έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:35
Λιωσε στο καρντιο και μετά πλακώσου στις σουβλακοπιτες και την pasta Να δεις. Θα έχεις το 20% του αποτελέσματος που θαβειχες με διατροφη
Πιθανόν. Κοίτα η αλήθεια είναι ότι ίσως υποτιμώ το πόσο κακή μπορεί να είναι μία διατροφή. Εγώ κατά βάση τρώω κρέας με λαχανικά ή ρύζι και το "κακό" μου είναι ότι χώνω πίτσες και σουβλάκια πού και πού. Αλλά τα καλοκαίρια που είμαι διακοπές τρώω πολύ χειρότερα, κρέπες και λοιπά. Θεωρώ, τουλάχιστον αυτό συμπεραίνω από μένα και κάποιους φίλους που αθλούνται ακόμα περισσότερο, ότι υπάρχει ένα επίπεδο φυσικής δραστηριότητας που είναι πολύ δύσκολο να φας τόσο που θα έχεις σημαντικά ποσοστά λίπους. Για pro bodybuilder μπορεί να μην πας, αλλά την γράμμωση θα την έχεις.

To be honest επειδή για διάφορους λόγους που ίσως κι εγώ δεν αναλύω (έχω πιο καλή διατροφή απ' ότι νομίζω, έχω τόσο έντονη φυσική δραστηριότητα που καίω την όχι τόσο καλή;), δεν έχω ποτέ θέμα με λίπος, δεν μ' έχει απασχολήσει ποτέ.
Μπα... Τη γυμναστικη που εκανα σαν εφηβος δεν την κανει μη επαγγελματιας αλλα πηρα 5 κιλα με κακη διατροφη.
Tι γυμναστική έκανες ως έφηβος, πόσο κακή ήταν η διατροφή σου; Το 5 κιλά δεν λέει κάτι. Έχεις σημαντικό ποσοστό λίπους;

- Casper -

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 13 Ιουν 2019, 15:43

vantono έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:43
- Casper - έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:22
Νόμιζα πως αυτό που κάνω τόσα χρόνια είναι λάθος.
Τρώω 2 και πολλές φορές μόνο μια φορά την μέρα. Όσες φορές δοκίμασα τα "συχνά μικρά γεύματα" όχι μόνο δεν έχασα κιλά και δεν δούλευε σε μένα, αλλά κινδύνευα και να βάλω.
Απλά έτσι σου ανοίγει το στομάχι, και φυσικά και υπαρχει ο κίνδυνος να ξεφύγεις, αν παρεκκλίνεις απο το στόχο σου και αρχίσεις να τρως τα λάθος πράγματα. Με εμενα λειτουργούσε, αλλα ευτυχως έτρωγα φέτες γαλοπούλα, τυρί κότατζ, αμύγδαλα/φουντούκια, φρούτα, κανα γιαουρτάκι 2% κτλ. Σε μια φαση που μου ανοιξε πολυ το στομάχι και αρχισα να ξεφεύγω λιγο και στις ποσότητες των βασικών γευμάτων, αμεσως το σταμάτησα.
Ειλικρινά έτρωγα (για πολλύυυ καιρό) ό,τι ακριβώς μου είχε γράψει ο διατροφολόγος (ο οποίος πριν μέτρησε τα πάντα: λίπος, κιλά, ύψος, διατροφικές συνήθειες) σε φάση ίδια συσκευασία, ίδια γραμμάρια, όλα μετρημένα. Απλά ίσως είναι αυτό που λέει ο omg. Θέμα συνήθειας. Αν έχεις μάθει μια ζωή τον οργανισμό να τρώει με αυτό τον τρόπο, οτιδήποτε διαφορετικό θα τον ξενίσει. Θα μπορούσα να επιμένω σε αυτό το πρόγραμμα βέβαια και να τον κάνω να το συνηθίσει (με κίνδυνο να πάρω 1-2 κιλά και να μείνω σταθερή εκεί), αλλά ο τρόπος ζωής με την δουλειά που είχαμε εντελώς ακανόνιστο ωράριο δεν με βοηθούσε και έτσι είπα να το αφήσω ως έχει. Και ούτως ή άλλως οι μόνες φορές που έβαζα κιλά είναι λόγω της ακραίας μου νοοτροπίας (και ψυχολογικών παραγόντων). Ή όλα ή τίποτα. Ή θα φάω τα πάντα για 2 μέρες, ή θα τρώω ελάχιστα (σχεδόν νηστική) για μέρες. Και μετά "κανονικά" όπως τώρα με τον τρόπο που περιγράφει ο omg.

Ορέστης 35

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 13 Ιουν 2019, 16:20

Uppercut έγραψε:
13 Ιουν 2019, 15:31
Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 05:27
Uppercut έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:49


Πιθανόν. Κοίτα η αλήθεια είναι ότι ίσως υποτιμώ το πόσο κακή μπορεί να είναι μία διατροφή. Εγώ κατά βάση τρώω κρέας με λαχανικά ή ρύζι και το "κακό" μου είναι ότι χώνω πίτσες και σουβλάκια πού και πού. Αλλά τα καλοκαίρια που είμαι διακοπές τρώω πολύ χειρότερα, κρέπες και λοιπά. Θεωρώ, τουλάχιστον αυτό συμπεραίνω από μένα και κάποιους φίλους που αθλούνται ακόμα περισσότερο, ότι υπάρχει ένα επίπεδο φυσικής δραστηριότητας που είναι πολύ δύσκολο να φας τόσο που θα έχεις σημαντικά ποσοστά λίπους. Για pro bodybuilder μπορεί να μην πας, αλλά την γράμμωση θα την έχεις.

To be honest επειδή για διάφορους λόγους που ίσως κι εγώ δεν αναλύω (έχω πιο καλή διατροφή απ' ότι νομίζω, έχω τόσο έντονη φυσική δραστηριότητα που καίω την όχι τόσο καλή;), δεν έχω ποτέ θέμα με λίπος, δεν μ' έχει απασχολήσει ποτέ.
Μπα... Τη γυμναστικη που εκανα σαν εφηβος δεν την κανει μη επαγγελματιας αλλα πηρα 5 κιλα με κακη διατροφη.
Tι γυμναστική έκανες ως έφηβος, πόσο κακή ήταν η διατροφή σου; Το 5 κιλά δεν λέει κάτι. Έχεις σημαντικό ποσοστό λίπους;
Εκανα στιβο και μπασκετ και ετρωγα κανονικα μεχρι που αρχισαν να με πιεζουν οι γονεις μου να τσιμπολογαω ολη μερα κουλουρια και αλλα γλυκα. Ετσι πηρα γρηγορα 5 κιλα. Στα 14 αυτο. Διατηρησα τα κιλα μεχρι τα 18. Μετα πηρα πολλα περισσοτερα.

Uppercut

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 13 Ιουν 2019, 16:47

Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 16:20
Uppercut έγραψε:
13 Ιουν 2019, 15:31
Ορέστης 35 έγραψε:
13 Ιουν 2019, 05:27


Μπα... Τη γυμναστικη που εκανα σαν εφηβος δεν την κανει μη επαγγελματιας αλλα πηρα 5 κιλα με κακη διατροφη.
Tι γυμναστική έκανες ως έφηβος, πόσο κακή ήταν η διατροφή σου; Το 5 κιλά δεν λέει κάτι. Έχεις σημαντικό ποσοστό λίπους;
Εκανα στιβο και μπασκετ και ετρωγα κανονικα μεχρι που αρχισαν να με πιεζουν οι γονεις μου να τσιμπολογαω ολη μερα κουλουρια και αλλα γλυκα. Ετσι πηρα γρηγορα 5 κιλα. Στα 14 αυτο. Διατηρησα τα κιλα μεχρι τα 18. Μετα πηρα πολλα περισσοτερα.
Ε, αυτό εννοείς κακή διατροφή, για αυτό είπα να μιλήσουμε για το τι εννοεί ο κάθενας κακή διατροφή και πόσο κακή μπορεί να είναι. Άμα τρως όλη μέρα γλυκά είναι φουλ άχρηστες θερμίδες. Καμία σχέση με την κακή διατροφή τύπου σουβλάκι που έχει μένει αρκετό πράγμα αλλά και πολλά χρήσιμα διατροφικά στοιχεία που θα σε βοηθήσουν. Επίσης, ο στίβος και το μπάσκετ στο γυμνάσιο συνήθως δεν είναι η προπόνηση με την ένταση που έχω στο μυαλό μου. Δεν λέω ότι δεν έκανες συχνή προπόνηση, αλλά ήσουν γυμνάσιο, πόσο να σε πίεζαν, εκτός κι αν σε θεωρούσαν το ταλέντο που πήγαιναν για πρωταθλητισμό; Πολλά παιδάκια θα δεις που είναι σε αθλήματα κι έχουν παραπάνω κιλά. Τόσους συμμαθητές είχα που παίζαν μπάσκετ ή ποδόσφαιρα κι ήταν μέχρι και χοντροί.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών