ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 07 Φεβ 2019, 21:10

Σκάει το ΑΠΟΛΥΤΟ ΞΑΝΘΟ ΤΟΥΜΠΑΝΟ στο συνεργειο καί λέει του φαναρτζη:

Εικόνα

– Σας παρακαλώ, μου δίνετε ένα σύρμα να ανοίξω την πόρτα στο αμάξι μου επειδή κλειδώθηκα έξω;
– Πάρτο κοπέλα μου, της δίνει το σύρμα ο τεχνίτης.

Μετά από κανένα πεντάλεπτο, βγαίνει ο άνθρωπος έξω να δει γιατί άργησε….
Σκέφτεται ξύνοντας το κεφάλι του. Ας πάω να δω καλύτερα από κοντά, μονολογεί.

Πλησιάζει και βλέπει μιαν άλλη ξανθιά να βρίσκεται μέσα στο αυτοκίνητο της άλλης και να της φωνάζει :
– Πιο δεξιά σου λέω, πιο δεξιά…. δεν ακούς;

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 08 Φεβ 2019, 20:21

2 ΚΟΥΤΣΟΜΠΟΛΕΣ συζητανε για τις κορες τους.

Εικόνα

Δύο μαμάδες γνωρίζονται στη στάση του λεωφορείου και συζητούν για τις κόρες τους.

Λέει η μια μαμά: «Η κόρη μου είναι 25 χρονών. Πριν 3 χρόνια τα είχε με έναν Πλούσιο δικηγόρο με Porsche… Στα λογοστέματα (πριν τον αρραβώνα υπόσχεση γάμου) κάναμε γλέντι τρικούβερτο! Άλλο να σου λέω και άλλο να το ζεις!…. αλλά στον μήνα πάνω χώρισαν.

Μετά τα έφτιαξε με ένα γιατρό με Ferrari. Αυτός είχε πιο πολλά λεφτά…
Αρραβωνιάστηκαν και κάναμε ένα γλέντι που κράτησε… τρεις μέρες. Αλλά δεν κράτησε. Σε 2 μήνες χώρισε και μ΄ αυτόν.

Μετά παντρεύτηκε με έναν τραπεζίτη. Τι να σου λέω… λεφτά με ουρά… Όταν παντρεύτηκαν κάναμε ένα γλέντι που βούιξε ο κόσμος από την πολυτέλεια και τα πλούτη…. Όμως και μ’ αυτόν χώρισαν μετά από 1 μήνα…

Τώρα τελευταία τα έχει με ένα Διευθυντή πολυεθνικής… Εκεί να δεις χρήμα… Σπίτια, αυτοκίνητα… Όταν γνωριστήκαμε πήγαμε στον Ρέμο να το γλεντήσουμε και κέρασε όλο το μαγαζί…. Και μ’ αυτόν όμως δεν τα πάνε καλά και μάλλον θα χωρίσουν. Αλλά για πες μου και εσύ… Πες μου για την δικιά σου κόρη.»

«Ε… τι να σου πω… και η δικιά μας πουτάνα είναι, αλλά δεν το γλεντάμε έτσι!!!»

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 13 Φεβ 2019, 19:21

"Μια γυναίκα κοιτάζεται στον καθρέπτη. Γυρίζει κι λέει στον άνδρα της..."

Εικόνα

– Νομίζω ότι έχω μικρό στnθoς…
– Ναι απαντάει ο άντρας της. Έτσι είναι…
– Τι μπορούμε να κάνουμε για να το μεγαλώσουμε; Λεφτά για εγχείρηση δεν έχουμε…τι να κάνω; λέει αυτή.
– Έχω ένα τρόπο για να τα μεγαλώσεις, απαντάει ο σύζυγος.
– Αλήθεια; απαντάει η γυναίκα. Πως;
– Θα πάρεις χαρτί υγείας και θα το τρίβεις κάθε μέρα ανάμεσα στα στnθη σου λέει αυτός σοβαρός σοβαρός.
– Αλήθεια;; Λες να πιάσει;; Απαντάει αυτή όλο απορία και αγωνία....
– Εδώ έπιασε με τον κώλo σου στα BYZIA θα κολλήσει;


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 14 Φεβ 2019, 21:14

"Ο Γιωρίκας πάει στο Παρίσι και γνωριζει μια κούκλα Γαλλίδα.."

Εικόνα

Ο Γιωρίκας είναι ένας έμπορος επίπλων και έφτασε στην Γαλλία για επαγγελματικό ταξίδι. Εκεί στο ξενοδοχείο που διέμενε, γνώρισε μια πολύ όμορφη Γαλλίδα… Όμως, το πρόβλημα ήταν ότι αυτός μιλούσε μόνο αγγλικά και η άλλη μόνο γαλλικά, έτσι ήταν αδύνατο να συνεννοηθούν με λόγια.

Βγάζει, λοιπόν, ο Γιωρίκας ένα μπλοκάκι κι ένα στυλό και ζωγράφισε ένα ταξί. Αυτή του χαμογέλασε και πήραν ένα ταξί και πήγαν μια βόλτα σε ένα πάρκο.

Αργότερα ζωγράφισε ένα τραπέζι κι ένα ερωτηματικό από δίπλα, αυτή συμφώνησε κι έτσι πήγαν για δείπνο.

Μετά το δείπνο, ζωγράφισε δυο χορευτές και αυτή ενθουσιάστηκε. Όλο το βράδυ
γυρνούσαν στα κλαμπ και όταν ξημερώματα, πια, γύρισαν στο ξενοδοχείο, η Γαλλίδα του ζήτησε το μπλοκάκι.

Αυτός της το έδωσε κι εκείνη ζωγράφισε ένα μεγάλο κρεβάτι με ένα ερωτηματικό και του το έδειξε χαμογελώντας με νόημα…

Από τότε πέρασαν δυο μήνες και ο Γιωρίκας ακόμη αναρωτιέται πώς κατάλαβε η Γαλλίδα ότι ήταν έμπορος επίπλων…

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 15 Φεβ 2019, 21:31

Η Σούλα, η Κούλα, η Τούλα και η προχωρημένη γιαγιά.

Εικόνα

Ήταν τρεις αδερφές. Η Σούλα, η Κούλα και η Τούλα και συζητούσαν για το τι νυφικό θα βάλουνε στο γάμο τους.

Μαζί τους όμως ήταν και η κουφή γιαγιά τους.

Λέει η Σούλα: – Εγώ στο γάμο μου θα βάλω ένα λευκό νυφικό στράπλες και λευκά γάντια μέχρι τον καρπό (δείχνοντας με το χέρι της τον καρπό της).

Λέει η Κούλα:– Συμφωνώ, αλλά εγώ πιστεύω ότι το φόρεμα θα έδειχνε καλύτερα αν τα γάντια ήταν μέχρι τον αγκώνα (δείχνοντας με το χέρι της τον αγκώνα της).

Λέει και η Τούλα:– Κι εγώ συμφωνώ, αλλά πιστεύω ότι θα ήταν πολύ καλύτερα, αν τα γάντια έφταναν πάνω από τον αγκώνα (δείχνοντας με το χέρι της πάνω από τον αγκώνα της).

Τότε η Σούλα λέει στην κουφή γιαγιά της:– Τί λες κι εσύ, γιαγιά?

– Δε βαριέσαι κορίτσι μου, καλό παιδί να ναι κι όσο την έχει…

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 19 Φεβ 2019, 21:07

Τρεις φίλες, μια ξανθιά, μια καστανή και μια μελαχρινή συζητούν στην καφετέρια.

Εικόνα

-Κορίτσια, λέει η καστανή,
χτες το βράδυ συμμάζευα το δωμάτιο της κόρης μου και τί είδα κάτω από το μαξιλάρι της; Ένα στρινγκ! Πού να φανταστώ ότι φοράει τέτοια πράγματα η μικρή;

Λέει η μελαχρινή:...
– Τι να σας πω και εγώ, συμμάζευα το δωμάτιο της δικιάς μου κόρης και είδα ένα πακέτο τσιγάρα στο κομοδίνο.Αχ! Πού να φανταστώ ότι… καπνίζει από τόσο μικρή;

-Άσε άσε, λέει η ξανθιά.
Εγώ καθώς συμμάζευα είδα κάτι προφυλακτικά στην ντουλάπα της. πού να φανταστώ ότι η κόρη μου έχει πέος;

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 23 Φεβ 2019, 19:54

"Είναι ένας φίλαθλος στο Καραισκάκη και βλέπει ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ όταν ξαφνικά…"

Εικόνα

Κυριακή απόγευμα στο γήπεδο Καραισκάκη. Οι κερκίδες είναι γεμάτες κόσμο.

Σε μια στιγμή κάποιος ακούει το διπλανό του να μουρμουρίζει:
– Τριάντα χιλιάδες θεατές, είκοσι δύο παίκτες, δύο επόπτες και ένας διαιτητής.

Μετά από λίγο πάλι τα ίδια:
– Τριάντα χιλιάδες θεατές, είκοσι δύο παίκτες, δύο επόπτες και ένας διαιτητής.
Μην μπορώντας να καταλάβει το νόημα αυτών των επαναλαμβανόμενων λέξεων, ο άνθρωπος γυρίζει στο διπλανό του και τον ρωτάει:...

Εικόνα

– Με συγχωρείτε, τι ακριβώς εννοείτε με αυτή τη φράση;
– Τριάντα χιλιάδες θεατές, είκοσι δύο παίκτες, δύο επόπτες και ένας διαιτητής, κι αυτό το καταραμένο περιστέρι έπρεπε να κουτσουλίσει πάνω στο καινούργιο μου μπουφάν!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 01 Μαρ 2019, 22:11

"Τρακάρει ένα Lada μια Ferrari"

Εικόνα

Είναι o παπάς με το Lada του και τρακάρει έναν τύπο με μια καινούργια Ferrari. H Ferrari έχει γίνει εντελώς άχρηστη και σαν να μη φτάνει αυτό μόλις βγαίνει έξω ο οδηγός της, πιάνει φωτιά και καίγεται σιγά-σιγά. Εκνευρισμένος ο οδηγός αρχίζει και τα χώνει στον παπά:...

«Βρε βλάκα που τα έχεις τα μάτια σου», του λέει «Ολόκληρο STOP δεν το είδες; Γκαβός είσαι; Και πώς έτρεχες έτσι σαν τρελός; Να σκοτώσεις κανένα θέλεις………»

Και ο παπάς του λέει γεμάτος καλοσύνη:
«Καλέ μου άνθρωπε, ηρέμησε. Μόλις ζήσαμε ένα πραγματικό θαύμα! Από μία τόσο σφοδρή σύγκρουση είναι θαύμα να μην πάθουμε ούτε γρατζουνιά!».

Ο τύπος με την Ferrari συνειδητοποιεί πως πράγματι δεν έχει πάθει τίποτα και όταν καταλαβαίνει πως μιλάει σε παπά μετανιώνει για αυτά που είπε και του λέει:

«Έχεις δίκιο παπά μου… σου ζητάω συγνώμη. Σημασία έχει που είμαστε καλά».

Και ο παπάς συνεχίζει:
Έτσι είναι τέκνον μου! Και μας δίνεται η ευκαιρία να δοξάσουμε τον Κύριο πίνοντας αυτό το κρασί που προοριζόταν για την θεία Κοινωνία» και του βάζει ένα ποτήρι μαυροδάφνη.

Πίνει ο τύπος το ποτήρι το κρασί και του το ξαναγεμίζει ο πάτερ:

«Πιες το τέκνον μου. Είναι θέλημα Θεού!» του λέει.

Το πίνει αυτός που είχε άρχισε χαλαρώνει μετά το σοκ και λέει στον παπά:
«Πάτερ σε ευχαριστώ! Το είχα και ανάγκη. Αλλά πιες και εσύ ένα ποτήρι για να δοξάσεις τον Κύριο».

Και του απαντάει ο παπάς:
«Όχι, τέκνον μου. Εγώ θα περιμένω την αστυνομία για το αλκοτέστ».

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 02 Μαρ 2019, 19:23

Tα γουρούνια και η Ferrari…

Εικόνα

Ένας αγρότης κάθεται στην άκρη από το χωράφι του και προσέχει τα γουρούνια. Ένας νεαρός άντρας με μία Ferrari τον πλησιάζει, βγαίνει έξω, ξεσκονίζει το κουστούμι του, καθαρίζει τα Armani γυαλιά του και λέει:

“Πας στοίχημα πως μπορώ να μαντέψω πόσα γουρούνια έχεις; Εάν τα καταφέρω, θα μου δώσεις ένα;”

Ο αγρότης συμφωνεί και ο άντρας πηγαίνει πίσω στο αυτοκίνητό του για να πάρει το λάπτοπ. Μπήκε σε πάρα πολλές ιστοσελίδες...
με GPS και κάλυψη από δορυφόρους και άρχισε να γεμίζει πίνακες με δεδομένα. Μετά από 30 λεπτά, βγάζει μία αναφορά 50 σελίδων από τον φορητό του εκτυπωτή και λέει στον αγρότη:

Εικόνα

“Έχεις ακριβώς 983 γουρούνια!”
Ο αγρότης απάντησε:
“Έχεις δίκιο. Διάλεξε όποιο γουρούνι θες.”
Ο άντρας χαμογέλασε, άρπαξε ένα ζώο και προσπάθησε να το βάλει μέσα στο αυτοκίνητο. Ο αγρότης τότε είπε:
“Θα μου δώσεις πίσω το ζώο εάν μαντέψω τι δουλειά κάνεις;”
“Εννοείται.”
“Είσαι σύμβουλος,” είπε χωρίς δισταγμό.
Μπερδεμένος ο νεαρός άντρας του είπε:
“Έχεις δίκιο. Αλλά πώς το ήξερες;”
“Είναι απλό. Πρώτον, ήρθες εδώ παρόλο που κανείς δεν στο ζήτησε. Μετά μου ζήτησες να σε πληρώσω για μία πληροφορία που ήδη γνώριζα, η οποία σου πήρε πάρα πολύ ώρα για να αποκτήσεις. Και δεν έχεις ιδέα για την δουλειά μου. Οπότε θα ήθελα να μου δώσεις πίσω τον .... σκύλο μου.”

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 03 Μαρ 2019, 20:57


Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 04 Μαρ 2019, 19:38

"Νέος πάπας στην Κρήτη κάνει το πρώτο του κήρυγμα…"

Εικόνα

Είναι ένας παπάς ο οποίος μόλις διορίζεται σε μια εκκλησία στην Κρήτη. Έχει όμως ενα πρόβλημα. . . δεν συμπαθεί τους Κρητικούς.

Την πρώτη Κυριακή κατά το κήρυγμα του λέει στους πιστούς…
- Θα σας μιλήσω σήμερα για την Μαρία τη Μαγδαλινή , η οποία ήταν μια πόρνη απο τα Χανιά….
Αμέσως οι πιστοί αντέδρασαν:
- Από τα Χανιά πάτερ;; … τι είναι αυτά που λες… κτλ.

Ο παπάς όμως επέμενε.Την επόμενη κυριακή πάλι τα ίδια ο παπάς:..
-Σήμερα θα σας μιλήσω για την παραβολή του «Ασώτου Υιού» , ο οποίος ήταν ο γιός ενός βοσκού απο το Ηράκλειο…

Αγανακτούν οι πιστοί και κάνουν παράπονα στον Μητροπολίτη.
Φωνάζει αυτός τον παπά και του λέει:
-Ξέρω οτι δεν συμπαθείς τους Κρητικούς , ούτε και εγώ τους γουστάρω, προσπάθησε όμως να είσαι πιο διακριτικός και να μην τους τη λες χύμα….

Οπότε την επόμενη Κυριακή λέει ο παπάς στους πιστούς:
-Σήμερα θα μιλήσουμε για το Μυστικό Δείπνο…
Και συνεχίζει…
-Μαζεύει ο Χριστός τους μαθητές του και τους λέει «απόψε κάποιος από εσάς θα με προδώσει», και αμέσως του απαντά ο Ιούδας:
«Ίντα λες μωρέ σύντεκνε»..

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 06 Μαρ 2019, 22:01

"H Δεσποινίς Τζούλια, η κύρια πηγή εσόδων της και το ΣΔΟΕ"

Εικόνα

–Εμπρός …. Η δεσποινίς Τζούλια;

– Μάλιστα, λέγετε.

– Δεσποινίς Τζούλια, εδώ ο Ευάγγελος, ο λογιστής σας. Σας παίρνω για να σας πληροφορήσω ότι το όνομα σας συμπεριελήφθη στη λίστα του ΣΔΟΕ λόγω ασυμβατότητας της περιουσίας σας και του δηλωθέντος μισθού σας ως γραμματέως του κ.υπουργού.

– Παναγίτσα μου, και τώρα;

–Κάντε το εξής:...
Στείλτε μου αντίγραφο της κυρίας πηγής εσόδων σας και θα δω τι μπορώ να κάνω.

– Τώρα αμέσως κύριε Βαγγέλη …… βγάζω ήδη φωτοτυπία και τη διαβιβάζω με φαξ!!!

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 11 Μαρ 2019, 19:30

"Είναι ένας τύφλα στο μεθύσι ο οποίος πέφτει στο κρεβάτι του και πεθαίνει.."

Εικόνα

Ένας τύπος επιστρέφει το βράδυ σπίτι του τύφλα στο μεθύσι,πέφτει στο κρεβάτι του και πεθαίνει! Με το που βλέπει μπροστά του τον Άγιο Πέτρο του λέει:

-Σε παρακαλώ πήγαινέ με πίσω στη ζωή! Είμαι άλλωστε τόσο νέος για να φύγω!

-Μα τί λες τώρα; Γίνονται αυτά; Άπαξ και πεθάνεις τελείωσες! Δεν υπάρχει επιστροφή!!

-Σε παρακαλώ πολύ! Δεν έχω βλάψει ποτέ μου κανέναν!! Είμαι άκακος άνθρωπος! Άφησέ με να ζήσω!...

-Αποκλείεται! Ούτε να το συζητάς!

-Σε παρακαλώ!!! Σε ικετεύω!!

-Τελοσπάντων! Θα επιστρέψεις στη ζωή αλλά όχι σαν άνθρωπος αλλά σαν κότα στο κοτέτσι του γείτονά σου!

Τί να κάνει ο κακομοίρης! Προκειμένου να ζήσει,δέχτηκε!

Εκεί που βρισκόταν στο κοτέτσι, ξαφνικά νιώθει ένα τράνταγμα στην κοιλιά
και.. σλουρπ!!

γεννάει ένα αυγό!!

Μετά από λίγα λεπτά…ήρθε και το δεύτερο!!

Κι όπως σφίγγεται ακόμα πιο δυνατά για τρίτη φορά, ξαφνικά τρώει ένα δυνατό χαστούκι από τη γυναίκα του!!

-Ξύπνα ρε μαλάκα!! Δε φτάνει που κακάριζες όλο το βράδυ κατάχεσες και το κρεβάτι ηλίθιε!!!


Εικόνα

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 13 Μαρ 2019, 20:01

Ο ανύπαντρος, ο αρραβωνιασμένος και ο παντρεμένος.
Πώς αντιδρούν σε μια έκπληξη;


Εικόνα

Τρεις φίλες είχαν σχεδιάσει να κάνουν έκπληξη στους άντρες τους φορώντας προκλητικά ρούχα για να δουν την αντίδρασή τους.

Την επόμενη ημέρα συναντήθηκαν σε ένα μπαρ για να συζητήσουν τις εξελίξεις.

Η γυναίκα που είχε απλά σχέση με έναν άντρα λέει:

Εικόνα

- Χθες πήγα στον δικό μου φορώντας ένα δερμάτινο πανωφόρι και μια μάσκα. Ο φίλος μου άναψε τόσο πολύ που κάναμε παθιασμένο σεξ επάνω στο γραφείο.

Η αρραβωνιασμένη γυναίκα λέει:

Εικόνα

-Εγώ φόρεσα μια μαύρη μάσκα, ένα δερμάτινο κορσέ, μαύρες νάιλον κάλτσες και ψηλοτάκουνες γόβες. Ενθουσιάστηκε τόσο πολύ ο αρραβωνιαστικός μου, που κάναμε έρωτα όλη τη νύχτα και τώρα θα επισπεύσουμε την ημερομηνία του γάμου μας!

Η παντρεμένη της παρέας λέει:

Εικόνα

- Εγώ έβαλα ένα μαύρο δερμάτινο κορσέ, μαύρες ζαρτιέρες, νάιλον κάλτσες και γόβες στιλέτο. Όταν ο άντρας μου επέστρεψε από τη δουλειά του, έκατσε στον καναπέ του σαλονιού, παίρνει το τηλεκοντρόλ, με βλέπει και μου λέει:

- Δεν μου λες ρε Μπάτμαν, τι έχει να φάμε σήμερα;

Άβαταρ μέλους
The Rebel
Δημοσιεύσεις: 29124
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:18
Phorum.gr user: Wild Rebel

Re: ΑΝΕΚΔΟΤΑ

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από The Rebel » 14 Μαρ 2019, 20:13

ΠΡΟΣΕΧΕ μην "σκοντάψεις"
"Ο παπάς τους είχε πει αντί να λένε “Πάτερ απάτησα” να λένε {Πάτερ σκόνταψα}”

Εικόνα

Μια φορά κι έναν καιρό υπήρχε ένα χωριό όπου οι γυναίκες ναι μεν ήταν θρήσκες, αλλά απατούσαν τους άνδρες τους. Όταν εξομολογούνταν κάθε Κυριακή στην εκκλησία, ο παπάς τους είχε πει αντί να λένε “Πάτερ απάτησα τον άνδρα μου” να λένε “Πάτερ σκόνταψα”. Μια μέρα λοιπόν πήρε ο παπάς αυτός μετάθεση και προτού φύγει...

ενημέρωσε τον πρόεδρο του χωριού τι σημαίνει η φράση “Πάτερ σκόνταψα” και τον παρακάλεσε να μην ξεχάσει να ενημερώσει και τον καινούριο παπάς για το περιεχόμενο αυτής της φράσης.

Ήρθε λοιπόν ο νέος παπάς, όμως ο πρόεδρος ξέχασε να τον ενημερώσει. Έτσι, κάθε φορά που του έλεγαν οι γυναίκες “Πάτερ σκόνταψα” ο παπάς με τη σειρά του έλεγε ότι δεν πειράζει και ότι αυτά τα πράγματα ήταν φυσιολογικά, σταλμένα από τον ίδιο τον Θεό και τέτοια. Μετά από κάποιο χρονικό διάστημα ο παπάς άρχισε να απορεί που οι γυναίκες σκόνταφταν ολοένα και περισσότερο και αποφάσισε να απευθυνθεί στον πρόεδρο.

Έτσι, μια μέρα πάει στον πρόεδρο και του λέει :
– Κύριε πρόεδρε πρέπει να κάνετε κάτι για τους δρόμους σας.
Ο πρόεδρος με έκπληξη ρώτησε το γιατί και ο παπάς του είπε :
– Γιατί όλες οι γυναίκες σκοντάφτουν!
Ο πρόεδρος τότε θυμήθηκε τι του είχε πει ο προηγούμενος παπάς και ξέσπασε σε τρανταχτά γέλια. Και τότε του λέει ο παπάς :
– Α μη γελάτε καθόλου κύριε πρόεδρε! Η γυναίκα σας αυτή τη βδομάδα σκόνταψε 3 φορές…!!!

Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών