Έχεις ραντεβού στις 9...

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.

Είσαι στην ώρα σου στα ραντεβού;

Είμαι στην ώρα μου. Τι στο καλο μάθαινα στην Αγγλία τόσα χρόνια.
12
38%
Θέλω να είμαι στην ώρα μου, αλλά δε μου βγαίνει.
5
16%
Αργώ στανταρ κανά μισάωρο, για να κανω εντύπωση.
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Αργώ, γιατί δε μου αρέσει να περιμένω.
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Είμαι πάντα νωρίτερα.
13
41%
Ποιο ραντεβού;
2
6%
 
Σύνολο ψήφων: 32

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: Έχεις ραντεβού στις 9...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 12 Μάιος 2018, 10:04

enaon έγραψε:
11 Μάιος 2018, 21:33
shrike έγραψε:
11 Μάιος 2018, 21:29
Πάντα (μα πάντα), πρέπει να χαιρετίσει τελευταία. Ό,τι κι αν γίνει, όσα "γεια" κι αν της πω, πρέπει να πει το τελευταίο "bye", "γειαααα" κλπ.
Πάντα, όμως.
αν ήσουνα ευγενικός και έλεγες πρώτος γειά, μία αφορά μόνο, φτάνει, έλεος, δεν θα τα ήξερες αυτά που λές.

Που τα ξέρεις; :003:
Τα ξέρω, επειδή την έχω τεστάρει.
Λέει πχ "καληνύχτα, καλή ξεκούραση" εκείνη. Απαντώ κι εγώ "γεια" ή "καληνύχτα" ή ξέρω 'γω τι. Ε, θα πρέπει να ξαναχαιρετίσει από πάνω.
Οπότε, κάποιες φορές που έχω όρεξη για χαβαλέ, το συνεχίζω για λίγο. Και πάντα θα πει το τελευταίο γεια, δεν υπάρχει περίπτωση.

Εκτός από χθες το βράδυ, που της έστειλα με link το παραπάνω ποστ μου και μου πείσμωσε και δεν είπε τίποτα. :lol:


Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Έχεις ραντεβού στις 9...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 12 Μάιος 2018, 12:08

shrike έγραψε:
12 Μάιος 2018, 10:04

Τα ξέρω, επειδή την έχω τεστάρει.
Λέει πχ "καληνύχτα, καλή ξεκούραση" εκείνη. Απαντώ κι εγώ "γεια" ή "καληνύχτα" ή ξέρω 'γω τι. Ε, θα πρέπει να ξαναχαιρετίσει από πάνω.
Οπότε, κάποιες φορές που έχω όρεξη για χαβαλέ, το συνεχίζω για λίγο. Και πάντα θα πει το τελευταίο γεια, δεν υπάρχει περίπτωση.

Εκτός από χθες το βράδυ, που της έστειλα με link το παραπάνω ποστ μου και μου πείσμωσε και δεν είπε τίποτα. :lol:
Ε γιαυτο σου λεει. Αν ελεγες μια φορα μονο γεια, δε θα ηξερες οτι συνεχιζει, αλλα εισαι και συ μαμουνι!!!!!! :lol:

Στειλε της τωρα κανα καλο λογο γιατι δε σε βλεπω καλα!!!! :smt005:
Φινγκόλφιν έγραψε:
11 Μάιος 2018, 21:44
Πάντα προσπαθώ να είμαι στην ώρα μου ακριβώςκαι τα καταφέρνω εκτός απροόπτου. Ενοχλούμαι πολύ όταν με στήνουν, και δεν εννοώ κάνα δεκάλεπτο που είναι ανθρώπινο, έχει τύχει να αργήσουν και μία ώρα.

Πάντως τηλέφωνο πολύ σπάνια το σηκώνω όταν χτυπάει, συνήθως το αγνοώ γιατί με διακόπτει από διάβασμα. Προτιμώ μηνύματα, είναι πιο γρήγορα και μπορείς να ασχοληθείς όταν θες εσύ. Δεν ξέρω, μου φαίνεται η επικοινωνία μέσω τηλεφώνου λίγο παλιομοδίτικη.
Και πως ξερεις οτι αργουν μια ωρα; περιμενες ποτε μια ωρα; Αν καποιος δεν ερθει στο μισαωρο, γιατι να ερθει στην ωρα; εκτος και αν εχει ειδοποιησει.

Ρε συ τι λες!!!! Τι παει να πει παλαιομοδιτικη!!!! Μιλας! Με αλλον ανθρωπο!!!! Τον ακους!!!! σε ακουει! Οκ ειναι τα μνμ για κατι γρηγορο και το πολυ μπιρι μπιρι στο τηλεφωνο το βαριεμαι και γω, αλλα οχι και ετσι.

Σε φανταζομαι σε σκοτεινο υπογειο δωματιο, αναμεσα σε υπολογιστες και τεχνολογια, να πληκτρολογεις μανιωδως, ενω δεν εχεις ιδεα τι ωρα, τι μερα ή τι μηνα εχουμε, με γενια τουλαχιστον 3ων ημερων και σακκουλακια απο πατατακια, κρουασαν και κουτακια αναψυκτικων πεταμενα ολογυρα.

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42877
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Έχεις ραντεβού στις 9...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 12 Μάιος 2018, 12:12

shrike έγραψε:
12 Μάιος 2018, 10:04
enaon έγραψε:
11 Μάιος 2018, 21:33
shrike έγραψε:
11 Μάιος 2018, 21:29
Πάντα (μα πάντα), πρέπει να χαιρετίσει τελευταία. Ό,τι κι αν γίνει, όσα "γεια" κι αν της πω, πρέπει να πει το τελευταίο "bye", "γειαααα" κλπ.
Πάντα, όμως.
αν ήσουνα ευγενικός και έλεγες πρώτος γειά, μία αφορά μόνο, φτάνει, έλεος, δεν θα τα ήξερες αυτά που λές.

Που τα ξέρεις; :003:
Τα ξέρω, επειδή την έχω τεστάρει.
Λέει πχ "καληνύχτα, καλή ξεκούραση" εκείνη. Απαντώ κι εγώ "γεια" ή "καληνύχτα" ή ξέρω 'γω τι. Ε, θα πρέπει να ξαναχαιρετίσει από πάνω.
Οπότε, κάποιες φορές που έχω όρεξη για χαβαλέ, το συνεχίζω για λίγο. Και πάντα θα πει το τελευταίο γεια, δεν υπάρχει περίπτωση.

Εκτός από χθες το βράδυ, που της έστειλα με link το παραπάνω ποστ μου και μου πείσμωσε και δεν είπε τίποτα. :lol:
Savage AF
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
Φινγκόλφιν
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 1347
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 23:05

Re: Έχεις ραντεβού στις 9...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Φινγκόλφιν » 12 Μάιος 2018, 12:47

Custom_F έγραψε:
12 Μάιος 2018, 12:08
Και πως ξερεις οτι αργουν μια ωρα; περιμενες ποτε μια ωρα; Αν καποιος δεν ερθει στο μισαωρο, γιατι να ερθει στην ωρα; εκτος και αν εχει ειδοποιησει.

Ρε συ τι λες!!!! Τι παει να πει παλαιομοδιτικη!!!! Μιλας! Με αλλον ανθρωπο!!!! Τον ακους!!!! σε ακουει! Οκ ειναι τα μνμ για κατι γρηγορο και το πολυ μπιρι μπιρι στο τηλεφωνο το βαριεμαι και γω, αλλα οχι και ετσι.

Σε φανταζομαι σε σκοτεινο υπογειο δωματιο, αναμεσα σε υπολογιστες και τεχνολογια, να πληκτρολογεις μανιωδως, ενω δεν εχεις ιδεα τι ωρα, τι μερα ή τι μηνα εχουμε, με γενια τουλαχιστον 3ων ημερων και σακκουλακια απο πατατακια, κρουασαν και κουτακια αναψυκτικων πεταμενα ολογυρα.
Πολύ γραφική η εικόνα που σχηματίζεις, αν μη τι άλλο είμαι εκνευριστικά επιμελής όσο αφορά το χώρο γύρω μου και την καθαριότητα γενικά, δεν υπάρχουν τέτοιες ακαταστασίες σπίτι μου. Απλά δεν μου αρέσει όταν συγκεντρώνομαι σε κάτι να πρέπει να το διακόψω.

Δεν ξυρίζομαι πάντως, προτιμώ μούσι.

Δεν μου αρέσει η τηλεφωνική επικοινωνία, τη βρίσκω πολύ παρεμβατική. Το να με ακούει και να τον ακούω δεν μου λέει κάτι. Με το γραπτό λόγο τα πάντα είναι πολύ πιο οργανωμένα και δεν υπάρχει αυτή η απαίτηση να αφιερώσεις τον χρόνο σου όταν και όσο θέλει ο άλλος. Όταν κρίνω πως πρέπει να απαντήσω το κάνω, αλλά όσο αφορά δουλειές και επαγγελματική επικοινωνία, τα πάντα είναι πολύ πιο εύκολα και πιο γρήγορα μέσω μέιλ.

Μου έστειλε μήνυμα την ώρα που κανονικά έπρεπε να ήταν εκεί πως ξεχάστηκε και θα αργήσει κανα μισάωρο. Μου 'ρθε κι άλλο μήνυμα σε λίγο πως θα αργήσει άλλα δέκα λεπτά. Ήξερα πως θα αργήσει παραπάνω και τελικά ήταν μία ώρα. Είπα να φύγω και να μην με βρει εκεί, αλλά λέω ασ' το να πάει στο διάολο, δεν μπορώ μετά να με παίρνει τηλέφωνο και να μου στέλνει μηνύματα «συγγνώμη, έχεις δίκιο, δεν θα το ξανακάνω κτλ». Όταν ήρθε του είπα να αφήσει τις συγγνώμες και πως δεν πρόκειται να τον ξαναπεριμένω.

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Έχεις ραντεβού στις 9...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 12 Μάιος 2018, 12:53

Φινγκόλφιν έγραψε:
12 Μάιος 2018, 12:47
Πολύ γραφική η εικόνα που σχηματίζεις, αν μη τι άλλο είμαι εκνευριστικά επιμελής όσο αφορά το χώρο γύρω μου και την καθαριότητα γενικά, δεν υπάρχουν τέτοιες ακαταστασίες σπίτι μου. Απλά δεν μου αρέσει όταν συγκεντρώνομαι σε κάτι να πρέπει να το διακόψω.

Δεν ξυρίζομαι πάντως, προτιμώ μούσι.

Δεν μου αρέσει η τηλεφωνική επικοινωνία, τη βρίσκω πολύ παρεμβατική. Το να με ακούει και να τον ακούω δεν μου λέει κάτι. Με το γραπτό λόγο τα πάντα είναι πολύ πιο οργανωμένα και δεν υπάρχει αυτή η απαίτηση να αφιερώσεις τον χρόνο σου όταν και όσο θέλει ο άλλος. Όταν κρίνω πως πρέπει να απαντήσω το κάνω, αλλά όσο αφορά δουλειές και επαγγελματική επικοινωνία, τα πάντα είναι πολύ πιο εύκολα και πιο γρήγορα μέσω μέιλ.

Μου έστειλε μήνυμα την ώρα που κανονικά έπρεπε να ήταν εκεί πως ξεχάστηκε και θα αργήσει κανα μισάωρο. Μου 'ρθε κι άλλο μήνυμα σε λίγο πως θα αργήσει άλλα δέκα λεπτά. Ήξερα πως θα αργήσει παραπάνω και τελικά ήταν μία ώρα. Είπα να φύγω και να μην με βρει εκεί, αλλά λέω ασ' το να πάει στο διάολο, δεν μπορώ μετά να με παίρνει τηλέφωνο και να μου στέλνει μηνύματα «συγγνώμη, έχεις δίκιο, δεν θα το ξανακάνω κτλ». Όταν ήρθε του είπα να αφήσει τις συγγνώμες και πως δεν πρόκειται να τον ξαναπεριμένω.
Ο R2D2; προπαππους σου; :smt016 Σε πειραζω!

Καπως ετσι θα αντιδρουσα και γω...

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Άβαταρ μέλους
Custom_F
Δημοσιεύσεις: 9262
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 02:12

Re: Έχεις ραντεβού στις 9...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Custom_F » 18 Μάιος 2018, 21:33

date.jpg
:lol::lol::lol:

HaTeRs GoNnA hAtE... :102:
νύχτα έγραψε:
23 Δεκ 2019, 09:51
...η φιλία γενικώς μας εξημερώνει

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Έχεις ραντεβού στις 9...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 30 Ιαν 2021, 16:28

Custom_F έγραψε:
09 Μάιος 2018, 16:31
"Ελα φιλεναδα ερχομαι, με συγχωρεις ρε συ, κατι ετυχε, ειμαι στο δρομο ομως σε πεντε λεπτα ειμαι εκει" λεει καθως γδυνεται να μπει για μπανιο...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
1451
Δημοσιεύσεις: 1914
Εγγραφή: 14 Ιουν 2018, 10:46
Phorum.gr user: Nikos1451
Τοποθεσία: Ελλάδα

Re: Έχεις ραντεβού στις 9...

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από 1451 » 30 Ιαν 2021, 16:56

Δεν φτάνω νωρίς κι ούτε αργά αλλά ακριβώς τη στιγμή που σκόπευα.
Σε κλήσεις δεν απαντάω όταν παίζω όσο κι αν επιμένουν.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών