Vodafone σε ρολο εισπρακτορα για απατεωνες

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Lord Snow
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 18 Ιουν 2018, 14:28

Vodafone σε ρολο εισπρακτορα για απατεωνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Snow » 01 Οκτ 2019, 22:34

Λοιπον φορουμιτες ακουστε τι επαιξε και πεστε μου αν εγω ειμαι ο περιεργος.
Σημερα το πρωι σηκωθηκα και ειδα 2 sms στο κινητο. Με μια γρηγορη ματια ειδα ενα πενταψηφιο νουμερο, οποτε επειδη βιαζομουν λεω κλαιν θα τα δω μετα. Το πρωτο ειχε ερθει 4:30 ξημερωματα. Ενω ειμαι στο αμαξι σκαει αλλο ενα. Καπακι ενα απο την Vodafone, το οποιο ελεγε
'' ενδεχεται να εχετε εγγραφει σε χρεωσιμη υπηρεσια sms τριτων εταιρειων. Για να προστατευτειτε απο τυχον ανεπιθυμητες χρεωσεις μπειτε για διαγραφη στο my vodafone κτλ''.
Ωπ! Λεω, τι εγινε? Κοιταω τα 3 sms απο τον πενταψηφιο. Το πρωτο περιειχε ενα υποτιθεμενο pin κι ελεγε παροχος Dimoco με ενα τηλ σταθερο και 2.08ευρωχ3 sms =6.24/βδομαδα. Το δευτερο ''καλωσηλθες κτλ κτλ 2.08ευρωχ3 sms =6.24/βδομαδα. Το τριτο ''εισαι μελος στην υπηρεσια shoserve αν θες διαγραφη στειλε ταδε στο ταδε και 2.08ευρωχ3 sms =6.24/βδομαδα''.
Μπαινω γρηγορα στην εφαρμογη της vodafone την οποια γενικα δεν χρησιμοποιω και κανω τις προτεινομενες ενεργειες (φραγη σε πενταψηφια). Παιρνω ενα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση, εξηγω το συμβαν και ζητησα να μου επιβεβαιωσουν οτι εκανα ολα τα απαραιτητα βηματα για να μην με ξαναενοχλησουν οι εν λογω ''κυριοι''. Αφου μου το επιβεβαιωσαν εκανα δυο ερωτησεις.

Α) Πως ακριβως λειτουργει αυτο το πραγμα. Οκ ως γνωστον και το τελευταιο τηλεφωνικο κεντρο εχει προσβαση στους τηλεφωνικους αριθμους, αλλα οι χρεωσεις πως γινονται, μεσω του λογαριασμου μου?
Η κοπελια αρχισε να μου λεει αοριστες μπουρδες περι εφαρμογων και πλοηγησης στο ιντερνετ λες και ειμαι κανενας ασχετος που κατεβαζει οτι να ναι ή κανα μαλακισμενο που τον παιζει στο κινητο. Αλλα το κλου ηταν οτι η χρεωση γινεται μεσω του λογαριασμου, αφου αυτες οι ''υπηρεσιες'' αν και ενοχλητικες, δεν ειναι παρανομες για να αποκλειστουν και ενδεχεται οντως καποιος να θελει να εγγραφει.

Β) Οκ εγινε απο αυτους μια μονομερης ενεργεια και εγω απεκλεισα μελλοντικες επαφες. Αυτα τα 6.24 ευρω των ηδη σταλμενων sms τα χρεωνομαι? Και τι κανει η Vodafone για να με προστατευσει ως πελατη απο ηλεκτρονικους πορτοφολαδες του τυπου?
Η απαντηση ηταν πως εφοσον ηταν sms με χρεωση ναι κι αν θελω πρεπει να επικοινωνησω μαζι τους για τα περεταιρω γιατι η Vodafone εκανε απο μερους της οτι μπορουσε. Δηλαδη μου εστειλε ενα sms. ΟΜΩΣ το συστημα τους μπορει να ανιχνευσει τετοιες ενεργειες απο μια εως και 24 ωρες αφου γινουν.

Γαμηστε τα 6 ευρω. Δεν εχει σημασια το ποσο. Αν και αν θεωρησουμε οτι οι τυποι εκμεταλευονατι μια συστημικη αδυναμια της εταιρειας και βρεχουν χρεωσιμα sms ολη την ελλαδα, οποτε μιλαμε για κατι μυρια. To θεμα ειναι περισσοτερο ζητημα αρχης και εμπιστοσυνης. Ενας ηλεκτρονικος απατεωνας με μια εταιρεια σφραγιδα, βρισκει το τηλεφωνο μου (κατι πολυ ευκολο εδω και χρονια). Μου χρεωνει μια ''υπηρεσια'' που ποτε δεν επελεξα ουτε καν ακουσα πριν. Εγω αναφερω στον παροχο μου το συμβαν και ξεκαθαριζω την ιδια μερα, οχι μετα απο ενα μηνα πχ, οτι εγω δεν συναινω και το μονο που με διαβεβαιωνουν ειναι οτι δεν θα ενοχληθω στο μελλον και δρουν ως εισπρακτικη υπηρεσια για τους απατεωνες?
Οταν δηλαδη καποιος κακοβουλα χρεωσει την πιστωτικη σου, η τραπεζα σου λεει δεν θα ξαναγινει και του αποδιδει τα χρηματα? Δηλαδη σε καθε νεα σελιδα στο ιντερνετ που μπαινεις κανεις αποδοχη cookies για να ειναι νομοτυπη, αλλα στην κινητη τηλεφωνια αντι να ειναι by default απενεργοποιημενη η αποδοχη ΧΡΕΩΣΙΜΩΝ sms απο τριτες εταιρειες, ζμπουτσα τους. Κι οχι μονο αυτο, τους κανουν και ταμειο. Δηλαδη τωρα αν τους πω να πανε να γαμηθουν και αλλαξω εταιρεια ετσι για το ονορε θα εχω αδικο?

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Vodafone σε ρολο εισπρακτορα για απατεωνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 01 Οκτ 2019, 22:40

Ναι, τα χρεώνεσαι στον λογαριασμό σου. Η βονταφον κι η κάθε βονταφον, γιατί όλες οι εταιρείες το επιτρέπουν δεν κάνουν απολύτως τίποτα γιατί κερδίζουν απ αυτήν την απατεωνιά. Είσαι τυχερός που το αντιλήφθηκε νωρίς, η μάνα μου ας πούμε μεγάλη γυναίκα, χρεωθηκε απ το πουθενα πανω απο 200 ευρω, χωρίς να πατήσει και κάτι, χωρίς να δώσει το τηλέφωνο της δηλαδή σε κάποια 5 ψηφία "υπηρεσια"

Είναι ξεκάθαρη απατεωνιά και οι εταιρείες δε νοιάζονται καθόλου γι αυτό. Υπάρχουν χιλιάδες τέτοιες περιπτώσεις, έχει γίνει ένας χαμουλης, κάποιοι είναι στα δικαστήρια

Άβαταρ μέλους
Highlander
Δημοσιεύσεις: 17451
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2018, 16:43

Re: Vodafone σε ρολο εισπρακτορα για απατεωνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Highlander » 01 Οκτ 2019, 22:40

Lord Snow έγραψε:
01 Οκτ 2019, 22:34
Δηλαδη τωρα αν τους πω να πανε να γαμηθουν και αλλαξω εταιρεια ετσι για το ονορε θα εχω αδικο?
Καθόλου, θα λεγα ότι επιβάλλεται να το κάνεις. Άλλαξε εταιρεία.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11282
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Vodafone σε ρολο εισπρακτορα για απατεωνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 01 Οκτ 2019, 22:43

Από τη στιγμή που δεν μπορείς να αποδείξεις ότι δεν εγγράφηκες σε τέτοιες υπηρεσίες, την έχεις φάει.

Η Βόνταφον βέβαια αν ήθελε θα μπορούσε να σου καλύψει αυτά τα έξι ευρώ στον λογαριασμό και να μπλοκάρει τέτοιες μαλακιες, αλλά δεν το θέλει.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
sys3x
Δημοσιεύσεις: 37590
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 21:40
Τοποθεσία: m lagou

Re: Vodafone σε ρολο εισπρακτορα για απατεωνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από sys3x » 01 Οκτ 2019, 22:43

Και ούτε τα 6€ μην διανοηθείς να τα χαρίσεις.
ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΣΤΟΝ ΛΑΟ ΤΗΣ ΠΑΛΑΙΣΤΙΝΗΣ

.

Άβαταρ μέλους
ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ
Δημοσιεύσεις: 7077
Εγγραφή: 11 Αύγ 2019, 16:23
Phorum.gr user: ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ

Re: Vodafone σε ρολο εισπρακτορα για απατεωνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΦΙΛΕΛΕ ΚΑΙ ΤΡΟΛΕΛΕ » 01 Οκτ 2019, 22:44

Πριν 1 χρόνο περίπου μου είχε έρθει λογαριασμός ο
οποίος ήταν ιδιαίτερα φουσκωμένος για τα δικά μου
δεδομένα.Να τονίσω ότι δε χρησιμοποιώ το κινητό
παρά μόνο για να κάνω καμιά κλήση όταν χρειάζεται
άντε και για καμιά φωτογραφία.Πάω λοιπόν στο κατάστημα
να ρωτήσω τι γίνεται και μου λένε ότι έχω κατεβάσει κάτι
παιχνίδια και χρεώνομαι.Μου έκαναν φραγή και έτσι πληρώνω
20 ευρώ λιγότερα από τότε.Ρώτησα τι μπορώ να κάνω για να
αποφύγω τέτοιες χρεώσεις και μου είπαν ότι όταν εμφανίζονται
διαφημίσεις πρέπει να πατάω την επιλογή "Πίσω"(μάρκα Huawei)
που είναι το τριγωνάκι πάνω στη συσκευή.Σε καμία περίπτωση το
Χ της διαφήμισης διότι οι εφαρμογές είναι προγραμματισμένες να
το υπολογίζουν σαν accept.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Vodafone σε ρολο εισπρακτορα για απατεωνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 01 Οκτ 2019, 22:47

Lord Snow έγραψε:
01 Οκτ 2019, 22:34
Λοιπον φορουμιτες ακουστε τι επαιξε και πεστε μου αν εγω ειμαι ο περιεργος.
Σημερα το πρωι σηκωθηκα και ειδα 2 sms στο κινητο. Με μια γρηγορη ματια ειδα ενα πενταψηφιο νουμερο, οποτε επειδη βιαζομουν λεω κλαιν θα τα δω μετα. Το πρωτο ειχε ερθει 4:30 ξημερωματα. Ενω ειμαι στο αμαξι σκαει αλλο ενα. Καπακι ενα απο την Vodafone, το οποιο ελεγε
'' ενδεχεται να εχετε εγγραφει σε χρεωσιμη υπηρεσια sms τριτων εταιρειων. Για να προστατευτειτε απο τυχον ανεπιθυμητες χρεωσεις μπειτε για διαγραφη στο my vodafone κτλ''.
Ωπ! Λεω, τι εγινε? Κοιταω τα 3 sms απο τον πενταψηφιο. Το πρωτο περιειχε ενα υποτιθεμενο pin κι ελεγε παροχος Dimoco με ενα τηλ σταθερο και 2.08ευρωχ3 sms =6.24/βδομαδα. Το δευτερο ''καλωσηλθες κτλ κτλ 2.08ευρωχ3 sms =6.24/βδομαδα. Το τριτο ''εισαι μελος στην υπηρεσια shoserve αν θες διαγραφη στειλε ταδε στο ταδε και 2.08ευρωχ3 sms =6.24/βδομαδα''.
Μπαινω γρηγορα στην εφαρμογη της vodafone την οποια γενικα δεν χρησιμοποιω και κανω τις προτεινομενες ενεργειες (φραγη σε πενταψηφια). Παιρνω ενα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση, εξηγω το συμβαν και ζητησα να μου επιβεβαιωσουν οτι εκανα ολα τα απαραιτητα βηματα για να μην με ξαναενοχλησουν οι εν λογω ''κυριοι''. Αφου μου το επιβεβαιωσαν εκανα δυο ερωτησεις.

Α) Πως ακριβως λειτουργει αυτο το πραγμα. Οκ ως γνωστον και το τελευταιο τηλεφωνικο κεντρο εχει προσβαση στους τηλεφωνικους αριθμους, αλλα οι χρεωσεις πως γινονται, μεσω του λογαριασμου μου?
Η κοπελια αρχισε να μου λεει αοριστες μπουρδες περι εφαρμογων και πλοηγησης στο ιντερνετ λες και ειμαι κανενας ασχετος που κατεβαζει οτι να ναι ή κανα μαλακισμενο που τον παιζει στο κινητο. Αλλα το κλου ηταν οτι η χρεωση γινεται μεσω του λογαριασμου, αφου αυτες οι ''υπηρεσιες'' αν και ενοχλητικες, δεν ειναι παρανομες για να αποκλειστουν και ενδεχεται οντως καποιος να θελει να εγγραφει.

Β) Οκ εγινε απο αυτους μια μονομερης ενεργεια και εγω απεκλεισα μελλοντικες επαφες. Αυτα τα 6.24 ευρω των ηδη σταλμενων sms τα χρεωνομαι? Και τι κανει η Vodafone για να με προστατευσει ως πελατη απο ηλεκτρονικους πορτοφολαδες του τυπου?
Η απαντηση ηταν πως εφοσον ηταν sms με χρεωση ναι κι αν θελω πρεπει να επικοινωνησω μαζι τους για τα περεταιρω γιατι η Vodafone εκανε απο μερους της οτι μπορουσε. Δηλαδη μου εστειλε ενα sms. ΟΜΩΣ το συστημα τους μπορει να ανιχνευσει τετοιες ενεργειες απο μια εως και 24 ωρες αφου γινουν.

Γαμηστε τα 6 ευρω. Δεν εχει σημασια το ποσο. Αν και αν θεωρησουμε οτι οι τυποι εκμεταλευονατι μια συστημικη αδυναμια της εταιρειας και βρεχουν χρεωσιμα sms ολη την ελλαδα, οποτε μιλαμε για κατι μυρια. To θεμα ειναι περισσοτερο ζητημα αρχης και εμπιστοσυνης. Ενας ηλεκτρονικος απατεωνας με μια εταιρεια σφραγιδα, βρισκει το τηλεφωνο μου (κατι πολυ ευκολο εδω και χρονια). Μου χρεωνει μια ''υπηρεσια'' που ποτε δεν επελεξα ουτε καν ακουσα πριν. Εγω αναφερω στον παροχο μου το συμβαν και ξεκαθαριζω την ιδια μερα, οχι μετα απο ενα μηνα πχ, οτι εγω δεν συναινω και το μονο που με διαβεβαιωνουν ειναι οτι δεν θα ενοχληθω στο μελλον και δρουν ως εισπρακτικη υπηρεσια για τους απατεωνες?
Οταν δηλαδη καποιος κακοβουλα χρεωσει την πιστωτικη σου, η τραπεζα σου λεει δεν θα ξαναγινει και του αποδιδει τα χρηματα? Δηλαδη σε καθε νεα σελιδα στο ιντερνετ που μπαινεις κανεις αποδοχη cookies για να ειναι νομοτυπη, αλλα στην κινητη τηλεφωνια αντι να ειναι by default απενεργοποιημενη η αποδοχη ΧΡΕΩΣΙΜΩΝ sms απο τριτες εταιρειες, ζμπουτσα τους. Κι οχι μονο αυτο, τους κανουν και ταμειο. Δηλαδη τωρα αν τους πω να πανε να γαμηθουν και αλλαξω εταιρεια ετσι για το ονορε θα εχω αδικο?
Θα ζητήσεις αναλυτικό λογαριασμό που θα φαίνεται το πρώτο μνμ που έχει φύγει ως εξερχόμενο από το κινητό σου προς την υπηρεσία αυτή. Θα ζητήσεις να στα πιστώσουν και να σου βάλουν φραγή στα 5ψηφια εισερχόμενα sms.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
Ίφιδα
Δημοσιεύσεις: 5725
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 10:23

Re: Vodafone σε ρολο εισπρακτορα για απατεωνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ίφιδα » 01 Οκτ 2019, 22:54

Λεγεών έγραψε:
01 Οκτ 2019, 22:43
Από τη στιγμή που δεν μπορείς να αποδείξεις ότι δεν εγγράφηκες σε τέτοιες υπηρεσίες, την έχεις φάει.
Τί θα του κάνουν δηλαδή αν τους πιστολιάσει;

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Vodafone σε ρολο εισπρακτορα για απατεωνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 01 Οκτ 2019, 22:54

Lord Snow έγραψε:
01 Οκτ 2019, 22:34
Λοιπον φορουμιτες ακουστε τι επαιξε και πεστε μου αν εγω ειμαι ο περιεργος.
Σημερα το πρωι σηκωθηκα και ειδα 2 sms στο κινητο. Με μια γρηγορη ματια ειδα ενα πενταψηφιο νουμερο, οποτε επειδη βιαζομουν λεω κλαιν θα τα δω μετα. Το πρωτο ειχε ερθει 4:30 ξημερωματα. Ενω ειμαι στο αμαξι σκαει αλλο ενα. Καπακι ενα απο την Vodafone, το οποιο ελεγε
'' ενδεχεται να εχετε εγγραφει σε χρεωσιμη υπηρεσια sms τριτων εταιρειων. Για να προστατευτειτε απο τυχον ανεπιθυμητες χρεωσεις μπειτε για διαγραφη στο my vodafone κτλ''.
Ωπ! Λεω, τι εγινε? Κοιταω τα 3 sms απο τον πενταψηφιο. Το πρωτο περιειχε ενα υποτιθεμενο pin κι ελεγε παροχος Dimoco με ενα τηλ σταθερο και 2.08ευρωχ3 sms =6.24/βδομαδα. Το δευτερο ''καλωσηλθες κτλ κτλ 2.08ευρωχ3 sms =6.24/βδομαδα. Το τριτο ''εισαι μελος στην υπηρεσια shoserve αν θες διαγραφη στειλε ταδε στο ταδε και 2.08ευρωχ3 sms =6.24/βδομαδα''.
Μπαινω γρηγορα στην εφαρμογη της vodafone την οποια γενικα δεν χρησιμοποιω και κανω τις προτεινομενες ενεργειες (φραγη σε πενταψηφια). Παιρνω ενα τηλεφωνο στην εξυπηρετηση, εξηγω το συμβαν και ζητησα να μου επιβεβαιωσουν οτι εκανα ολα τα απαραιτητα βηματα για να μην με ξαναενοχλησουν οι εν λογω ''κυριοι''. Αφου μου το επιβεβαιωσαν εκανα δυο ερωτησεις.

Α) Πως ακριβως λειτουργει αυτο το πραγμα. Οκ ως γνωστον και το τελευταιο τηλεφωνικο κεντρο εχει προσβαση στους τηλεφωνικους αριθμους, αλλα οι χρεωσεις πως γινονται, μεσω του λογαριασμου μου?
Η κοπελια αρχισε να μου λεει αοριστες μπουρδες περι εφαρμογων και πλοηγησης στο ιντερνετ λες και ειμαι κανενας ασχετος που κατεβαζει οτι να ναι ή κανα μαλακισμενο που τον παιζει στο κινητο. Αλλα το κλου ηταν οτι η χρεωση γινεται μεσω του λογαριασμου, αφου αυτες οι ''υπηρεσιες'' αν και ενοχλητικες, δεν ειναι παρανομες για να αποκλειστουν και ενδεχεται οντως καποιος να θελει να εγγραφει.

Β) Οκ εγινε απο αυτους μια μονομερης ενεργεια και εγω απεκλεισα μελλοντικες επαφες. Αυτα τα 6.24 ευρω των ηδη σταλμενων sms τα χρεωνομαι? Και τι κανει η Vodafone για να με προστατευσει ως πελατη απο ηλεκτρονικους πορτοφολαδες του τυπου?
Η απαντηση ηταν πως εφοσον ηταν sms με χρεωση ναι κι αν θελω πρεπει να επικοινωνησω μαζι τους για τα περεταιρω γιατι η Vodafone εκανε απο μερους της οτι μπορουσε. Δηλαδη μου εστειλε ενα sms. ΟΜΩΣ το συστημα τους μπορει να ανιχνευσει τετοιες ενεργειες απο μια εως και 24 ωρες αφου γινουν.

Γαμηστε τα 6 ευρω. Δεν εχει σημασια το ποσο. Αν και αν θεωρησουμε οτι οι τυποι εκμεταλευονατι μια συστημικη αδυναμια της εταιρειας και βρεχουν χρεωσιμα sms ολη την ελλαδα, οποτε μιλαμε για κατι μυρια. To θεμα ειναι περισσοτερο ζητημα αρχης και εμπιστοσυνης. Ενας ηλεκτρονικος απατεωνας με μια εταιρεια σφραγιδα, βρισκει το τηλεφωνο μου (κατι πολυ ευκολο εδω και χρονια). Μου χρεωνει μια ''υπηρεσια'' που ποτε δεν επελεξα ουτε καν ακουσα πριν. Εγω αναφερω στον παροχο μου το συμβαν και ξεκαθαριζω την ιδια μερα, οχι μετα απο ενα μηνα πχ, οτι εγω δεν συναινω και το μονο που με διαβεβαιωνουν ειναι οτι δεν θα ενοχληθω στο μελλον και δρουν ως εισπρακτικη υπηρεσια για τους απατεωνες?
Οταν δηλαδη καποιος κακοβουλα χρεωσει την πιστωτικη σου, η τραπεζα σου λεει δεν θα ξαναγινει και του αποδιδει τα χρηματα? Δηλαδη σε καθε νεα σελιδα στο ιντερνετ που μπαινεις κανεις αποδοχη cookies για να ειναι νομοτυπη, αλλα στην κινητη τηλεφωνια αντι να ειναι by default απενεργοποιημενη η αποδοχη ΧΡΕΩΣΙΜΩΝ sms απο τριτες εταιρειες, ζμπουτσα τους. Κι οχι μονο αυτο, τους κανουν και ταμειο. Δηλαδη τωρα αν τους πω να πανε να γαμηθουν και αλλαξω εταιρεια ετσι για το ονορε θα εχω αδικο?
Γνωστή ιστορία εδώ και χρόνια, οι περισσότεροι την έχουμε πάθει έτσι. Είναι παράνομη ενέργεια και δεν το κάνει μόνο η vodafone, το έχω πάθει και με wind. Πιο πολύ ενοχλούν αυτούς με συμβόλαια, γι'αυτό και εγώ το έκανα φοιτητικό κάρτα και ησύχασα. Μου ήρθε πάλι τέτοιο μήνυμα πριν 5 μήνες, όμως επειδή έχω το πακέτο, το υπόλοιπο στη κάρτα είναι κάτι λίγα λεπτά που δεν μπορούν να μου τα πάρουν. Έτσι, χωρίς να κάνω τίποτα, μετά από ένα μήνα με διαγράψανε από τη λίστα τους. Μην βάζετε συμβόλαια στα κινητά, δεν αξίζει αν δεν κάνετε πολλά τηλέφωνα, μην τους δίνεται την χαρά.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
Lord Snow
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 18 Ιουν 2018, 14:28

Re: Vodafone σε ρολο εισπρακτορα για απατεωνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Snow » 01 Οκτ 2019, 22:54

Λεγεών έγραψε:
01 Οκτ 2019, 22:43
Από τη στιγμή που δεν μπορείς να αποδείξεις ότι δεν εγγράφηκες σε τέτοιες υπηρεσίες, την έχεις φάει.

Η Βόνταφον βέβαια αν ήθελε θα μπορούσε να σου καλύψει αυτά τα έξι ευρώ στον λογαριασμό και να μπλοκάρει τέτοιες μαλακιες, αλλά δεν το θέλει.
Ξερεις τι γινεται? Μιλαμε για εταιρεια κινητης, ενα κλαδο που επηρρεαστηκε στον ελαχιστο δυνατο βαθμο απο το ποσταποκαλυπτικο οικονομικο τοπιο στην Ελλαδα, πολυεθνικη, οποτε αναμενεις μια αλφα σοβαροτητα. Δηλαδη εγω περιμενα να μου πουν οτι δεν υπαρχει θεμα και να πουν στην εκαστοτε εταιρεια ''φιλαρακι αν δεν μου προσκομισεις αποδειξη οτι ο πελατης μου οντως εκανε καποια εγγραφη τα 6 ευρω δεν τα βλεπεις ουτε με το μακαρονι. Παλιοζωη''. Αντ' αυτου η εταιρεια πρακτικα κανει τον τσεκαδορο στα λαμογια. Και τα ΖΩΑ ομολογουν μονοι τους οτι το συστημα τους εχει αδυναμια αμεσου εντοπισμου. Προφανεστατα γιαυτο και οι τυποι εστειλαν τα sms αξημερωτα.

Άβαταρ μέλους
Λεγεών
Δημοσιεύσεις: 11282
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 07:23

Re: Vodafone σε ρολο εισπρακτορα για απατεωνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Λεγεών » 01 Οκτ 2019, 22:56

Ίφιδα έγραψε:
01 Οκτ 2019, 22:54
Λεγεών έγραψε:
01 Οκτ 2019, 22:43
Από τη στιγμή που δεν μπορείς να αποδείξεις ότι δεν εγγράφηκες σε τέτοιες υπηρεσίες, την έχεις φάει.
Τί θα του κάνουν δηλαδή αν τους πιστολιάσει;
Α δεν ξέρω, δεν είμαι Wyatt Earp.
Ο χρήστης που γκρέμισε τον ηλονμασκισμό.

Χαῖρε, τὸ τῶν Δαιμόνων πολυθρύλητον θαῦμα·
χαῖρε, τὸ τῶν αγγέλων πολυθρήνητον τραῦμα.


FUCK DONALD TRUMP

Άβαταρ μέλους
paul25
Δημοσιεύσεις: 6583
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 12:43

Re: Vodafone σε ρολο εισπρακτορα για απατεωνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από paul25 » 01 Οκτ 2019, 22:56

Lord Snow έγραψε:
01 Οκτ 2019, 22:54
Ξερεις τι γινεται? Μιλαμε για εταιρεια κινητης, ενα κλαδο που επηρρεαστηκε στον ελαχιστο δυνατο βαθμο απο το ποσταποκαλυπτικο οικονομικο τοπιο στην Ελλαδα, πολυεθνικη, οποτε αναμενεις μια αλφα σοβαροτητα. Δηλαδη εγω περιμενα να μου πουν οτι δεν υπαρχει θεμα και να πουν στην εκαστοτε εταιρεια ''φιλαρακι αν δεν μου προσκομισεις αποδειξη οτι ο πελατης μου οντως εκανε καποια εγγραφη τα 6 ευρω δεν τα βλεπεις ουτε με το μακαρονι. Παλιοζωη''. Αντ' αυτου η εταιρεια πρακτικα κανει τον τσεκαδορο στα λαμογια. Και τα ΖΩΑ ομολογουν μονοι τους οτι το συστημα τους εχει αδυναμια αμεσου εντοπισμου. Προφανεστατα γιαυτο και οι τυποι εστειλαν τα sms αξημερωτα.
Ναι σιγά! Οι εταιρείες κινητής είναι η μεγαλύτερη αλητεία πλέον.
«Μνημείο περιβαλλοντικού χάους, αρρώστιας και ανθρώπινου πόνου».
Για τον ΧΥΤΑ ΦΥΛΗΣ η Επιτροπη Αναφορων του Ευρωπαικου Κοινοβουλιου.

Άβαταρ μέλους
Lord Snow
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 18 Ιουν 2018, 14:28

Re: Vodafone σε ρολο εισπρακτορα για απατεωνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Lord Snow » 01 Οκτ 2019, 22:59

Ίφιδα έγραψε:
01 Οκτ 2019, 22:54
Λεγεών έγραψε:
01 Οκτ 2019, 22:43
Από τη στιγμή που δεν μπορείς να αποδείξεις ότι δεν εγγράφηκες σε τέτοιες υπηρεσίες, την έχεις φάει.
Τί θα του κάνουν δηλαδή αν τους πιστολιάσει;
Θα μου πρηξουν τ' αρχιδια ρε συ Ιφιδα. Εφτασα μεχρι εδω με μηδεν χρεος ever και θα εχω κατι αληταμπουρες να μου δημιουργουν θεματα? Αφου μιλαμε για αλητες τωρα. Ουτε με την τηλεφωνητρια δεν μπορεις να τα βαλεις να ξεδωσεις λιγο. Τι φταιει, παιρνει εκει κανα 500ρικο για να παπαγαλιζει οτι της λενε τα κουστουμια.

Άβαταρ μέλους
Juno
Δημοσιεύσεις: 16762
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:46
Phorum.gr user: ΝΕΜΕΣΙΣ, Juno

Re: Vodafone σε ρολο εισπρακτορα για απατεωνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Juno » 01 Οκτ 2019, 22:59

Ίφιδα έγραψε:
01 Οκτ 2019, 22:40
Ναι, τα χρεώνεσαι στον λογαριασμό σου. Η βονταφον κι η κάθε βονταφον, γιατί όλες οι εταιρείες το επιτρέπουν δεν κάνουν απολύτως τίποτα γιατί κερδίζουν απ αυτήν την απατεωνιά. Είσαι τυχερός που το αντιλήφθηκε νωρίς, η μάνα μου ας πούμε μεγάλη γυναίκα, χρεωθηκε απ το πουθενα πανω απο 200 ευρω, χωρίς να πατήσει και κάτι, χωρίς να δώσει το τηλέφωνο της δηλαδή σε κάποια 5 ψηφία "υπηρεσια"

Είναι ξεκάθαρη απατεωνιά και οι εταιρείες δε νοιάζονται καθόλου γι αυτό. Υπάρχουν χιλιάδες τέτοιες περιπτώσεις, έχει γίνει ένας χαμουλης, κάποιοι είναι στα δικαστήρια
Μήνυση. Συν ψυχικές οδύνες κλπ.
Leporello έγραψε:
24 Ιαν 2019, 18:07
Nέα τζουνιά! Ο Αβέρωφ με αυτά που δήλωνε το ... 1962 θα διαψεύσει ΕΜΕΝΑ που μιλάω την γλώσσα.
Leporello: γιατί ο Αβέρωφ δεν ήξερε τι έλεγε!

Άβαταρ μέλους
ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ
Δημοσιεύσεις: 21306
Εγγραφή: 28 Ιουν 2018, 23:56
Phorum.gr user: ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ

Re: Vodafone σε ρολο εισπρακτορα για απατεωνες

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΛΟΓΟΜΟΥΡΗΣ » 01 Οκτ 2019, 23:01

κατά τ'άλλα μας έχουν πρήξει με τα GDPR και τα ρέστα
"Ο φασισμός δεν είναι ιδεολογία, είναι νοοτροπία."
Τζίμης Πανούσης

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών