Παλιοί χρήστες που φεύγουν

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23206
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Παλιοί χρήστες που φεύγουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 08 Μάιος 2018, 10:35

Juno έγραψε:
08 Μάιος 2018, 10:32
Ερμής έγραψε:
08 Μάιος 2018, 10:28
Το phorum εδώ δεν έχει διαφορές με το παλιό αν εξαιρέσεις το αρχείο, οπότε η συμπεριφορά που ακούγεται είναι του κώλου δικαιολογία.
Δε θέλω να πιστέψω οτι ο γιατρός έφυγε επειδη δεν έγινε συντονιστής.
Εδώ έιμαστε όποιος θέλει να μπεί.
Προφανώς δεν είδες τις επιθέσεις που του έκαναν στα posts. "Τώρα που δεν είσαι συντονιστής ...."
Όχι για να είμαι ειλικρινής δε το είδα.
Και σηκώθηκε και έφυγε για έναν δυο κομπλεξάρες; τι να πώ. Τελοσπάντων περιμένουμε γιατρό ουτως ώστε να οργανωθεί η πανευρωπαϊκή συνάντηση πιστοκαυλων πχωρουμιστών στο Ρινγκ για λιώσιμο αφού αφήσομε πρώτα τις γυναίκες Κολωνία για σοπινγκ - κόφι
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11342
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Παλιοί χρήστες που φεύγουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 08 Μάιος 2018, 10:36

parafrwn έγραψε:
08 Μάιος 2018, 10:30
Το ανησυχητικό δεν είναι οι παλιοί που φεύγουν, για μένα, αλλά οι νέοι που δεν έρχονται.

Σε κάποιον ξένο αυτό το φόρουμ μπορεί να φαντάζει σαν ένα (κλειστό) παρεάκι παλιών χρηστών ενός πεθαμένου φόρουμ.

Μάλλον και αυτό βέβαια είναι θέμα υπομονής. Αν δεν υπάρχει υλικό προς συζήτηση, τι να έρθει ένας νέος να κάνει εδώ πέρα;
Η αλήθεια είναι πως το Phorum ήταν ανέκαθεν ζόρικο φόρουμ για νέους χρήστες. Όπως και όλα τα φόρουμ είχε και έχει στενές κλίκες ή έστω έμπειρους συζητητές σε πολλά θέματα, που με τσαμπουκά και μόνο επέβαλλαν την άποψη τους. Δεν μπορούν όλοι να είναι λαφκιώτηδες, να έχουν άγνοια κινδύνου σε όσα γράφουν.

Θέμα υπομονής είναι να ανέβει λίγο ακόμα αυτό και όλα θα αλλάξουν. Θα δείτε, μέχρι το τέλος του χρόνου θα έχουμε περάσει τα χίλια μέλη και το ΑΝΕΛΕΥΘΕΡΟ θα τρώει τη σκόνη μας.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Παλιοί χρήστες που φεύγουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 08 Μάιος 2018, 10:37

Juno έγραψε:
08 Μάιος 2018, 10:27
Naida έγραψε:
08 Μάιος 2018, 10:23
Και στο άλλο είχε τέτοια νήματα μωρέ. Αλλά είχε μεγάλο αντίβαρο την πολιτική.
Εδώ όμως δεν έχει μεγάλο αντίβαρο.
Και δεν είναι μόνον τα νήματα, είναι αυτοί που έφυγαν και μέχρι στιγμή όσοι έφυγαν, ήταν υπολογίσιμη δύναμη για το επίπεδο του phorum. Δεν έφυγε κανένας που δεν θα τον κλάψουμε.

Ε ναι λογικό να μην έχει την ίδια κίνηση στην πολιτική.Πρέπει να σκάσει κάποιο πολιτικό γεγονός πχ εκλογές για ν' αρχίσει να αναπτύσσεται και να δημιουργηθεί μια βάση. Δεν είναι οι εποχές με πρωτομνημόνια,συγκεντρώσεις, εκλογές προέδρου, με εκλογές, με παραιτήσεις, καπιταλ κοντρολς, δημοψηφίσματα, ξαναμνημόνια κτλ
Σίγουρα παίζει και το ρόλο του το ότι δεν έρχονται ή φεύγουν παλιοί χρήστες.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23206
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Παλιοί χρήστες που φεύγουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 08 Μάιος 2018, 10:39

Αυτό που λέει ο Λεγεώνης, το elefthero είναι θέμα χρόνου να τελειώσει.
Το πχώρουμ πάει καλά εδώ, πολύ καλά θα έλεγα, αν εξαιρέσει κάποιος το αρχείο, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απο το συγχωρεμένο.

Όσο για το ζόρικο στους νέους χρήστες συμφωνώ 100%. Όπως μου είχε πει και ο exzorg παλιά, "το prezadiko είναι άγριος χώρος, μη σου φαίνεται περίεργο"
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25512
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Παλιοί χρήστες που φεύγουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 08 Μάιος 2018, 10:40

Naida έγραψε:
08 Μάιος 2018, 10:37
Juno έγραψε:
08 Μάιος 2018, 10:27
Naida έγραψε:
08 Μάιος 2018, 10:23
Και στο άλλο είχε τέτοια νήματα μωρέ. Αλλά είχε μεγάλο αντίβαρο την πολιτική.
Εδώ όμως δεν έχει μεγάλο αντίβαρο.
Και δεν είναι μόνον τα νήματα, είναι αυτοί που έφυγαν και μέχρι στιγμή όσοι έφυγαν, ήταν υπολογίσιμη δύναμη για το επίπεδο του phorum. Δεν έφυγε κανένας που δεν θα τον κλάψουμε.

Ε ναι λογικό να μην έχει την ίδια κίνηση στην πολιτική.Πρέπει να σκάσει κάποιο πολιτικό γεγονός πχ εκλογές για ν' αρχίσει να αναπτύσσεται και να δημιουργηθεί μια βάση. Δεν είναι οι εποχές με πρωτομνημόνια,συγκεντρώσεις, εκλογές προέδρου, με εκλογές, με παραιτήσεις, καπιταλ κοντρολς, δημοψηφίσματα, ξαναμνημόνια κτλ
Σίγουρα παίζει και το ρόλο του το ότι δεν έρχονται ή φεύγουν παλιοί χρήστες.
ΚΑι στην πολιτική σπαμ του γιανόπουλου ήταν τα πιο πολλά

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23193
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Παλιοί χρήστες που φεύγουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Μάιος 2018, 10:40

Ερμής έγραψε:
08 Μάιος 2018, 10:28
Στο elefthero δε πρόκειται να ανοίξουν τα πμς
έχουν ανοίξει εδω και 2+ βδομαδες(τα δικα μου τουλάχιστον). Αυτό που δεν εχω καταλαβει ακομα,ειναι αν κατα κάποιον τρόπο παρακολουθούνται (ο τροπος με τον οποιο ανακάλυψαν εσενα πχ κι αλλους τοσους που διεδιδαν μεσω πμ τον ιστότοπο του νεου πχορουμ) ειναι καπως περίεργος.

Άβαταρ μέλους
Υδράργυρος
Δημοσιεύσεις: 25512
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 17:47

Re: Παλιοί χρήστες που φεύγουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Υδράργυρος » 08 Μάιος 2018, 10:43

Τι μαλακία αυτή στο ελεύθερο που κρατάνε όμηρους τον κόσμο. Κανονικά έπρεπε να κάνουνε νήμα οτι έχει ανοίξει νέο πχόρουμ και όσοι ήταν στο παλιό να ανοίξουνε λογαριασμούς, αλλά αν θέλουνε ας γράφουνε και στο ελέυθερο. Με το ζόρι κρατάνε τον κόσμο;
Και η τρολιά αυτή με τον δήθεν ταλαίπωρο με ξενέρωσε

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23206
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Παλιοί χρήστες που φεύγουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 08 Μάιος 2018, 10:45

vantono έγραψε:
08 Μάιος 2018, 10:40
Ερμής έγραψε:
08 Μάιος 2018, 10:28
Στο elefthero δε πρόκειται να ανοίξουν τα πμς
έχουν ανοίξει εδω και 2+ βδομαδες(τα δικα μου τουλάχιστον). Αυτό που δεν εχω καταλαβει ακομα,ειναι αν κατα κάποιον τρόπο παρακολουθούνται (ο τροπος με τον οποιο ανακάλυψαν εσενα πχ κι αλλους τοσους που διεδιδαν μεσω πμ τον ιστότοπο του νεου πχορουμ) ειναι καπως περίεργος.
έκανα τη μαλακία να πω δημόσια στο μπιζέλι να ανοίξει τα πμ του και έτσι κάτι έπιασαν.
Αν μπορείς να στείλεις πμ κάντο, τι περιμένεις;
Υδράργυρος έγραψε:
08 Μάιος 2018, 10:43
Τι μαλακία αυτή στο ελεύθερο που κρατάνε όμηρους τον κόσμο. Κανονικά έπρεπε να κάνουνε νήμα οτι έχει ανοίξει νέο πχόρουμ και όσοι ήταν στο παλιό να ανοίξουνε λογαριασμούς, αλλά αν θέλουνε ας γράφουνε και στο ελέυθερο. Με το ζόρι κρατάνε τον κόσμο;
Και η τρολιά αυτή με τον δήθεν ταλαίπωρο με ξενέρωσε
Τώρα τι περιμένεις. Εδω είπαν οτι έστελνα πμ με ιούς :lol:
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: Παλιοί χρήστες που φεύγουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 08 Μάιος 2018, 10:50

Juno έγραψε:
08 Μάιος 2018, 10:20
Και μετράω, πρώτα έφυγαν Γιαννόπουλος, talaipwros και antisocial-τέρας του νες. Τώρα έφυγε ο Κλινοσοφιστής που κάναμε αγώνα για να τον φέρουμε.
Και στις τέσσερις περιπτώσεις, όπως είπαν οι ίδιοι, το θέμα ήταν η συμπεριφορά άλλων εδώ μέσα.

Κάποιοι ακόμα ήρθαν, αλλά έχουν να γράψουν εβδομάδες.

Και μετά λέμε για το elefthero που ακόμα έχει κλειστά τα pms και σκανάρει τα posts για να σβήνει ειδοποιήσεις και να κρατάει "αιχμαλώτους" εκεί πολλούς πχ scouser, karhergr, Σέλευκο, ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗ, Uppercut, Κουρκούα, Κόκορα, Νταγκλή, atreu73, kingstonian, nrg κλπ... αλλά το site ήδη φαίνεται στην αναζήτηση κάτω από το παλιό phorum. Μήπως κάποιοι το ξέρουν;

Ο Φρούραρχος λένε ότι το ξέρει και ο Τζάκ Πάλανς σίγουρα το ξέρει γιατί είναι και στο forums άρα ειδοποιήθηκε ... αλλά δεν έρχονται.

Βέβαια, αν μπει κάποιος να τσεκάρει, δεν είναι ό,τι καλύτερο να δει πάνω-πάνω νήματα με θέμα "πόσο τον έχετε και ποιο είναι το καλύτερο μέγεθος" και "ό,τι μλκια μας έρθει", "λυσσασμένη και πενηντάρα" γιατί να κάτσει;
Και αν έρθει και κάποιοι του κάνουν επίθεση από παλιές ιστορίες, γιατί να μείνει;
Νομίζω πως:
1) πλεόν γνωρίζουν όλοι που είμαστε και μάλλον αποφάσιασαν να μεινουν εκεί που είναι
2) Ο καθένας είναι ελεύθερος να έρθει, να φύγει κλπ. Με παρακάλια δεν γίνεται δεν είμαστε παιδάκια
3) Πρέπει να προσέξουμε διότι κι εγώ παρατηρώ πως το νέο πάει να γίνει ένα τεράστιο πακυ που για καποιους απο εμάς προερχόμαστε από τα υπόγεια της πολιτικής είναι άβολο ώρες ώρες και όχι ότι καλύτερο (χωρίς να έχω κάτι με την πακυ, μην παρεξηγηθώ)
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27136
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Παλιοί χρήστες που φεύγουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 08 Μάιος 2018, 10:52

Πάααααλι μανούρα έγινε; :roll:

Και πάααααλι την έχασα; :011:
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23206
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Παλιοί χρήστες που φεύγουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 08 Μάιος 2018, 10:54

Μα η πολιτική ζωή της χώρας είναι ένα μεγάλο ΠΑΚΥ, το πχώρουμ τι θα είναι;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
argouen
Δημοσιεύσεις: 4518
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 19:53

Re: Παλιοί χρήστες που φεύγουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από argouen » 08 Μάιος 2018, 10:55

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
08 Μάιος 2018, 10:52
Πάααααλι μανούρα έγινε; :roll:

Και πάααααλι την έχασα; :011:
Μπα δεν νόμίζω να έγινε, δεν ξέρω τωρα αν ξεκινήσει τιποτα, μην απομακρύνεσαι πολύ :003:
Νήφε και μέμνησο απιστείν

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23193
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Παλιοί χρήστες που φεύγουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 08 Μάιος 2018, 11:01

argouen έγραψε:
08 Μάιος 2018, 10:50
2) Ο καθένας είναι ελεύθερος να έρθει, να φύγει κλπ. Με παρακάλια δεν γίνεται δεν είμαστε παιδάκια
η φάση ειναι απλή γενικά,και την πολυπλοκεύουμε εμεις εδώ. Λες και οντως μιλάμε για παιδακια που πρέπει να τα πάρουμε απο το χέρι να τα περασουμε απέναντι το δρόμο. Εγω πχ,που ενδιαφερομουν για το πχορουμ,οταν ηρθε η ώρα αναζήτησα και το βρήκα μόνος μου. Απο κανεναν δεν ειδοποιήθηκα (ή μαλλον δεν μπόρεσα/πρόλαβα να ειδοποιηθώ). Οταν όμως παρατηρησα κατακόρυφα μειωμένη κινηση στα μέλη του ελευθερου (σε σύγκριση με εκεινες τις αρχικες μερες του καταυλισμού μιλάω πάντα),εκεινη τη στιγμή κατι με υποψίασε οτι κατα πάσα πιθανότητα έχετε κατασκηνώσει αλλού,και ετσι με εκανε να ψάξω και να οδηγηθώ εδώ. Επειδή ήθελα. Ε, όποιος δεν -θέλει να- υποψιαστεί απο τα σημάδια γύρω του ή δεν μπαινει καν στη διαδικασια να κανει μια απλη αναζητηση στον γούγλη (που τωρα πλεον το πχορουμ.κομ.γρ εμφανίζεται σχεδον πανω-πανω στα αποτελεσματα. Οταν ειχα μπει στη διαδικασια να το ψάξω εγώ μου το έβγαλε κάτω απο 5ο), προφανως δεν ενδιαφέρεται. Δικο του θεμα.

Von Mackensen

Re: Παλιοί χρήστες που φεύγουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Von Mackensen » 08 Μάιος 2018, 11:11

Τα περι ασχημης συμπεριφορας ειναι δικαιολογιες.Κυριες ειμαστε ολοι εδω μεσα (προς το παρων) σε σχεση με το παλιο πχορουμ.

don't speak
Γενική Γραμματέας Συντονισμού
Δημοσιεύσεις: 6674
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:04

Re: Παλιοί χρήστες που φεύγουν

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από don't speak » 08 Μάιος 2018, 11:13

Στο χέρι του καθενός είναι να βλέπει μόνο τις ενότητες που θέλει.
Από εκεί και πέρα όσοι θίχτηκαν δε θίχτηκαν απ όλο το φόρουμ, αλλά από ένα μικρό μέρος του (1-2 κλπ χρήστες) ή ένιωσαν αδικία μια κίτρινη.
Κακώς έφυγαν, αλλά νομίζω δεν επιστρέφουν από εγωισμό.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών