Μια ώρα με κάποιον.

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 02 Δεκ 2022, 10:35

Πασιφάη έγραψε:
02 Δεκ 2022, 10:29
stavmanr έγραψε:
02 Δεκ 2022, 10:23
Πασιφάη έγραψε:
02 Δεκ 2022, 10:15

Ρε φίλε, εγώ έχω γνωρίσει ανθρώπους απο δω μέσα. Έχω μιλήσει. Υπάρχουν όντως.
Εννοείται πως προσέχω τα νώτα μου, λογικό είναι. Αλλά δεν το παρατραβάω με τον αφοριστικό τρόπο που το πράττεις εσύ.
Μα δεν έγραψα ποτέ ότι δεν υπάρχουν άνθρωποι πίσω από τα προφίλς, τουλάχιστον την συντριπτική πλειονότητα αυτών...
Και δεν καταλαβαίνω τη φράση "δεν το παρατραβάω με τον αφοριστικό τρόπο που το πράττεις εσύ".
Προσωπικά δεν βλέπω το φόρουμ ως χώρο εξευρέσεως παρέας. Παρέες έχω υπέροχες εκτός φόρουμ.
Στο φόρουμ μπήκα για το διάλογο, χωρίς να με απασχολεί ποιος κρύβεται πίσω από το εκάστοτε προφίλ.
Αν μου πεις ότι πχ. ο Beria είναι μία φοιτήτρια της φιλοσοφικής που βγαίνει κάθε βράδι και χορεύει K-Pop, δεν θα με απασχολήσει περισσότερο από όσο με απασχολεί τώρα. Αυτά που γράφει ο κάθε Beria (όποιος κι αν είναι) είναι που με απασχολούν, με κρατούν σε εγρήγορση, με εξασκούν στη σκέψη και στο δημόσιο διάλογο.
Και φυσικά θα έχεις προσέξει ότι ναι μεν σε πολλές περιπτώσεις γίνομαι λίγο ερεθιστικός, τσιγκλώντας, αλλά σχεδόν πάντοτε προσπαθώ να συμπεριφέρομαι στα προφίλς ως να είχα τον άνθρωπο απέναντί μου. Τον οποιονδήποτε άνθρωπο. Σε αντίθεση με άλλα προφίλς τα οποία προσπαθούν να "εξοντώσουν" αυτόν που έχουν απέναντί τους.
Καλώς πράττεις και έχεις υπέροχες παρέες στην πραγματική σου ζωή. Αυτό είναι εξ'άλλου το ζητούμενο. Όμως επιμένω πως ο τρόπος σου χθες, δεν ήταν και ο καλλίτερος. Στον Λοξία και τον Νάνδρο. Διότι τους αντιμετώπισες ουχί ως ανθρώπους, αλλά σαν μηχανές λογισμικού, (δεν ξέρω πως διάολο λεν αυτές τις αηδίες..).
Δεν σε τιμάει. Και μένω σ'αυτό. Τέρμα η κουβέντα.
Καλή συνέχεια Σταβ. :wave:
Σφίχτηκες για το Λοξία και το Νάνδρο.
Αδικήθηκαν τα παιδιά. Αγγελούδια καί τα δύο προφίλς. Τα διαβάζεις κι ανοίγει η ψυχούλα σου.

Έλα βρε Πας. :lol:

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 02 Δεκ 2022, 10:38

Λοξίας έγραψε:
01 Δεκ 2022, 14:13
(...) ΤΟ stavmanr...
Παριστάνεις τη φιλολογάρα σε όλα τα ανάλογα νήματα, αλλά θα έπρεπε να ξέρεις ότι αυτό είναι το σωστό.
Όπως, επίσης στην ελληνική, λέμε το Λοξία, το Νάνδρο, το Χελετζένς, το Βαντόνο.
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A4%CE ... E%BD%CE%B9
φρόντισε να με κατηγορήσεις πάλι στα μουλωχτά.
Δημόσια έγραψα ότι η σχέση σου με τις επιστήμες είναι ανύπαρκτη παρότι παριστάνεις το μέγα θαυμαστή των επιστημών.
Κι επίσης δημόσια έχω γράψει ότι ο λάτρης των επιστημών δεν είναι εκείνος που φωνάζει "ζήτω η επιστήμη" αλλά εκείνος που μελετά, ερευνά, ψάχνεται. Αυτός είναι ο εκφραστής της επιστήμης.
Το ότι κάποιοι ταυτίσατε την θέση σας με την επιστήμη, χωρίς να έχετε ανοίξει έστω κι ένα κόμικ σχετικά με επιστήμη, είναι η πλέον αντιεπιστημονική δραστηριότητα. Είναι ιδεοληψία.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 02 Δεκ 2022, 10:43, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13792
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 02 Δεκ 2022, 10:42

stavmanr έγραψε:
02 Δεκ 2022, 10:35
Πασιφάη έγραψε:
02 Δεκ 2022, 10:29
stavmanr έγραψε:
02 Δεκ 2022, 10:23


Μα δεν έγραψα ποτέ ότι δεν υπάρχουν άνθρωποι πίσω από τα προφίλς, τουλάχιστον την συντριπτική πλειονότητα αυτών...
Και δεν καταλαβαίνω τη φράση "δεν το παρατραβάω με τον αφοριστικό τρόπο που το πράττεις εσύ".
Προσωπικά δεν βλέπω το φόρουμ ως χώρο εξευρέσεως παρέας. Παρέες έχω υπέροχες εκτός φόρουμ.
Στο φόρουμ μπήκα για το διάλογο, χωρίς να με απασχολεί ποιος κρύβεται πίσω από το εκάστοτε προφίλ.
Αν μου πεις ότι πχ. ο Beria είναι μία φοιτήτρια της φιλοσοφικής που βγαίνει κάθε βράδι και χορεύει K-Pop, δεν θα με απασχολήσει περισσότερο από όσο με απασχολεί τώρα. Αυτά που γράφει ο κάθε Beria (όποιος κι αν είναι) είναι που με απασχολούν, με κρατούν σε εγρήγορση, με εξασκούν στη σκέψη και στο δημόσιο διάλογο.
Και φυσικά θα έχεις προσέξει ότι ναι μεν σε πολλές περιπτώσεις γίνομαι λίγο ερεθιστικός, τσιγκλώντας, αλλά σχεδόν πάντοτε προσπαθώ να συμπεριφέρομαι στα προφίλς ως να είχα τον άνθρωπο απέναντί μου. Τον οποιονδήποτε άνθρωπο. Σε αντίθεση με άλλα προφίλς τα οποία προσπαθούν να "εξοντώσουν" αυτόν που έχουν απέναντί τους.
Καλώς πράττεις και έχεις υπέροχες παρέες στην πραγματική σου ζωή. Αυτό είναι εξ'άλλου το ζητούμενο. Όμως επιμένω πως ο τρόπος σου χθες, δεν ήταν και ο καλλίτερος. Στον Λοξία και τον Νάνδρο. Διότι τους αντιμετώπισες ουχί ως ανθρώπους, αλλά σαν μηχανές λογισμικού, (δεν ξέρω πως διάολο λεν αυτές τις αηδίες..).
Δεν σε τιμάει. Και μένω σ'αυτό. Τέρμα η κουβέντα.
Καλή συνέχεια Σταβ. :wave:
Σφίχτηκες για το Λοξία και το Νάνδρο.
Αδικήθηκαν τα παιδιά. Αγγελούδια καί τα δύο προφίλς. Τα διαβάζεις κι ανοίγει η ψυχούλα σου.

Έλα βρε Πας. :lol:
Έχεις παρατηρήσει πως δεν παίρνω θέση όταν σκοτώνεστε στα θεολογικά. Έχω κουραστεί πλέον.

Ο Νάνδρος ειδικά δεν είναι απλά προσωπικός μου φίλος τα τελευταία χρόνια, αλλά ΑΔΕΡΦΟΣ. Μιλάμε σχεδόν σε καθημερινή βάση, έχουμε βρεθεί πολλές φορές. Θεωρείται άνθρωπος του σπιτιού μου. Και ναι, με ενόχλησε.
Ο Δέλτα είναι ένας εξαιρετικός κύριος και κάποια στιγμή που θα πάω στον Νάνδρο, ευελπιστώ να βρεθούμε όπως είχαμε κανονίσει πριν κανα δυο χρόνια, αλλά ακυρώθηκε.

Το λήγω εδώ λεβεντάκο μου. Καλή συνέχεια.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16477
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 02 Δεκ 2022, 10:44

stavmanr έγραψε:
02 Δεκ 2022, 10:38
Λοξίας έγραψε:
01 Δεκ 2022, 14:13
(...) ΤΟ stavmanr...
Παριστάνεις τη φιλολογάρα σε όλα τα ανάλογα νήματα, αλλά θα έπρεπε να ξέρεις ότι αυτό είναι το σωστό.
Όπως, επίσης στην ελληνική, λέμε το Λοξία, το Νάνδρο, το Χελετζένς, το Βαντόνο.
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A4%CE ... E%BD%CE%B9
Μπορεί, δεν είμαι πανεπιστήμονας, αλλά σίγουρα είναι ο γιωτάς.
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 02 Δεκ 2022, 10:46

Πασιφάη έγραψε:
02 Δεκ 2022, 10:42
stavmanr έγραψε:
02 Δεκ 2022, 10:35
Πασιφάη έγραψε:
02 Δεκ 2022, 10:29


Καλώς πράττεις και έχεις υπέροχες παρέες στην πραγματική σου ζωή. Αυτό είναι εξ'άλλου το ζητούμενο. Όμως επιμένω πως ο τρόπος σου χθες, δεν ήταν και ο καλλίτερος. Στον Λοξία και τον Νάνδρο. Διότι τους αντιμετώπισες ουχί ως ανθρώπους, αλλά σαν μηχανές λογισμικού, (δεν ξέρω πως διάολο λεν αυτές τις αηδίες..).
Δεν σε τιμάει. Και μένω σ'αυτό. Τέρμα η κουβέντα.
Καλή συνέχεια Σταβ. :wave:
Σφίχτηκες για το Λοξία και το Νάνδρο.
Αδικήθηκαν τα παιδιά. Αγγελούδια καί τα δύο προφίλς. Τα διαβάζεις κι ανοίγει η ψυχούλα σου.

Έλα βρε Πας. :lol:
Έχεις παρατηρήσει πως δεν παίρνω θέση όταν σκοτώνεστε στα θεολογικά. Έχω κουραστεί πλέον.

Ο Νάνδρος ειδικά δεν είναι απλά προσωπικός μου φίλος τα τελευταία χρόνια, αλλά ΑΔΕΡΦΟΣ. Μιλάμε σχεδόν σε καθημερινή βάση, έχουμε βρεθεί πολλές φορές. Θεωρείται άνθρωπος του σπιτιού μου. Και ναι, με ενόχλησε.
Ο Δέλτα είναι ένας εξαιρετικός κύριος και κάποια στιγμή που θα πάω στον Νάνδρο, ευελπιστώ να βρεθούμε όπως είχαμε κανονίσει πριν κανα δυο χρόνια, αλλά ακυρώθηκε.

Το λήγω εδώ λεβεντάκο μου. Καλή συνέχεια.
Βλέπεις λοιπόν ότι τα προφίλς δεν ταυτίζονται απαραίτητα με τον άνθρωπο πίσω από το πληκτρολόγιο;
Είναι δύο από τα χειρότερα και αγενέστερα προφίλς που μπορεί να πετύχεις σε διάλογο στο φόρουμ.

Αυτό σου εξηγώ, καί εδώ στο νήμα, καί στο προσωπικό μήνυμα που μου έστειλες.
Γι' αυτό και ειδικά του Λοξία του γράφω "πάντοτε περιμένω καλύτερα πράγματα από εσένα, και πάντοτε με διαψεύδεις".

* Δεν σκοτώνομαι με κανέναν, ούτε στα θεολογικά, ούτε στα υπόλοιπα. Το φόρουμ είναι από τα καλύτερα μέρη για να μάθεις να αντιμετωπίζεις τις χειρότερες συμπεριφορές. Είναι ένα μικρό σχολείο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stavmanr την 02 Δεκ 2022, 10:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13792
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 02 Δεκ 2022, 10:49

Ωχχχ Θεοί του Ολύμπου..Τί χρωστάω η έρμη πρωινιάτικα.. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 02 Δεκ 2022, 10:53

Πασιφάη έγραψε:
02 Δεκ 2022, 10:49
Ωχχχ Θεοί του Ολύμπου..Τί χρωστάω η έρμη πρωινιάτικα.. :lol:
Κακές παρέες. :smt047
:D

* Κάτσε να μπει κι ο χρυσόστομος σε λίγο...

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13792
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 02 Δεκ 2022, 10:56

stavmanr έγραψε:
02 Δεκ 2022, 10:53
Πασιφάη έγραψε:
02 Δεκ 2022, 10:49
Ωχχχ Θεοί του Ολύμπου..Τί χρωστάω η έρμη πρωινιάτικα.. :lol:
Κακές παρέες. :smt047
:D

* Κάτσε να μπει κι ο χρυσόστομος σε λίγο...
:p4:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10623
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 02 Δεκ 2022, 16:18

stavmanr έγραψε:
02 Δεκ 2022, 10:46
Πασιφάη έγραψε:
02 Δεκ 2022, 10:42
stavmanr έγραψε:
02 Δεκ 2022, 10:35


Σφίχτηκες για το Λοξία και το Νάνδρο.
Αδικήθηκαν τα παιδιά. Αγγελούδια καί τα δύο προφίλς. Τα διαβάζεις κι ανοίγει η ψυχούλα σου.

Έλα βρε Πας. :lol:
Έχεις παρατηρήσει πως δεν παίρνω θέση όταν σκοτώνεστε στα θεολογικά. Έχω κουραστεί πλέον.

Ο Νάνδρος ειδικά δεν είναι απλά προσωπικός μου φίλος τα τελευταία χρόνια, αλλά ΑΔΕΡΦΟΣ. Μιλάμε σχεδόν σε καθημερινή βάση, έχουμε βρεθεί πολλές φορές. Θεωρείται άνθρωπος του σπιτιού μου. Και ναι, με ενόχλησε.
Ο Δέλτα είναι ένας εξαιρετικός κύριος και κάποια στιγμή που θα πάω στον Νάνδρο, ευελπιστώ να βρεθούμε όπως είχαμε κανονίσει πριν κανα δυο χρόνια, αλλά ακυρώθηκε.

Το λήγω εδώ λεβεντάκο μου. Καλή συνέχεια.
Βλέπεις λοιπόν ότι τα προφίλς δεν ταυτίζονται απαραίτητα με τον άνθρωπο πίσω από το πληκτρολόγιο;
Είναι δύο από τα χειρότερα και αγενέστερα προφίλς που μπορεί να πετύχεις σε διάλογο στο φόρουμ.

Αυτό σου εξηγώ, καί εδώ στο νήμα, καί στο προσωπικό μήνυμα που μου έστειλες.
Γι' αυτό και ειδικά του Λοξία του γράφω "πάντοτε περιμένω καλύτερα πράγματα από εσένα, και πάντοτε με διαψεύδεις".

* Δεν σκοτώνομαι με κανέναν, ούτε στα θεολογικά, ούτε στα υπόλοιπα. Το φόρουμ είναι από τα καλύτερα μέρη για να μάθεις να αντιμετωπίζεις τις χειρότερες συμπεριφορές. Είναι ένα μικρό σχολείο.
Ο Νανδρος είναι αυθεντικός...ακατέργαστο διαμαντάκι...
Ο Δέλτα ...τα γραπτά του είναι ουράνιο τόξο...έστω κι αν κάνει παρατηρήσεις :P Ψυχούλα...
Ο μόνος που κατάφερε να "κλυδωνίσει" τον Θολό μου...
Και στους δυο μπορείς να στηριχθείς αν χρειαστείς κάτι...
Δεν σας γνωρίζω αλλά είναι σαν να σας γνωριζω :)
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21737
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 02 Δεκ 2022, 16:24

με τον stavmanr
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 38221
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 02 Δεκ 2022, 17:25

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
02 Δεκ 2022, 16:24
με τον stavmanr
Ανώμαλε.
SpoilerShow
:P
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
Exodus
Δημοσιεύσεις: 2100
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2022, 12:59

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Exodus » 02 Δεκ 2022, 17:27

Με τον Ιησού.
ΕΙΔΟΝ ΕΓΩ ΤΑΣ ΠΑΓΙΔΑΣ ΤΟΥ ΔΙΑΒΟΛΟΥ HΠΛΩΜΕΝΑΣ ΕΠΙ ΠΑΣΑΝ ΤΗΝ ΓΗΝ ΚΑΙ ΗΡΩΤΗΘΗΝ : ΑΡΑ ΤΙΣ ΔΥΝΑΤΑΙ ΕΚΦΥΓΕΙΝ ΤΑΥΤΑΣ; ΚΑΙ ΗΚΟΥΣΑ ΦΩΝΗΝ ΛΕΓΟΥΣΑΝ ΜΟΙ : "Ο ΤΑΠΕΙΝΟΣ".

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 02 Δεκ 2022, 17:37

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
02 Δεκ 2022, 16:24
με τον stavmanr
Σε ρινγκ; :D

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21737
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 02 Δεκ 2022, 17:41

stavmanr έγραψε:
02 Δεκ 2022, 17:37
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
02 Δεκ 2022, 16:24
με τον stavmanr
Σε ρινγκ; :D
όχι ρε δε θέλω να σε δείρω, να κουβεντιάσουμε θέλω :D
θα ξεκινήσουμε από κάνα καφενέ κ μπορεί βέβαια να καταλήξουμε σε ρινγκ :003:
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

stavmanr
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 31881
Εγγραφή: 14 Δεκ 2018, 11:41

Re: Μια ώρα με κάποιον.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stavmanr » 02 Δεκ 2022, 17:44

ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
02 Δεκ 2022, 17:41
stavmanr έγραψε:
02 Δεκ 2022, 17:37
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ έγραψε:
02 Δεκ 2022, 16:24
με τον stavmanr
Σε ρινγκ; :D
όχι ρε δε θέλω να σε δείρω, να κουβεντιάσουμε θέλω :D
θα ξεκινήσουμε από κάνα καφενέ κ μπορεί βέβαια να καταλήξουμε σε ρινγκ :003:
Μπες στη σειρά. Θα χρειαστούμε excel.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών