The end.

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40705
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: The end.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 26 Ιουν 2019, 22:39

Άρα ο blackpaint είναι πλούσιος ή 80 χρονών.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: The end.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 26 Ιουν 2019, 22:41

hellegennes έγραψε:
26 Ιουν 2019, 22:39
Άρα ο blackpaint είναι πλούσιος ή 80 χρονών.
ουτε το ενα ουτε το αλλο. Τα πιο πολλα απο αυτα τα ειχα εντελως δωρεαν, τ αλλα προεκυψαν σε ταξιδια.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: The end.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 26 Ιουν 2019, 22:45

Στη σημερινή εποχή τα ταξίδια σε αρκετά μέρη του εξωτερικού έχουν γίνει πολύ οικονομικά τόσο σε αεροπορικά όσο και σε διαμονή αν διαλέξεις λίγο προσεκτικά. Ειδικά αν τα συγκρίνεις με το ποσο θα κοστίσει σε μια μέση οικογένεια διακοπές Αύγουστο σε νησί...

:roll:

Πωωωω... σε άλλη ζωή, άλλοι πηγαίναν για μεταπτυχιακά σε μεγάλες μετροπόλεις, έχω ζήσει μήνες - χρόνια σε δύο από τις πλέον συγκλονιστικές :8) και κοιτούσαν να πάρουν το χαρτί και μέχρι τότε κάναν παρέα μόνο με Έλληνες. Τότε που τα μέρη εκείνα ήταν κυρίως ομορφιά και προκοπή και όχι αρκετά από τα αντίθετά τους! :o Φοβερές παρέες, όλος ο κόσμος εκεί. Μια φιλενάδα από το Μπρονξ, σωσίας της Τζέι Λο. Κάτι Αμερικανίδες που το είχαν καημό να ζήσουν στη μεγαλούπολη αυτή της Ευρώπης, την πόλη του φωτός. Άλλος ένας τύπος που μου συστήθηκε ότι έχει φοιτήσει σε τοπ παγκόσμιο πανεπιστήμιο, ξέρεις τι δύσκολο ειναι να μπεις; Χαίρω πολύ του λέω, ξέρεις τι δύσκολο να μπεις σε πανεπιστήμιο τοπ της Αθήνας; :8):003:

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40705
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: The end.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 26 Ιουν 2019, 22:54

blackpaint έγραψε:
26 Ιουν 2019, 22:41
hellegennes έγραψε:
26 Ιουν 2019, 22:39
Άρα ο blackpaint είναι πλούσιος ή 80 χρονών.
ουτε το ενα ουτε το αλλο. Τα πιο πολλα απο αυτα τα ειχα εντελως δωρεαν, τ αλλα προεκυψαν σε ταξιδια.
Ναι. Ή έκανες αυτά τα ταξίδια με τα πόδια και κοιμόσουν στους δρόμους, οπότε είναι η εκδοχή βήτα, γιατί τόσο θα σου έπαιρνε, ή δεν έχεις ανάγκη ούτε από δουλειά ούτε από τίποτε, γιατί μόνο το κόστος μετακίνησης αυτών που αναφέρεις είναι ένα σπίτι.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Athina__P
Δημοσιεύσεις: 2479
Εγγραφή: 28 Μάιος 2018, 23:01

Re: The end.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athina__P » 26 Ιουν 2019, 22:55

Καβαλιέρε, αφού μπήκες σε τροχιά της οικογένειας, έχεις να ζήσεις μερικά ακόμα.

Να σου συστήσει το πεντάχρονο το φιλαράκι του απο το νήπιο και να δεις ότι οι γονείς του μοιάζουν στη μαμά του και σε εσένα σε κάτι.

Να βγει το παιδί από εξετάσεις και να σε πάρει μια αγκαλιά που λέει πολλά για το τι του έδωσες.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: The end.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 26 Ιουν 2019, 23:08

hellegennes έγραψε:
26 Ιουν 2019, 22:54
blackpaint έγραψε:
26 Ιουν 2019, 22:41
hellegennes έγραψε:
26 Ιουν 2019, 22:39
Άρα ο blackpaint είναι πλούσιος ή 80 χρονών.
ουτε το ενα ουτε το αλλο. Τα πιο πολλα απο αυτα τα ειχα εντελως δωρεαν, τ αλλα προεκυψαν σε ταξιδια.
Ναι. Ή έκανες αυτά τα ταξίδια με τα πόδια και κοιμόσουν στους δρόμους, οπότε είναι η εκδοχή βήτα, γιατί τόσο θα σου έπαιρνε, ή δεν έχεις ανάγκη ούτε από δουλειά ούτε από τίποτε, γιατί μόνο το κόστος μετακίνησης αυτών που αναφέρεις είναι ένα σπίτι.
και σε δρομους κοιμηθηκα, και στα πιο βρωμερα ενοικιαζομενα του πλανητη, αλλα και φιλοξενηθηκα σε παλατια. Δεν θα μπω σε λεπτομερειες, ενα ομως θα σου πω, πηγα δυο φορες Αμερικη με ολα τα εξοδα πληρωμενα απο τριτους, και εβγαλα και μερικα χιλιαρικα χαρτζηλικι. Και τη γυρισα ολη, απο ακρη σ ακρη.

Άβαταρ μέλους
hellegennes
Δημοσιεύσεις: 40705
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:17

Re: The end.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από hellegennes » 26 Ιουν 2019, 23:36

Το να γυρίσεις μια ολόκληρη ήπειρο από άκρη σε άκρη απαιτεί περίπου 3 ζωές, άρα είσαι 280 χρονών. Δεν θα σε ρωτήσω καν γιατί κάποιος να πληρώσει 5-6 χιλιάρικα μόνο για την μετακίνηση και την διαμονή σου.
Ξημέρωσε.
Α, τι ωραία που είναι!
Ήρθε η ώρα να κοιμηθώ.
Κι αν είμαι τυχερός,
θα με ξυπνήσουν μια Δευτέρα παρουσία κατά την θρησκεία.
Μα δεν ξέρω αν και τότε να σηκωθώ θελήσω.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11920
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: The end.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 26 Ιουν 2019, 23:55

blackpaint έγραψε:
26 Ιουν 2019, 23:08
hellegennes έγραψε:
26 Ιουν 2019, 22:54
blackpaint έγραψε:
26 Ιουν 2019, 22:41


ουτε το ενα ουτε το αλλο. Τα πιο πολλα απο αυτα τα ειχα εντελως δωρεαν, τ αλλα προεκυψαν σε ταξιδια.
Ναι. Ή έκανες αυτά τα ταξίδια με τα πόδια και κοιμόσουν στους δρόμους, οπότε είναι η εκδοχή βήτα, γιατί τόσο θα σου έπαιρνε, ή δεν έχεις ανάγκη ούτε από δουλειά ούτε από τίποτε, γιατί μόνο το κόστος μετακίνησης αυτών που αναφέρεις είναι ένα σπίτι.
και σε δρομους κοιμηθηκα, και στα πιο βρωμερα ενοικιαζομενα του πλανητη, αλλα και φιλοξενηθηκα σε παλατια. Δεν θα μπω σε λεπτομερειες, ενα ομως θα σου πω, πηγα δυο φορες Αμερικη με ολα τα εξοδα πληρωμενα απο τριτους, και εβγαλα και μερικα χιλιαρικα χαρτζηλικι. Και τη γυρισα ολη, απο ακρη σ ακρη.
Αν ξες την Μινγκ Να Γουεν, τη Τάιρα ή την Σαρλιζ, φέρε με σε επαφή αν μπορείς. Που είμαστε και τόσα χρόνια φίλοι θα την κάνεις την χάρη, ε, ε, ε;;; Μόνο μην τις πεις καμιά χαζομάρα για μένα, κάνα καλό λόγο πες!
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: The end.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 27 Ιουν 2019, 00:01

Sid Vicious έγραψε:
26 Ιουν 2019, 23:55
blackpaint έγραψε:
26 Ιουν 2019, 23:08
hellegennes έγραψε:
26 Ιουν 2019, 22:54


Ναι. Ή έκανες αυτά τα ταξίδια με τα πόδια και κοιμόσουν στους δρόμους, οπότε είναι η εκδοχή βήτα, γιατί τόσο θα σου έπαιρνε, ή δεν έχεις ανάγκη ούτε από δουλειά ούτε από τίποτε, γιατί μόνο το κόστος μετακίνησης αυτών που αναφέρεις είναι ένα σπίτι.
και σε δρομους κοιμηθηκα, και στα πιο βρωμερα ενοικιαζομενα του πλανητη, αλλα και φιλοξενηθηκα σε παλατια. Δεν θα μπω σε λεπτομερειες, ενα ομως θα σου πω, πηγα δυο φορες Αμερικη με ολα τα εξοδα πληρωμενα απο τριτους, και εβγαλα και μερικα χιλιαρικα χαρτζηλικι. Και τη γυρισα ολη, απο ακρη σ ακρη.
Αν ξες την Μινγκ Να Γουεν, τη Τάιρα ή την Σαρλιζ, φέρε με σε επαφή αν μπορείς. Που είμαστε και τόσα χρόνια φίλοι θα την κάνεις την χάρη, ε, ε, ε;;; Μόνο μην τις πεις καμιά χαζομάρα για μένα, κάνα καλό λόγο πες!
Σοβαρα τωρα, εχω μια προσκληση για Ριο ντε Τζανειρο απο φιλο φωτογραφο του βραζιλιανικου πλειμποι. Δεν ξερω ομως ποτε θα παω. Αρχισε να μαζευεις λεφτα γιατι εκει δε θα μου τα πληρωνει η παραγωγη.

Πάρης Μπενετζέρης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 27 Ιουν 2019, 00:01

Re: The end.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάρης Μπενετζέρης » 27 Ιουν 2019, 00:09

Αν είναι να πας Ρίο το Σάββατο σου προσφέρω το τζετ μου που το στέλνω για στρώσιμο
και 10.000 αν πιάσεις κανέναν από το πλήρωμα να τσιμπολογάει τα φυστίκια

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11920
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: The end.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 27 Ιουν 2019, 01:45

blackpaint έγραψε:
27 Ιουν 2019, 00:01
Sid Vicious έγραψε:
26 Ιουν 2019, 23:55
blackpaint έγραψε:
26 Ιουν 2019, 23:08


και σε δρομους κοιμηθηκα, και στα πιο βρωμερα ενοικιαζομενα του πλανητη, αλλα και φιλοξενηθηκα σε παλατια. Δεν θα μπω σε λεπτομερειες, ενα ομως θα σου πω, πηγα δυο φορες Αμερικη με ολα τα εξοδα πληρωμενα απο τριτους, και εβγαλα και μερικα χιλιαρικα χαρτζηλικι. Και τη γυρισα ολη, απο ακρη σ ακρη.
Αν ξες την Μινγκ Να Γουεν, τη Τάιρα ή την Σαρλιζ, φέρε με σε επαφή αν μπορείς. Που είμαστε και τόσα χρόνια φίλοι θα την κάνεις την χάρη, ε, ε, ε;;; Μόνο μην τις πεις καμιά χαζομάρα για μένα, κάνα καλό λόγο πες!
Σοβαρα τωρα, εχω μια προσκληση για Ριο ντε Τζανειρο απο φιλο φωτογραφο του βραζιλιανικου πλειμποι. Δεν ξερω ομως ποτε θα παω. Αρχισε να μαζευεις λεφτα γιατι εκει δε θα μου τα πληρωνει η παραγωγη.
Πρόσεχε τι λες γιατί σοβαρά τώρα εγώ είμαι μέσα σε κάτι τέτοια, δεν λέω όχι!
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32738
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: The end.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Ιουν 2019, 10:03

blackpaint έγραψε:
26 Ιουν 2019, 16:39
Naida έγραψε:
26 Ιουν 2019, 16:10
blackpaint έγραψε:
26 Ιουν 2019, 16:07


μερικα απο αυτα ναι, τα αλλα ελπιζω καποια στιγμη να τα κανω.
Έλα ρε συ!!! Για πες τι εμπειρία είχες :klino:
απο την λιστα
εχω (με εχουν) οδηγησει ολοκληρη την Ρουτ 66 (2 φορες)
εχω μαζεψει ψιλοκυβινες στη Ναπα Βαλευ φθινοπωρο.
εχω τρεξει με τους ταυρους να με κυνηγανε στην Παμπλονα
εχω πιει τσελεμια μεχρι τελικης πτωσης παρεα με σαντου στα Ιμαλαια (με αυθεντικους Ναγκα Σαντου, τρωγλοδυτες των σπηλαιων)
εχω κανει εξασκηση στο σημαδι πυροβολοντας τενεκεδακια με αυθεντικα περιστροφα του 1860 σε ραντσο στο Τεξας
εχω εξερευνησει παρανομα τις κλειστες στο κοινο κατακομβες στο Παρισι- και παραλιγο να χαθω
εχω μεθυσει (πολυ ασχημα) με κινεζικο κρασι με φιδια.

και επισης
εχω μεινει φιλοξενουμενος σε αββαειο του 12ου αιωνα, σε πυργο του 13ου αιωνα, σε παλατι στις οχθες του Σηκουανα του 17ου αιωνα
εχω παει βολτα στο τζαμπεο με λιμουζινα ρολλς ροις με οδηγο ραστα που πινε μπουρια
εχω εξερευνησει τις στοες της γραμμης Μαζινο
εχω μαζεψει τρυγο στ αμπελια της Νοτιας Γαλλιας
με εχουν προσαγει σε αστυνομικα τμηματα καμια 30αρια φορες
και εχω γνωρισει μερικες ιδιοφυιες αλλα και μερικους πολυ σκοτεινους ανθρωπους, καποιοι απο αυτους ειναι μεσα με ισοβια τωρα.
οπως και αλλα που δεν εχει νοημα να πω εδω.
μονος σου η παρεα με το ροντβαιλερ;
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
blackpaint
Δημοσιεύσεις: 9596
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 00:37

Re: The end.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από blackpaint » 27 Ιουν 2019, 10:21

Ασέβαστος έγραψε:
27 Ιουν 2019, 10:03
blackpaint έγραψε:
26 Ιουν 2019, 16:39
Naida έγραψε:
26 Ιουν 2019, 16:10


Έλα ρε συ!!! Για πες τι εμπειρία είχες :klino:
απο την λιστα
εχω (με εχουν) οδηγησει ολοκληρη την Ρουτ 66 (2 φορες)
εχω μαζεψει ψιλοκυβινες στη Ναπα Βαλευ φθινοπωρο.
εχω τρεξει με τους ταυρους να με κυνηγανε στην Παμπλονα
εχω πιει τσελεμια μεχρι τελικης πτωσης παρεα με σαντου στα Ιμαλαια (με αυθεντικους Ναγκα Σαντου, τρωγλοδυτες των σπηλαιων)
εχω κανει εξασκηση στο σημαδι πυροβολοντας τενεκεδακια με αυθεντικα περιστροφα του 1860 σε ραντσο στο Τεξας
εχω εξερευνησει παρανομα τις κλειστες στο κοινο κατακομβες στο Παρισι- και παραλιγο να χαθω
εχω μεθυσει (πολυ ασχημα) με κινεζικο κρασι με φιδια.

και επισης
εχω μεινει φιλοξενουμενος σε αββαειο του 12ου αιωνα, σε πυργο του 13ου αιωνα, σε παλατι στις οχθες του Σηκουανα του 17ου αιωνα
εχω παει βολτα στο τζαμπεο με λιμουζινα ρολλς ροις με οδηγο ραστα που πινε μπουρια
εχω εξερευνησει τις στοες της γραμμης Μαζινο
εχω μαζεψει τρυγο στ αμπελια της Νοτιας Γαλλιας
με εχουν προσαγει σε αστυνομικα τμηματα καμια 30αρια φορες
και εχω γνωρισει μερικες ιδιοφυιες αλλα και μερικους πολυ σκοτεινους ανθρωπους, καποιοι απο αυτους ειναι μεσα με ισοβια τωρα.
οπως και αλλα που δεν εχει νοημα να πω εδω.
μονος σου η παρεα με το ροντβαιλερ;
τι να μας πεις κι εσυ ρε ασεβαστε, μονο για κανα ψαρεμα..

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 70013
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: The end.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 27 Ιουν 2019, 10:25

Α ρε μπλάκι.

Κάποια στιγμή θα μεγαλώσεις, που θα πάει. :lol:
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: The end.

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 27 Ιουν 2019, 10:30

Στις εμπειρίες πρέπει να βάλει και οτι στα 11-12-13 κάπου εκεί κάρφωνε την άλλη στα χαλάσματα της ανακαίνισης του Χιλτον.
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών