H Rita χρειαζεται την βοηθεια μου.Τι να απαντησω;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 17016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 00:44

H Rita χρειαζεται την βοηθεια μου.Τι να απαντησω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ » 02 Οκτ 2019, 16:07

Ελαβα μολις το παρακατω mail.Δεν ξερω τι να κανω.
Χρειάζομαι την επείγουσα βοήθεια σας Παρακαλώ

Καλή μέρα. Γνωρίζω ότι αυτό το μήνυμα μπορεί να έρθει σε σας ως έκπληξη παρακαλώ μην διαγράφετε το μήνυμά μου όταν το λαμβάνετε και παρακαλώ μην θυμάστε με για την παραλαβή της αλληλογραφίας μου και παρακαλώ να με πάρετε ως αδερφή σας ή ως κόρη σας και είδα τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου σας μέσω ενός ηλεκτρονικού επιχειρησιακού καταλόγου κατά τη διάρκεια αναζήτησης μου για ένα ειλικρινές άτομο και επικοινωνήθηκα μαζί σας προσωπικά επειδή χρειάστηκα σοβαρά τη βοήθειά σας στη ζωή μου αυτή τη στιγμή. Το όνομά μου είναι Rita Mark. Είμαι κορίτσι ηλικίας 20 ετών και το μόνο παιδί των καθυστερημένων γονέων μου και της κ. Koma Mark. Ο πατέρας μου εργάστηκε για πολλά χρόνια με εταιρεία γεώτρησης πετρελαίου και φυσικού αερίου.

Ο καιρός έρχεται ο θείος μου ζηλιάρης για τον πατέρα μου για κανένα λόγο και αποφάσισε να συνωμοτήσει με επιχειρηματικούς αντιπάλους του πατέρα μου και δηλητηριάσει τον πατέρα μου.Χάσαν τον πατέρα μου για να αναλάβει τις επιχειρήσεις του και να κληρονομήσει τον πλούτο του.Και ποτέ δεν ήξερα ότι ήταν ο θείος μου που σκότωσε τον αγαπημένο μου πατέρα, έτσι μια μέρα καθαρίζοντας το δωμάτιο του θείου μου. Και βρήκα μια επιστολή κάτω από το κρεβάτι του έτσι Στην επιστολή αυτή ζητούσαν από τον θείο μου να τους δώσει το δικό τους μέρος της συμφωνίας. Κατά την ανάγνωση αυτής της επιστολής, ήμουν συγκλονισμένος όταν ανακάλυψα ότι ο θείος μου ήταν εκείνος που σκότωσε τον αγαπημένο μου πατέρα, οπότε έπεσα εκεί στο θείο μου και ο θείος μου μπήκε και με έπιασε με το γράμμα. Φοβάμαι ότι θα μπορούσε να αποφασίσει να με σκοτώσει ή να με δηλητηριάσει όπως έκανε στον πατέρα μου, για να με κρατήσει σιωπηλό για το κακό που έκαναν στον αγαπημένο μου πατέρα πατέρα. Για λόγους ασφαλείας, αποφάσισα να φύγω μακριά από το σπίτι. Είμαι τώρα σε ένα κρυφό μέρος πολύ μακριά από την πόλη.

Ο σκοπός μου να έρθω σε επαφή μαζί σας είναι επειδή είμαι αβοήθητος τώρα και δεν έχω κανέναν να με βοηθήσει τώρα Και η ζωή μου είναι απογοητευμένη εδώ τώρα γι 'αυτό πρέπει να έρθω στη χώρα σας κρυφά, έτσι ώστε ο θείος μου δεν θα ξέρει πού μου. Παρακαλώ μην παραλείψετε δεν με αφήνεις εδώ για να πεθάνω Έχω εδώ μερικά έγγραφα τα οποία ο πατέρας μου έδωσε μυστικά πριν πεθάνει στο νοσοκομείο για το μυστικό που είχε καταθέσει (€ 2 000.000 μόνο) και ο πατέρας μου είχε συμφωνήσει με την τράπεζα ότι τα χρήματα δεν θα μου δοθεί άμεσα έως ότου είμαι 25 ετών ή άνω.Και το έχω επαληθεύσει με την τράπεζα στην οποία ο αναπληρωτής διευθυντής υπόσχεται να με βοηθήσει όταν βρω έναν ξένο συνεργάτη. Θα σας ζητήσω να με βοηθήσετε να μεταφέρω αυτά τα χρήματα στη χώρα σας για επενδυτικούς σκοπούς όπως αγορά μετοχών της εταιρείας, κεφάλαια επενδύσεων σε ακίνητα, Jewels ή Diamond και να συνεχίσω τις σπουδές μου από εκεί που σταματώ. Αμέσως μετά τη μεταφορά θα έρθω να ζήσω στη χώρα σας Παρακαλώ να με βοηθήσετε να μεταφέρω αυτά τα χρήματα στον τραπεζικό σας λογαριασμό για επενδύσεις και επίσης να με βοηθήσω να έρθω στη χώρα σας για να συνεχίσω την εκπαίδευσή μου επειδή ο θείος μου θέλει να με σκοτώσει και να μαζέψει τα χρήματά μου από κληρονομιά από μένα γιατί είμαι μικρό κορίτσι και αυτά τα χρήματα είναι όλα που έχω στη ζωή μου τώρα.

Το ανέφερα στην τοπική αστυνομία της χώρας μου (Ακτή Ελεφαντοστού) αλλά η αστυνομία δεν έχει κάνει τίποτα για να με βοηθήσει από τότε και η ζωή μου διατρέχει μεγάλο κίνδυνο εδώ στη χώρα μου. Σας γράφω αυτό το μήνυμα από ένα τοπικό ξενοδοχείο στο οποίο κρύβω για μένα την ασφάλειά μου μέχρι να αποχωρήσω από τη χώρα μου μετά τη μεταφορά. Είμαι πρόθυμος να σας προσφέρω 20% των συνολικών κεφαλαίων ως αποζημίωση για τη βοήθειά σας μετά τη μεταφορά και θέλω να μου απαντήσετε επειγόντως εάν αποδεχτείτε να με βοηθήσετε ώστε να σας στείλω περισσότερες λεπτομέρειες.

περιμένετε την επείγουσα απάντησή σας εδώ στο ritamark1600@gmail.com

Σας ευχαριστώ και ο Θεός ευλογεί.
Δικός σου με αγάπη
Μις Rita Mark
Αρίστος for Tsirpas
Eχουμε ΔΙΠΛΗ πολιτειακη εκτροπη
Μια γιατι ο πρωθυπουργος επραξε αντιθετα στο ΟΧΙ του δημοψηφισματος...
Και δευτερη γιατι μεσω του Ταμειου Ξεπουληματος Χωρας παρεδωσε την εθνικη κυριαρχια και τον εθνικο πλουτο στους δανειστες

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32871
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: H Rita χρειαζεται την βοηθεια μου.Τι να απαντησω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 03 Οκτ 2019, 09:10

να απαντησεις "δεν υπαρχει θεος, και αρα δεν ευλογει"
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: H Rita χρειαζεται την βοηθεια μου.Τι να απαντησω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 03 Οκτ 2019, 09:12

Ειδες που δεν πρέπει να δινεις το μειλ σου στο λιντλ...

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: H Rita χρειαζεται την βοηθεια μου.Τι να απαντησω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 03 Οκτ 2019, 09:13

πες είσαι γενναιόδωρος και δώσε ραντεβού για καφέ
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14156
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: H Rita χρειαζεται την βοηθεια μου.Τι να απαντησω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 03 Οκτ 2019, 09:17

Ποια ειναι παλι αυτη η ψιλικατζου? Εμενα ο γιος του νιγηριανου υπουργου μου εστειλε 25 εκ.

Άβαταρ μέλους
ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ
Δημοσιεύσεις: 10896
Εγγραφή: 27 Αύγ 2018, 12:00

Re: H Rita χρειαζεται την βοηθεια μου.Τι να απαντησω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΑΧΑΡΙΣΤΟΣ » 03 Οκτ 2019, 09:19

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
02 Οκτ 2019, 16:07
Ελαβα μολις το παρακατω mail.Δεν ξερω τι να κανω
Απαντησε φυσικα.

parafrwn
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 2590
Εγγραφή: 07 Απρ 2018, 07:52

Re: H Rita χρειαζεται την βοηθεια μου.Τι να απαντησω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από parafrwn » 03 Οκτ 2019, 09:33

Απαντα: «Δεν διαβάζω σεντόνια. Και επειδή είμαι απενταρος, μήπως έχεις να μου δανείσεις δύο χιλιάρικα ευρώ;»
Σας σιχάθηκε η ψυχή μου.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14724
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: H Rita χρειαζεται την βοηθεια μου.Τι να απαντησω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 03 Οκτ 2019, 09:46

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
02 Οκτ 2019, 16:07
Είμαι κορίτσι ηλικίας 20 ετών και το μόνο παιδί των καθυστερημένων γονέων μου
:smt005::smt005::smt005:
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
panos291
Δημοσιεύσεις: 14156
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 19:36

Re: H Rita χρειαζεται την βοηθεια μου.Τι να απαντησω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από panos291 » 03 Οκτ 2019, 09:55

Dear friend!!!,


My name is Mr. MARTINS AWELE.I work in the credit and accounts department of STANDARD BANK PLC. I write you in respect of a foreign customer with Domicilliary A/C number 6402356789. His name is Engineer Dr. Mohamed Galaln. He was among those who died in an Egypt Air plane crash some time ago.


Since the demise of this our customer, Engineer Mohamed Galal, who was an oil merchant/contractor, I have kept a close watch of the deposit records and accounts and since then no body has come to claim the money in this a/c as next of kin to the late Engineer. He had only $4.5mllion in his a/c and the a/c is coded. It is only an insider that could produce the code or password of the deposit particulars. As it stands now, there is nobody in that position to produce the needed information other than my very self considering my position in the bank.


Based on the reason that nobody has come forward to claim the deposit as next of kin, I hereby ask for your co operation in using your name as the next of kin to the deceased to send these funds out to a foreign offshore bank a/c for mutual sharing between myself and you. At this point I am the only one with the information because I have removed the deposit file from the safe . By so doing, what is required of you is to send an aplication laying claims of the deposit as next of kin to the late Engineer. I will need your full name and address telephone/fax number,company or residential. So that i can computerize them totally with next of kin column in the certificate of deposit.


Finally i want you to understand that the request for a foreigner as the next of kin is occassioned by the fact that the customer was a foreigner and for that reason alone a local cannot represent as next of kin. When you contact me, then we shall discuss on how the money will be split between us. please kindly reply TO THIS EMAIL ADDRES ( asbank27@aim.com ) Trusting to hear from you,

I remain Respectfully yours,

Mr MARTINS AWELE

Άβαταρ μέλους
Πορφύριος Εξαρχίδης
Δημοσιεύσεις: 9723
Εγγραφή: 17 Μάιος 2018, 10:03
Phorum.gr user: Πορφύριος Εξαρχίδης

Re: H Rita χρειαζεται την βοηθεια μου.Τι να απαντησω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πορφύριος Εξαρχίδης » 03 Οκτ 2019, 09:58

Εγώ είχα απαντήσει σε e mail Νιγηριανού πρίγκηπα που ήθελε να μου εμπιστευτεί 1.000.000 € και να μου δώσει προμήθεια 12% όταν θα έφτανε ασφαλής στην Ελλάδα. Τα λεφτά τα έχω πάρει αλλά ο πρίγκηπας δεν φάνηκε ακόμα.

Άβαταρ μέλους
relativer777
Δημοσιεύσεις: 4145
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:11
Phorum.gr user: relativer777
Τοποθεσία: Χαλκηδόνα

Re: H Rita χρειαζεται την βοηθεια μου.Τι να απαντησω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από relativer777 » 07 Απρ 2020, 13:08

Απλά δώσε της την ευχή σου.
Ή τα φράγκα σου.
Η επιλογή δική σου καθώς και η συνέπειες.
Η ζωή είναι ωραία γι'αυτούς που ξέρουν να την ομορφαίνουν

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14724
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: H Rita χρειαζεται την βοηθεια μου.Τι να απαντησω;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 07 Απρ 2020, 20:56

panos291 έγραψε:
03 Οκτ 2019, 09:17
Ποια ειναι παλι αυτη η ψιλικατζου? Εμενα ο γιος του νιγηριανου υπουργου μου εστειλε 25 εκ.
25 εκατοστά από τί σου έδωσε, τύπε;
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών