Συμβουλές για λειτουργία με ελάχιστο ύπνο

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
nick
Δημοσιεύσεις: 5108
Εγγραφή: 25 Μάιος 2018, 22:21

Re: Συμβουλές για λειτουργία με ελάχιστο ύπνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nick » 21 Μάιος 2019, 02:02

Προσπάθησε να μην εισαι συνέχεια στο πχορουμ. Σου παίρνει ολη την ενέργεια.

Uppercut

Re: Συμβουλές για λειτουργία με ελάχιστο ύπνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 21 Μάιος 2019, 02:44

Ορέστης 35 έγραψε:
21 Μάιος 2019, 00:23


Πουτη γνωρισες;
Από κοινή παρέα. Είχαμε βγει με μερικά άτομα, ήταν κι αυτή, πολύ γρήγορα μιλάγαμε οι δυο μας, υπήρχε πολύ ωραία ροή και προφανώς έλξη και τα άλλα ήρθαν.

hellegennes έγραψε:
21 Μάιος 2019, 01:35
Yochanan έγραψε:
19 Μάιος 2019, 21:06
το ντους βοηθαει - ειδικα δροσερο που λες. αλλα για ζαχαρουχα διαφωνω. η ζαχαρη θα σε φτιαξει για κανα μισαωρο καλα αλλα μετα κρασαρεις ασχημα οταν ανεβαζεις ινσουλινη
Το ντουζ βοηθάει λίγο αν είναι καλοκαίρι. Αν είναι χειμώνας και μετά πρέπει να είσαι στα ζεστά, πιο πιθανό είναι να γλαρώσεις. Γενικά πιο πιθανό είναι να σε βοηθήσει λίγο το ντουζ αλλά το νερό εμένα με χαλαρώνει, ό,τι θερμοκρασίας κι αν είναι.

Πάντως, Uppercut, πρέπει ρε φίλε να έχεις συνηθίσει να κοιμάσαι αρκετά για να μην την παλεύεις στα 26 σου μια μέρα άυπνος. Εγώ ακόμη και σήμερα επιβιώνω χαλαρά τριήμερο άυπνος. Αλλά, εντάξει, εγώ είμαι κάργα ανώμαλος. Το πρόγραμμα ύπνου μου είναι πιο ασταθές κι απ' το δολάριο της Ζιμπάμπουε. Αλλά ο μέσος 26άρης θεωρώ ότι άνετα το έχει μια μέρα τελείως άγρυπνος.
Έγραψα κάπου στο νήμα, ότι αυτή η νύχτα ήρθε να προστεθεί σε μία σειρά από μερόνυχτα με λίγο ύπνο. Έχω γενικά θέμα με τον ύπνο, έχω κάνει σχετικό νήμα πριν κάτι μήνες στο πχώρουμ. Γενικά κοιμάμαι πολύ αργά - 3μιση στις καλές, 4-5 στις μέτριες κι ανά περιόδους με πιάνουν αϋπνίες που με κάνουν να είμαι με πολύ λίγο ύπνο για μερικές εβδομάδες). Τώρα είμαι σε μία σχετικά καλύτερη φάση, αλλά την προηγούμενη βδομάδα, μέχρι και την Παρασκευή, επειδή ήμουν στην περίοδο που κοιμόμουν αργά γιατί έβγαινα κι είχα και πρωινά ξυπνήματα, οπότε είχα έλλειψη ύπνου.

Ευτυχώς επειδή δε δουλεύω γενικά το πρωί, μπορώ να κοιμηθώ παρά τις τρελές μου ώρες, αλλά όπως είπα ανά περιόδους με πιάνει πλήρης αϋπνία.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40706
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: Συμβουλές για λειτουργία με ελάχιστο ύπνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 21 Μάιος 2019, 04:27

Οκέι, δικαιολογείσαι.:)
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: Συμβουλές για λειτουργία με ελάχιστο ύπνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 21 Μάιος 2019, 06:39

Αυτό δεν ειναι τοπικ, big brother ειναι
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Συμβουλές για λειτουργία με ελάχιστο ύπνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 21 Μάιος 2019, 09:12

Uppercut έγραψε:
20 Μάιος 2019, 21:22

Ασέβαστος έγραψε:
20 Μάιος 2019, 09:57
Uppercut έγραψε:
18 Μάιος 2019, 14:57


Ούτε καν ρε, 26 είμαι.
και δεν ντρεπεσαι που ρωτας; πινεις εναν γκαφε, αντε 2 και συνεχιζεις.
:D

Eν τέλει, το πήγα όπως είπα. Όσο κινείσαι σου φεύγει η κούραση, αλλά όσο είσαι σπίτι, σαπίζεις και σκέφτεσαι ότι δεν έχεις κοιμηθεί, το νιώθεις. όταν έγραφα το OP ήμουν φουλ υποτονικός.
λοιπον, ακου τι επαθα, κοντα στην ηλικια σου. φανταρος, στην καστορια, καπως ειχα κουμπωσει μια μερα αδεια διπλα σε σκ, και την κοπανησα απογευμα σαββατου ναρθω σπιτι, 500 χλμ μακρια, με τη ματοτσικλετα, χειμωνα. φτανω χαραματα, κομματια, και παγοκωλωνα. φευγω για το σπιτι στο χωριο που ηταν αδειο, εχω κανονισει το βραδακι να με επισκευτει το γκομενακι. βρισκω κατι φιλαρακια, χτυπαμε κατι μεσημεριανα ουζα, γενικως αισθανομαι πανετοιμος για την επισκεψη, ταχω φροντισμενα ολα, και μιση ωρα πριν ερθει, καθομαι σε μια πολυθρονα και αναβω την τηλεοραση. ξυπναω την αλλη μερα το πρωι :fp: ειχε ερθει, χτυπησει κουδουνια τηλεφωνα πορτες και τοιχους, γιατι εβλεπε εξω τη μοτο. ειχαν ερθει οι γειτονες, τα φιλαρακια, ειχαν συσκεφτει για το αν πρεπει να σπασουν καμμια πορτα η να καλεσουν αστυνομια μην και μου εχει συμβει κατι, τελικα αποφασισαν να μην, και ξαναρθαν το πρωι οπου με πλακωσαν ομαδικως στα μπινελικια.
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Συμβουλές για λειτουργία με ελάχιστο ύπνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 27 Μάιος 2019, 08:20

Να πας σε εκλογές με τριπλή κάλπη :smt005:

Άβαταρ μέλους
LEONAS
Δημοσιεύσεις: 5728
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 16:03
Phorum.gr user: ΧΟΥΚ

Re: Συμβουλές για λειτουργία με ελάχιστο ύπνο

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από LEONAS » 27 Μάιος 2019, 08:38

don't speak έγραψε:
27 Μάιος 2019, 08:20
Να πας σε εκλογές με τριπλή κάλπη :smt005:


Έχει και τετραπλή κάλπη
Πέσιμο ή χεσιμο; :p2:

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών