Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Μηχανικός
Δημοσιεύσεις: 12036
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:31
Τοποθεσία: Καλαμάτα

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μηχανικός » 06 Αύγ 2019, 12:36

vantono έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:18
Ξεκίνα συστηματικά αυστηρά και μόνο νυχτερινό. Το καλύτερο μπάνιο ειναι, και θάλασσα γαλήνια και ζεστή και καθολου βαβούρα τριγυρω. Σε περίπτωση που δεν είσαι ακομα νοικοκυραίος με κουτσουβελαρία κτλ , ειναι ό,τι καλύτερο. Βράδυ και ξημερώματα, και το τραβάς οσο γουστάρεις. Τα τελευταια χρόνια εγώ προσωπικά οσα μπανια κανω ολο το καλοκαιρι, τα 2/3 τους ειναι βραδινά.
Μόνο να μην έχει τσούχτρες. :D

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 06 Αύγ 2019, 12:37

Μηχανικός έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:34
Τις παραλίες για ξαπλώστρες και τραπέζια τις νοικιάζουν οι δήμοι.
Αυτοί έχουν την ευθύνη για την κατάσταση που επικρατεί.
Τα λεφτά που μαζεύουν είναι πολλά.
Σαφώς. Και δεν είναι μόνο τα λεφτά. Είναι και ότι δεν θα ξαναβγεί όποιος πάει κόντρα στα ντόπια μαγαζάκια. Κυρίως σε μέρη που είναι κατ εξοχήν τουριστικά κι όλοι ζουν απ το ποιός θα γδάρει περισσότερο τους τουρίστες.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
Drexler
Δημοσιεύσεις: 8047
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 11:43

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Drexler » 06 Αύγ 2019, 12:38

vantono έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:35
Μόνο ο υπέρτατος Πέλετ έμεινε να βαστάει θερμοπύλες!
Το Χριστιανοδημοκρατικο κτηνος Νικολοπουλος θα τις περασει!
Με λογισμό και μ' όνειρο τσακίζουμε το ημιπρολεταριάτο!

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 06 Αύγ 2019, 12:40

alexandroso έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:31
wooded glade έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:24
Εδώ στον Άγιο Κήρυκο Ικαρίας ακριβώς αυτά τα έχει κάνει το ΚΚΕ που ελέγχει το δήμο. Από το 1990 ή 1995 πρέπει να τα έχει κάνει, να εξαφανίσει την παραλία. Είναι η μόνη πρωτεύουσα νησιού χωρίς παραλία (ελεύθερη, ΕΟΤ ή ιδιωτική !).
Εχω πάει Ικαρία αλλά δεν θυμάμαι την παραλία που λες. Σε κάθε περίπτωση αν ευθύνεται ο δήμαρχος εκεί και βγαίνει με το ΚΚΕ ντροπή στο ΚΚΕ. Και γι αυτό,προφανώς, βγαίνει κι ο δήμαρχος εκεί, γιατί κάνει τα τσαλιμάκια των μικροαστών. Που μόνο μικροαστοί δεν είανι οι περισσότεροι. Εχουν και την ταβέρνα, έχουν και τα δωμάτια, έχουν και το μίνι μάρκετ, έχουν και τις ξαπλώστρες να νοικιάζουν και περιμένουν όλοι να δουλέψουν τρεις μήνες για να βγάλουν όλο τον χρόνο.
Δεν έχει ούτε ξαπλώστρες.
Εγώ είχα να έρθω από το 1967 (!) αλλά τώρα θυμήθηκα ότι είχα έρθει και το 2000 για μία μέρα και η παραλία είχε φύγει.
Τα παραλιακά κέντρα προφανώς χάνουν πελάτες από αυτό. Γίνεται να τους συμφέρει ;
Υποψιάζομαι ότι μπορεί να έγινε δωροδοκία από άλλη παραλία του νησιού, που έχει beach hotels και τέτοια.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 06 Αύγ 2019, 12:43

vantono έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:35
Στις δημοτικές του Μαίου δεν βγήκε νομίζω, πήρε πουλο. Γενικώς στις τελευταιες εκλογές εξαϋλώθηκε καθε κόκκινος δήμος σε ηπειρωτική και νησιωτική Ελλάδα. Μόνο ο υπέρτατος Πέλετ έμεινε να βαστάει θερμοπύλες!
Να ναι καλά και η πρώτη φορά αριστερά του Σύριζα που όπου πέρασε δήμαρχος του ΚΚΕ στον β γύρο τρέχανε να πριμοδοτήσουνε τον δεξιό υποψήφιο.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
ΓΑΛΗ
Δημοσιεύσεις: 69688
Εγγραφή: 05 Απρ 2018, 12:19

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΑΛΗ » 06 Αύγ 2019, 12:44

vantono έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:32
Οκ, απ'τη στιγμή που δεν σου πιάνει ξαπλώστρα ο λουόμενος και δεν σε επιβαρύνει όμως, δεν μπορείς να του πεις τιποτα ακομα και το ψυγειο απο το σπίτι του να έχει φέρει.
Εν τω μεταξύ, ποτέ μου δεν καταλαβα σε τι παραλίες πάει ο κοσμος και συναντάει τέτοια ατομα? Σε μπιτσομπαρα του Σκρουτζ ΜακΝτακ? Από έφηβος που με θυμάμαι, μονο σε παραλιες με ξαπλωστρες και μπιτσομπαρα παω για μπάνιο,και ποτέ δεν με εχουν ενοχλήσει για το παραμικρό. Αράζω και πολλες φορές ουτε για παραγγελία δεν έρχονται. Απειρες φορές έχω κανει το μπανάκι μου και εχω φύγει, χωρις καν να παραγγείλω.
Νομίζω ότι σας διαφεύγει ο βασικός παράγων -και ουσιαστικός ρυθμιστής- που είναι ο πελάτης του μπιτσόμπαρου.

Ποια θεωρείτε ότι είναι η άποψη των πελατών που πληρώνουν για ξαπλώστρες και ομπρέλες γι' αυτούς που χρησιμοποιούν τον δικό τους οικιακό εξοπλισμό;

Τους βλέπουν θετικά ή αρνητικά;
Το γαρ πολύ της κατανόησης γεννά αδιαφορία.

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 06 Αύγ 2019, 12:48

ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:44
Νομίζω ότι σας διαφεύγει ο βασικός παράγων -και ουσιαστικός ρυθμιστής- που είναι ο πελάτης του μπιτσόμπαρου.

Ποια θεωρείτε ότι είναι η άποψη των πελατών που πληρώνουν για ξαπλώστρες και ομπρέλες γι' αυτούς που χρησιμοποιούν τον δικό τους οικιακό εξοπλισμό;

Τους βλέπουν θετικά ή αρνητικά;
Γιατί θα πρέπει να τους βλέπουν κάπως; Και πως νομίζεις ότι βλέπουν οι άλλοι αυτούς που κάθονται στην ξαπλώστρα γιατί βρίσκουν την παχιά άμμο πολύ σκληρή για τον καλομαθημένο κώλο τους;
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23233
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Αύγ 2019, 12:49

ΓΑΛΗ έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:44
vantono έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:32
Οκ, απ'τη στιγμή που δεν σου πιάνει ξαπλώστρα ο λουόμενος και δεν σε επιβαρύνει όμως, δεν μπορείς να του πεις τιποτα ακομα και το ψυγειο απο το σπίτι του να έχει φέρει.
Εν τω μεταξύ, ποτέ μου δεν καταλαβα σε τι παραλίες πάει ο κοσμος και συναντάει τέτοια ατομα? Σε μπιτσομπαρα του Σκρουτζ ΜακΝτακ? Από έφηβος που με θυμάμαι, μονο σε παραλιες με ξαπλωστρες και μπιτσομπαρα παω για μπάνιο,και ποτέ δεν με εχουν ενοχλήσει για το παραμικρό. Αράζω και πολλες φορές ουτε για παραγγελία δεν έρχονται. Απειρες φορές έχω κανει το μπανάκι μου και εχω φύγει, χωρις καν να παραγγείλω.
Νομίζω ότι σας διαφεύγει ο βασικός παράγων -και ουσιαστικός ρυθμιστής- που είναι ο πελάτης του μπιτσόμπαρου.

Ποια θεωρείτε ότι είναι η άποψη των πελατών που πληρώνουν για ξαπλώστρες και ομπρέλες γι' αυτούς που χρησιμοποιούν τον δικό τους οικιακό εξοπλισμό;

Τους βλέπουν θετικά ή αρνητικά;
Ως τακτικός πελάτης μπιτσόμπαρων, τους βλέπω αδιάφορα, απο τη στιγμή που δεν πιάνουν ξαπλώστρα και ειναι στην παρακάτω πλευρα της παραλίας, εκει που τελειωνουν οι ξαπλωστρες, και αραζουν με την πετσετουλα και την ψάθα τους κι ας εχουν κουβαλήσει και το μισό σπίτι τους μαζί. Αν δω καποιον να πιάνει ξαπλώστρα που ανήκει στο μπιτσόμπαρο όμως, και εχει φέρει καφέ και μπύρες απο το σπίτι του και το ταπεράκι με τα γεμιστά με τη φετούλα, σίγουρα δεν θα σχηματίσω θετική άποψη, αλλά ζμπούτσαμ,δεν θα εισηγηθώ να σταλθεί και σε γκουλαγκ. Πρόβλημα του μπιτσομπαράρχη ειναι απο κει και πέρα.

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30559
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 06 Αύγ 2019, 12:50

μάλλον ουδέτερα
εγώ τους βλέπω με κρυφή ζήλεια, ζηλευω την οργάνωση και τον κόπο τους αλλά βαριέμαι να τους μιμηθώ.
Θέλω έτοιμη σκιά, ντους και αποδυτήρια. Τα ροφήματα τα βλέπω σαν φόρο που πρέπει να πληρώσω για να έχω τα άλλα. Η μουσική με ενοχλεί
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
Sid Vicious
Δημοσιεύσεις: 11906
Εγγραφή: 13 Σεπ 2018, 19:43

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Sid Vicious » 06 Αύγ 2019, 12:53

vantono έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:18

Ξεκίνα συστηματικά αυστηρά και μόνο νυχτερινό. Το καλύτερο μπάνιο ειναι, και θάλασσα γαλήνια και ζεστή και καθολου βαβούρα τριγυρω.
Καλά ρε σεις μόνο σε εμένα αρέσει να έχει βαβούρα τριγύρω;
yet say this to the Possum: a bang, not a whimper,
with a bang not with a whimper,
To build the city of Dioce whose terraces are the colour of stars

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 06 Αύγ 2019, 12:53

Αυτούς που έρχονται με τάπερς και μπάμιες και φασόλια τους θεωρούμε gypsy.
Αυτοί συνήθως ερχόντουσαν εδώ από λαϊκές περιοχές της Αθήνας ταξιδεύοντας κατάστρωμα.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

alexandroso
Δημοσιεύσεις: 2121
Εγγραφή: 20 Απρ 2018, 16:11

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από alexandroso » 06 Αύγ 2019, 12:54

Εγώ είμαι αντίθετος σε κάθε είδους ξαπλώστρα και κάθισμα σε παραλίες με άμμο. Να χει κοτρώνες η παραλία να πω μάλιστα. Οι ξαπλώστρες επιβάλλονται. Αλλά να χει μια χαρά άμμο και να μην μπορείς να τη δεις από τα καθίσματα όχι.
Don't knock on masturbation. It's sex with someone I love. "Woody Allen"
Never underestimate the power of denial. "American beauty"

Άβαταρ μέλους
dna replication
Δημοσιεύσεις: 30559
Εγγραφή: 16 Απρ 2018, 21:29
Phorum.gr user: dna

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από dna replication » 06 Αύγ 2019, 12:54

Sid Vicious έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:53
vantono έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:18

Ξεκίνα συστηματικά αυστηρά και μόνο νυχτερινό. Το καλύτερο μπάνιο ειναι, και θάλασσα γαλήνια και ζεστή και καθολου βαβούρα τριγυρω.
Καλά ρε σεις μόνο σε εμένα αρέσει να έχει βαβούρα τριγύρω;
και σε χιλιάδες άλλους 20χρονους
Наше дело правое - победа будет за нами!

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27150
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 06 Αύγ 2019, 12:56

Βάλε γουολπέιπερ σαχάρα. Και ο άλλος μπορούσε να πάει στην άκρη, δεν ήταν ανάγκη να στρώσει μπροστά από το μπαρ ακριβώς. Αλλά ήθελε να κάνει ακτιβισμό. Βέβαια, αυτό σε καμία περίπτωση δεν αποτελεί ελαφρυντικό για τους τραμπούκους του μπιτσομπαρά τον οποίο πρέπει να ξεσκίσει σδοε, υγειονομικό, προστασία καρέτα καρέτα κλπ
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23233
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Ξυλοδαρμός μέλους του πχόρουμ.gr

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 06 Αύγ 2019, 13:00

Sid Vicious έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:53
vantono έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:18

Ξεκίνα συστηματικά αυστηρά και μόνο νυχτερινό. Το καλύτερο μπάνιο ειναι, και θάλασσα γαλήνια και ζεστή και καθολου βαβούρα τριγυρω.
Καλά ρε σεις μόνο σε εμένα αρέσει να έχει βαβούρα τριγύρω;
Κι εμένα μ'αρέσει (γι αυτό ειμαι και μπιτσομπαρίστας, άλλωστε). Απλά το μπάνιο τη νυχτα, με την καταλληλη παρέα, ειναι άλλο πράγμα!
alexandroso έγραψε:
06 Αύγ 2019, 12:54
Εγώ είμαι αντίθετος σε κάθε είδους ξαπλώστρα και κάθισμα σε παραλίες με άμμο. Να χει κοτρώνες η παραλία να πω μάλιστα. Οι ξαπλώστρες επιβάλλονται. Αλλά να χει μια χαρά άμμο και να μην μπορείς να τη δεις από τα καθίσματα όχι.
Μαζεύει πολύ μικρόβιο η άμμος όμως, ρε 'συ. Ιδίως για τις γυναικες, που αραζουν και μπρούμυτα και τρίβουν το μανιβέλι τους κατάχαμα, και ειναι και σχετικά πιο ευαίσθητες με την επιμαχη περιοχη τους απ' οτι εμείς, ειναι καπως.
Οκ, και η ξαπλωστρα μπορει τα ίδια σκατα να ειναι με τοσους βρωμόκωλους που εχουν αράξει πάνω, αλλα η αμμος εχει τα θεματάκια της.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών