Τι σκέφτεσαι τώρα

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14864
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 26 Μάιος 2024, 20:25

decadent έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:12
Feindflug έγραψε:
26 Μάιος 2024, 19:58
decadent έγραψε:
26 Μάιος 2024, 19:47


Για κάποιους δικέ μου τα 10 ευρώ είναι σημαντικά, κάνουν διαφορά στον μήνα τους και όποιος το χλευάζει αυτό ανήκει σε συγκεκριμένη κατηγορία. Σε αφήνω να την βρεις μόνος σου δικέ μου.
Μαζί σου, δικέ μου. Αν όμως ανήκει κάποιος στην κατηγορία που ψάχνει προϊόντα των 100+ ευρώ και σε πολλές περιπτώσεις ψιλοάχρηστα, γιατί πόσα ζευγάρια παπούτσια χρειάζονται σε κάποιον που τα 10 ευρώ στην αγορά παπουτσιών θα του χαλάσουν τον μήνα και την ζωή, καλύτερα να την δει αλλιώς.

Επίσης, αυτά τα 10 ευρώ που θα κερδίσεις ψάχνοντας την σούπερ προσφορά από το διαδικτυακό μαγαζί με ΑΦΜ Βουλγαρίας, πολύ εύκολα μπορεί να στα στερήσει και σένα κάποιος, βρίσκοντας κάποιον φθηνότερο επαγγελματία από εσένα. Που σίγουρα υπάρχει.

Μην προσπαθείς να μαντέψεις λοιπόν, σε ποια κατηγορία ανήκω εγώ, αλλά σκέψου καλά αν το 10ευρω θα το δώσεις εκεί που πρέπει ή εκεί που θέλεις.
Καλό το θεατράκι με τα ροζιασμένα χέρια και λίγο επανάσταση κατά του καπιταλισμού για να αιτιολογήσεις την μηδενική ενσυναίσθηση (και συνδυαστική σκέψη) σε μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων που δεν έχουν τα παπούτσια που φαντάζεσαι και δίνουν 100 ευρώ για να έχουν μεγαλύτερη διάρκεια, για να μην καταστραφούν τα πόδια τους κτλ

Επίσης συνήθως είναι πολλά παραπάνω από 10 ευρώ δικέ μου. Ναι; Και τα καταστήματα στο Ίντερνετ ελληνικό ΑΦΜ έχουν. Ναι; Αν την ίδια υπηρεσία την χρεώνω παραπάνω γιατί είμαι ηλίθια καλά να πάθω αν χάσω πελάτες. Ναι; Ρητορικές ερωτήσεις.

Το που δίνω και γιατί τα λεφτά μου το έχω σκεφτεί πολύ καλύτερα από ότι υποθέτεις δικέ μου. Να σχολιάζεις με βάση αυτά που διαβάζεις κι όχι με βάση τις υποθέσεις που βοηθάνε το αφήγημα σου.

Υ.Γ. μην μου αλλάζεις το φύλο
Τα χέρια μου είναι ροζιασμένα και τα μπράτσα μαυρισμένα κατά το ήμισυ από την πολύωρη έκθεση στον ήλιο για επαγγελματικούς λόγους, δικιά μου.

Δώσε το 10ευρω όπου γουστάρεις, αλλά μην υπερασπίζεσαι τους προλετάριους των Air Jordan, γνησίων και μή. Ούτε αυτοί νομίζω να το θέλουν. Τους νοιάζει περισσότερο να είναι ασορτί με τους άλλους, παρά να φάνε κρέας μια φορά παραπάνω την εβδομάδα.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13881
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 26 Μάιος 2024, 20:26

Andromachi έγραψε:
26 Μάιος 2024, 14:56
Πασιφάη
ksk
Airman68





:003:
:vp7:
Δυνατό! :smt023
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 26 Μάιος 2024, 20:27

Ασέβαστος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:20
Fata_Morgana έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:11
Ασέβαστος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:03

επειδη εδω ειναι πχορουμ. αυτο κανουμε, τσιγκλαμε. :102:

ελα τωρα, παει και λιγο γυρευοντας, το ζηταει το τσιγκλισμα, που τα ονομαζει αθλητικα, και επιμενει.
Αυτά εδώ πως σου φαίνονται καλό μου ασχατάκι; εφετζίδικα κι αυτά;

Εικόνα
αυτα εχουν 2-3 ποντους σολα. πιθανοτατα λειτουργικα, για καποιες αθλητικες δραστηριοτητες.

ειναι τα ιδια με τα προηγουμενα και με ξεγελασαν τοσο;
Είδες που δε μπορείς να ξεχωρίσεις καν; ασε πες μου απλά ότι είχα δίκιο και θα είμαι επιεικής μαζί σου.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14864
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 26 Μάιος 2024, 20:28

Andromachi έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:12
Ο ΣΩΣΤΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΠΙΛΟΓΉΣ ΥΠΟΔΗΜΑΤΟΣ

πρεπει να είσαι εκει για να το βάλεις
να μην ειναι πολύ μεγάλο αλλα και ούτε στενό
η πτέρνα πρεπει να είναι αγκαλιασμένη σωστά ώστε να αποφεύγονται τυχόν τραυματισμοί αλλα και καταγματα κόπωσης
τα δάκτυλα πρεπει απέχουν τουλάχιστον 1,15 με 1,30 εκ. απο την ακρη του υποδήματος
να αποφευγεται υπόδημα το οποίο ειναι απο σκληρό υλικό και άκαμπτο καθώς δεν απορροφούν τους κραδασμούς κατα τη βάδιση και δημιουργούν μελλοντικά παθολογιες τύπου ορθοπεδικες παθήσεις όπως πόνοι στα γόνατα, ισχία και μέση.
εφόσον δεν υπαρχουν παθήσεις όπως κοιλοποδία, πλατυποδία, άκανθα πτέρνα, βλαισός μέγας δάκτυλος κ.α. ισχύουν τα παραπάνω
σε αντίθετες περιπτώσεις καλό ειναι να γίνεται πάντα ενα πελματογράφημα ώστε να εφαρμοστεί ειδικό ορθοπεδικό πέλμα σε οποιοδήποτε υποδημα επιλέγει ο καθένας

αυτά....

επίσης για να μην ξεχαστώ παίζει και ρόλο για ποιο λόγο το θες το υποδημα περπατημα, τρεξιμο, γόβα, σκαρπίνι κλπ εκει οι επιλογές πανε αναλόγως το αν υπαρχει παθολογία ή όχι
Τι λέει ο τύπος ρε δικιά μου; Δεν θα φοράμε τις αρβύλες μας, δηλαδή;

Μάλλον πρόκειται περί μοκασινόφλωρου με τάσεις προς βαθύ εσπαντριγισμό.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 26 Μάιος 2024, 20:28

Στύξ έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:21
Fata_Morgana έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:11
Ασέβαστος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:03

επειδη εδω ειναι πχορουμ. αυτο κανουμε, τσιγκλαμε. :102:

ελα τωρα, παει και λιγο γυρευοντας, το ζηταει το τσιγκλισμα, που τα ονομαζει αθλητικα, και επιμενει.
Αυτά εδώ πως σου φαίνονται καλό μου ασχατάκι; εφετζίδικα κι αυτά;

Εικόνα
Για τον Ιορδάνη καλά είναι ,για σένα όχι.
Θα το δείξει η ιστορία.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 26 Μάιος 2024, 20:30

Fata_Morgana έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:16

Αα το τσίγκλισμα λες. Καλά αυτό είναι χρονια τώρα δεν πτοούμεθα. Αλλά όχι να μας πει και κονδες ο Ασέβαστος :011:
ωπα, ωπα. η πλακα, πλακα, αλλα να ξερεςι οτι ποτε δεν θα προσπαθουσα να προσβαλλω καποιον λεγοντας τον κοντο, χοντρο, ασχημο και τετοια.

ουτε για σενα το ειπα με αυτον τον σκοπο.

αμα ειναι να τσακωθουμε, να σε πω ηλιθια οτι δνε ξερεις να διαλεγεις παπουτσια ας πουμε, να με πεις κι εσυ ξερολα και ασχετο, μια χαρα, να περασει η ωρα. :102:

αλλα αληθεια, δεν προσβαλλω ανθρωπους γι ατα εξωτερικα χαρακτηριστικα τους, ειδικα αν δεν φταινε για αυτα.

ειναι γενικοτερη θεωρηση μου οτι ειναι χαζομαρα να φορανε οι γυναικες παπουτσια θυσιαζοντας λειτουργικοτητα για να φαινονται ψηλοτερες. (και οι αντρες το ιδιο, φυσικα, αν και σπανιο)
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14864
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 26 Μάιος 2024, 20:30

enaon έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:13
η ασικς το ξερει κανεις οτι ηταν η μονη εταιρία που εφτιαχνε παπουτσι για ελληνικο ποδι; Ολα της κατηγορίας ελληνικου ποδιου, ειχαν παντα ακριβως την ιδια φορμα, επρεπε να πας σε αλλη κατηγορία να αλλαξει η φορμα. Τεσπα, αυτα θελουν ιντερνετ τα μαθει κανεις, στα μαγαζια ηταν ασχετοι :lol::003:
Τύπε, έχεις και asics πολύχρωμες φόρμες από late 80's early 90's;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8810
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 26 Μάιος 2024, 20:31

ΓΑΛΗ έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:25
Επ' ευκαιρία μια και ο λόγος για "αθλητικά" θέλω να προσθέσω μια ειλικρινή απορία.

Αυτήν την παπαριά του να θεωρείται τρέντυ τάση εδώ και χρόνια το να φοράει η κάθε γκομενα αθλητικές γκουμούτσες με γυμνό αστράγαλο και μικρά αόρατα καλτσάκια χειμωνιάτικα, ποιος παρανοϊκός εγκέφαλος την εμπνεύστηκε; :lol:
κάποιος που βρίσκει τους αστραγάλους ένα από τα πιο ερωτικά σημεία :romance-hearteyes:
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 26 Μάιος 2024, 20:32

Ασέβαστος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:30
Fata_Morgana έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:16

Αα το τσίγκλισμα λες. Καλά αυτό είναι χρονια τώρα δεν πτοούμεθα. Αλλά όχι να μας πει και κονδες ο Ασέβαστος :011:
ωπα, ωπα. η πλακα, πλακα, αλλα να ξερεςι οτι ποτε δεν θα προσπαθουσα να προσβαλλω καποιον λεγοντας τον κοντο, χοντρο, ασχημο και τετοια.

ουτε για σενα το ειπα με αυτον τον σκοπο.

αμα ειναι να τσακωθουμε, να σε πω ηλιθια οτι δνε ξερεις να διαλεγεις παπουτσια ας πουμε, να με πεις κι εσυ ξερολα και ασχετο, μια χαρα, να περασει η ωρα. :102:

αλλα αληθεια, δεν προσβαλλω ανθρωπους γι ατα εξωτερικα χαρακτηριστικα τους, ειδικα αν δεν φταινε για αυτα.

ειναι γενικοτερη θεωρηση μου οτι ειναι χαζομαρα να φορανε οι γυναικες παπουτσια θυσιαζοντας λειτουργικοτητα για να φαινονται ψηλοτερες. (και οι αντρες το ιδιο, φυσικα, αν και σπανιο)
Αστεία το είπα. Δεν είμαι κοντή. Πολύ.

Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 24380
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 26 Μάιος 2024, 20:33

ενα κακό εχουν τα ασικς, δυο δηλαδή οκ. Το πρώτο ειναι οτι δεν νομιζω να μπορουν να τα κανουν πιο ασχημα, αλλα οκ αυτο ειναι και υποκειμενικό λγο, θυμίζουν δεκαετία 80 που ειμασταν ακόμα παιδια, πλακα εχουν. Το αλλο ειναι η σολα αντεχει οκ, το υπολοιπο ομως ειναι φτιαγμενο απο χαρτί, τα λιγοτερο γερά παπουτσια απο τα σοβαρά.

χιαομι για αθλητικά μονο νομιζω, σολα καλυτερη απο ασικς, σωμα αυθαρτο, εμφανιση οκ, επίπεδο ασικς. :lol:

Άβαταρ μέλους
Στύξ
Δημοσιεύσεις: 1327
Εγγραφή: 27 Μαρ 2024, 16:59
Phorum.gr user: Πάλαι ποτέ Στύγιος
Τοποθεσία: Ζαχαρίας

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύξ » 26 Μάιος 2024, 20:33

Φεύγω μλκς γιατί έχω πετύχει καλή σύνδεση στο buffstreams και μου τη χαλάει to phorum :-?

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 33285
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 26 Μάιος 2024, 20:35

Fata_Morgana έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:27
Ασέβαστος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:20
Fata_Morgana έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:11


Αυτά εδώ πως σου φαίνονται καλό μου ασχατάκι; εφετζίδικα κι αυτά;

Εικόνα
αυτα εχουν 2-3 ποντους σολα. πιθανοτατα λειτουργικα, για καποιες αθλητικες δραστηριοτητες.

ειναι τα ιδια με τα προηγουμενα και με ξεγελασαν τοσο;
Είδες που δε μπορείς να ξεχωρίσεις καν; ασε πες μου απλά ότι είχα δίκιο και θα είμαι επιεικής μαζί σου.
αν τα βαλεςι διπλα διπλα και ειναι ιδια, εχεις δικιο και ντρεπομαι. στραβομαρα. να γυρισω πισω σελιδες βαριεμαι.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 71688
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 26 Μάιος 2024, 20:35

Feindflug έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:25
Τα χέρια μου είναι ροζιασμένα και τα μπράτσα μαυρισμένα κατά το ήμισυ από την πολύωρη έκθεση στον ήλιο για επαγγελματικούς λόγους, δικιά μου.

Δώσε το 10ευρω όπου γουστάρεις, αλλά μην υπερασπίζεσαι τους προλετάριους των Air Jordan, γνησίων και μή. Ούτε αυτοί νομίζω να το θέλουν. Τους νοιάζει περισσότερο να είναι ασορτί με τους άλλους, παρά να φάνε κρέας μια φορά παραπάνω την εβδομάδα.
:smt023

Τόσο τα Air Jordan όσο και τη διατροφή την αναλαμβάνουν οι ελληνίδες μάνες, ουδείς λόγος ανησυχίας.
Εικόνα

Θεωρώ υπερβολή την παράθεση και της εθιμικής φωτο.
Gavalas for President! :grfl:

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 26 Μάιος 2024, 20:36

enaon έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:33
ενα κακό εχουν τα ασικς, δυο δηλαδή οκ. Το πρώτο ειναι οτι δεν νομιζω να μπορουν να τα κανουν πιο ασχημα, αλλα οκ αυτο ειναι και υποκειμενικό λγο, θυμίζουν δεκαετία 80 που ειμασταν ακόμα παιδια, πλακα εχουν. Το αλλο ειναι η σολα αντεχει οκ, το υπολοιπο ομως ειναι φτιαγμενο απο χαρτί, τα λιγοτερο γερά παπουτσια απο τα σοβαρά.

χιαομι για αθλητικά μονο νομιζω, σολα καλυτερη απο ασικς, σωμα αυθαρτο, εμφανιση οκ, επίπεδο ασικς. :lol:
Εγώ αγαπώ τα σκετσερς. Βγάζει και η xiaomi αθλητικά; δε το ξερα

Άβαταρ μέλους
Fata_Morgana
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: 15 Οκτ 2023, 22:11

Re: Τι σκέφτεσαι τώρα

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fata_Morgana » 26 Μάιος 2024, 20:37

Ασέβαστος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:35
Fata_Morgana έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:27
Ασέβαστος έγραψε:
26 Μάιος 2024, 20:20

αυτα εχουν 2-3 ποντους σολα. πιθανοτατα λειτουργικα, για καποιες αθλητικες δραστηριοτητες.

ειναι τα ιδια με τα προηγουμενα και με ξεγελασαν τοσο;
Είδες που δε μπορείς να ξεχωρίσεις καν; ασε πες μου απλά ότι είχα δίκιο και θα είμαι επιεικής μαζί σου.
αν τα βαλεςι διπλα διπλα και ειναι ιδια, εχεις δικιο και ντρεπομαι. στραβομαρα. να γυρισω πισω σελιδες βαριεμαι.
ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΠΩ ΔΙΠΛΑ ΔΙΠΛΑ. ΑΜΑΝ ΠΙΑ.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών