Αριθμοί και γένη αυτών

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4230
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: Αριθμοί και γένη αυτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 05 Απρ 2019, 20:21

συννεφιασμένη Κυριακή έγραψε:
05 Απρ 2019, 00:35
Το 7 είναι οπωσδήποτε θηλυκό, και το οκτώ αρσενικό (σοφός γέροντας για την ακρίβεια).
:smt018

Άρρεν και μάλιστα σοφός νέος.
Είναι και ο αγαπημένος μου αριθμός.
Από πολύ μικρός ένιωθα μία έλξη, κάτι να "με τραβάει" σε αυτόν, δεν μπορώ να το εξηγήσω. "Παιγνίδια" του εγκεφάλου...
Ζενίθεδρος έγραψε:
05 Απρ 2019, 00:51
Σκέφτηκα στην αρχή πως έχει να κάνει με τα αρχικά γράμματα των λέξεων, αλλά δεν μπορώ να διακρίνω κάποιο σχέδιο.

Εάν το πάρουμε μαθηματικά, θηλυκή βγαίνει η ακολουθία 2, 4, 8... αλλά το 3 ξεφεύγει απο τον κανόνα.

Θηλυκά είναι τα ψηφία με άξονα ή σημείο συμμετρίας (το δύο εάν γραφτεί σαν Z) αλλά το 4 ξεφεύγει απο τον κανόνα, εκτός και εάν τραβήξεις λίγο παραπάνω την μεσαία οριζόντια γραμμή, οπότε έχεις έναν βορειονατολικό άξονα συμμετρίας. Οπότε αυτή είναι η μόνη πιθανή λογική εξήγηση. Θεωρείς δλδ τα συμμετρικά ψηφία θηλυκά, ενώ τα ακανόνιστα αρσενικά.
Ίσως.
Πώς δικαιολογείται όμως και η απόδοση συγκεκριμένων ιδιοτήτων/χαρακτηριστικών (ηλικία, χαρακτήρας);
Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αριθμοί και γένη αυτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 05 Απρ 2019, 20:24

Το 69 πάντως είναι ερμαφρόδιτο.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4230
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: Αριθμοί και γένη αυτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 05 Απρ 2019, 20:25

Χαοτικός έγραψε:
05 Απρ 2019, 01:15
Ζενίθεδρος έγραψε:
05 Απρ 2019, 00:51
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ έγραψε:
04 Απρ 2019, 10:36
Για κάποιον ανεξήγητο λόγο, από πολύ μικρός, έχω αποδώσει στους αριθμούς γένη (άρρεν - θήλυ) αλλά και άλλα ανθρώπινα χαρακτηριστικά (ηλικία, χαρακτήρα κτλ.!) :lol:

1 άρρεν
2 θήλυ
3 θήλυ
4 θήλυ
5 άρρεν
6 άρρεν
7 άρρεν
8 θήλυ
9 άρρεν
10 άρρεν

Δεν γνωρίζω αν είναι κάτι που το κάνουν οι περισσότεροι άνθρωποι και γενικά δεν έχω βρει πληροφορίες για το θέμα.
Σκέφτηκα στην αρχή πως έχει να κάνει με τα αρχικά γράμματα των λέξεων, αλλά δεν μπορώ να διακρίνω κάποιο σχέδιο.

Εάν το πάρουμε μαθηματικά, θηλυκή βγαίνει η ακολουθία 2, 4, 8... αλλά το 3 ξεφεύγει απο τον κανόνα.

Θηλυκά είναι τα ψηφία με άξονα ή σημείο συμμετρίας (το δύο εάν γραφτεί σαν Z) αλλά το 4 ξεφεύγει απο τον κανόνα, εκτός και εάν τραβήξεις λίγο παραπάνω την μεσαία οριζόντια γραμμή, οπότε έχεις έναν βορειονατολικό άξονα συμμετρίας. Οπότε αυτή είναι η μόνη πιθανή λογική εξήγηση. Θεωρείς δλδ τα συμμετρικά ψηφία θηλυκά, ενώ τα ακανόνιστα αρσενικά.
Α γεια σου. Για την ίδια ακριβώς ανάγκη -
να πρέπει να ικανοποιηθεί η φλασιά μας να εξηγήσουμε ένα φαινόμενο που σώνει και καλά υπάρχει και τους απασχολεί όλους!
- φτάσαμε να λέμε ότι το σύμπαν είναι 14 δις ετών.

Ρε πως γίνεται όταν μεγαλώνει το σύμπαν! Επίπεδο :roll:
Ζενίθεδρος έγραψε:
05 Απρ 2019, 01:17
Γιατί γράφεις σαν τον Γούντυ;
Κι εγώ δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις.
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4230
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: Αριθμοί και γένη αυτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 05 Απρ 2019, 20:26

Yochanan έγραψε:
05 Απρ 2019, 00:54
σκέψου φρίκη που τρώνε μαζί μας οι αγγλοι. η με τους γερμανους.
Δεν είμαι σίγουρος για το τι εννοείς...λες ότι είμαι ψεκασμένος; :xena:
NoMoreLice έγραψε:
05 Απρ 2019, 12:01
Έχεις μια μορφή συναισθησίας
https://en.wikipedia.org/wiki/Ordinal_l ... nification
Ευχαριστώ για το λίνκ, δεν γνώριζα ότι θα υπάρχει κάτι τέτοιο.
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4230
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: Αριθμοί και γένη αυτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 05 Απρ 2019, 20:29

Custom_F έγραψε:
05 Απρ 2019, 11:36
Πφφ... Τα μονα είναι θηλυκα κ τα ζυγα αρσενικά.
Όλοι το ξέρουν αυτό.
The Pythagoreans, an ancient Greek cult of natural philosophers notable for their interest in numerology, personified the natural numbers by assigning gender to them; the odd numbers were male and the even female (Rucker 1988). However, given the prevalence of synesthesia (1 in 23, see the main synesthesia entry), and that this is consistent among the Pythagoreans, this is unlikely to be synesthesia, but rather a form of learned association.
https://en.wikipedia.org/wiki/Ordinal_l ... thagoreans
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

Άβαταρ μέλους
νύχτα
Δημοσιεύσεις: 8745
Εγγραφή: 03 Μαρ 2019, 12:18

Re: Αριθμοί και γένη αυτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από νύχτα » 05 Απρ 2019, 20:32

ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ έγραψε:
05 Απρ 2019, 20:21

:smt018

Άρρεν και μάλιστα σοφός νέος.
ο μόνος άνδρας που θα μπορούσε να είναι, θα ήταν ο μπάρετ, και μάλιστα σ αυτή τη φάση
Εικόνα
nothing but heart

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Αριθμοί και γένη αυτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 05 Απρ 2019, 20:33

ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ έγραψε:
04 Απρ 2019, 10:36
Για κάποιον ανεξήγητο λόγο, από πολύ μικρός, έχω αποδώσει στους αριθμούς γένη (άρρεν - θήλυ) αλλά και άλλα ανθρώπινα χαρακτηριστικά (ηλικία, χαρακτήρα κτλ.!) :lol:

1 άρρεν
2 θήλυ
3 θήλυ
4 θήλυ
5 άρρεν
6 άρρεν
7 άρρεν
8 θήλυ
9 άρρεν
10 άρρεν

Δεν γνωρίζω αν είναι κάτι που το κάνουν οι περισσότεροι άνθρωποι και γενικά δεν έχω βρει πληροφορίες για το θέμα.
Εγώ μικρός (ευτυχώς το 'κοψα μετά γιατί θα μου την βαρούσε) απέδιδα χρώματα σε κάποιους αριθμούς. Και φυσικά, το άθροισμά τους έδινε και το αντίστοιχο χρώμα που προκύπτει από τη μίξη των βασικών χρωμάτων. Δεν θυμάμαι πολλά, πάντως το 3 ήταν μπλε και το 4 κίτρινο (οπότε το 7 ήταν πράσινο). :oops:


Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4230
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: Αριθμοί και γένη αυτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 05 Απρ 2019, 20:42

shrike έγραψε:
05 Απρ 2019, 20:33
Εγώ μικρός (ευτυχώς το 'κοψα μετά γιατί θα μου την βαρούσε) απέδιδα χρώματα σε κάποιους αριθμούς. Και φυσικά, το άθροισμά τους έδινε και το αντίστοιχο χρώμα που προκύπτει από τη μίξη των βασικών χρωμάτων. Δεν θυμάμαι πολλά, πάντως το 3 ήταν μπλε και το 4 κίτρινο (οπότε το 7 ήταν πράσινο). :oops:
Συναισθησία
Συναισθησία ονομάζεται η νευρολογική ανάμιξη των αισθήσεων. Ένας άνθρωπος που χαρακτηρίζεται από συναισθησία (συναισθητικός) είναι δυνατό, για παράδειγμα, να «ακούει» τις οσμές, να «βλέπει» τους ήχους και να «μυρίζει» τις εικόνες. Το συχνότερο είδος συναισθησίας είναι το να βλέπει κάποιος ήχους και το να συνδυάζει αυτόματα αριθμούς με συγκεκριμένα χρώματα.
Η συναισθησία συναντάται συχνά ως σύμπτωμα του αυτισμού και του συνδρόμου Άσπεργκερ, αλλά όχι αποκλειστικά. Μπορεί να είναι αποτέλεσμα της χρήσης παραισθησιογόνων ψυχοενεργών, όπως το L.S.D. και η μεσκαλίνη, ενώ υπάρχουν και περιπτώσεις ανθρώπων οι οποίοι είναι συναισθητικοί χωρίς να πάσχουν από κάποια ασθένεια και χωρίς να κάνουν χρήση ψυχοενεργών.
:o

Τα ήξερες αυτά εσύ;

Μήπως πρέπει το θέμα να μεταφερθεί στην ενότητα της Ψυχολογίας;
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

Pirate7G
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 27 Δεκ 2018, 19:21

Re: Αριθμοί και γένη αυτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Pirate7G » 05 Απρ 2019, 20:44

ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ έγραψε:
04 Απρ 2019, 10:36
Για κάποιον ανεξήγητο λόγο, από πολύ μικρός, έχω αποδώσει στους αριθμούς γένη (άρρεν - θήλυ) αλλά και άλλα ανθρώπινα χαρακτηριστικά (ηλικία, χαρακτήρα κτλ.!) :lol:

1 άρρεν
2 θήλυ
3 θήλυ
4 θήλυ
5 άρρεν
6 άρρεν
7 άρρεν
8 θήλυ
9 άρρεν
10 άρρεν

Δεν γνωρίζω αν είναι κάτι που το κάνουν οι περισσότεροι άνθρωποι και γενικά δεν έχω βρει πληροφορίες για το θέμα.
Εμένα μου έφερνα στο μυαλό χρώματα χρώματα. Όπως κι οι μέρες. Οι μέρες επίσης μου έφερναν στο μυαλό και σχήματα.
Δεν τσακιζω το φρύδι μου

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Αριθμοί και γένη αυτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 05 Απρ 2019, 20:48

ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ έγραψε:
05 Απρ 2019, 20:42
shrike έγραψε:
05 Απρ 2019, 20:33
Εγώ μικρός (ευτυχώς το 'κοψα μετά γιατί θα μου την βαρούσε) απέδιδα χρώματα σε κάποιους αριθμούς. Και φυσικά, το άθροισμά τους έδινε και το αντίστοιχο χρώμα που προκύπτει από τη μίξη των βασικών χρωμάτων. Δεν θυμάμαι πολλά, πάντως το 3 ήταν μπλε και το 4 κίτρινο (οπότε το 7 ήταν πράσινο). :oops:
Συναισθησία
Συναισθησία ονομάζεται η νευρολογική ανάμιξη των αισθήσεων. Ένας άνθρωπος που χαρακτηρίζεται από συναισθησία (συναισθητικός) είναι δυνατό, για παράδειγμα, να «ακούει» τις οσμές, να «βλέπει» τους ήχους και να «μυρίζει» τις εικόνες. Το συχνότερο είδος συναισθησίας είναι το να βλέπει κάποιος ήχους και το να συνδυάζει αυτόματα αριθμούς με συγκεκριμένα χρώματα.
Η συναισθησία συναντάται συχνά ως σύμπτωμα του αυτισμού και του συνδρόμου Άσπεργκερ, αλλά όχι αποκλειστικά. Μπορεί να είναι αποτέλεσμα της χρήσης παραισθησιογόνων ψυχοενεργών, όπως το L.S.D. και η μεσκαλίνη, ενώ υπάρχουν και περιπτώσεις ανθρώπων οι οποίοι είναι συναισθητικοί χωρίς να πάσχουν από κάποια ασθένεια και χωρίς να κάνουν χρήση ψυχοενεργών.
:o

Τα ήξερες αυτά εσύ;

Μήπως πρέπει το θέμα να μεταφερθεί στην ενότητα της Ψυχολογίας;
:o
Όχι, δεν είχα ιδέα. Πολύ ενδιαφέρον!

Σε ό,τι αφορά στις οσμές, με πολλές απ' αυτές έχω συχνά αναμνήσεις από πράγματα και καταστάσεις του παρελθόντος, αλλά αυτό απ' όσο ξέρω ισχύει για πολλούς ανθρώπους, δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο.

Πάντως λογικά δεν πάσχω από τίποτα απ' τα δυο (αυτισμό ή Ασπέργκερ). Ή, για να το πω πιο σωστά, αν είχα κάτι τέτοιο θα το ήξερα.


Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αριθμοί και γένη αυτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 05 Απρ 2019, 20:53

ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ έγραψε:
05 Απρ 2019, 20:25
Χαοτικός έγραψε:
05 Απρ 2019, 01:15
Ζενίθεδρος έγραψε:
05 Απρ 2019, 00:51


Σκέφτηκα στην αρχή πως έχει να κάνει με τα αρχικά γράμματα των λέξεων, αλλά δεν μπορώ να διακρίνω κάποιο σχέδιο.

Εάν το πάρουμε μαθηματικά, θηλυκή βγαίνει η ακολουθία 2, 4, 8... αλλά το 3 ξεφεύγει απο τον κανόνα.

Θηλυκά είναι τα ψηφία με άξονα ή σημείο συμμετρίας (το δύο εάν γραφτεί σαν Z) αλλά το 4 ξεφεύγει απο τον κανόνα, εκτός και εάν τραβήξεις λίγο παραπάνω την μεσαία οριζόντια γραμμή, οπότε έχεις έναν βορειονατολικό άξονα συμμετρίας. Οπότε αυτή είναι η μόνη πιθανή λογική εξήγηση. Θεωρείς δλδ τα συμμετρικά ψηφία θηλυκά, ενώ τα ακανόνιστα αρσενικά.
Α γεια σου. Για την ίδια ακριβώς ανάγκη - ( Ακολουθεί η περιγραφή της ανάγκης )
να πρέπει να ικανοποιηθεί η φλασιά μας (Φάγαμε μία φλασιά και σκάμε να την ικανοποιήσουμε) να εξηγήσουμε ένα φαινόμενο που σώνει και καλά υπάρχει και τους απασχολεί όλους! (Ό,τι αντιληφθήκαμε ένα φαινόμενο κι αυτό σώνει και καλά υπάρχει και δεν είναι της φλασιάς μας. Τα υπογραμμίζω για να εισάγω την ειρωνεία.
Εκτός λοιπόν από ότι υπάρχει το φαινόμενο, χρίζει κιόλας εξέτασης, Με τα εργαλεία μας μάλιστα που την είδαμε ότι είναι ικανά να μετρήσουν ό,τι γουστάρουμε. Ένα τέτοιο εργαλείο είναι και τα μαθηματικά μας ας πούμε. Μπορούν να υποτάξουν όλα τα φαινόμενα και να μετρήσουν.
Με την ίδια διάθεση επιχειρεί κι ο Ζενίθ να βγάλει μαθηματικό κανόνα για φαινόμενο που δεν υπάρχει. Ο συνειρμός μου με αυτό
είναι και οι μετρήσεις που έκανε η σύγχρονη επιστήμη και βρήκε την ηλικία του σύμπαντος. Επειδή σώνει και καλά πρέπει να έχει ηλικία
)
- φτάσαμε να λέμε ότι το σύμπαν είναι 14 δις ετών.

Ρε πως γίνεται όταν μεγαλώνει το σύμπαν! ( ότι μεγαλώνει σε ηλικία. γερνάει. όπως λέμε "ρε πως γίνεται ο άνθρωπος όταν γερνάει!" )Επίπεδο :roll: ( Ειρωνία μιας άποψης ότι το σύμπαν είναι επίπεδο )
Ζενίθεδρος έγραψε:
05 Απρ 2019, 01:17
Γιατί γράφεις σαν τον Γούντυ;
Κι εγώ δεν καταλαβαίνω τι θες να πεις.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4230
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: Αριθμοί και γένη αυτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 05 Απρ 2019, 21:05

Χαοτικός έγραψε:
05 Απρ 2019, 01:15


Α γεια σου. Για την ίδια ακριβώς ανάγκη - ( Ακολουθεί η περιγραφή της ανάγκης )
να πρέπει να ικανοποιηθεί η φλασιά μας (Φάγαμε μία φλασιά και σκάμε να την ικανοποιήσουμε) να εξηγήσουμε ένα φαινόμενο που σώνει και καλά υπάρχει και τους απασχολεί όλους! (Ό,τι αντιληφθήκαμε ένα φαινόμενο κι αυτό σώνει και καλά υπάρχει και δεν είναι της φλασιάς μας. Τα υπογραμμίζω για να εισάγω την ειρωνεία.
Εκτός λοιπόν από ότι υπάρχει το φαινόμενο, χρίζει κιόλας εξέτασης, Με τα εργαλεία μας μάλιστα που την είδαμε ότι είναι ικανά να μετρήσουν ό,τι γουστάρουμε. Ένα τέτοιο εργαλείο είναι και τα μαθηματικά μας ας πούμε. Μπορούν να υποτάξουν όλα τα φαινόμενα και να μετρήσουν.
Με την ίδια διάθεση επιχειρεί κι ο Ζενίθ να βγάλει μαθηματικό κανόνα για φαινόμενο που δεν υπάρχει. Ο συνειρμός μου με αυτό
είναι και οι μετρήσεις που έκανε η σύγχρονη επιστήμη και βρήκε την ηλικία του σύμπαντος. Επειδή σώνει και καλά πρέπει να έχει ηλικία
)
- φτάσαμε να λέμε ότι το σύμπαν είναι 14 δις ετών.

Ρε πως γίνεται όταν μεγαλώνει το σύμπαν! ( ότι μεγαλώνει σε ηλικία. γερνάει. όπως λέμε "ρε πως γίνεται ο άνθρωπος όταν γερνάει!" )Επίπεδο :roll: ( Ειρωνία μιας άποψης ότι το σύμπαν είναι επίπεδο )
Κατανοήτο.
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4230
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: Αριθμοί και γένη αυτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 05 Απρ 2019, 21:06

shrike έγραψε:
05 Απρ 2019, 20:48
Πάντως λογικά δεν πάσχω από τίποτα απ' τα δυο (αυτισμό ή Ασπέργκερ). Ή, για να το πω πιο σωστά, αν είχα κάτι τέτοιο θα το ήξερα.
Ναι κι εγώ,
SpoilerShow
έτσι νομίζω. :003:
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αριθμοί και γένη αυτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 05 Απρ 2019, 21:11

Πως θα το ξέρατε ρε; Άμα δεν είχατε ασχοληθεί με τον εαυτό σας; Συχνά γίνεται να μην ασχοληθούν ποτέ. Δεν το έκαναν ποτέ οι γονείς και δεν προσανατολίστηκε σε αυτό το πεδίο, το άτομο που μεγάλωσε.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Αριθμοί και γένη αυτών

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 05 Απρ 2019, 21:15

ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ έγραψε:
05 Απρ 2019, 21:05
Κατανοήτο.
Βασικά δεν ήθελα να πειράξω τον Ζενίθεδρο. Αυτός να παίξει γούσταρε και καλά έκανε. Απλά παραλληλίζω την φάση του με όλο το σκηνικό που περιέγραψα.




Ωστόσο υπάρχει ψυχολογική ερμηνεία σε αυτό που σο υσυμβαίνει. Αλλά δεν θέλω να στη πω κατάμουτρα. :c040:
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών