Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 06 Αύγ 2019, 13:01

vantono έγραψε:
06 Αύγ 2019, 13:00
Μαζεύει πολύ μικρόβιο η άμμος όμως, ρε 'συ.
Σε πετσέτα θα ξαπλώσεις και στην ξαπλώστρα σε πετσέτα και στην άμμο.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30574
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 06 Αύγ 2019, 13:03

τις προάλλες έβλεπα τη σερβιτόρα να καθαρίζει τις ξαπλώστρες από την άμμο με τη σκούπα που καθάριζε και τους ξύλινους διαδρόμους...

και έλεος σιχαμένοι, όχι στρώσιμο την πετσέτα, με την πετσέτα σκουπιζόμαστε. Ψάθα στρώνουμε!
Наше дело правое - победа будет за нами!

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 06 Αύγ 2019, 13:04

dna replication έγραψε:
06 Αύγ 2019, 13:03
τις προάλλες έβλεπα τη σερβιτόρα να καθαρίζει τις ξαπλώστρες από την άμμο με τη σκούπα που καθάριζε και τους ξύλινους διαδρόμους...

και έλεος σιχαμένοι, όχι στρώσιμο την πετσέτα, με την πετσέτα σκουπιζόμαστε. Ψάθα στρώνουμε!
Και πάνω από την ψάθα πετσέτα.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
ST48410
Δημοσιεύσεις: 24398
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 20:21

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ST48410 » 06 Αύγ 2019, 13:11

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:56
Βάλε γουολπέιπερ σαχάρα. Και ο άλλος μπορούσε να πάει στην άκρη, δεν ήταν ανάγκη να στρώσει μπροστά από το μπαρ ακριβώς. Αλλά ήθελε να κάνει ακτιβισμό. Βέβαια, αυτό σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί ελαφρυντικό για τους τραμπούκους του μπιτσομπαρά τον οποίο πρέπει να ξεσκίσει σδοε, υγειονομικό, προστασία καρέτα καρέτα κλπ
Ακριβώς. Αν δεις και το άλλο βίντεο στο fb του που περιγράφει όλο το συμβάν παραδέχεται πως και ο ίδιος ήταν προκλητικός. Ωστόσο δεν υπάρχει καμία δικαιολογία αν πράγματι έγιναν τα πράγματα όπως τα λέει.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23275
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Αύγ 2019, 13:11

alexandroso έγραψε:
06 Αύγ 2019, 13:01
vantono έγραψε:
06 Αύγ 2019, 13:00
Μαζεύει πολύ μικρόβιο η άμμος όμως, ρε 'συ.
Σε πετσέτα θα ξαπλώσεις και στην ξαπλώστρα σε πετσέτα και στην άμμο.
ναι απλώς στην άμμο και πετσέτα/ψαθα να βάλεις, είναι πιο άμεση η επαφή σου μαζί της. Περνάει διπλα μου ο Βαγγέλας τινάζοντας τις βρεγμένες σαγιονάρες του, μου εκσφενδονίζει και μισό τόνο άμμο στην κωλοτρυπίδα.

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11914
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 06 Αύγ 2019, 13:18

vantono έγραψε:
06 Αύγ 2019, 13:00
Sid Vicious έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:53
vantono έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:18

Ξεκίνα συστηματικά αυστηρά και μόνο νυχτερινό. Το καλύτερο μπάνιο ειναι, και θάλασσα γαλήνια και ζεστή και καθολου βαβούρα τριγυρω.
Καλά ρε σεις μόνο σε εμένα αρέσει να έχει βαβούρα τριγύρω;
Κι εμένα μ'αρέσει (γι αυτό ειμαι και μπιτσομπαρίστας, άλλωστε). Απλά το μπάνιο τη νυχτα, με την καταλληλη παρέα, ειναι άλλο πράγμα!
Μια χαρά είναι και τη νύχτα! Βασικά όλα μια χαρά είναι αν έχεις διάθεση, μαγικός κόσμος! Εγώ γουστάρω να βαράνε δυνατά και μπίτια και μουσικές στην παραλία :lol:
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11914
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 06 Αύγ 2019, 13:22

dna replication έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:54
Sid Vicious έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:53
vantono έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:18

Ξεκίνα συστηματικά αυστηρά και μόνο νυχτερινό. Το καλύτερο μπάνιο ειναι, και θάλασσα γαλήνια και ζεστή και καθολου βαβούρα τριγυρω.
Καλά ρε σεις μόνο σε εμένα αρέσει να έχει βαβούρα τριγύρω;
και σε χιλιάδες άλλους 20χρονους
ασε πήγα να κάνω και παρκουρ στο σπιτι από καναπέδες σε τραπεζια, το ειχα δει στη τιβι λεω σουπερ φανεται θα το δοκιμασω κι εγω, τελικά καποια στιγμη γκρεμοτσακίστηκα , εσπασε και ένα τραπεζι
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
Lord Brum
Δημοσιεύσεις: 15035
Εγγραφή: 08 Δεκ 2018, 00:27
Phorum.gr user: coriander

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Brum » 06 Αύγ 2019, 13:23

Japetus έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:26
Το κόκκινο πανί για τους καντινιέρηδες δεν είναι τόσο οι πετσέτες και οι ομπρέλες, αλλά τα φορητά ψυγειάκια που κουβαλούν οι παραθεριστές....
Ειδικά στα μαγαζιά που προσφέρουν δωρεάν ξαπλώστρες στους πελάτες τους.
Αν χρησιμοποιείς την ομπρέλα και τις ξαπλώστρες του μαγαζιού είναι γαιδουριά να φέρνεις ψυγειάκι, αν έχεις δική σου ομπρέλα δνε μπορούν να σου πουν τίποτα. Πολλά χρόνια πάω σε μπιτσόμπαρα ποτέ δεν είχα πρόβλημα. Κάθεται η παρέα πάινρουν όλοι από έναν καφέ και κανένα νεράκι (πανάκριβα, φέρων μεγάλο μπουκάλι από το σπίτι που το έχω αφήσει στην κατάψυξη το προηγούμενο βράδυ), θα πάρουμε αργότερα και καμιά φρουτοσαλάτα, βγάζουν 10-15 ευρώ /άτομο περισότερα αν μείνουμε για κανένα παρτάκι μετά. Γενικά αν σε ξέρουν και αφήσνεις σταθερά λεφτά, έστω και λίγα δεν θα ρισκάρουν να πας σε άλλο μπιτσόμπαρο.
Σκότωσε τον ζαίο που κρύβεις μέσα σου!

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27153
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 06 Αύγ 2019, 13:25

Sid Vicious έγραψε:
06 Αύγ 2019, 13:22
dna replication έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:54
Sid Vicious έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:53


Καλά ρε σεις μόνο σε εμένα αρέσει να έχει βαβούρα τριγύρω;
και σε χιλιάδες άλλους 20χρονους
ασε πήγα να κάνω και παρκουρ στο σπιτι από καναπέδες σε τραπεζια, το ειχα δει στη τιβι λεω σουπερ φανεται θα το δοκιμασω κι εγω, τελικά καποια στιγμη γκρεμοτσακίστηκα , εσπασε και ένα τραπεζι
Δοκίμασε χωρίς το πι την άλλη φορά
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11914
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 06 Αύγ 2019, 13:26

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
06 Αύγ 2019, 13:25
Sid Vicious έγραψε:
06 Αύγ 2019, 13:22
dna replication έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:54


και σε χιλιάδες άλλους 20χρονους
ασε πήγα να κάνω και παρκουρ στο σπιτι από καναπέδες σε τραπεζια, το ειχα δει στη τιβι λεω σουπερ φανεται θα το δοκιμασω κι εγω, τελικά καποια στιγμη γκρεμοτσακίστηκα , εσπασε και ένα τραπεζι
Δοκίμασε χωρίς το πι την άλλη φορά
Όχι τώρα που έχω άδεια όμως, όταν ξεκινήσω την δουλειά πάλι
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69780
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Αύγ 2019, 13:32

vantono έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:44
vantono έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:32
Οκ, απ'τη στιγμή που δεν σου πιάνει ξαπλώστρα ο λουόμενος και δεν σε επιβαρύνει όμως, δεν μπορείς να του πεις τιποτα ακομα και το ψυγειο απο το σπίτι του να έχει φέρει.
Εν τω μεταξύ, ποτέ μου δεν καταλαβα σε τι παραλίες πάει ο κοσμος και συναντάει τέτοια ατομα? Σε μπιτσομπαρα του Σκρουτζ ΜακΝτακ? Από έφηβος που με θυμάμαι, μονο σε παραλιες με ξαπλωστρες και μπιτσομπαρα παω για μπάνιο,και ποτέ δεν με εχουν ενοχλήσει για το παραμικρό. Αράζω και πολλες φορές ουτε για παραγγελία δεν έρχονται. Απειρες φορές έχω κανει το μπανάκι μου και εχω φύγει, χωρις καν να παραγγείλω.
Νομίζω ότι σας διαφεύγει ο βασικός παράγων -και ουσιαστικός ρυθμιστής- που είναι ο πελάτης του μπιτσόμπαρου.

Ποια θεωρείτε ότι είναι η άποψη των πελατών που πληρώνουν για ξαπλώστρες και ομπρέλες γι' αυτούς που χρησιμοποιούν τον δικό τους οικιακό εξοπλισμό;

Τους βλέπουν θετικά ή αρνητικά;
Ως τακτικός πελάτης μπιτσόμπαρων, τους βλέπω αδιάφορα, απο τη στιγμή που δεν πιάνουν ξαπλώστρα και ειναι στην παρακάτω πλευρα της παραλίας, εκει που τελειωνουν οι ξαπλωστρες, και αραζουν με την πετσετουλα και την ψάθα τους κι ας εχουν κουβαλήσει και το μισό σπίτι τους μαζί. Αν δω καποιον να πιάνει ξαπλώστρα που ανήκει στο μπιτσόμπαρο όμως, και εχει φέρει καφέ και μπύρες απο το σπίτι του και το ταπεράκι με τα γεμιστά με τη φετούλα, σίγουρα δεν θα σχηματίσω θετική άποψη, αλλά ζμπούτσαμ,δεν θα εισηγηθώ να σταλθεί και σε γκουλαγκ. Πρόβλημα του μπιτσομπαράρχη ειναι απο κει και πέρα.
Το ερώτημα μου αφορούσε στους κανονικούς πελάτες και όχι στους περιστασιακούς που είτε δεν κάνουν παραγγελία είτε προτιμούν το βραδινό μπάνιο.

Και νομίζω ότι αυτό ακριβώς είναι ο πυρήνας του "προβλήματος". Ο μπιτσομπαράρχης δεν θα υπήρχε καν ως στοιχείο αν δεν είχε την όποια τυπική ή άτυπη υποστήριξη των πελατών του.

Το οποιοδήποτε "μπαράκι" εντός ή εκτός αστικών ορίων ποντάρει στη δημιουργία ενός συγκεκριμένου περιβάλλοντος, στο οποίο οι παράταιροι είναι ανεπιθύμητοι, ακόμη και αν δεν έχει νομική κάλυψη η δυνατότητα αποπομπής τους.
Εννοώ ότι ό,τι ισχύει στο κέντρο της κάθε πόλης ισχύει και για την περιφέρεια της.

Διαφωνείς;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΑΛΗ την 06 Αύγ 2019, 13:41, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

Άβαταρ μέλους
Fluffy
Δημοσιεύσεις: 21735
Εγγραφή: 12 Ιούλ 2019, 08:54

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Fluffy » 06 Αύγ 2019, 13:36

Στη μικρή αχλάδα παίχτηκε το σκηνικό και νταξ ο νικόλας είναι ψιλομαλάκας.

Ο ίδιος έχει και το πορτοκάλι, καβουρότρυπες.


Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23275
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Αύγ 2019, 13:38

ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Αύγ 2019, 13:32
vantono έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:49
ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:44


Νομίζω ότι σας διαφεύγει ο βασικός παράγων -και ουσιαστικός ρυθμιστής- που είναι ο πελάτης του μπιτσόμπαρου.

Ποια θεωρείτε ότι είναι η άποψη των πελατών που πληρώνουν για ξαπλώστρες και ομπρέλες γι' αυτούς που χρησιμοποιούν τον δικό τους οικιακό εξοπλισμό;

Τους βλέπουν θετικά ή αρνητικά;
Ως τακτικός πελάτης μπιτσόμπαρων, τους βλέπω αδιάφορα, απο τη στιγμή που δεν πιάνουν ξαπλώστρα και ειναι στην παρακάτω πλευρα της παραλίας, εκει που τελειωνουν οι ξαπλωστρες, και αραζουν με την πετσετουλα και την ψάθα τους κι ας εχουν κουβαλήσει και το μισό σπίτι τους μαζί. Αν δω καποιον να πιάνει ξαπλώστρα που ανήκει στο μπιτσόμπαρο όμως, και εχει φέρει καφέ και μπύρες απο το σπίτι του και το ταπεράκι με τα γεμιστά με τη φετούλα, σίγουρα δεν θα σχηματίσω θετική άποψη, αλλά ζμπούτσαμ,δεν θα εισηγηθώ να σταλθεί και σε γκουλαγκ. Πρόβλημα του μπιτσομπαράρχη ειναι απο κει και πέρα.
Το ερώτημα μου αφορούσε στους κανονικούς πελάτες και όχι στους περιστασιακούς που είτε δεν κάνουν παραγγελία είτε προτιμούν το βραδινό μπάνιο.

Και νομίζω ότι αυτό ακριβώς είναι ο πυρήνας του "προβλήματος". Ο μπιτσομπαράρχης δεν θα υπήρχε καν ως στοιχείο αν δεν είχε την όποια τυπική ή άτυπη υποστήριξη των πελατών του.

Το οποιοδήποτε "μπαράκι" εντός ή εκτός αστικών ορίων ποντάρει στη δημιουργία ενός συγκεκριμένου περιβάλλοντος, στο οποίο οι παράταιροι είναι ανεπιθύμητοι, ακόμη και αν δεν έχει νομική κάλυψη η δυνατότητα αποπομπής τους.
Εννοώ ότι ότι ισχύει στο κέντρο της κάθε πόλης ισχύει και για την περιφέρεια της.

Διαφωνείς;
Γουάτ(δφ)? Τύπισσα έχεις σοβαρά θεματάκια με τη φασούλα σου, ετσι?
Βάλε κι ενα κόμμα στο δεύτερο "ότι", να καταλαβαινόμεθα ορθοτέρως.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 06 Αύγ 2019, 14:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Dorian
Δημοσιεύσεις: 2741
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 22:13

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dorian » 06 Αύγ 2019, 13:38

mao mao έγραψε:
05 Αύγ 2019, 21:30
Fuerte έγραψε:
05 Αύγ 2019, 21:26
Έχει άδεια ο αρκουδογυφτος για αυτή την.παπαρια που έφτιαξε στην.παραλία;

Αυτό είναι ερώτημα βέβαια για όλα τα κωλαδικα, είχαν όλοι αυτοί ιδιοκτησία πάνω σε παραλία;
και άδεια έχουν, και με το δήμαρχο τα χουν καλά, και με την αστυνομία το ίδιο. Έχουν και μπράβους. Άντε βρες το δίκιο σου.
Φύγε καλύτερα σε άλλη παραλία, ου μπλέξεις.
Έτσι είναι αλλά, Η προοδευτική απαίτηση για αποκέντρωση και αυτοδιοίκηση και η υλοποίηση της να ναι καλά. Ακόμα και οι μπάτσοι που παλιά τους γύριζαν ανά την Ελλάδα τώρα στρογγυλοκάθονται για πολλά χρόνια συχνά και στον τόπο καταγωγής τους. Σε χώρες με μεγάλα τμήματα του πληθυσμού χαμηλής ποιότητας, πρέπει οι υπηρεσίες να είναι αυτόνομες, να διοικούνται από τα κεντρικά, με χαρακτηριστικά στρατιωτικής δομής και λειτουργίας. Ειδικά η Ελλάδα επιπλέον με την διασπασμένη γεωγραφία και τάση για τοπικισμό έπρεπε να είναι ακόμα πιο έντονο το εθνικό σύστημα διοίκησης. Αλλά όχι επειδή ακουγόταν μονδέρνο και δημοκρατικό έπρεπε να πάνε όλα σχεδόν στην αυτοδιοίκηση. άλλη μία μεγάλη επιτυχία του καθεστώτος που μας κυβερνάει.
https://youtu.be/-VhIL6Ld9qI?t=1166 Πράξη ΑΝΑΘΕΜΑΤΙΣΜΟΥ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ Κατσαφάδου Κωνσταντίνου, Μιχαηλίδου Δόμνας, Βλαχάκου Νικολάου http://tinyurl.com/4hwb2kra

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών