ψεκ στον αληθινο κοσμο

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Αύγ 2022, 12:41

πήζον bot έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:34
Χαοτικός έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:32
BOOMER έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:12
Οχι ,εγώ ποτέ δεν αισθάνθηκα ότι βρίσκομαι στο περιθώριο ,ούτε με ενδιέφερε να αναπαράγω δήδεν πληροφορίες "από μέσα" για νιώσω σπουδαίος.
Να παίζει ρόλο ότι δεν βίωσα κακοποίηση από την οικογένεια μου κι ότι δεν είχα μαθησιακά κλπ προβλήματα στο σχολείο; Η ότι είχα φυσιολογικές συναναστροφές με το άλλο φύλο; H ότι επαγγελματικά είχα ήπια πορεία ,χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα; Ποιός ξέρει; Μια φορά ήμουν πάντα οκ με τον εαυτό μου και δεν έβλεπα ανταγωνιστικά όποιον θεωρούσα πραγματικά σπουδαίο σε κάτι.

Δεν έχει να κάνει ,Nandros. Το πιο ψεκασμένο άτομο που γνωρίζω και έχει πάρει στο λαιμό του διάφορους ,είναι Ελληνοαμερικάνος με τεράστια περιουσία από εμπόριο παραφαρμακευτικών προιόντων στην Καλιφόρνια που κληρονόμησε ,που έρχεται κάθε καλοκαίρι στην πόλη καταγωγής μου. Γύρω στα 60,πάνω από 130 κιλά ,που δεν είναι σε θέση καλά καλά να γράφει ,κι είναι μόνιμα φτιαγμένος από μπάφους. Αναπαράγει ότι σαχλαμάρα κυκλοφορεί η Qanon και τα ψεκασμένα χάπατα της περιοχής ,τα θεωρούν θέσφατα ,μόνο και μόνο επειδή αυτός που τα διαδίδει έχει λεφτά κι έχει κάνει και κάτι δωρεές σε τοπικό ναό. Δεν υπάρχει γιατρειά.

Σίγουρα παίζει ρόλο ότι είχες θετική πορεία και τύχη στη ζωή σου. άλλος λοιπόν δεν το κάνει. Εσύ δεν νιώθεις φθόνο παρά θαυμάζεις απλά και δεν έβλεπες ανταγωνιστικά όποιον θεωρούσες πραγματικά σπουδαίο. Γι αυτό και δεν σε έπιανε σκασίλα να καταφερθείς στους σπουδαίους. Γιατί σε πιανει σκασίλα και καταφέρεσαι σε άτομα με μειονεξίες όπως τα περιγράφεις; Δεν είναι σαν να τα φθονείς; λέω μια σκέψη.

Το άλλο που λες πιο κάτω σε άλλη απάντηση για τα χάπατα που ακολουθούν και θεωρούν θέσφατα ότι μαλακίες λέει κάποιος επειδή μόνο και μόνο έχει λεφτά. Αυτό το βλέπεις μόνο στους αρνητές εμβολίων και μια σειρά ανθρώπων που έχουν τσουβαλιαστεί και όχι σε άλλους που μπορούν κάλλιστα να κατηγορούν κόσμο για ψεκασμό;
Για τον μπάφο που λες, Ένιωθες ότι έπρεπε να παραχώσεις και αυτό το χαρακτηριστικό; Ο μπάφος σε κάνει ψεκασμένο;
ξεφτιλομποτ με κλασικη νδ ατζεντα, ξεκολα το μυαλο σου

τελειωμενο παρταλακι ειναι.
αγραματος φουκαρας.
ναι αλλά προσπαθώ να αναδείξω ότι όταν κράζεις οποιονδήποτε - και το αρχίζεις πρώτος, έτσι για αφορισμό, όχι γιατί προκλήθηκες από αυτόν)
είσαι κι εσύ μια από τα ίδια. Το ξέρω ότι οι δεξιοί πάσχουν από αυτό. όταν όμως δεν είναι προκλητικοί και πάνε να οικοδομήσουν το διάλογο και όχι να βρίσουν, το πας κι εσύ με λογικά βήματα.
Τον προκαλώ να πάρει θέση για δεξιούς εδώ μέσα που έχουμε δει να γράφουν συχνά πυκνά ότι γενικώς είναι μαλάκες όσοι δεν έχουν λεφτά και θεοί όσοι έχουν.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Keyser Soze
Δημοσιεύσεις: 2807
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 15:22

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Keyser Soze » 29 Αύγ 2022, 12:46

Δεν θέλω να στεναχωρήσω κανένα , αλλά και οι Θρησκείες είναι ΨΕΚ .Όλες .-
Νο1 ΨΕΚ μάλιστα :003:

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Αύγ 2022, 12:46

πήζον bot έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:45
Χαοτικός έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:41
πήζον bot έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:34


ξεφτιλομποτ με κλασικη νδ ατζεντα, ξεκολα το μυαλο σου

τελειωμενο παρταλακι ειναι.
αγραματος φουκαρας.
ναι αλλά προσπαθώ να αναδείξω ότι όταν κράζεις οποιονδήποτε - και το αρχίζεις πρώτος, έτσι για αφορισμό, όχι γιατί προκλήθηκες από αυτόν)
είσαι κι εσύ μια από τα ίδια. Το ξέρω ότι οι δεξιοί πάσχουν από αυτό. όταν όμως δεν είναι προκλητικοί και πάνε να οικοδομήσουν το διάλογο και όχι να βρίσουν, το πας κι εσύ με λογικά βήματα.
Τον προκαλώ να πάρει θέση για δεξιούς εδώ μέσα που έχουμε δει να γράφουν συχνά πυκνά ότι γενικώς είναι μαλάκες όσοι δεν έχουν λεφτά και θεοί όσοι έχουν.
ποτε δεν προκειται να αποδειξεις κατι σε ξφτιλομποτ.
η δουλεια του ειναι να λει ψεμματα να πλαθει ιστοριες κλπ..
15ος λογαριασμος καποιου αλλου γνωστου καραγκιοζη ειναι.

οταν πιανουν κουβεντες με σοβαρους χρηστες αποκτουν αξια.
μονο φαπες στους γελοιους
ΟΚ. Δεν τον ξέρω, δεν έχω δει τι γράφει γενικά.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27222
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 29 Αύγ 2022, 12:48

Keyser Soze έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:46
Δεν θέλω να στεναχωρήσω κανένα , αλλά και οι Θρησκείες είναι ΨΕΚ .Όλες .-
Νο1 ΨΕΚ μάλιστα :003:
Και κάποιοι ηλίθια και φανατικά αντιπολιτευτικοί.
Αρνούνται τον κορονοϊό και το εμβόλιο για λόγους αντιπολίτευσης.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Keyser Soze
Δημοσιεύσεις: 2807
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 15:22

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Keyser Soze » 29 Αύγ 2022, 12:52

Nandros έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:48
Keyser Soze έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:46
Δεν θέλω να στεναχωρήσω κανένα , αλλά και οι Θρησκείες είναι ΨΕΚ .Όλες .-
Νο1 ΨΕΚ μάλιστα :003:
Και κάποιοι ηλίθια και φανατικά αντιπολιτευτικοί.
Αρνούνται τον κορονοϊό και το εμβόλιο για λόγους αντιπολίτευσης.
Δεν πειράζει. :003: Έτσι αυξάνεται ο μέσος όρος IQ στην χώρα . Έμμεσο Eugenics :003:

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Αύγ 2022, 12:55

Κανείς δεν αρνήθηκε τον κωρονοϊό. Τους χειρισμούς της κυβέρνησης αμφισβήτησαν και την πολιτική γύρω από τα εμβόλια. Οι κάποιες εκατοντάδες που λέγανε παράλογα πράγματα συνυπολογίζονται στους "Κανείς". δηλαδή δεν είναι αντιπροσωπευτικοί ενός υπολογίσιμου πλήθους.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 29 Αύγ 2022, 12:58

Χαοτικός έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:55
Κανείς δεν αρνήθηκε τον κωρονοϊό. Τους χειρισμούς της κυβέρνησης αμφισβήτησαν και την πολιτική γύρω από τα εμβόλια. Οι κάποιες εκατοντάδες που λέγανε παράλογα πράγματα συνυπολογίζονται στους "Κανείς". δηλαδή δεν είναι αντιπροσωπευτικοί ενός υπολογίσιμου πλήθους.

Δεν καταφέρομαι Χαοτικός,διακόπτω σχέσεις. Εδώ μεταφέρα μια εμπειρία ως άγνωστος μεταξύ αγνώστων. Ο μπάφος από παχύσαρκο 60αρη σε συνδυασμό με τις ασυναρτησίες , περιγράφει όλη την εικόνα. Από μόνος του ο μπάφος δεν σε κάνει ψεκασμένο ,αλλά σίγουρα δείχνει ανάγκη φυγής από κάτι.
Κάποιες εκατοντάδες χιλιάδες έλεγαν,λένε και κάνουν παράλογα πράγματα ,τα οποία την περίοδο της έξαρσης ,έστειλαν κανονικότατα στον τάφο μπόλικους αφελείς.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 29 Αύγ 2022, 13:09

BOOMER έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:58
Χαοτικός έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:55
Κανείς δεν αρνήθηκε τον κωρονοϊό. Τους χειρισμούς της κυβέρνησης αμφισβήτησαν και την πολιτική γύρω από τα εμβόλια. Οι κάποιες εκατοντάδες που λέγανε παράλογα πράγματα συνυπολογίζονται στους "Κανείς". δηλαδή δεν είναι αντιπροσωπευτικοί ενός υπολογίσιμου πλήθους.

Δεν καταφέρομαι Χαοτικός,διακόπτω σχέσεις. Εδώ μεταφέρα μια εμπειρία ως άγνωστος μεταξύ αγνώστων. Ο μπάφος από παχύσαρκο 60αρη σε συνδυασμό με τις ασυναρτησίες , περιγράφει όλη την εικόνα. Από μόνος του ο μπάφος δεν σε κάνει ψεκασμένο ,αλλά σίγουρα δείχνει ανάγκη φυγής από κάτι.
Κάποιες εκατοντάδες χιλιάδες έλεγαν,λένε και κάνουν παράλογα πράγματα ,τα οποία την περίοδο της έξαρσης ,έστειλαν κανονικότατα στον τάφο μπόλικους αφελείς.
Καλά κάνεις και κόβεις ότι νιώθεις ότι σε τοξικώνει.
Εκτός θέματος πάντως, όχι δεν δείχνει απαραίτητα την ανάγκη φυγής από κάτι η χρήση μπαφου.
Επίσης (άλλο και ξεχωριστό), η ανάγκη "φυγής από κάτι" δεν έχει κάποια υπόσταση :102: Ούτε είναι κακό ούτε μη φυσικό και μάντεψε. Το έχουμε όλοι οι άνθρωποι. μαθηματικά δηλαδή αν ζητήσεις γνώμες για το περιεχόμενο του Συνόλου των ανθρώπων που έχουν "ανάγκη φυγής από κάτι", οι πιο πολλοί θα σου πουν ¨όλος ο πλανήτης".

Συγνώμη δηλαδή που σε πρήζω αλλά μ' ενδιαφέρει η λογική κουβέντα. Είμαστε τίγκα στους παραλογισμούς (Λογικά άλματα, λογικές πλάνες κλπ). Έχεις εσύ μια αρνητική εντύπωση για τον μπάφο και έστω με γενικότητες πας να διατηρήσεις την εντύπωση αυτή. Το κάνουμε όλοι και σε μεγάλο ποσοστό πραγμάτων της καθημερινότητας.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32982
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Αύγ 2022, 13:20

Πασιφάη έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:18


Ντάξει, είναι πολλοί οι σαλεμένοι. Εγώ στην αρχή της πανδημίας, είχα κουνιάδο που έλεγε για 5G και ξαδέρφη που ακόμη υποστηρίζει το ίδιο τροπάρι. Ο κουνιάδος ''άλλαξε'' το ποίημα και τώρα το παίζει τσίου.
α, ναι, ειπε και για 5g. δεν καταλαβα ακριβως τι ειπε, ειχα φτασει στη φαση που κουνω συγκαταβατικα το κεφαλι δηθεν οτι παρακολουθω τι λεει, ενω αγναντευω τον οριζοντα.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32982
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 29 Αύγ 2022, 13:22

Nandros έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:21

Όταν σε κάθε συνάντηση πρέπει να βρίσκεις θέματα συζήτησης άσχετα με ψεκασμούς και ο τύπος να εκτρέπει την συζήτηση στα ψεκασμένα, πόση αντοχή υπολογίζεις ότι θα έχεις;
Μέχρι πότε θα ανέχεσαι τον μαλάκα για λόγους γαλατικής ευγενείας;
Εδώ τουλάχιστον τον βρίζεις και τον βάζεις στο ignore.
ατσαλινη υπομονη, και χιουμορ. στην αναγκη μουγκα, μονο ενα "οχι" και ενα "λες μαλακιες" ανα δεκαλεπτο, χωρις παραπανω εξηγησεις, μεχρι να βαρεθει.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13588
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 29 Αύγ 2022, 13:27

Ασέβαστος έγραψε:
29 Αύγ 2022, 13:20
Πασιφάη έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:18


Ντάξει, είναι πολλοί οι σαλεμένοι. Εγώ στην αρχή της πανδημίας, είχα κουνιάδο που έλεγε για 5G και ξαδέρφη που ακόμη υποστηρίζει το ίδιο τροπάρι. Ο κουνιάδος ''άλλαξε'' το ποίημα και τώρα το παίζει τσίου.
α, ναι, ειπε και για 5g. δεν καταλαβα ακριβως τι ειπε, ειχα φτασει στη φαση που κουνω συγκαταβατικα το κεφαλι δηθεν οτι παρακολουθω τι λεει, ενω αγναντευω τον οριζοντα.
Εν τω μεταξύ ψάχνουν μανιωδώς για επιχειρήματα, προκειμένου να στηρίξουν την παπαρολογία τους.
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27222
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 29 Αύγ 2022, 13:30

Ασέβαστος έγραψε:
29 Αύγ 2022, 13:22
Nandros έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:21

Όταν σε κάθε συνάντηση πρέπει να βρίσκεις θέματα συζήτησης άσχετα με ψεκασμούς και ο τύπος να εκτρέπει την συζήτηση στα ψεκασμένα, πόση αντοχή υπολογίζεις ότι θα έχεις;
Μέχρι πότε θα ανέχεσαι τον μαλάκα για λόγους γαλατικής ευγενείας;
Εδώ τουλάχιστον τον βρίζεις και τον βάζεις στο ignore.
ατσαλινη υπομονη, και χιουμορ. στην αναγκη μουγκα, μονο ενα "οχι" και ενα "λες μαλακιες" ανα δεκαλεπτο, χωρις παραπανω εξηγησεις, μεχρι να βαρεθει.
Η παρέα είναι για να περνάμε καλά. Αν είναι τοξική να πάει να μαμηθεί η συγκεκριμένη!
.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
Nandros
Δημοσιεύσεις: 27222
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:41
Phorum.gr user: Nandros
Τοποθεσία: Όπου συχνάζουν ναυτικοί και λοιπά κακοποιά στοιχεία

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nandros » 29 Αύγ 2022, 13:31

Πασιφάη έγραψε:
29 Αύγ 2022, 13:27
Ασέβαστος έγραψε:
29 Αύγ 2022, 13:20
Πασιφάη έγραψε:
29 Αύγ 2022, 12:18


Ντάξει, είναι πολλοί οι σαλεμένοι. Εγώ στην αρχή της πανδημίας, είχα κουνιάδο που έλεγε για 5G και ξαδέρφη που ακόμη υποστηρίζει το ίδιο τροπάρι. Ο κουνιάδος ''άλλαξε'' το ποίημα και τώρα το παίζει τσίου.
α, ναι, ειπε και για 5g. δεν καταλαβα ακριβως τι ειπε, ειχα φτασει στη φαση που κουνω συγκαταβατικα το κεφαλι δηθεν οτι παρακολουθω τι λεει, ενω αγναντευω τον οριζοντα.
Εν τω μεταξύ ψάχνουν μανιωδώς για επιχειρήματα, προκειμένου να στηρίξουν την παπαρολογία τους.
Έχουμε εδώ αρίστους και το συνάφι του.
ΚΚΕ 6η Ολομέλεια: Κάναμε το διεθνιστικό μας καθήκον (εννοεί τον Συμμοριτοπόλεμο)
ΧΑ: Είμαστε η σπορά των ηττημένων του '45. Οι εθνικοσοσιαλιστές, οι φασίστες!

Άβαταρ μέλους
BOOMER
Δημοσιεύσεις: 626
Εγγραφή: 11 Οκτ 2021, 16:06

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από BOOMER » 29 Αύγ 2022, 13:33

Δεν με πρίζεις ,Χαοτικός ,ούτε έχω ιδιαίτερα αρνητική (ή θετική)εντύπωση για τον μπάφο.
Eξ άλλου περιστασιακά έχει τύχει να κάνω με παρέα χωρίς να μου προκαλέσει ιδιαίτερο ενδιαφέρον.
Προτιμούσα το αλκοόλ ως μέσο ευφορίας.
Η κατάχρηση και η εξάρτηση φυσικά ,είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο.
Φυσικά έχουμε όλοι ανάγκη φυγής από κάτι. Στην ιστορία που περιέγραψα ,δεν αισθάνθηκα ότι θέλω να ξεφορτωθώ τον ψεκασμένο; Ισως αν αντι να τον ξεφωρτωθώ ,κάπνιζα έναν μπάφο ,δεν θα με ενδιέφερε τι λέει και θα συνέχιζα να κάνω παρέα. Αλλά θα ήταν ψεύτικη και προσωρινή φυγή. Αντιλαμβάνεσαι το point μου;

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13588
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: ψεκ στον αληθινο κοσμο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 29 Αύγ 2022, 13:33

Nandros έγραψε:
29 Αύγ 2022, 13:31
Πασιφάη έγραψε:
29 Αύγ 2022, 13:27
Ασέβαστος έγραψε:
29 Αύγ 2022, 13:20


α, ναι, ειπε και για 5g. δεν καταλαβα ακριβως τι ειπε, ειχα φτασει στη φαση που κουνω συγκαταβατικα το κεφαλι δηθεν οτι παρακολουθω τι λεει, ενω αγναντευω τον οριζοντα.
Εν τω μεταξύ ψάχνουν μανιωδώς για επιχειρήματα, προκειμένου να στηρίξουν την παπαρολογία τους.
Έχουμε εδώ αρίστους και το συνάφι του.
Είμεθα ένα ωραιότατο μποστάνι η αλήθεια είναι. :lol:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών