Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 06 Αύγ 2019, 12:13

wooded glade έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:04
Τα κουμούνια υποστηρίζουν την πλευρά Γιαννόπουλου τώρα αλλά αν πιαστεί ο παραλίας επειδή δεν έκοψε μία απόδειξη για ξαπλώστρα θα στριγγλίζουν σαν μανιακά.
Εγώ υποστηρίζω όποιον διαμαρτύρεται στο να μετατρέπονται οι παραλίες σε ταβέρνες. Πήγα πχ Αγία Μαρίνα (Αιγινα) το ΣΚ. Μία τεράστια παραλία σε μήκος (σε πλάτος τη φάγανε τη μισή για να φτιάξουν δρόμο μπροστά στα μαγαζιά) η οποία είναι σχεδόν ολοκληρωτικά καλυμένη με ξαπλώστρες και τραπεζάκια ταβερνών. Ενα χάλι μαύρο. Νομίζω ότι υπάρχει ένα συγκεκριμένο όριο που μπορούν να πιάνουν και δεν πρέπει να ναι παραπάνω απ τη μισή παραλία αλλά ποιός ασχολείται. Μόνο στην άκρη άκρη, στην εκκλησία, έβλεπες λίγο χώμα. Μόνο που εκεί είναι όντως χώμα. Την μαλακή άμμο που μπορείς να καθήσεις την έχουν καλύψει πλήρως και έχουν αφήσει μια γωνίτσα μόνο που το χώμα είναι σκληρό κι εκεί θα μπορούσε να ναι χρήσιμη η ξαπλώστρα. Σιχαμένοι νεοέλληνες έχουν ξεπουλήσει και γαμήσει τα πάντα για λίγο κέρδος. Πρέπει να περιμένεις να πέσει η νύχτα και να τα μαζέψουν (τις ξαπλώστρες, τα τραπεζοκαθίσματα μένουν) για να δεις την ομορφιά της παραλίας.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27159
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 06 Αύγ 2019, 12:15

Πάλι γκρίνια ρε μαλάκες;
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15089
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 06 Αύγ 2019, 12:17

Feindflug έγραψε:
05 Αύγ 2019, 21:35
mao mao έγραψε:
05 Αύγ 2019, 21:30
Fuerte έγραψε:
05 Αύγ 2019, 21:26
Έχει άδεια ο αρκουδογυφτος για αυτή την.παπαρια που έφτιαξε στην.παραλία;

Αυτό είναι ερώτημα βέβαια για όλα τα κωλαδικα, είχαν όλοι αυτοί ιδιοκτησία πάνω σε παραλία;
και άδεια έχουν, και με το δήμαρχο τα χουν καλά, και με την αστυνομία το ίδιο. Έχουν και μπράβους. Άντε βρες το δίκιο σου.
Φύγε καλύτερα σε άλλη παραλία, ου μπλέξεις.
Περίμενε, τύπε. Έχει καλέσει την αστυνομία και θα ακολουθήσει την νόμιμη οδό. Ζήτησε και απόδειξη από τον γιατρό που επισκέφτηκε για να την καταθέσει μαζί με την μήνυση.
αν ζήτησε απόδειξη από τον γιατρό θα τον δείρει και ο γιατρός
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11917
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 06 Αύγ 2019, 12:18

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:15
Πάλι γκρίνια ρε μαλάκες;
Γερόντια ρε συ, είναι κάτι σα σπορ της ηλικίας η γκρίνια
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23327
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Αύγ 2019, 12:18

alexandroso έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:13
wooded glade έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:04
Τα κουμούνια υποστηρίζουν την πλευρά Γιαννόπουλου τώρα αλλά αν πιαστεί ο παραλίας επειδή δεν έκοψε μία απόδειξη για ξαπλώστρα θα στριγγλίζουν σαν μανιακά.
Εγώ υποστηρίζω όποιον διαμαρτύρεται στο να μετατρέπονται οι παραλίες σε ταβέρνες. Πήγα πχ Αγία Μαρίνα (Αιγινα) το ΣΚ. Μία τεράστια παραλία σε μήκος (σε πλάτος τη φάγανε τη μισή για να φτιάξουν δρόμο μπροστά στα μαγαζιά) η οποία είναι σχεδόν ολοκληρωτικά καλυμένη με ξαπλώστρες και τραπεζάκια ταβερνών. Ενα χάλι μαύρο. Νομίζω ότι υπάρχει ένα συγκεκριμένο όριο που μπορούν να πιάνουν και δεν πρέπει να ναι παραπάνω απ τη μισή παραλία αλλά ποιός ασχολείται. Μόνο στην άκρη άκρη, στην εκκλησία, έβλεπες λίγο χώμα. Μόνο που εκεί είναι όντως χώμα. Την μαλακή άμμο που μπορείς να καθήσεις την έχουν καλύψει πλήρως και έχουν αφήσει μια γωνίτσα μόνο που το χώμα είναι σκληρό κι εκεί θα μπορούσε να ναι χρήσιμη η ξαπλώστρα. Σιχαμένοι νεοέλληνες έχουν ξεπουλήσει και γαμήσει τα πάντα για λίγο κέρδος. Πρέπει να περιμένεις να πέσει η νύχτα και να τα μαζέψουν (τις ξαπλώστρες, τα τραπεζοκαθίσματα μένουν) για να δεις την ομορφιά της παραλίας.
Ξεκίνα συστηματικά αυστηρά και μόνο νυχτερινό. Το καλύτερο μπάνιο ειναι, και θάλασσα γαλήνια και ζεστή και καθολου βαβούρα τριγυρω. Σε περίπτωση που δεν είσαι ακομα νοικοκυραίος με κουτσουβελαρία κτλ , ειναι ό,τι καλύτερο. Βράδυ και ξημερώματα, και το τραβάς οσο γουστάρεις. Τα τελευταια χρόνια εγώ προσωπικά οσα μπανια κανω ολο το καλοκαιρι, τα 2/3 τους ειναι βραδινά.

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 06 Αύγ 2019, 12:21

vantono έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:18
Ξεκίνα συστηματικά αυστηρά και μόνο νυχτερινό. Το καλύτερο μπάνιο ειναι, και θάλασσα γαλήνια και ζεστή και καθολου βαβούρα τριγυρω. Σε περίπτωση που δεν είσαι ακομα νοικοκυραίος με κουτσουβελαρία κτλ , ειναι ό,τι καλύτερο. Βράδυ και ξημερώματα, και το τραβάς οσο γουστάρεις. Τα τελευταια χρόνια εγώ προσωπικά οσα μπανια κανω ολο το καλοκαιρι, τα 2/3 τους ειναι βραδινά.
Ρε φίλε μου γυρίζει τι μάτι όταν δεν μπορώ να δω παραλία απ τις ξαπλώστρες και τα καθίσματα. Πρώτη φορά είχα πάει Αγ. Μαρίνα τη δεκαετία του 80. Η παραλία ήταν διπλάσια, απ ότι έχει απομείνει σήμερα με τα μαγαζιά και τους δρόμους, και δεκαπλάσια απ ότι φαίνεται με τις ξαπλώστρες απλωμένες. Εν τω μεταξύ στάνταρ παραβιάζεται ο νόμος γιατί την έχουν καλύψει σχεδόν όλη και στάνταρ θα φας ξύλο αν τολμήσεις να το επισημάνεις.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 06 Αύγ 2019, 12:23

Αν αύριο μεθαύριο γίνει πόλεμος, καλούμαστε να δώσουμε τη ζωή μας αδιαμαρτύρητα για να υπερασπιστούμε τα συμφέροντα των ιδιωτικών παραλιών και των κατασκηνώσεων. Μέχρι και η φύση σε κάποιον ανήκει.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 06 Αύγ 2019, 12:24

alexandroso έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:13
wooded glade έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:04
Τα κουμούνια υποστηρίζουν την πλευρά Γιαννόπουλου τώρα αλλά αν πιαστεί ο παραλίας επειδή δεν έκοψε μία απόδειξη για ξαπλώστρα θα στριγγλίζουν σαν μανιακά.
Εγώ υποστηρίζω όποιον διαμαρτύρεται στο να μετατρέπονται οι παραλίες σε ταβέρνες. Πήγα πχ Αγία Μαρίνα (Αιγινα) το ΣΚ. Μία τεράστια παραλία σε μήκος (σε πλάτος τη φάγανε τη μισή για να φτιάξουν δρόμο μπροστά στα μαγαζιά) η οποία είναι σχεδόν ολοκληρωτικά καλυμένη με ξαπλώστρες και τραπεζάκια ταβερνών. Ενα χάλι μαύρο. Νομίζω ότι υπάρχει ένα συγκεκριμένο όριο που μπορούν να πιάνουν και δεν πρέπει να ναι παραπάνω απ τη μισή παραλία αλλά ποιός ασχολείται. Μόνο στην άκρη άκρη, στην εκκλησία, έβλεπες λίγο χώμα. Μόνο που εκεί είναι όντως χώμα. Την μαλακή άμμο που μπορείς να καθήσεις την έχουν καλύψει πλήρως και έχουν αφήσει μια γωνίτσα μόνο που το χώμα είναι σκληρό κι εκεί θα μπορούσε να ναι χρήσιμη η ξαπλώστρα. Σιχαμένοι νεοέλληνες έχουν ξεπουλήσει και γαμήσει τα πάντα για λίγο κέρδος. Πρέπει να περιμένεις να πέσει η νύχτα και να τα μαζέψουν (τις ξαπλώστρες, τα τραπεζοκαθίσματα μένουν) για να δεις την ομορφιά της παραλίας.
Εδώ στον Άγιο Κήρυκο Ικαρίας ακριβώς αυτά τα έχει κάνει το ΚΚΕ που ελέγχει το δήμο. Από το 1990 ή 1995 πρέπει να τα έχει κάνει, να εξαφανίσει την παραλία. Είναι η μόνη πρωτεύουσα νησιού χωρίς παραλία (ελεύθερη, ΕΟΤ ή ιδιωτική !).
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Japetus
Δημοσιεύσεις: 2046
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:33
Τοποθεσία: KN21QC

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Japetus » 06 Αύγ 2019, 12:26

Το κόκκινο πανί για τους καντινιέρηδες δεν είναι τόσο οι πετσέτες και οι ομπρέλες, αλλά τα φορητά ψυγειάκια που κουβαλούν οι παραθεριστές....
Ειδικά στα μαγαζιά που προσφέρουν δωρεάν ξαπλώστρες στους πελάτες τους.

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 06 Αύγ 2019, 12:31

wooded glade έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:24
Εδώ στον Άγιο Κήρυκο Ικαρίας ακριβώς αυτά τα έχει κάνει το ΚΚΕ που ελέγχει το δήμο. Από το 1990 ή 1995 πρέπει να τα έχει κάνει, να εξαφανίσει την παραλία. Είναι η μόνη πρωτεύουσα νησιού χωρίς παραλία (ελεύθερη, ΕΟΤ ή ιδιωτική !).
Εχω πάει Ικαρία αλλά δεν θυμάμαι την παραλία που λες. Σε κάθε περίπτωση αν ευθύνεται ο δήμαρχος εκεί και βγαίνει με το ΚΚΕ ντροπή στο ΚΚΕ. Και γι αυτό,προφανώς, βγαίνει κι ο δήμαρχος εκεί, γιατί κάνει τα τσαλιμάκια των μικροαστών. Που μόνο μικροαστοί δεν είανι οι περισσότεροι. Εχουν και την ταβέρνα, έχουν και τα δωμάτια, έχουν και το μίνι μάρκετ, έχουν και τις ξαπλώστρες να νοικιάζουν και περιμένουν όλοι να δουλέψουν τρεις μήνες για να βγάλουν όλο τον χρόνο.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23327
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Αύγ 2019, 12:32

Οκ, απ'τη στιγμή που δεν σου πιάνει ξαπλώστρα ο λουόμενος και δεν σε επιβαρύνει όμως, δεν μπορείς να του πεις τιποτα ακομα και το ψυγειο απο το σπίτι του να έχει φέρει.
Εν τω μεταξύ, ποτέ μου δεν καταλαβα σε τι παραλίες πάει ο κοσμος και συναντάει τέτοια ατομα? Σε μπιτσομπαρα του Σκρουτζ ΜακΝτακ? Από έφηβος που με θυμάμαι, μονο σε παραλιες με ξαπλωστρες και μπιτσομπαρα παω για μπάνιο,και ποτέ δεν με εχουν ενοχλήσει για το παραμικρό. Αράζω και πολλες φορές ουτε για παραγγελία δεν έρχονται. Απειρες φορές έχω κανει το μπανάκι μου και εχω φύγει, χωρις καν να παραγγείλω.

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 06 Αύγ 2019, 12:33

Μπορεί να είσαι απειλητικός και να φοβούνται.

Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 06 Αύγ 2019, 12:34

Τις παραλίες για ξαπλώστρες και τραπέζια τις νοικιάζουν οι δήμοι.
Αυτοί έχουν την ευθύνη για την κατάσταση που επικρατεί.
Τα λεφτά που μαζεύουν είναι πολλά.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23327
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Αύγ 2019, 12:35

alexandroso έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:31
wooded glade έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:24
Εδώ στον Άγιο Κήρυκο Ικαρίας ακριβώς αυτά τα έχει κάνει το ΚΚΕ που ελέγχει το δήμο. Από το 1990 ή 1995 πρέπει να τα έχει κάνει, να εξαφανίσει την παραλία. Είναι η μόνη πρωτεύουσα νησιού χωρίς παραλία (ελεύθερη, ΕΟΤ ή ιδιωτική !).
Εχω πάει Ικαρία αλλά δεν θυμάμαι την παραλία που λες. Σε κάθε περίπτωση αν ευθύνεται ο δήμαρχος εκεί και βγαίνει με το ΚΚΕ ντροπή στο ΚΚΕ. Και γι αυτό,προφανώς, βγαίνει κι ο δήμαρχος εκεί, γιατί κάνει τα τσαλιμάκια των μικροαστών. Που μόνο μικροαστοί δεν είανι οι περισσότεροι. Εχουν και την ταβέρνα, έχουν και τα δωμάτια, έχουν και το μίνι μάρκετ, έχουν και τις ξαπλώστρες να νοικιάζουν και περιμένουν όλοι να δουλέψουν τρεις μήνες για να βγάλουν όλο τον χρόνο.
Στις δημοτικές του Μαίου δεν βγήκε νομίζω, πήρε πουλο. Γενικώς στις τελευταιες εκλογές εξαϋλώθηκε καθε κόκκινος δήμος σε ηπειρωτική και νησιωτική Ελλάδα. Μόνο ο υπέρτατος Πέλετ έμεινε να βαστάει θερμοπύλες!

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 06 Αύγ 2019, 12:36

wooded glade έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:24


Εδώ στον Άγιο Κήρυκο Ικαρίας ακριβώς αυτά τα έχει κάνει το ΚΚΕ που ελέγχει το δήμο. Από το 1990 ή 1995 πρέπει να τα έχει κάνει, να εξαφανίσει την παραλία. Είναι η μόνη πρωτεύουσα νησιού χωρίς παραλία (ελεύθερη, ΕΟΤ ή ιδιωτική !).
Παραλιες για τον λαο δεν λενε?
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών