Έξοδος με παρέα. Λίγο παρέα και λιγο σόσιαλ μήντια;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Έξοδος με παρέα. Λίγο παρέα και λιγο σόσιαλ μήντια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 29 Απρ 2019, 23:03

Είπα να το θέσω στο φόρουμ και αυτό.

Αυτό το Πάσχα παραέγινε το κακό. Ήμουν σε μέρος που έγινε ολίγον γλέντι, αλλά έδειχνε ότι ακόμα και άνθρωποι του περασμένου αιώνα, σηκώθηκαν για έναν χορό, βγάλαν τις σέλφι τους για να φανεί ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΕΡΝΑΜΕ, ΓΑΜΑΤΑ και ξαναέκατσαν πίσω στο τραπέζι χορτάτοι από χορό. Έγινε και το άλλο, άτομο της παρέας αποσύρεται γιατί ενώ φαινόταν ότι ετοιμαζόταν χορός, δεν ερχόταν η κατάλληλη στιγμή, αποσύρεται το άτομο για να ασχοληθεί προφανώς με τα σόσιαλ, επιστρέφει, έχει τελειώσει η φάση του χορού, αλλά οι αναρτήσεις, εκεί, περνάμε ωραία!

Το καλό της υπόθεσης είναι ότι άνθρωποι που θα τους έλεγες εντάξει, περιπετειώδεις αλλά σε λογικά πλαίσια, έχουν βαλθεί να κάνουν αγώνα τι γαμάτο μέρος θα πάνε και με παίρνουν και εμένα οι σφαίρες, που δεν με απασχολεί να δείξω στα σόσιαλ εκείνη τη στιγμή τι ωραία που είναι. Και όντως είναι ωραία αρκετές φορές. Έχω αρχίσει όμως να δυσκολεύομαι να διαχειριστώ τις διάσπαρτες εξαφανίσεις σε ανύποπτες στιγμές μέσα στη μέρα για δημιουργία σέλφι και ανταλλαγή μηνυμάτων με ανθρώπους που δεν βρίσκονται εκεί! :o:o

Αποφάσισα μελλοντικά με τέτοια άτομα να κανονίζω διάσπαρτες δουλειές, πχ να κάνω κανά ντουζάκι, που δεν θα έκανα κανονικά εκείνη την ώρα. :102:

Τι παίζει;

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5591
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Έξοδος με παρέα. Λίγο παρέα και λιγο σόσιαλ μήντια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 29 Απρ 2019, 23:10

Ήμουν σε ένα ωραίο πάρκο για τρέξιμο. Υπέροχη μέρα, πράσινο, μαγευτικές εικόνες, όρεξη για γυμναστική. Ώσπου, βλέπω μια μάνα με τις δύο κόρες. ¨Ολη την ώρα να προσπαθούν να βγάλουν σέλφι. Ήμαρτον πια.

Ένας φίλος μου έλεγε για μια παλιά του συμφοιτήτρια, που ντύνονταν, βάφονταν, έβγαινε στο μπαλκόνι το σαββατόβραδο, έβγαζε σέλφι με θέα την πόλη και πόσταρε: Ωραία περάσαμε και σήμερα. Για να ξαναμπεί σπίτι, να ξεντυθεί και να κοιμηθεί.

Έχει ξεφύγει η κατάσταση.
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Έξοδος με παρέα. Λίγο παρέα και λιγο σόσιαλ μήντια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 29 Απρ 2019, 23:16

Εμένα μ' αρέσουν οι άλλες φώτο, που και καλά κοιμούνται και κάποιους τους/τις τράβηξε φώτο, ενώ όλοι ξέρουν ότι είναι σέλφι!
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Έξοδος με παρέα. Λίγο παρέα και λιγο σόσιαλ μήντια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 29 Απρ 2019, 23:19

ο γυναικοκεντρικος καζινοκαπιταλισμος σε ολο του το μεγαλειο
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Άβαταρ μέλους
Γαληνός
Δημοσιεύσεις: 5591
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 15:15

Re: Έξοδος με παρέα. Λίγο παρέα και λιγο σόσιαλ μήντια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γαληνός » 29 Απρ 2019, 23:22

Εδώ η ανηψιά ήταν αδιάθετη με εμετούς και πόνους. Δεν πήγε σχολείο. Αλλά 8.30 το πρωί πρόλαβε να βγάλει σέλφι.

Αλλά πλέον και οι 40 πλας το παρακάνουν.
Έχω στο ινστα έναν γνωστό ψυχολόγο (που κάνει και εμφανίσεις στα κανάλια) κι ανεβάζει συνεχεια φώτο. Πλέον βάζει σέλφι κάθε σάββατο από παραλιακή στα μπουζούκια με την γυναίκα του.
“A bird doesn’t sing because it has an answer, it sings because it has a song.”—Joan Walsh Anglund

Άβαταρ μέλους
Eθνικοκοινωνιστης
Δημοσιεύσεις: 39720
Εγγραφή: 05 Μάιος 2018, 12:13

Re: Έξοδος με παρέα. Λίγο παρέα και λιγο σόσιαλ μήντια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Eθνικοκοινωνιστης » 29 Απρ 2019, 23:24

Γαληνός έγραψε:
29 Απρ 2019, 23:22
Εδώ η ανηψιά ήταν αδιάθετη με εμετούς και πόνους. Δεν πήγε σχολείο. Αλλά 8.30 το πρωί πρόλαβε να βγάλει σέλφι.

Αλλά πλέον και οι 40 πλας το παρακάνουν.
Έχω στο ινστα έναν γνωστό ψυχολόγο (που κάνει και εμφανίσεις στα κανάλια) κι ανεβάζει συνεχεια φώτο. Πλέον βάζει σέλφι κάθε σάββατο από παραλιακή στα μπουζούκια με την γυναίκα του.
α-γ-α-μ-ι-α :g030:
"Καλύτερα να φορέσω το κράνος του Κόκκινου Στρατού παρά να φάω χάμπουργκερ στα mc Donald's"

Αλαιν ντε Μπενουα

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Έξοδος με παρέα. Λίγο παρέα και λιγο σόσιαλ μήντια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 29 Απρ 2019, 23:26

Η μόνη χρησιμότητα που έχω βρει στα σόσιαλ είναι όταν έχω βρει ΤΡΟΜΕΡΗ προσφορά για διακοπές και κάνω την καρδιά μου πέτρα και πάω μόνη μου γιατί ο σύζυγος θα κάτσει με τα παιδιά και δεν έτυχε να βρω παρέα, να κάνω skype για τους my loved ones για το δωμάτιο κλπ, αλλά δεν είναι και για χόρταση! Αυτό το skype είναι και σαν πολύ γρήγορο άλμπουμ με τις καλύτερες στιγμές της απόδρασης.

Αλλά όχι ότι με νοιάζει και ο κάθε άσχετος και θα δώσω χρόνο από τις διακοπές για αυτό! Αν και με την εξάσκηση μπορεί να γίνει στα γρήγορα και αυτό. Γιατί όμως;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Athina__P την 29 Απρ 2019, 23:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Έξοδος με παρέα. Λίγο παρέα και λιγο σόσιαλ μήντια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 29 Απρ 2019, 23:27

Άμα έχετε κάνα σουργελοακάου από ίνστα βάλτε το εδώ
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
κουλούρι Θεσσαλονίκης
Δημοσιεύσεις: 11589
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 16:39
Phorum.gr user: κουλούρι Θεσσαλονίκης
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Έξοδος με παρέα. Λίγο παρέα και λιγο σόσιαλ μήντια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από κουλούρι Θεσσαλονίκης » 29 Απρ 2019, 23:29

Αποφάσισα μελλοντικά με τέτοια άτομα να κανονίζω διάσπαρτες δουλειές, πχ να κάνω κανά ντουζάκι, που δεν θα έκανα κανονικά εκείνη την ώρα. :102:
τόσο καιρό γιατί δεν το αποφάσιζες;
ενιγουει καλά θα κάνεις.
μην πιέζεσαι σε άσκοπες κοινωνικές συναναστροφές!
(✿ ♥‿♥)
Je suis Αγις
Je suis Χαοτικός

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16178
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Έξοδος με παρέα. Λίγο παρέα και λιγο σόσιαλ μήντια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 29 Απρ 2019, 23:29

Athina__P έγραψε:
29 Απρ 2019, 23:03
Είπα να το θέσω στο φόρουμ και αυτό.

Αυτό το Πάσχα παραέγινε το κακό. Ήμουν σε μέρος που έγινε ολίγον γλέντι, αλλά έδειχνε ότι ακόμα και άνθρωποι του περασμένου αιώνα, σηκώθηκαν για έναν χορό, βγάλαν τις σέλφι τους για να φανεί ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΕΡΝΑΜΕ, ΓΑΜΑΤΑ και ξαναέκατσαν πίσω στο τραπέζι χορτάτοι από χορό. Έγινε και το άλλο, άτομο της παρέας αποσύρεται γιατί ενώ φαινόταν ότι ετοιμαζόταν χορός, δεν ερχόταν η κατάλληλη στιγμή, αποσύρεται το άτομο για να ασχοληθεί προφανώς με τα σόσιαλ, επιστρέφει, έχει τελειώσει η φάση του χορού, αλλά οι αναρτήσεις, εκεί, περνάμε ωραία!

Το καλό της υπόθεσης είναι ότι άνθρωποι που θα τους έλεγες εντάξει, περιπετειώδεις αλλά σε λογικά πλαίσια, έχουν βαλθεί να κάνουν αγώνα τι γαμάτο μέρος θα πάνε και με παίρνουν και εμένα οι σφαίρες, που δεν με απασχολεί να δείξω στα σόσιαλ εκείνη τη στιγμή τι ωραία που είναι. Και όντως είναι ωραία αρκετές φορές. Έχω αρχίσει όμως να δυσκολεύομαι να διαχειριστώ τις διάσπαρτες εξαφανίσεις σε ανύποπτες στιγμές μέσα στη μέρα για δημιουργία σέλφι και ανταλλαγή μηνυμάτων με ανθρώπους που δεν βρίσκονται εκεί! :o:o

Αποφάσισα μελλοντικά με τέτοια άτομα να κανονίζω διάσπαρτες δουλειές, πχ να κάνω κανά ντουζάκι, που δεν θα έκανα κανονικά εκείνη την ώρα. :102:

Τι παίζει;
+1, Εγώ έχω παρατηρήσει και το εξής τα τελευταία χρόνια: ενώ πριν 10, 15 χρόνια όταν κυκλοφορούσα ήταν ο δρόμος γεμάτος από μεγάλους και ακόμα και γέρους ανθρώπους τώρα πια είναι πολλοί περισσότεροι οι νέοι και νεαροί. Και μετά σου λέει ο άλλος υπογεννητικότητα. Χα!
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Έξοδος με παρέα. Λίγο παρέα και λιγο σόσιαλ μήντια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 29 Απρ 2019, 23:30

Μην είσθε οπισθοδρομικοί.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Έξοδος με παρέα. Λίγο παρέα και λιγο σόσιαλ μήντια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 29 Απρ 2019, 23:31

κουλούρι Θεσσαλονίκης έγραψε:
29 Απρ 2019, 23:29
Αποφάσισα μελλοντικά με τέτοια άτομα να κανονίζω διάσπαρτες δουλειές, πχ να κάνω κανά ντουζάκι, που δεν θα έκανα κανονικά εκείνη την ώρα. :102:
τόσο καιρό γιατί δεν το αποφάσιζες;
ενιγουει καλά θα κάνεις.
μην πιέζεσαι σε άσκοπες κοινωνικές συναναστροφές!
Μέχρι τώρα γινόταν σε φάσεις που δεν με επηρέαζε, πχ αποσυρόταν το άτομο νωρίς για βράδυ, για να ετοιμαστεί για έξοδο, έτσι και αλλιώς μερικοί ετοιμάζονται με τις ώρες. Σε τέτοιες φάσεις έχω μπακάπ, δεν γίνεται κατά κάποιον τρόπο να είσαι συνέχεια με τον άλλο, θέλεις και τον αέρα σου. Αλλά την ώρα του γλεντιού, όχι δεν μου είχε ξανατύχει αυτό. Θα μου πεις μέρες που είναι τώρα, μπορεί να ήθελε να στείλει ευχές, ξερω γω, αλλά είναι κάπως.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14631
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Έξοδος με παρέα. Λίγο παρέα και λιγο σόσιαλ μήντια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 29 Απρ 2019, 23:32

Athina__P έγραψε:
29 Απρ 2019, 23:26
Η μόνη χρησιμότητα που έχω βρει στα σόσιαλ είναι όταν έχω βρει ΤΡΟΜΕΡΗ προσφορά για διακοπές και κάνω την καρδιά μου πέτρα και πάω μόνη μου γιατί ο σύζυγος θα κάτσει με τα παιδιά και δεν έτυχε να βρω παρέα, να κάνω skype για τους my loved ones για το δωμάτιο κλπ, αλλά δεν είναι και για χόρταση! Αυτό το skype είναι και σαν πολύ γρήγορο άλμπουμ με τις καλύτερες στιγμές της απόδρασης.

Αλλά όχι ότι με νοιάζει και ο κάθε άσχετος και θα δώσω χρόνο από τις διακοπές για αυτό! Αν και με την εξάσκηση μπορεί να γίνει στα γρήγορα και αυτό. Γιατί όμως;


:smt005::smt005::smt005:
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: Έξοδος με παρέα. Λίγο παρέα και λιγο σόσιαλ μήντια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 29 Απρ 2019, 23:34

Highlander έγραψε:
29 Απρ 2019, 23:30
Μην είσθε οπισθοδρομικοί.
Είναι οπισθοδρομικότητα να βλέπεις ότι σε κάποιον όντως αρέσουν τα γλέντια (έως τα σόσιαλ) και θα το έκαιγε κανονικά, αλλά τώρα ετοιμάζει κάτι ψεύτικο να ποστάρει για κάποιους που δεν είναι καν εκεί και πιθανότατα δεν πολυνοιάζονται κιόλας; Το γνωρίζω το άτομο, κανονικά θα χόρευε απλά. αλλά τώρα δεν χόρεψε, πόσταρε ότι χόρεψε, χωρίς να ισχύει!

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16178
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Έξοδος με παρέα. Λίγο παρέα και λιγο σόσιαλ μήντια;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 29 Απρ 2019, 23:35

Feindflug έγραψε:
29 Απρ 2019, 23:32
Athina__P έγραψε:
29 Απρ 2019, 23:26
Η μόνη χρησιμότητα που έχω βρει στα σόσιαλ είναι όταν έχω βρει ΤΡΟΜΕΡΗ προσφορά για διακοπές και κάνω την καρδιά μου πέτρα και πάω μόνη μου γιατί ο σύζυγος θα κάτσει με τα παιδιά και δεν έτυχε να βρω παρέα, να κάνω skype για τους my loved ones για το δωμάτιο κλπ, αλλά δεν είναι και για χόρταση! Αυτό το skype είναι και σαν πολύ γρήγορο άλμπουμ με τις καλύτερες στιγμές της απόδρασης.

Αλλά όχι ότι με νοιάζει και ο κάθε άσχετος και θα δώσω χρόνο από τις διακοπές για αυτό! Αν και με την εξάσκηση μπορεί να γίνει στα γρήγορα και αυτό. Γιατί όμως;


:smt005::smt005::smt005:
Eθνικοκοινωνιστης
Αγις
Ορεστης35
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών