Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 5017
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 23 Μάιος 2024, 23:55

καληνύχτα και απο εμενα σας ευχομαι ονειρα γλυκά!!

:g094::g094:
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
Airman68
Δημοσιεύσεις: 9629
Εγγραφή: 09 Ιαν 2019, 20:22
Phorum.gr user: Airman68
Τοποθεσία: UK

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Airman68 » 23 Μάιος 2024, 23:56

Andromachi έγραψε:
23 Μάιος 2024, 23:55
καληνύχτα και απο εμενα σας ευχομαι ονειρα γλυκά!!

:g094::g094:
Καληνύχτα!
Yippie Kay Yay

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71648
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 24 Μάιος 2024, 00:23

Andromachi έγραψε:
23 Μάιος 2024, 23:55
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μάιος 2024, 23:52


Ε, δεν λέω κάτι διαφορετικό. :lol:
:102::102:
'Ασ΄το.  Κάποια στιγμή θα δώσω περισσότερες ίνφο. Πληροφοριακώς πάντως αναφέρω για να μη θεωρηθώ ρατσίστρια :P ότι ένας από τους πιο όμορφους άντρες που είχα κονέ διακοπεύοντας, ήταν ένας μιγάς γαλλοκορεάτης. Καμμία σχέση με τα σημερινά ξανθωπά όλα δήγματα της νότιας και το αντίπαλο δέος της βόρειας στρουμπουλής αυταρχικής κορέας. Αμφότερα είναι δυσφήμιση για το απωανατολίτικο αρσενικό είδος.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 5017
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 24 Μάιος 2024, 09:07

ΓΑΛΗ έγραψε:
24 Μάιος 2024, 00:23
Andromachi έγραψε:
23 Μάιος 2024, 23:55
ΓΑΛΗ έγραψε:
23 Μάιος 2024, 23:52


Ε, δεν λέω κάτι διαφορετικό. :lol:
:102::102:
'Ασ΄το.  Κάποια στιγμή θα δώσω περισσότερες ίνφο. Πληροφοριακώς πάντως αναφέρω για να μη θεωρηθώ ρατσίστρια :P ότι ένας από τους πιο όμορφους άντρες που είχα κονέ διακοπεύοντας, ήταν ένας μιγάς γαλλοκορεάτης. Καμμία σχέση με τα σημερινά ξανθωπά όλα δήγματα της νότιας και το αντίπαλο δέος της βόρειας στρουμπουλής αυταρχικής κορέας. Αμφότερα είναι δυσφήμιση για το απωανατολίτικο αρσενικό είδος.
ε καλα τώρα... εσύ μιλάς για κάτι διαφορετικό
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Casp
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 24 Μάιος 2024, 11:37

Πραγματικά έχω συγκινηθεί πολύ με την στάση των παιδιών εδώ στη δουλειά...

Ο υπεύθυνος μίλησε με τον αντικαταστάτη του head επειδή ο head είναι με άδεια και αποφάσισαν να μου αλλάξουν γραφείο για να είμαι μόνη μου μια βδομάδα μέχρι να γυρίσει ο head από την άδεια και να αποφασίσει τι θα κάνουμε. Σε 2 βδομάδες, επειδή έχω γενέθλια, θα έχω μια βδομάδα άδεια, οπότε από την επόμενη βδομάδα θα πούνε ότι θα δουλεύω στο AI, για να μην μιλήσουν ακόμα στον μαλάκα πριν γυρίσει ο υπεύθυνος.

Ήδη μετακόμισα/άλλαξα γραφείο από σήμερα για να μην γίνει Δευτέρα πρωί που θα είναι και άλλος μέσα. Ήρθε ο αντικαταστάτης και μου είπε πως μίλησε και με τον head και το αποφάσισαν, και να μην αγχώνομαι, και ευτυχώς που μίλησα και μάλιστα μου είπαν ότι δεν έπαθαν σοκ γιατί ήδη είχαν πολλά θέματα μαζί του. Του ξαναζήτησαν να αλλάξει τμήμα επειδή εδώ και 12 χρόνια είναι στο ίδιο τμήμα και μένει στάσιμος και δεν δουλεύει αλλά δεν το δέχτηκε ποτέ + ότι όλοι έχουν πρόβλημα με την συμπεριφορά του και που βγαίνει συνεχώς για διαλείμματα και λέει ψέματα. Και μου έλεγαν πως σαν εταιρία δεν ανέχονται συμπεριφορές bullying και είναι πολύ αυστηροί και δεν θέλουν να ξανανιώσει κανείς έτσι. Μετά από όλα αυτά, πιστεύω πως είτε θα με αφήσουν στο γραφείο που ήρθα μόνη μου, είτε θα του αλλάξουν αυτού τμήμα. Και το πιο πιθανό είναι το 2ο.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3596
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 24 Μάιος 2024, 13:40

...να περάσουν λίγες ώρες ακόμα να την κοπανήσουμε για το... εξοχικό...
τρεις μέρες? τρεις μέρες...είναι απολύτως απαραίτητες
δεν υπάρχει το κάψιμο που ζούμε στη δουλειά το τελευταίο διάστημα και οι δύο...

...μετά σκέφτομαι το λαπτοπ ανοιχτό στο μπαλκόνι να δείχνει φάιναλ φορ, την πανσέληνο πάνω απ τη θάλασσα του λυβικού να φωτίζει τη γαύδο, το κορίτσι μου να κοιμάται επιτέλους ήσυχο και τα παγάκια από το ποτό να λαμπυρίζουν...
έτσι και κερδίσουμε κι όλας...

Άντε Θεέ μου, λίγο ακόμα. Βοήθησέ μας να φτάσουμε πρώτα με το καλό.
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3596
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 24 Μάιος 2024, 13:42

Casp έγραψε:
24 Μάιος 2024, 11:37
κασπερίνι τί κάνει ο καττούης?
Perception is reality...

Casp
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 24 Μάιος 2024, 14:03

student έγραψε:
24 Μάιος 2024, 13:42
Casp έγραψε:
24 Μάιος 2024, 11:37
κασπερίνι τί κάνει ο καττούης?
Ααααχ μεγάλη ιστορία το γατάκι. Από την μέρα που τον πήραμε κάνει διάρροιες και δεν του περνάνε. Του πήραμε sensitive τροφή digestive, τον πήραμε κτηνίατρο, μας έδωσε αντιβίωση και μας είπε για μια βδομάδα να τρώει μόνο κοτόπουλο και ρύζι, το κάναμε κι' αυτό. Τίποτα.. Του έδωσα προβιοτικά 2 μέρες (θα τα συνεχίσω), πάλι τίποτα. Κάνει διάρροια 5 φορές την μέρα.

Θα τον φρόντιζε η κοπέλα που μας τον έδωσε για 2 μέρες (θα ερχόταν σπίτι μας 2 φορές την μέρα για νερό και φαγητό) επειδή θα πηγαίναμε Πάφο στα γενέθλιά μου, αλλά σχεδόν "τσακωθήκαμε" γιατί έβγαλε σκάρτο τον κτηνίατρο και μου έλεγε να του δίνω γιαούρτι και θα του περάσει (το έκανα κι' αυτό, πάλι τίποτα). Της είπα ότι θα ακούσω τον γιατρό και δεν της άρεσε. Μετά από αυτό εννοείται πως δεν πρόκειται να της πω να έρθει. Ρωτήσαμε σε ξενοδοχείο για ζώα και μας είπαν ότι πρέπει να είναι φουλ εμβολιασμένος. Δεν είναι και για να του κάνουμε εμβόλιο δεν πρέπει να είναι άρρωστος.

Αύριο το μεσημέρι του κλείσαμε ραντεβού σε άλλο κτηνιατρείο για να πάρουμε 2η γνώμη. Αν δεν του περάσει θα του κάνουμε αναλύσεις. Έχει και ειδική φαρμακευτική τροφή αλλά είναι πανάκριβη. Και αν έχει το σύνδρομο ευερέθιστου εντέρου όπως μας είπε η προηγούμενη κτηνίατρος ότι μπορεί να έχει, αυτό "γιατρεύεται' μόνο με το να τρώει μόνο την ειδική τροφή.

Ουσιαστικά, σκατούλες, επειδή πήραμε το ζωάκι άρρωστο και τρέχουμε. Και δεν μπορούμε ούτε καν να πάμε κάπου εντός Κύπρου. Είμαι εκνευρισμένη και μαραζωμένη αλλά εννοείται πως δεθήκαμε μαζί του και δεν τον δίνω πίσω, ούτε το γατάκι πλέον μπορεί να ζήσει έξω.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 15243
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 24 Μάιος 2024, 14:12

ένα ταξίδι εκτός κύπρου θα ήταν ευκαιρία να δει το γατί και ένας γιατρός στο εξωτερικό.ρίχνω μια ιδέα

Casp
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 24 Μάιος 2024, 14:15

nowhere έγραψε:
24 Μάιος 2024, 14:12
ένα ταξίδι εκτός κύπρου θα ήταν ευκαιρία να δει το γατί και ένας γιατρός στο εξωτερικό.ρίχνω μια ιδέα
Έλα τώρα εξυπνάδες...

Είμαι αισιόδοξη για αύριο. Αν όχι θα του κάνουμε αναγκαστικά εξετάσεις.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3596
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 24 Μάιος 2024, 14:20

Casp έγραψε:
24 Μάιος 2024, 14:03
Ρωτήσαμε σε ξενοδοχείο για ζώα και μας είπαν ότι πρέπει να είναι φουλ εμβολιασμένος. Δεν είναι και για να του κάνουμε εμβόλιο δεν πρέπει να είναι άρρωστος.
Πόσο ζητάνε αυτά τα ξενοδοχεία στην κύπρο τη μέρα?
Perception is reality...

Casp
Δημοσιεύσεις: 3105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 24 Μάιος 2024, 15:03

student έγραψε:
24 Μάιος 2024, 14:20
Casp έγραψε:
24 Μάιος 2024, 14:03
Ρωτήσαμε σε ξενοδοχείο για ζώα και μας είπαν ότι πρέπει να είναι φουλ εμβολιασμένος. Δεν είναι και για να του κάνουμε εμβόλιο δεν πρέπει να είναι άρρωστος.
Πόσο ζητάνε αυτά τα ξενοδοχεία στην κύπρο τη μέρα?
15-18 ευρώ την μέρα
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10694
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 24 Μάιος 2024, 15:48

Andromachi έγραψε:
23 Μάιος 2024, 21:33
ksk έγραψε:
23 Μάιος 2024, 15:50
Airman68 έγραψε:
22 Μάιος 2024, 17:06


Μάλον μπερδεύτηκαν.
Κάποιος άλος θα το έγραφε σωστά :102:
Για μενα το λέω...πως θα μπορούσα άλλωστε να κρίνω τα ορθογραφικά καποιου αλου :003:

γτ βρε παιδια? γτ????

και οι ανορθογραφοι εχουν ψυχή.... λυπηθείτε μας... :lol:
Γιαυτο ραπίζω μόνο τον εαυτό μου :P
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 12278
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 24 Μάιος 2024, 15:51

Χθες ήρθε η αλεπού και μου πήρε ένα μικρό κοκόρι.
Τα είχα έξω.

Μέχρι να πάω να δω τι έγινε πήγε να μου πάρει και μια κότα.

Η κότα γλίτωσε.
Το κοκόρι έγινε γεύμα για τα μικρά αλεπουδάκια.

Το βράδυ έσκαψε να περάσει στο χωράφι.
Έφερα τον σκύλο να κάνει σκοπιά.

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10694
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 24 Μάιος 2024, 15:58

"Κάτι και για τα αστεία, που προκαλούν το γέλιο: Επειδή τα αστεία κατά την κοινή αντίληψη προσφέρουν κάτι στους ρητορικούς αγώνες, και επειδή ο Γοργίας έλεγε —και είχε δίκαιο— ότι πρέπει να χαλούμε τη σοβαρότητα των αντιπάλων με το γέλιο και το γέλιο τους με τη σοβαρότητα, πραγματευθήκαμε στην Ποιητική πόσα είδη αστείων υπάρχουν, υπογραμμίζοντας ότι κάποια από αυτά ταιριάζουν στον ελεύθερο άνθρωπο και κάποια άλλα όχι. Ο κάθε ρήτορας, επομένως, πρέπει να επιλέγει για τον εαυτό του αυτό που του ταιριάζει. Στον ελεύθερο άνθρωπο ταιριάζει πιο πολύ η ειρωνεία, όχι τα καραγκιοζιλίκια: ο είρων κάνει αστείο για να διασκεδάσει ο ίδιος, ενώ ο «καραγκιόζης» για να διασκεδάσει τους άλλους."
Παρατηρητής...

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών