τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.

θα βγω ως :

αρχαίος Έλληνας θεός,με six pack και κώλο πέτρα,πρησμένα μπράτσα και γυμνασμένη πλάτη και στηθος,βλέμμα Γύπα
20
38%
μέσος νεοέλληνας με κοιλίτσα φαλάκρα και βλέμμα ήλίθιο και παραπονεμένο
22
42%
εξώφυλλο περιοδικού,σαν πρωταγωνίστρια του video clip Μπικίνι των Kings,βλέμμα μοιραίας γυναίκας
2
4%
φώκια με μαγιό,φάλαινα με καφτάνι,βλέμμα ανήσυχο και τρομαγμένο μην κανείς σε σπρώξει πάλι μέσα στη θάλασσα
8
15%
 
Σύνολο ψήφων: 52

Professor
Δημοσιεύσεις: 602
Εγγραφή: 28 Αύγ 2018, 01:43

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Professor » 13 Ιουν 2019, 16:49

Uppercut έγραψε:
12 Ιουν 2019, 14:55
Otto Weininger έγραψε:
12 Ιουν 2019, 14:51
Uppercut έγραψε:
12 Ιουν 2019, 14:49


Το άβερεητζ ελληνικό σώμα είναι τραγικό.
Το οποιοδήποτε average σώμα.

Έχω ανεβάσει τον πήχη αρκετά, απλά δεν πρόλαβα φέτος να φτάσω εκεί που ήθελα.
Τρου. Ίσως αυτό που συναντώ κυρίως εδώ είναι η αντίληψη για το άβερεητζ σώμα. Που ο κάθε άμπαλος, απλά επειδή δεν είναι 200 κιλά νομίζει ότι έχει καλό σώμα. Ένα κριντζ βίντεο που πέτυχα πριν λίγο καιρό, ενδεικτικά:




Ποια σώμα γαμώ το κέρατο μου; Δηλαδή κάτι τέτοιοι τύποι θεωρούν ότι έχουν σώμα. Πες, δεν είμαι χοντρός, εντάξει, άλλο αυτό.
Αυτό είναι περίπου το σώμα στο οποίο πρέπει να στοχεύουν οι περισσότεροι άνδρες, πέρα από αθλητές, μοντέλα κτλ.

Uppercut

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 13 Ιουν 2019, 16:51

Καλά, για τον εαυτό σου να έχεις ό,τι στάνταρ θες.

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 13 Ιουν 2019, 16:54

Uppercut έγραψε:
13 Ιουν 2019, 16:51
Καλά, για τον εαυτό σου να έχεις ό,τι στάνταρ θες.
αυτή η ΔΑΠ σας έχει φουσκώσει τα μυαλά, τύπε
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ενωσηΚ την 13 Ιουν 2019, 16:56, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος


Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27210
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 13 Ιουν 2019, 16:55

Μόλις έφαγα δύο ρυζόγαλα
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 13 Ιουν 2019, 16:56

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
13 Ιουν 2019, 16:55
Μόλις έφαγα δύο ρυζόγαλα
αληθεύει ότι το κανελώνεις;
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27210
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 13 Ιουν 2019, 16:58

Αντιπαρέρχομαι τα χυδαία υπονοούμενα. Αλλά επειδή ο εγκέφαλος λέγει πάντα την αλήθεια, ναι, έβαλα κανέλα και καρύδια από πάνω
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Uppercut

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Uppercut » 13 Ιουν 2019, 17:02

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
13 Ιουν 2019, 16:58
Αντιπαρέρχομαι τα χυδαία υπονοούμενα. Αλλά επειδή ο εγκέφαλος λέγει πάντα την αλήθεια, ναι, έβαλα κανέλα και καρύδια από πάνω
Χμμ....

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 13 Ιουν 2019, 17:04

Feindflug έγραψε:
12 Ιουν 2019, 20:14
:smt038
Υπερκουλτουριάρης έγραψε:
12 Ιουν 2019, 15:38
Μου αρεσει το γηινο σωμα. Οι σφιχτισες μου βγαζουν κατι κωμικοτραγικο,σεξ απιλ μηδεν.
Πολλοι λατρευουμε τις καμπυλες,να μην μασατε να τις βγαλετε.
Εγώ τύπε, προτιμώ τα εξωγήινα σώματα
SpoilerShow
Εικόνα
τύπε υποπτεύομαι καιρό ότι κάτι δεν πήγαινε καλά με σένα
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 13 Ιουν 2019, 17:07

ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ έγραψε:
13 Ιουν 2019, 00:10
Φαε και παρε μπλουζακι
τι αβαταρ ειναι αυτο ρε τυπε
εχεις περιορισει και τις αναφορες σε λιντλ ελαιολαδα πακετα διακοπων σε μια υπερτυχερη και τρομαξα να σε γνωρισω
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

Άβαταρ μέλους
omg kai 3 lol
Δημοσιεύσεις: 5211
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 14:03

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από omg kai 3 lol » 13 Ιουν 2019, 17:14

Ασέβαστος έγραψε:
13 Ιουν 2019, 14:09
Μαυροβασίλης έγραψε:
13 Ιουν 2019, 13:24
Βαντυ, άσε τις μλκς κι ασπάσου το φανκσιοναλισμό

Εικόνα


perseus έγραψε:
13 Ιουν 2019, 12:58
Καταλαβα και εσυ γκευς
έχουν μούτρα και βγαίνουν στην κοινωνία με <100κ
:goodpost::+1:

εχω υπαρξει "φετες", μπυροκοιλιας, πετσι και κοκκαλο, ταπανταολα.

η φαση στην οποια αισθανομουν πιο καλα, πιο υγειης, πιο δυνατος, ηταν αυτη που ημουν "τετραγωνος" ισιος χωρις ιδιεταιρα εμφανεις μυς, παρα μονο χερια-ποδια.


το δικο μου κινητρο μου για να διατηρουμαι σε φορμα δεν ειναι η παραλια αλλα το μπασκετ που εξακολουθω να παιζω απο μικρος και παραμενω ανταγωνιστικος, στο gym δε παω για να σηκωσω ολα τα κιλα, αλλα για να αποκτησω core strength, εκρηκτικοτητα κι ευελιξια

την ανοιξη λοιπον που ανοιγει η σεζον αν ειμαι 3-4 κιλα πανω απο το κανονικο χανω στο αλμα στις κινησεις ενω σε καθε χοροπηδημα νιωθω σα να εχω μικρες χλαπατσες απο ζελε γυρω απο τη μεση, οταν σε ενα μηνα εξαφανιζονται ειναι να σα να αθλουμουν πριν με βαρακια στα ποδια, με περιττα κιλα δε μπορεις να κανεις σπασιματα μεσης να παιξεις σωστη αμυνα να βαλεις εντυπωσιακα καλαθια, να εχεις αντοχη, και το κυριοτερο με τη συνεχομενη αθληση δεν υπαρχει κουραση την επομενη μερα, ή μετα απο μια οποιαδηποτε επιπονη εργασια οπως κλαδεμα/καθαρισμα κηπου πυλωτης, το καλαισθητο κορμι ερχεται αναποφευκτα ως sideffect
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος omg kai 3 lol την 13 Ιουν 2019, 17:18, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
Feindflug
Δημοσιεύσεις: 14710
Εγγραφή: 08 Φεβ 2019, 21:00
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Feindflug » 13 Ιουν 2019, 17:17

omg kai 3 lol έγραψε:
13 Ιουν 2019, 13:37
Feindflug έγραψε:
13 Ιουν 2019, 13:34
omg kai 3 lol έγραψε:
13 Ιουν 2019, 11:59



η διαλειμματικη νηστεια ειναι η λυση και ο ενδεδειγμενος τροπος διατροφης, δηλαδη να τρως αν οχι λιγοτερη, ακομη και την ιδια ποσοτητα φαγητου αλλα σε μικροτερο χρονικο διαστημα μεσα στην ημερα, το ιδανικο ειναι να τρεφομαστε μεσα σε ενα χρονικο περιθωριο ±9 ωρων αντε εως και 12 ωρες, τα πολλα και συχνα μικρα γευματα ειναι μυθος, δεν υπαρχει χειροτερο πραγμα απο το να τρως μεχρι αργα το βραδυ ενω οτιδηποτε εκτος απο νερο το πρωι ακομα και ο καφες εφοσον ενεργοποιει την πεψη ειναι τροφη, εγω προσωπικα θα πιω ενα καφε μετα το gym στο γραφειο κατα τις 10:30 και θα φαω τα φρουτα μου με το γιαουρτι το μεσημερι, και μετα ξανα το βραδυ σπιτι ή εξω

αυτος ο τροπος διατροφης Intermittent Fasting & time restricted eating εκτος απο το να σε κανει φετες, αποδεδειγμενα αυξανει τη μυικη μαζα

υπαρχουν απειρες πληροφοριες στο net το παρακατω podcast του Joe Rogan ειναι χαρακτηριστικοτατο με πολυ πληροφορια, εγω κρατησα αυτο απο τον MMA fighter (12:31) Georges-St Pierre:
"as a fighter would you rather going to battle as a well fed lion with a fat belly or a hungry angry lion?"



φετος στην Κωνσταντινου & Ελενης εφτασα τα 88 και εκει χτυπησε καμπανακι, ξεκινησα παλι gym (πριν εκανα σπιτι για κανα 6μηνο) και διατροφη, χωρις να κοψω τιποτα στις εξοδους σε 3 εβδομαδες εφτασα 84 και θελω αλλα 1-2 για να ειμαι εκει που θελω με 1.82 υψος, εχω μετρησει με μιαμισι ωρα στο gym χανω 1 κιλο βαρους ενω 2 ωρες μπασκετ 700 γραμμαρια, τα γευματα μου εχουν γινει πολυ πιο υγιεινα και μικρα σε ποσοτητα, ειτε ειναι μια σαλατα ειτε ειναι μια πλεον πιτα σουβλακι αντι για δυο.. ειναι θεμα mindset να ξερεις τι και ποση μεριδα σου χρειαζεται και ποσο πραγματικα πεινας ωστε να τρως συνειδητα, απαξ και το μαθεις και ξερεις το σωστο απο κει και περα ο οργανισμος ειναι πολυ ευκολο να εκπαιδευτει και να μπει σε ρουτινα
Τύπε, εξαρτάται τι θέλεις να κάνεις με το σώμα σου.

Στην αγωνιστική σωματοδόμηση, τα πολλά και συχνά γεύματα είναι κάτι πολύ σύνηθες, αν όχι νόμος.

Όμως υπάρχουν πολλοί δρόμοι για έναν στόχο. Δεν αμφιβάλλω ότι αυτό που κάνεις λειτουργεί και ίσως αρκετά καλά για σένα. Για κάποιον άλλον μπορεί να μην λειτουργεί, είτε λόγω γενετικών, είτε συνηθειών, ωραρίων και λοιπών παραγόντων.


η αγωνιστικη σωματοδομηση εκτος απο τα συχνα γευματα προυποθετει εως και 3 training sessions per day και δε νομιζω να αφορα και πολλους συμφορουμιτες εσυ τι λες τυπε;
Δεν ξέρω τι αφορά τον καθένα, τύπε. Μπορεί να είστε όλοι μπουχέσες, μπορεί και να έχετε κάρτα αθλητή IFBB.

Στα θέματα διατροφής γνωρίζω ότι δουλεύουν πολλές μέθοδοι, οι οποίες βασίζονται σε 5 βασικές αρχές, αλλά πρέπει να παίρνει υπόψιν κάποιος και άλλους παράγοντες πέραν του στόχου.

Για όλα τα αποτελέσματα όμως υπάρχουν κι εναλλακτικοί δρόμοι. Εξαρτάται που θέλει να φτάσει ο καθένας και με τι κόστος.
Dein Herz, meine Gier
Ab jetzt gehörst du nur mir

Άβαταρ μέλους
ενωσηΚ
Δημοσιεύσεις: 1105
Εγγραφή: 03 Μάιος 2019, 01:26

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ενωσηΚ » 13 Ιουν 2019, 17:20

Feindflug έγραψε:
13 Ιουν 2019, 17:17

Δεν ξέρω τι αφορά τον καθένα, τύπε. Μπορεί να είστε όλοι μπουχέσες, μπορεί και να έχετε κάρτα αθλητή IFBB.

Στα θέματα διατροφής γνωρίζω ότι δουλεύουν πολλές μέθοδοι, οι οποίες βασίζονται σε 5 βασικές αρχές, αλλά πρέπει να παίρνει υπόψιν κάποιος και άλλους παράγοντες πέραν του στόχου.

Για όλα τα αποτελέσματα όμως υπάρχουν κι εναλλακτικοί δρόμοι. Εξαρτάται που θέλει να φτάσει ο καθένας και με τι κόστος.
+1

πάντα λέω στα νέα παιδιά που έρχονται στο γυμναστήριο να μην έχουνε κολλήματα λόγω μόδας ή ινδαλμάτων, να βρούνε μια μέθοδο που ταιριάζει με τον τύπο τους
LEONAS έγραψε:
25 Ιουν 2019, 15:51
Εγώ ξυπόλητος και ξεβρακωτος

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 23595
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: τι σώμα θα βγάλετε στην παραλία φέτος το καλοκαίρι;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 13 Ιουν 2019, 17:37

ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ έγραψε:
13 Ιουν 2019, 16:55
Μόλις έφαγα δύο ρυζόγαλα
:g094:
Και ναι, το ρυζόγαλο ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ ΚΑΝΕΛΙΤΣΑ ΤΟΥ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ :romance-hearteyes: (κέρωσε τα ώτα σου και αγνόησε ολοκληρωτικώς τα απαίσχυντα υπονοούμενα των πχορουμικών τρολοσειρήνων περί τριγμού της οπισθελκούσης, φίλτατε πόντιξ) η οποία να επισημάνομε κάπου δω, ότι ρίχνει και το ζάχαρον!


Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών