Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
- Casper -

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 17 Μάιος 2021, 11:32

foscilis έγραψε:
17 Μάιος 2021, 09:32
Παιδιά δε γίνεται ένα άτομο να ξεσκίζεται κατά των εμβολίων ζητώντας ταυτόχρονα προστασία από τον κορωνοϊό με μάσκες κλπ, ένα άλλο να ξεσκίζεται επίσης κατά των εμβολίων λέγοντάς μας ότι και 75% να μείνουν ανεμβολίαστοι σιγά τι έγινε με τον όχι-και-τόσο-φονικό-ιό και να διαγράφεται δημοσίευση που ορθώς κατατάσει το πρώτο άτομο (Casper) στους παρτάκηδες εμβολιαστές και το δεύτερο (hellegenes) στους αρνητές των δεδομένων. Δηλαδή δεν κατάλαβα, προσβλήθηκαν κιόλας οι χιονονιφάδες μου; Διατηρούμε το δικαίωμα να κράζουμε τα εμβόλια αλλά να αυτοπροσδιοριζόμαστε ως μη αρνητές; Τι ακριβώς ισχύει;
Δεν έχω κάνει καμία αναφορά. Αντίθετα θέλω να ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ οι σκατοψυχιές σου. Οι προσωπικές επιθέσεις, συκοφαντία και ψευτιές. Δεν μπορείς να μιλήσεις με διάλογο και επιχειρήματα. Δεν είσαι ικανός και κωλοτρίβεσαι με επιθέσεις για να καταφέρεις καημένε να βρεις "δίκαιο". Συνέχισε, δεν αξίζει καν να ξανα ασχοληθώ.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10147
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 17 Μάιος 2021, 11:35

- Casper - έγραψε:
17 Μάιος 2021, 11:32

Δεν έχω κάνει καμία αναφορά. Αντίθετα θέλω να ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ οι σκατοψυχιές σου. Οι προσωπικές επιθέσεις, συκοφαντία και ψευτιές. Δεν μπορείς να μιλήσεις με διάλογο και επιχειρήματα. Δεν είσαι ικανός και κωλοτρίβεσαι με επιθέσεις για να καταφέρεις καημένε να βρεις "δίκαιο". Συνέχισε, δεν αξίζει καν να ξανα ασχοληθώ.
Εικόνα
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

- Casper -

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 17 Μάιος 2021, 11:36

vagabondo έγραψε:
17 Μάιος 2021, 11:35
- Casper - έγραψε:
17 Μάιος 2021, 11:32

Δεν έχω κάνει καμία αναφορά. Αντίθετα θέλω να ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ οι σκατοψυχιές σου. Οι προσωπικές επιθέσεις, συκοφαντία και ψευτιές. Δεν μπορείς να μιλήσεις με διάλογο και επιχειρήματα. Δεν είσαι ικανός και κωλοτρίβεσαι με επιθέσεις για να καταφέρεις καημένε να βρεις "δίκαιο". Συνέχισε, δεν αξίζει καν να ξανα ασχοληθώ.
Εικόνα
Και μετά τις εξετάσεις θα έχω νεύρα με σκατόψυχους συκοφάντες. :wave:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41257
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Μάιος 2021, 12:14

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2021, 10:48
hellegennes έγραψε:
16 Μάιος 2021, 23:42
ΓΑΛΗ έγραψε:
16 Μάιος 2021, 15:59
Επ' ευκαιρία, πόσο σοβαρά μπορεί να πάρει κάποιος έναν αντιεμβολιαστή που καπνίζει;

Πόσο;
Τόσο όσο και έναν καπνιστή που καίγεται να κάνει το εμβόλιο, για έναν ιό που έχει 1000 φορές μικρότερη πιθανότητα να τον σκοτώσει.
Α ναι;

Να υποθέσω ότι ο κίνδυνος θανάτου/παρενεργειών από το εμβόλιο είναι μεγαλύτερος από τον κίνδυνο θανάτου/παρενεργειών από κόβιντ; :lol:
Με έχεις δει να λέω τέτοιο πράγμα και το τσαμπουνάς;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41257
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Μάιος 2021, 12:29

Ασέβαστος έγραψε:
17 Μάιος 2021, 10:51
Gherschaagk έγραψε:
17 Μάιος 2021, 10:37
Ασέβαστος έγραψε:
17 Μάιος 2021, 10:35

δεν ισχυει.

υποχρεωτικος ειναι ο εμβολιασμος.
Κι όμως:
Awesomatic έγραψε:
16 Μάιος 2021, 21:34


Για την ακρίβεια για αυτό φταίει 100% το ελληνικό κράτος που έχει αλληλοσυγκρουόμενη νομοθεσία. Ο νόμος ζητάει να είναι εμβολιασμένα τα παιδιά αλλά άλλος νόμος λέει ότι δεν μπορείς να μην δεχτείς την εγγραφή τους στο σχολείο.

Από τα πολλά ωραία του ελληνικού χάους γραφειοκρατίας.
λες εσυ, λεω εγω, λεει και ο αβεσοματικ....

λεει και το στε..

https://www.lawspot.gr/nomika-nea/ste-s ... ko-stathmo

στα σοβαρα θα παρουμε αυτο που λεει το στε. οι υπολοιποι μπορουμε να λεμε οτι θεμε.
Οι παιδικοί σταθμοί δεν είναι σχολεία και δεν είναι υποχρεωτική εκπαίδευση.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
EKPLIKTIKOS
Δημοσιεύσεις: 12884
Εγγραφή: 18 Οκτ 2019, 00:15

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από EKPLIKTIKOS » 17 Μάιος 2021, 12:32

omg kai 3 lol έγραψε:
17 Μάιος 2021, 11:11
ρε παιδια τί προσπαθειτε να επιχειρηματολογησετε απεναντι στους ψεκασμενους;

λογικα επιχειρηματα απεναντι σε αρνητες της πραγματικοτητας;

οπως κι εναν flatearther απο ενα σημειο και μετα δε προσπαθεις να τον πεισεις για τιποτα, απλα τον συμπονας
Ενας flatearther δε μας ενοχλεί καπου. Ενας τυπος που δεν εμβολιαζει τα παιδιά του απο την αλλη..

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41257
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Μάιος 2021, 12:33

ΓΑΛΗ έγραψε:
17 Μάιος 2021, 11:11
Όχι.

Αντιγριππικά δεν έκανα, γιατί δεν θυμάμαι καν ποια ήταν η τελευταία φορά που έπεσα στο κρεββάτι από γρίππη. Δεν ξέρω καν αν ήταν κρυολόγημα ή γρίππη. Αλλά θεωρώ τον κόβιντ κάτι πολύ πιο σοβαρό και πέρα από την προστασία που θέλω να έχω εγώ, δεν θέλω να γίνω αιτία προβλήματος για το περιβάλλον μου.
Το ότι τον θεωρείς πιο σοβαρό δεν σημαίνει ότι οι 3-4 χιλιάδες νεκροί της γρίπης είναι ασήμαντοι και μπορώ να δεχτώ το «έκανα βλακεία που δεν έκανα τόσα χρόνια αντιγριπικό», όμως δεν μπορώ να δεχτώ να θεωρείς τόσο σημαντικό το αντικορωνικό και το αντιγριπικό να το έχεις χεσμένο. Το μόνο που μου λέει αυτό είναι ότι εμβολιάζεσαι λόγω τρεντ και όχι από συνέπεια.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 17 Μάιος 2021, 12:35

hellegennes έγραψε:
17 Μάιος 2021, 05:03
Dwarven Blacksmith έγραψε:
17 Μάιος 2021, 02:16
Το ότι δεν θα έχουμε ΜΕΘ αν πάθουμε οτιδήποτε άλλο επειδή θα τις έχουν καβατζωσει οι ψεκ μόνιμα;
Τα μαγαζιά και οι επιχειρήσεις που θα πρέπει να λειτουργούν με μειωμένη χωρητικότητα;
Οι μεταλλάξεις που θα γίνονται στο petri dish των ψεκ;
Τα πιστοποιητικά που θα πρέπει να δείχνουμε;

Αυτά δεν είναι προβλήματα;
Ο ατομικός εμβολιασμός λύνει μόνο ένα πρόβλημα, αυτό της ασθενείας του εαυτού σου από κοβιντ. Τα υπόλοιπα είναι κοινωνικά προβλήματα και παραμένουν.
Ακόμη και στο 50% να πέσουν οι εισαγωγές, το σύστημα θα έχει τεράστια άπλα για να μπαινοβγαίνετε στα νοσοκομεία όσο γουστάρετε. Τίποτα άλλο δεν θα συμβαίνει. Τα μαγαζιά και οι επιχειρήσεις θα λειτουργούν κανονικά, όπως κάθε χρόνο που κυκλοφορούν 300 εποχικοί ιοί. Τα ίδια και για τις μεταλλάξεις.

Ξαφνικά ανακαλύψατε λέξεις-κλειδιά, λες και τις προηγούμενες δεκαετίες ζούσατε σε άλλον πλανήτη. Το πρόβλημα του κορωνοϊού είναι η περίπου τριπλάσια θνητότητά του έναντι της γρίπης. Με το εμβόλιο στις ευπαθείς ομάδες λύνεται το πρόβλημα. Η γρίπη έχει το 1/3 της θνητότητας ΜΕ εμβόλια. Ο κορωνοϊός ΜΕ εμβόλια, σύμφωνα με τα στατιστικά των εταιρειών, θα έχει υποπολλαπλάσια θνητότητα.

Οπότε όχι, τίποτα απ' αυτά δεν είναι υπαρκτό πρόβλημα.
Μάλιστα, τεράστια άπλα στις ΜΕΘ, αυτό που βλέπουμε όλοι δηλαδή.

Τι να συζητήσει κανείς.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41257
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Μάιος 2021, 12:35

omg kai 3 lol έγραψε:
17 Μάιος 2021, 11:11
ρε παιδια τί προσπαθειτε να επιχειρηματολογησετε απεναντι στους ψεκασμενους;
Ο λόγος που προσπαθούσα να επιχειρηματολογήσω απέναντι σε εσένα, τον καραψεκασμένο, που πιστεύεις ότι το WTC έπεσε από βόμβες, δεν έπεσε ή το έριξαν δρακονιανοί εξωγήινοι, είναι αφενός για να διαβάσουν και άλλοι την αληθινή επιστήμη πίσω από την πτώση, αφετέρου γιατί έχει πλάκα.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41257
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Μάιος 2021, 12:38

Dwarven Blacksmith έγραψε:
17 Μάιος 2021, 12:35
Μάλιστα, τεράστια άπλα στις ΜΕΘ, αυτό που βλέπουμε όλοι δηλαδή.

Τι να συζητήσει κανείς.

Ε, πήγαινε με μια σύριγγα να τρυπήσεις όλους τους ηλικιωμένους να πέσουν οι εισαγωγές.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41257
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Μάιος 2021, 12:40

EKPLIKTIKOS έγραψε:
17 Μάιος 2021, 12:32
Ενας flatearther δε μας ενοχλεί καπου. Ενας τυπος που δεν εμβολιαζει τα παιδιά του απο την αλλη..
Το ότι ανακαλύψατε αντιεμβολιαστές στο φόρουμ καταντά σουρεαλισμός. Για πες έναν που δεν εμβολιάζει τα παιδιά του με τα απαιτούμενα εμβόλια.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41257
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Μάιος 2021, 12:43

foscilis έγραψε:
17 Μάιος 2021, 09:32
Παιδιά δε γίνεται ένα άτομο να ξεσκίζεται κατά των εμβολίων ζητώντας ταυτόχρονα προστασία από τον κορωνοϊό με μάσκες κλπ, ένα άλλο να ξεσκίζεται επίσης κατά των εμβολίων λέγοντάς μας ότι και 75% να μείνουν ανεμβολίαστοι σιγά τι έγινε με τον όχι-και-τόσο-φονικό-ιό και να διαγράφεται δημοσίευση που ορθώς κατατάσει το πρώτο άτομο (Casper) στους παρτάκηδες εμβολιαστές και το δεύτερο (hellegenes) στους αρνητές των δεδομένων. Δηλαδή δεν κατάλαβα, προσβλήθηκαν κιόλας οι χιονονιφάδες μου; Διατηρούμε το δικαίωμα να κράζουμε τα εμβόλια αλλά να αυτοπροσδιοριζόμαστε ως μη αρνητές; Τι ακριβώς ισχύει;
Ισχύει ότι η συκοφαντία δεν είναι αποδεκτή στο φόρουμ, όπως και η διαστρέβλωση απόψεων, οι ανυπόστατες κατηγορίες και οι προσωπικές επιθέσεις.

Και για να καταλάβεις πόσο γελοίος είσαι:
foscilis έγραψε:
17 Μάιος 2021, 09:33
Κι εγώ αυτό λέω. Δε θες να πάρεις το ρίσκο του εμβολίου bitch; Τέλεια, θα πάρεις λοιπόν το ρίσκο του βήχα μου στη μούρη σου.
Από την μια θεωρείς σημαντικό τον εμβολιασμό των άλλων, υποθέτω γιατί θεωρείς ότι αν δεν εμβολιαστούν όλοι υπάρχει ακόμα κίνδυνος διασποράς και σ' αυτούς που εμβολιάστηκαν ή σε αυτούς που δεν γίνεται να εμβολιαστούν, από την άλλην λες ανοιχτά ότι θα βήχεις στην μούρη όσων πιστεύεις ότι κινδυνεύουν παρότι εμβολιασμένοι ή κινδυνεύουν γιατί δεν γίνεται να εμβολιαστούν. Εκτός αν έχεις στο μυαλό σου ότι πρώτα θα ρωτάς κάποιον αν εμβολιάστηκε και μετά θα βήχεις.

Αυτό, λοιπόν, είναι ο ορισμός του σκουπιδιού. Δεν σε νοιάζει αληθινά για θανάτους, σε νοιάζει η μαλακισμένη αποψάρα σου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hellegennes την 17 Μάιος 2021, 12:48, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 17 Μάιος 2021, 12:47

hellegennes έγραψε:
17 Μάιος 2021, 12:38
Dwarven Blacksmith έγραψε:
17 Μάιος 2021, 12:35
Μάλιστα, τεράστια άπλα στις ΜΕΘ, αυτό που βλέπουμε όλοι δηλαδή.

Τι να συζητήσει κανείς.

Ε, πήγαινε με μια σύριγγα να τρυπήσεις όλους τους ηλικιωμένους να πέσουν οι εισαγωγές.
Δεν μπορώ. Δικαίωμα τους στην ελεύθερη Δύση να περιμένουν 12 χρόνια να δουν τις μακροχρόνιες συνέπειες.
Εγώ το δικαίωμα που έχω είναι να κράζω τους ψεκ. Αυτά τα δικαιώματα μοίρασε η κοινωνία που ζω, με αυτά πορευόμαι.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 41257
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 17 Μάιος 2021, 12:50

Dwarven Blacksmith έγραψε:
17 Μάιος 2021, 12:47
hellegennes έγραψε:
17 Μάιος 2021, 12:38
Dwarven Blacksmith έγραψε:
17 Μάιος 2021, 12:35
Μάλιστα, τεράστια άπλα στις ΜΕΘ, αυτό που βλέπουμε όλοι δηλαδή.

Τι να συζητήσει κανείς.

Ε, πήγαινε με μια σύριγγα να τρυπήσεις όλους τους ηλικιωμένους να πέσουν οι εισαγωγές.
Δεν μπορώ. Δικαίωμα τους στην ελεύθερη Δύση να περιμένουν 12 χρόνια να δουν τις μακροχρόνιες συνέπειες.
Εγώ το δικαίωμα που έχω είναι να κράζω τους ψεκ. Αυτά τα δικαιώματα μοίρασε η κοινωνία που ζω, με αυτά πορευόμαι.
Έχεις και το δικαίωμα να πας στην ανελεύθερη Ανατολή. Εκεί είναι υποχρεωτικά τα κορωνοεμβόλια;
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 43999
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Την πάτησα με το εμβόλιο... Προσοχή!

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 17 Μάιος 2021, 13:04

hellegennes έγραψε:
17 Μάιος 2021, 12:50
Dwarven Blacksmith έγραψε:
17 Μάιος 2021, 12:47
hellegennes έγραψε:
17 Μάιος 2021, 12:38



Ε, πήγαινε με μια σύριγγα να τρυπήσεις όλους τους ηλικιωμένους να πέσουν οι εισαγωγές.
Δεν μπορώ. Δικαίωμα τους στην ελεύθερη Δύση να περιμένουν 12 χρόνια να δουν τις μακροχρόνιες συνέπειες.
Εγώ το δικαίωμα που έχω είναι να κράζω τους ψεκ. Αυτά τα δικαιώματα μοίρασε η κοινωνία που ζω, με αυτά πορευόμαι.
Έχεις και το δικαίωμα να πας στην ανελεύθερη Ανατολή. Εκεί είναι υποχρεωτικά τα κορωνοεμβόλια;
Δεν ξέρω δεν πιστεύω καμία πληροφορία από εκεί.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών