Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Μάιος 2024, 23:13

Fata_Morgana έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:09
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Μάιος 2024, 22:51
Ερμής έγραψε:
22 Μάιος 2024, 22:46


Κάποιος που βγάζει ένα χιλιάρικο το μήνα είναι ναυάγιο;
Εγώ αναρωτιέμαι πόσα βγάζει το μήνα η "γνωστή" της Μοργκάνα. Και τί διατροφή παίρνει, αν παίρνει. :)
Καλή δουλειά έχει, πολλά χρόνια στην ίδια δουλειά καλό μισθό θα έχει.
Κατάλαβα, δεν ξέρεις. Στο μπολντ δεν απάντησες.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 5017
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 22 Μάιος 2024, 23:22

Feindflug έγραψε:
22 Μάιος 2024, 17:30
Andromachi έγραψε:
22 Μάιος 2024, 11:32
λοιπόν θα σας πω:

αφου την ρώτησα αρκετες φορές ( εχασα το λογαριασμό) τι ώρα προβλεπεται να έρθουν μου ελεγε τρείς το μεσημερι
τη ρωτουσα μετά γτ δεν ερχονται πιο νωρίς? είναι για καφέ ακομη?
σε κάποια φάση της λεω συγνωμη κυρία μου δε φταίς εσυ αλλα εμεις οχι νερο δεν εχουμε να πιουμε αλλα ουτε να κατουρήσουμε δε μπορουμε
μου λεει : θα αναγκαστώ να τερματίσω την κλήση και φωνάζωντας την ρώτησα γτ εσυ μανα μου δεν κατουράς??? και μου το εκλεισε...
αυτά.... τα ολίγα

κατα τα αλλα ήμουν ευγενικότατη

( νομίζω)
Εσύ τι δουλειά κάνεις, τύπισσα, που ρωτάς και ειρωνεύεσαι άλλους εργαζομένους τι ώρα θα έρθουν να εξυπηρετήσουν την ατομάρα σου;
Για να απαντήσω στο δικό σου στυλ

Τυπε, εγώ το τι δουλειά κάνω δε σε ενδιαφέρει.
επειδή ομως ήμουν σε τηλεφωνική εξυπηρέτηση καμποσα χρόνια και γνωρίζω παααααααρα πολύ καλά μια διαχείριση κλήσης ενός παραπονου σε πληροφορώ οτι δεν ήταν καθόλου εξυπηρετική και ήταν ειρωνικότατη η ίδια από την αρχή.... γτ όταν σου λεει :

ναι το γνωρίζουμε και τι να κάνουμε τώρα ( ??????? ) αυτή ήταν η πρωτη της κουβέντα , εσένα τύπε , να μη σου ανεβαινε το αίμα στο κεφάλι...

όταν εξαρτώνται δεκάδες σπίτια που μένουν χωρίς νερο (!!!!!!!!) ΝΕΡΟ!!!!!!! για αρκετές ώρες, όταν εχει πλημμυρίσει το υπογειο με τις αποθηκες, όταν πετάγονται πέτρες και κομμάτια πίσσας δεξιά και αριστερά και ε΄χουν κανει ζημιές σε περιουσίες

ναι έχω την ΑΠΑΙΤΗΣΗ να εξυπηρετήσουν την ατομάρα μου
αλλα και τον γείτονα ο οποίος ειναι κατάκοιτος και έχασε την αλλαγη του με κίνδυνο να παθει κατάκληση

εντάξει ΤΎΠΕ?????????????????

ελπίζω να σε κάλυψα
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2702
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 22 Μάιος 2024, 23:29

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:13
Fata_Morgana έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:09
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Μάιος 2024, 22:51


Εγώ αναρωτιέμαι πόσα βγάζει το μήνα η "γνωστή" της Μοργκάνα. Και τί διατροφή παίρνει, αν παίρνει. :)
Καλή δουλειά έχει, πολλά χρόνια στην ίδια δουλειά καλό μισθό θα έχει.
Κατάλαβα, δεν ξέρεις. Στο μπολντ δεν απάντησες.
Καλά λεφτά παίρνει πόσα ακριβώς δε ξέρω αλλά καλά λεφτά. Στα συν ότι το σπίτι είναι δικό της, δεν έχει ενοίκια κτλ και παίρνει και διατροφή γιατί και ο άντρας της καλά λεφτά βγάζει. Τώρα πόσα ακριβώς δε ξέρω. Δεν ζορίζονται όμως από ότι ξερω αλλά δεν έχει και αναζητά και τίποτα πολυτέλειες στη ζωή της. Είναι γενικά άνθρωπος απλός και συγκροτημένος.

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2702
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 22 Μάιος 2024, 23:35

Ασέβαστος έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:10
Fata_Morgana έγραψε:
22 Μάιος 2024, 22:50


Και 1000.να βγάζεις μια τρύπα να μένεις να έχεις την ανεξαρτησία σου, τη βρίσκεις.
και περισσευουν για παιδια στην εφηβεια, διατροφη, καλο ντυσιμο, και να βγαινει και με τη φιλη σου;

η η φιλη ψαχνει για καποιον του 3χιλιαρου για να γινονται ολα;
Εξαρτάται βρε καμάρι μου. Με 1000 ευρώ και σπίτι δε βγαίνεις ούτε για τη διατροφή των παιδιών σου,πόσο μάλλον να θες να βγαίνεις κιόλας για ποτό ή να πας ένα διήμερο κάπου.
Ε προφανώς δεν μπορούν να συμβαδίσουν.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 22 Μάιος 2024, 23:35

Fata_Morgana έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:29
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:13
Fata_Morgana έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:09


Καλή δουλειά έχει, πολλά χρόνια στην ίδια δουλειά καλό μισθό θα έχει.
Κατάλαβα, δεν ξέρεις. Στο μπολντ δεν απάντησες.
Καλά λεφτά παίρνει πόσα ακριβώς δε ξέρω αλλά καλά λεφτά. Στα συν ότι το σπίτι είναι δικό της, δεν έχει ενοίκια κτλ και παίρνει και διατροφή γιατί και ο άντρας της καλά λεφτά βγάζει. Τώρα πόσα ακριβώς δε ξέρω. Δεν ζορίζονται όμως από ότι ξερω αλλά δεν έχει και αναζητά και τίποτα πολυτέλειες στη ζωή της. Είναι γενικά άνθρωπος απλός και συγκροτημένος.
Και γιατί να μην αναζητήσει ΚΑΙ πολυτέλειες στη ζωή του τέτοιο κελεπούρι;
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2702
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 22 Μάιος 2024, 23:41

ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:35
Fata_Morgana έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:29
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:13


Κατάλαβα, δεν ξέρεις. Στο μπολντ δεν απάντησες.
Καλά λεφτά παίρνει πόσα ακριβώς δε ξέρω αλλά καλά λεφτά. Στα συν ότι το σπίτι είναι δικό της, δεν έχει ενοίκια κτλ και παίρνει και διατροφή γιατί και ο άντρας της καλά λεφτά βγάζει. Τώρα πόσα ακριβώς δε ξέρω. Δεν ζορίζονται όμως από ότι ξερω αλλά δεν έχει και αναζητά και τίποτα πολυτέλειες στη ζωή της. Είναι γενικά άνθρωπος απλός και συγκροτημένος.
Και γιατί να μην αναζητήσει ΚΑΙ πολυτέλειες στη ζωή του τέτοιο κελεπούρι;
Γιατί σκέφτεται το μέλλον των παιδιών της και δεν αναλώνεται σε τέτοιου τύπου έξοδα. Ξαναλέω είναι συγκροτημένος άνθρωπος, μορφωμένη,συνειδητοποιημένη και φροντίζει την εμφάνισή της. Δεν κάνει κάποιο κακό η γυναίκα, επειδή βλέπω μια διάθεση ειρωνείας.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23970
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 22 Μάιος 2024, 23:47

Κακό σε εμάς δε κάνει. Κακο σε αυτή κάνει με το να περιμένει τον πρίγκηπα του παραμυθιού.
Και όχι με ένα χιλιάρικο δε μενεις ούτε σε τρύπα, ειδικά αν σκας και καμιά διατροφή.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
tanipteros
Δημοσιεύσεις: 8688
Εγγραφή: 07 Μάιος 2018, 15:39

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από tanipteros » 22 Μάιος 2024, 23:55

Andromachi έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:22
Feindflug έγραψε:
22 Μάιος 2024, 17:30
Andromachi έγραψε:
22 Μάιος 2024, 11:32
λοιπόν θα σας πω:

αφου την ρώτησα αρκετες φορές ( εχασα το λογαριασμό) τι ώρα προβλεπεται να έρθουν μου ελεγε τρείς το μεσημερι
τη ρωτουσα μετά γτ δεν ερχονται πιο νωρίς? είναι για καφέ ακομη?
σε κάποια φάση της λεω συγνωμη κυρία μου δε φταίς εσυ αλλα εμεις οχι νερο δεν εχουμε να πιουμε αλλα ουτε να κατουρήσουμε δε μπορουμε
μου λεει : θα αναγκαστώ να τερματίσω την κλήση και φωνάζωντας την ρώτησα γτ εσυ μανα μου δεν κατουράς??? και μου το εκλεισε...
αυτά.... τα ολίγα

κατα τα αλλα ήμουν ευγενικότατη

( νομίζω)
Εσύ τι δουλειά κάνεις, τύπισσα, που ρωτάς και ειρωνεύεσαι άλλους εργαζομένους τι ώρα θα έρθουν να εξυπηρετήσουν την ατομάρα σου;
Για να απαντήσω στο δικό σου στυλ

Τυπε, εγώ το τι δουλειά κάνω δε σε ενδιαφέρει.
επειδή ομως ήμουν σε τηλεφωνική εξυπηρέτηση καμποσα χρόνια και γνωρίζω παααααααρα πολύ καλά μια διαχείριση κλήσης ενός παραπονου σε πληροφορώ οτι δεν ήταν καθόλου εξυπηρετική και ήταν ειρωνικότατη η ίδια από την αρχή.... γτ όταν σου λεει :

ναι το γνωρίζουμε και τι να κάνουμε τώρα ( ??????? ) αυτή ήταν η πρωτη της κουβέντα , εσένα τύπε , να μη σου ανεβαινε το αίμα στο κεφάλι...

όταν εξαρτώνται δεκάδες σπίτια που μένουν χωρίς νερο (!!!!!!!!) ΝΕΡΟ!!!!!!! για αρκετές ώρες, όταν εχει πλημμυρίσει το υπογειο με τις αποθηκες, όταν πετάγονται πέτρες και κομμάτια πίσσας δεξιά και αριστερά και ε΄χουν κανει ζημιές σε περιουσίες

ναι έχω την ΑΠΑΙΤΗΣΗ να εξυπηρετήσουν την ατομάρα μου
αλλα και τον γείτονα ο οποίος ειναι κατάκοιτος και έχασε την αλλαγη του με κίνδυνο να παθει κατάκληση

εντάξει ΤΎΠΕ?????????????????

ελπίζω να σε κάλυψα
το ψιψίνι η Ανδρομάχη μας αγρίεψε...ΟΥΑΟΥ...έβγαλε νύχια....
δεν σε έχω συνηθίσει έτσι καλό μου...!!! :e045:
δεν βγαίνουνε...δεν βγαίνουνε, τα δόλια τα κατσίκια μας...
και μεις θα παλαβωσουμε..με όλα μας τα δίκια μας...!!!
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2702
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 22 Μάιος 2024, 23:55

Ερμής έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:47
Κακό σε εμάς δε κάνει. Κακο σε αυτή κάνει με το να περιμένει τον πρίγκηπα του παραμυθιού.
Και όχι με ένα χιλιάρικο δε μενεις ούτε σε τρύπα, ειδικά αν σκας και καμιά διατροφή.
Οπότε τι ; να του πληρώνει εκείνη τις εξόδους τους;

Ιδεολόγος
Δημοσιεύσεις: 470
Εγγραφή: 23 Μάιος 2018, 22:15

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ιδεολόγος » 22 Μάιος 2024, 23:57

Θυμάται κάποιος αν έγινε άλλη γυναικοκτονία λίγες μέρες πριν από αυτή στο Μενίδι;

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Μάιος 2024, 00:04

Fata_Morgana έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:35
Fata_Morgana έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:29


Καλά λεφτά παίρνει πόσα ακριβώς δε ξέρω αλλά καλά λεφτά. Στα συν ότι το σπίτι είναι δικό της, δεν έχει ενοίκια κτλ και παίρνει και διατροφή γιατί και ο άντρας της καλά λεφτά βγάζει. Τώρα πόσα ακριβώς δε ξέρω. Δεν ζορίζονται όμως από ότι ξερω αλλά δεν έχει και αναζητά και τίποτα πολυτέλειες στη ζωή της. Είναι γενικά άνθρωπος απλός και συγκροτημένος.
Και γιατί να μην αναζητήσει ΚΑΙ πολυτέλειες στη ζωή του τέτοιο κελεπούρι;
Γιατί σκέφτεται το μέλλον των παιδιών της και δεν αναλώνεται σε τέτοιου τύπου έξοδα. Ξαναλέω είναι συγκροτημένος άνθρωπος, μορφωμένη,συνειδητοποιημένη και φροντίζει την εμφάνισή της. Δεν κάνει κάποιο κακό η γυναίκα, επειδή βλέπω μια διάθεση ειρωνείας.
Κακό, σαφώς και δεν κάνει. Όπως δεν κάνει κακό και ο οποιοσδήποτε 45αρης ή 50αρης που δεν θέλει να κάνει υποχωρήσεις στα ζητούμενα του από τις γυναίκες.

Το ίδιο έκανε και ο πρώην της απλής και συγκροτημένης... ή κάνω λάθος; Ήθελε κάτι περισσότερο. Και κατά τα φαινόμενα, πληρώνει με τα δικά του έσοδα την επιλογή του. :)
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71608
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 23 Μάιος 2024, 00:11

Fata_Morgana έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:55
Ερμής έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:47
Κακό σε εμάς δε κάνει. Κακο σε αυτή κάνει με το να περιμένει τον πρίγκηπα του παραμυθιού.
Και όχι με ένα χιλιάρικο δε μενεις ούτε σε τρύπα, ειδικά αν σκας και καμιά διατροφή.
Οπότε τι; να του πληρώνει εκείνη τις εξόδους τους;
Όχι βρε, αν βγάζουν τα ίδια, να μοιράζονται τα έξοδα διασκέδασης. Και αν η κυρία βγάζει περισσότερα, ας καλύπτει αυτή τη διαφορά. Πού ακριβώς είναι το πρόβλημα; Θέλει αρετή και τόλμη η ανεξαρτησία. :lol:
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9628
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 23 Μάιος 2024, 00:11

Fata_Morgana έγραψε:
22 Μάιος 2024, 22:47

Έτρωγε φουλ κέρατο. Βασικά είχε κάνει δεσμό κανονικά ο άντρας της με άλλη. Χώρισαν, προσπάθησαν να τα ξαναβρούν για τα παιδιά αλλά δε λειτούργησε. Ξαναεμπλεξε με την άλλη ο άντρας της και χώρισαν τελειωτικά.
Παίζει η περίπτωση να την κερατωνε με την άλλη φίλη σου που κερατωνε τον δικό της; :p2:
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24365
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 23 Μάιος 2024, 00:21

Airman68 έγραψε:
23 Μάιος 2024, 00:11
Παίζει η περίπτωση να την κερατωνε με την άλλη φίλη σου που κερατωνε τον δικό της; :p2:
:smt005:

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2702
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 23 Μάιος 2024, 00:35

ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μάιος 2024, 00:04
Fata_Morgana έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:41
ΓΑΛΗ έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:35


Και γιατί να μην αναζητήσει ΚΑΙ πολυτέλειες στη ζωή του τέτοιο κελεπούρι;
Γιατί σκέφτεται το μέλλον των παιδιών της και δεν αναλώνεται σε τέτοιου τύπου έξοδα. Ξαναλέω είναι συγκροτημένος άνθρωπος, μορφωμένη,συνειδητοποιημένη και φροντίζει την εμφάνισή της. Δεν κάνει κάποιο κακό η γυναίκα, επειδή βλέπω μια διάθεση ειρωνείας.
Κακό, σαφώς και δεν κάνει. Όπως δεν κάνει κακό και ο οποιοσδήποτε 45αρης ή 50αρης που δεν θέλει να κάνει υποχωρήσεις στα ζητούμενα του από τις γυναίκες.

Το ίδιο έκανε και ο πρώην της απλής και συγκροτημένης... ή κάνω λάθος; Ήθελε κάτι περισσότερο. Και κατά τα φαινόμενα, πληρώνει με τα δικά του έσοδα την επιλογή του. :)
Ακριβώς. Ο καθένας έχει δικαίωμα να θέτει τα στάνταρτ του και από κει και πέρα ότι βρέξει ας κατεβάσει. Ο πρώην της δε ξέρω για ποιο λόγο την απάτησε, ξέρω μόνο ότι είναι ακόμα μαζί με την άλλη. Υποθέτω έπαιξε παράγοντας έρωτας. Αυτό που πληρώνει από τα εοσοδήματά του είναι η διατροφη των παιδιών τους που είναι υποχρεωμένος να το κάνει. Αλλά ούτως ή άλλως έχει φουλ παρουσία στα παιδιά του.
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μάιος 2024, 00:11
Fata_Morgana έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:55
Ερμής έγραψε:
22 Μάιος 2024, 23:47
Κακό σε εμάς δε κάνει. Κακο σε αυτή κάνει με το να περιμένει τον πρίγκηπα του παραμυθιού.
Και όχι με ένα χιλιάρικο δε μενεις ούτε σε τρύπα, ειδικά αν σκας και καμιά διατροφή.
Οπότε τι; να του πληρώνει εκείνη τις εξόδους τους;
Όχι βρε, αν βγάζουν τα ίδια, να μοιράζονται τα έξοδα διασκέδασης. Και αν η κυρία βγάζει περισσότερα, ας καλύπτει αυτή τη διαφορά. Πού ακριβώς είναι το πρόβλημα; Θέλει αρετή και τόλμη η ανεξαρτησία. :lol:
Βρε ΓΑΛΗ μου μια φυσιολογική σχέση στα μέτρα της θέλει να κάνει. Ούτε σπίτια και παλάτια,ούτε ακριβά ταξίδια κτλ έναν άνθρωπο να μοιράζεται τη μοναξια της θέλει, στα μέτρα τα δικά της. Γιατί τόση μανία να τη βγάλετε σκάρτη, ότι ψάχνει χορηγό κτλ;; έγινε αντιπαθής χωρίς να τη γνωρίζετε απλά και μόνο επειδή έχει κσποια στάνταρτς. Δεν υπάρχετε μλκ μου :smt005:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών