τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.

θα βγω ως :

αρχαίος Έλληνας θεός,με six pack και κώλο πέτρα,πρησμένα μπράτσα και γυμνασμένη πλάτη και στηθος,βλέμμα Γύπα
20
38%
μέσος νεοέλληνας με κοιλίτσα φαλάκρα και βλέμμα ήλίθιο και παραπονεμένο
22
42%
εξώφυλλο περιοδικού,σαν πρωταγωνίστρια του video clip Μπικίνι των Kings,βλέμμα μοιραίας γυναίκας
2
4%
φώκια με μαγιό,φάλαινα με καφτάνι,βλέμμα ανήσυχο και τρομαγμένο μην κανείς σε σπρώξει πάλι μέσα στη θάλασσα
8
15%
 
Σύνολο ψήφων: 52

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29829
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Ιουν 2019, 10:35

zoltan έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:53
πόσες θερμίδες καταναλώνετε την ημέρα εσείς που κάνετε διατροφή;
2500


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23337
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Ιουν 2019, 10:37

Ερμής έγραψε:
13 Ιουν 2019, 10:18
Athina__P έγραψε:
13 Ιουν 2019, 04:29
Στο σαρβάιβο τι τρώγανε και γίνανε σαν ασκητές; :102:
τη δίαιτα του τίποτα. Έτσι όμως χάνεται μυική μάζα που είναι ακόμη χειρότερο για τον οργανισμό. Το πιθανότερο είναι πως μετά αν ξεκινήσεις να τρως κανονικά θα τα πάρεις διπλά και τρίδιπλα.
Μπαίνει ο άλλος μέσα έτσι
Εικόνα

και καταλήγει έτσι
Εικόνα

Τεράστιο ποσοστό απώλειας μυικής μάζας, είναι τραγικό, είναι βασανιστήριο του σώματός σου αυτό το πράγμα. Και φυσικά μετά ό,τι φας, το παίρνεις τρίδιπλο. Οκ, θα μου πεις αν παίρναμε τα λεφτά που παιρνει κι αυτος απο τον Τουρκαλά για όσο ειναι μέσα, ισως και να το δοκιμάζαμε.

εντιτ: Εδώ να πουμε οτι το σαρβάιβορ είχε και τα θετικά του, για πολύ σκληρες περιπτώσεις...
Εικόνα
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29829
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Ιουν 2019, 10:40

Που να δεις πως είχε γίνει ο άλλος με τα τατουάζ φραουλιτσες.

Σακουλιασε κανονικά, έμεινε η ντόπα στην παραλία.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23337
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Ιουν 2019, 10:47

Α ναι, τον θυμήθηκα κι αυτόν :003:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
enterprise-psi
Υπερσυντονιστής
Δημοσιεύσεις: 12536
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 07:29
Phorum.gr user: enterprise-psi
Τοποθεσία: Sector 001
Επικοινωνία:

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enterprise-psi » 13 Ιουν 2019, 10:50

Οσο τα βυζιά μου είναι μικρότερα της γυναίκας μου, στα @@ μου :lol:
People blow their minds ,They choose to resign
This deformed society is part of a design
It'll never go away , It's in the cards that way
The masses of humanity have always had to suffer

Άβαταρ μέλους
shrike
Δημοσιεύσεις: 4282
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 08:39
Phorum.gr user: Isildur
Τοποθεσία: Παρά θῖν' ἁλὸς

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από shrike » 13 Ιουν 2019, 10:56

Feindflug έγραψε:
12 Ιουν 2019, 06:50
Φέτος θα κατέβω με σώμα "Μεγάλου Παλαιού Θεού".
:smt005:

Θα πάρεις και τα τα χίλια μικρά μαζί στην παραλία, Σουμπ; :lol:


Άβαταρ μέλους
Otto Weininger
Δημοσιεύσεις: 29829
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:29
Τοποθεσία: Schwarzspanierstraße 15

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Otto Weininger » 13 Ιουν 2019, 11:14

vantono έγραψε:
13 Ιουν 2019, 10:47
Α ναι, τον θυμήθηκα κι αυτόν :003:
Εικόνα
Όσοι είχαν σώμα πραγματικό πάντως και όχι αναβολιασμενο, ναι μεν έχασαν μυϊκή μάζα αλλά δεν έγιναν αυτό το χάλι.


"Beauty slept and angels wept
For Her immortal soul
In this response, all evil chose
To claim her for their very own"


Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5018
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 13 Ιουν 2019, 11:59

Ερμής έγραψε:
13 Ιουν 2019, 10:18
τη δίαιτα του τίποτα. Έτσι όμως χάνεται μυική μάζα που είναι ακόμη χειρότερο για τον οργανισμό. Το πιθανότερο είναι πως μετά αν ξεκινήσεις να τρως κανονικά θα τα πάρεις διπλά και τρίδιπλα.

η διαλειμματικη νηστεια ειναι η λυση και ο ενδεδειγμενος τροπος διατροφης, δηλαδη να τρως αν οχι λιγοτερη, ακομη και την ιδια ποσοτητα φαγητου αλλα σε μικροτερο χρονικο διαστημα μεσα στην ημερα, το ιδανικο ειναι να τρεφομαστε μεσα σε ενα χρονικο περιθωριο ±9 ωρων αντε εως και 12 ωρες, τα πολλα και συχνα μικρα γευματα ειναι μυθος, δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να τρως μεχρι αργα το βραδυ ενω οτιδηποτε εκτος απο νερο το πρωι ακομα και ο καφες εφοσον ενεργοποιει την πεψη ειναι τροφη, εγω προσωπικα θα πιω ενα καφε μετα το gym στο γραφειο κατα τις 10:30 και θα φαω τα φρουτα μου με το γιαουρτι το μεσημερι, και μετα ξανα το βραδυ σπιτι ή εξω

αυτος ο τροπος διατροφης Intermittent Fasting & time restricted eating εκτος απο το να σε κανει φετες, αποδεδειγμενα αυξανει τη μυικη μαζα

υπαρχουν απειρες πληροφοριες στο net το παρακατω podcast του Joe Rogan ειναι χαρακτηριστικοτατο με πολυ πληροφορια, εγω κρατησα αυτο απο τον MMA fighter (12:31) Georges-St Pierre:
"as a fighter would you rather going to battle as a well fed lion with a fat belly or a hungry angry lion?"



φετος στην Κωνσταντινου & Ελενης εφτασα τα 88 και εκει χτυπησε καμπανακι, ξεκινησα παλι gym (πριν εκανα σπιτι για κανα 6μηνο) και διατροφη, χωρις να κοψω τιποτα στις εξοδους σε 3 εβδομαδες εφτασα 84 και θελω αλλα 1-2 για να ειμαι εκει που θελω με 1.82 υψος, εχω μετρησει με μιαμισι ωρα στο gym χανω 1 κιλο βαρους ενω 2 ωρες μπασκετ 700 γραμμαρια, τα γευματα μου εχουν γινει πολυ πιο υγιεινα και μικρα σε ποσοτητα, ειτε ειναι μια σαλατα ειτε ειναι μια πλεον πιτα σουβλακι αντι για δυο.. ειναι θεμα mindset να ξερεις τι και ποση μεριδα σου χρειαζεται και ποσο πραγματικα πεινας ωστε να τρως συνειδητα, απαξ και το μαθεις και ξερεις το σωστο απο κει και περα ο οργανισμος ειναι πολυ ευκολο να εκπαιδευτει και να μπει σε ρουτινα

- Casper -

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 13 Ιουν 2019, 12:22

omg kai 3 lol έγραψε:
13 Ιουν 2019, 11:59
Ερμής έγραψε:
13 Ιουν 2019, 10:18
τη δίαιτα του τίποτα. Έτσι όμως χάνεται μυική μάζα που είναι ακόμη χειρότερο για τον οργανισμό. Το πιθανότερο είναι πως μετά αν ξεκινήσεις να τρως κανονικά θα τα πάρεις διπλά και τρίδιπλα.

η διαλειμματικη νηστεια ειναι η λυση και ο ενδεδειγμενος τροπος διατροφης, δηλαδη να τρως αν οχι λιγοτερη, ακομη και την ιδια ποσοτητα φαγητου αλλα σε μικροτερο χρονικο διαστημα μεσα στην ημερα, το ιδανικο ειναι να τρεφομαστε μεσα σε ενα χρονικο περιθωριο ±9 ωρων αντε εως και 12 ωρες, τα πολλα και συχνα μικρα γευματα ειναι μυθος, δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να τρως μεχρι αργα το βραδυ ενω οτιδηποτε εκτος απο νερο το πρωι ακομα και ο καφες εφοσον ενεργοποιει την πεψη ειναι τροφη, εγω προσωπικα θα πιω ενα καφε μετα το gym στο γραφειο κατα τις 10:30 και θα φαω τα φρουτα μου με το γιαουρτι το μεσημερι, και μετα ξανα το βραδυ σπιτι ή εξω

αυτος ο τροπος διατροφης Intermittent Fasting & time restricted eating εκτος απο το να σε κανει φετες, αποδεδειγμενα αυξανει τη μυικη μαζα

υπαρχουν απειρες πληροφοριες στο net το παρακατω podcast του Joe Rogan ειναι χαρακτηριστικοτατο με πολυ πληροφορια, εγω κρατησα αυτο απο τον MMA fighter (12:31) Georges-St Pierre:
"as a fighter would you rather going to battle as a well fed lion with a fat belly or a hungry angry lion?"



φετος στην Κωνσταντινου & Ελενης εφτασα τα 88 και εκει χτυπησε καμπανακι, ξεκινησα παλι gym (πριν εκανα σπιτι για κανα 6μηνο) και διατροφη, χωρις να κοψω τιποτα στις εξοδους σε 3 εβδομαδες εφτασα 84 και θελω αλλα 1-2 για να ειμαι εκει που θελω με 1.82 υψος, εχω μετρησει με μιαμισι ωρα στο gym χανω 1 κιλο βαρους ενω 2 ωρες μπασκετ 700 γραμμαρια, τα γευματα μου εχουν γινει πολυ πιο υγιεινα και μικρα σε ποσοτητα, ειτε ειναι μια σαλατα ειτε ειναι μια πλεον πιτα σουβλακι αντι για δυο.. ειναι θεμα mindset να ξερεις τι και ποση μεριδα σου χρειαζεται και ποσο πραγματικα πεινας ωστε να τρως συνειδητα, απαξ και το μαθεις και ξερεις το σωστο απο κει και περα ο οργανισμος ειναι πολυ ευκολο να εκπαιδευτει και να μπει σε ρουτινα
Νόμιζα πως αυτό που κάνω τόσα χρόνια είναι λάθος.
Τρώω 2 και πολλές φορές μόνο μια φορά την μέρα. Όσες φορές δοκίμασα τα "συχνά μικρά γεύματα" όχι μόνο δεν έχασα κιλά και δεν δούλευε σε μένα, αλλά κινδύνευα και να βάλω.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23337
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Ιουν 2019, 12:43

- Casper - έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:22
Νόμιζα πως αυτό που κάνω τόσα χρόνια είναι λάθος.
Τρώω 2 και πολλές φορές μόνο μια φορά την μέρα. Όσες φορές δοκίμασα τα "συχνά μικρά γεύματα" όχι μόνο δεν έχασα κιλά και δεν δούλευε σε μένα, αλλά κινδύνευα και να βάλω.
Απλά έτσι σου ανοίγει το στομάχι, και φυσικά και υπαρχει ο κίνδυνος να ξεφύγεις, αν παρεκκλίνεις απο το στόχο σου και αρχίσεις να τρως τα λάθος πράγματα. Με εμενα λειτουργούσε, αλλα ευτυχως έτρωγα φέτες γαλοπούλα, τυρί κότατζ, αμύγδαλα/φουντούκια, φρούτα, κανα γιαουρτάκι 2% κτλ. Σε μια φαση που μου ανοιξε πολυ το στομάχι και αρχισα να ξεφεύγω λιγο και στις ποσότητες των βασικών γευμάτων, αμεσως το σταμάτησα.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 13 Ιουν 2019, 12:45

Εισαι γκευς?

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 23286
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 13 Ιουν 2019, 12:48

omg kai 3 lol έγραψε:
13 Ιουν 2019, 11:59
Ερμής έγραψε:
13 Ιουν 2019, 10:18
τη δίαιτα του τίποτα. Έτσι όμως χάνεται μυική μάζα που είναι ακόμη χειρότερο για τον οργανισμό. Το πιθανότερο είναι πως μετά αν ξεκινήσεις να τρως κανονικά θα τα πάρεις διπλά και τρίδιπλα.

η διαλειμματικη νηστεια ειναι η λυση και ο ενδεδειγμενος τροπος διατροφης, δηλαδη να τρως αν οχι λιγοτερη, ακομη και την ιδια ποσοτητα φαγητου αλλα σε μικροτερο χρονικο διαστημα μεσα στην ημερα, το ιδανικο ειναι να τρεφομαστε μεσα σε ενα χρονικο περιθωριο ±9 ωρων αντε εως και 12 ωρες, τα πολλα και συχνα μικρα γευματα ειναι μυθος, δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να τρως μεχρι αργα το βραδυ ενω οτιδηποτε εκτος απο νερο το πρωι ακομα και ο καφες εφοσον ενεργοποιει την πεψη ειναι τροφη, εγω προσωπικα θα πιω ενα καφε μετα το gym στο γραφειο κατα τις 10:30 και θα φαω τα φρουτα μου με το γιαουρτι το μεσημερι, και μετα ξανα το βραδυ σπιτι ή εξω

αυτος ο τροπος διατροφης Intermittent Fasting & time restricted eating εκτος απο το να σε κανει φετες, αποδεδειγμενα αυξανει τη μυικη μαζα

υπαρχουν απειρες πληροφοριες στο net το παρακατω podcast του Joe Rogan ειναι χαρακτηριστικοτατο με πολυ πληροφορια, εγω κρατησα αυτο απο τον MMA fighter (12:31) Georges-St Pierre:
"as a fighter would you rather going to battle as a well fed lion with a fat belly or a hungry angry lion?"



φετος στην Κωνσταντινου & Ελενης εφτασα τα 88 και εκει χτυπησε καμπανακι, ξεκινησα παλι gym (πριν εκανα σπιτι για κανα 6μηνο) και διατροφη, χωρις να κοψω τιποτα στις εξοδους σε 3 εβδομαδες εφτασα 84 και θελω αλλα 1-2 για να ειμαι εκει που θελω με 1.82 υψος, εχω μετρησει με μιαμισι ωρα στο gym χανω 1 κιλο βαρους ενω 2 ωρες μπασκετ 700 γραμμαρια, τα γευματα μου εχουν γινει πολυ πιο υγιεινα και μικρα σε ποσοτητα, ειτε ειναι μια σαλατα ειτε ειναι μια πλεον πιτα σουβλακι αντι για δυο.. ειναι θεμα mindset να ξερεις τι και ποση μεριδα σου χρειαζεται και ποσο πραγματικα πεινας ωστε να τρως συνειδητα, απαξ και το μαθεις και ξερεις το σωστο απο κει και περα ο οργανισμος ειναι πολυ ευκολο να εκπαιδευτει και να μπει σε ρουτινα
Δε το έχω με την σκληρή διατροφή, αυτός είναι και ο λόγος που (σε σχέση με τη γυμναστική που κάνω) δεν έχω το ιδανικό αποτέλεσμα.
Μετά το gym παίρνεις whey;
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5018
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 13 Ιουν 2019, 12:56

Ερμής έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:48
Δε το έχω με την σκληρή διατροφή, αυτός είναι και ο λόγος που (σε σχέση με τη γυμναστική που κάνω) δεν έχω το ιδανικό αποτέλεσμα.
Μετά το gym παίρνεις whey;

ουτε whey ουτε κανενα συμπληρωμα ποτε, μονο βιταμινες ανα διαστηματα, θα πιω ενα καφε στο γραφειο και μετα φρουτα και γιαουρτι στις 2:30 με 3 το μεσημερι περιπου

μεχρι πριν ενα μηνα ξεκινουσα το πρωι -χωρις γυμναστικη- με ενα γαλλικο τοστ κι ενα κουλουρι, το μεσημερι μπισκοτα ή σαντουιτς.. κλπ
ολα ειναι στο μυαλο, εψαξα καποια πραγματα βρηκα ποιο ειναι το σωστο και ποιο το λαθος και απο κει και περα ειναι σα το τσιγαρο μια κακη συνηθεια που την κοβεις, και υιοθετεις μια υγιεινη ρουτινα που αντικειμενικα σε ωφελει
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 13 Ιουν 2019, 12:58, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
perseus
Δημοσιεύσεις: 15265
Εγγραφή: 01 Μάιος 2018, 08:58
Phorum.gr user: Perseus
Τοποθεσία: Ιωαννινα

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από perseus » 13 Ιουν 2019, 12:58

Καταλαβα και εσυ γκευς

Άβαταρ μέλους
Gherschaagk
Συντονίστρια
Δημοσιεύσεις: 29716
Εγγραφή: 04 Ιουν 2018, 05:51

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Gherschaagk » 13 Ιουν 2019, 13:02

omg kai 3 lol έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:56
Ερμής έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:48
Δε το έχω με την σκληρή διατροφή, αυτός είναι και ο λόγος που (σε σχέση με τη γυμναστική που κάνω) δεν έχω το ιδανικό αποτέλεσμα.
Μετά το gym παίρνεις whey;

ουτε whey ουτε κανενα συμπληρωμα ποτε, μονο βιταμινες ανα διαστηματα, θα πιω ενα καφε στο γραφειο και μετα φρουτα και γιαουρτι στις 2:30 με 3 το μεσημερι περιπου

μεχρι πριν ενα μηνα ξεκινουσα το πρωι -χωρις γυμναστικη- με ενα γαλλικο τοστ κι ενα κουλουρι, το μεσημερι μπισκοτα ή σαντουιτς.. κλπ
ολα ειναι στο μυαλο, εψαξα καποια πραγματα βρηκα ποιο ειναι το σωστο και ποιο το λαθος και απο κει και περα ειναι σα το τσιγαρο μια κακη συνηθεια που την κοβεις, και υιοθετεις μια υγιεινη ρουτινα που αντικειμενικα σε ωφελει
Αν τα κάνω αυτά που γράφεις και χάσω κιλά, θα μείνουν οι πέτσες και τα κόκαλα.

Αν φάω χαζομάρες θα είμαι σαν άρρωστη.

Αν μείνω χωρίς νερό κορακιάζω.

Και τώρα τελευταία θέλω και περισσότερο ύπνο.
Στες τρεις πήρα κι αράχνιασα, εις τες εννιά μυρίζω,
κι απʼ τες σαράντα κʼ ύστερα αρμούς αρμούς χωρίζω.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών