Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Μπαντάς
Δημοσιεύσεις: 1163
Εγγραφή: 11 Δεκ 2020, 10:34

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μπαντάς » 17 Ιαν 2021, 23:06

Είπες κάτι;
μακρυά απο κουκυά


Άβαταρ μέλους
enaon
Δημοσιεύσεις: 22453
Εγγραφή: 04 Απρ 2018, 14:48

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από enaon » 17 Ιαν 2021, 23:17

Πάνας έγραψε:
17 Ιαν 2021, 22:52
Εκτός του κράνους φυσικά μη τα κάνουμε όλα ίσωμα.
και του εσώρουχου :lol:

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 17 Ιαν 2021, 23:19

Naida έγραψε:
17 Ιαν 2021, 22:37
Πάνας έγραψε:
17 Ιαν 2021, 22:36
μεγαλοστελεχος ιστιοπλοΐας έγραψε:
17 Ιαν 2021, 22:30
η ασφάλεια θα του κάνει μηνυση για σκηνοθέτηση ατυχήματος
ακου εκει με 15 χλμ
Όχι ρε συ δεν με πήραν χαμπάρι, δεν ήρθε αστυνομία. :8)
Κακώς έπρεπε να την καλέσεις :lol:
ακόμα εδώ; δεν θα φορτίσεις; :-?

- Casper -

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 18 Ιαν 2021, 00:23

Είναι τρομακτικά ίδιος με εμένα. Μα εγώ που φοβάμαι τον ίδιο μου τον εαυτό μήπως θα έπρεπε να φοβάμαι και εκείνον; Ίσως αυτός είναι ο λόγος που κάνω πίσω ή κάτι βαθύτερο; Πως γίνεται να νιώθω τόσο άνετα και ταυτόχρονα τόσο έξω απ' τα νερά μου; Από την άλλη, αν ζω τα συναισθήματα μόνο στην σκέψη μου, πως θα μάθω την αλήθεια και τα όριά μου;

Ποτέ δεν θα καταλάβω το εξής. Ενώ ο πόνος μου είναι τόσο γνώριμος και οικείος και δεν τον φοβάμαι, πώς γίνεται να τρέμω και μόνο στην ιδέα πως θα πληγώσω κάποιον ή ότι θα πληγωθώ; Είναι κουσούρια από το παρελθόν; Τραυματικές εμπειρίες; Ή απλά... δειλία χαρακτήρα; Και γιατί αυτή η δειλία να απευθύνεται αποκλειστικά σε τέτοιου είδους σχέσεις; Πρέπει να τολμήσω κι' ας φάω τα μούτρα μου. Αυτή άλλωστε να ήταν η συμβουλή μου σε οποιονδήποτε άνθρωπο. Γιατί εγώ να κάνω πίσω; Εξάλλου ο πόνος σαν συναίσθημα δεν είναι κάτι κακό. Αν μη τι άλλο δεν νιώθεις άδειος. Δεν είναι χίλιες φορές προτιμότερο από τις αμέτρητες γκρίζες μέρες που περνάνε χωρίς χρώμα; Ας βαφτούν στην τελική τουλάχιστον με μαύρο...


(Παρηγοριά στον άρρωστο όλα αυτά. Μονόλογος)

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10261
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 18 Ιαν 2021, 00:31

- Casper - έγραψε:
18 Ιαν 2021, 00:23
Είναι τρομακτικά ίδιος με εμένα. Μα εγώ που φοβάμαι τον ίδιο μου τον εαυτό μήπως θα έπρεπε να φοβάμαι και εκείνον; Ίσως αυτός είναι ο λόγος που κάνω πίσω ή κάτι βαθύτερο; Πως γίνεται να νιώθω τόσο άνετα και ταυτόχρονα τόσο έξω απ' τα νερά μου; Από την άλλη, αν ζω τα συναισθήματα μόνο στην σκέψη μου, πως θα μάθω την αλήθεια και τα όριά μου;

Ποτέ δεν θα καταλάβω το εξής. Ενώ ο πόνος μου είναι τόσο γνώριμος και οικείος και δεν τον φοβάμαι, πώς γίνεται να τρέμω και μόνο στην ιδέα πως θα πληγώσω κάποιον ή ότι θα πληγωθώ; Είναι κουσούρια από το παρελθόν; Τραυματικές εμπειρίες; Ή απλά... δειλία χαρακτήρα; Και γιατί αυτή η δειλία να απευθύνεται αποκλειστικά σε τέτοιου είδους σχέσεις; Πρέπει να τολμήσω κι' ας φάω τα μούτρα μου. Αυτή άλλωστε να ήταν η συμβουλή μου σε οποιονδήποτε άνθρωπο. Γιατί εγώ να κάνω πίσω; Εξάλλου ο πόνος σαν συναίσθημα δεν είναι κάτι κακό. Αν μη τι άλλο δεν νιώθεις άδειος. Δεν είναι χίλιες φορές προτιμότερο από τις αμέτρητες γκρίζες μέρες που περνάνε χωρίς χρώμα; Ας βαφτούν στην τελική τουλάχιστον με μαύρο...


(Παρηγοριά στον άρρωστο όλα αυτά. Μονόλογος)
Αποφάσισες...
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 18 Ιαν 2021, 00:31

Το ΜΑΥΡΟ μπορεί και να μην είναι χρώμα. Έχει πάντως δικές του τις ιστορίες με τα πιο φοβερά και τα πιο περιπετειώδη χρώματα. Του μαύρου είναι οι ιστορίες της νύχτας και οι ιστορίες του φόβου και οι ιστορίες του μυστηρίου. Δικά του τα αινίγματα τα άλυτα και τα ονόματα τα άδικα. Το μαύρο είναι που δίνει δύναμη και ζωή σ’ όλα τ’ άλλα χρώματα. Το μαύρο απαγορεύει. Διατάζει αυστηρά. Επιβάλλει. Περιορίζει. Το μαύρο φυλακίζει. Κι ελευθερώνει. Γιατί μαύρο είναι το χρώμα του άγνωστου και του ξένου και του κρυφού. Το χρώμα του αναπάντεχου. Το χρώμα του βάρους και το χρώμα της σκλαβιάς. Το χρώμα των γραμμάτων πάνω στο άσπρο χαρτί. Το χρώμα που γράφει, που κάνει σχέδια. Το μόνο χρώμα που έχει φωνή. Και μιλάει. Το μαύρο, που μπορεί χρώμα να μην είναι, είναι σίγουρα ο αρχηγός των χρωμάτων.
the end

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10261
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 18 Ιαν 2021, 00:34

Μήπως ειναι κατι βαθύτερο; Μήπως δεν φοβάσαι οτι θα πληγωθεις ´η θα πληγωσεις;
Παρατηρητής...

- Casper -

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 18 Ιαν 2021, 00:35

Και βουτιά στα ενδότερα. Λες και είναι η πρώτη φορά. Δεν θα έπρεπε να φοβάμαι.
Πάνας έγραψε:
18 Ιαν 2021, 00:31
Το ΜΑΥΡΟ μπορεί και να μην είναι χρώμα. Έχει πάντως δικές του τις ιστορίες με τα πιο φοβερά και τα πιο περιπετειώδη χρώματα. Του μαύρου είναι οι ιστορίες της νύχτας και οι ιστορίες του φόβου και οι ιστορίες του μυστηρίου. Δικά του τα αινίγματα τα άλυτα και τα ονόματα τα άδικα. Το μαύρο είναι που δίνει δύναμη και ζωή σ’ όλα τ’ άλλα χρώματα. Το μαύρο απαγορεύει. Διατάζει αυστηρά. Επιβάλλει. Περιορίζει. Το μαύρο φυλακίζει. Κι ελευθερώνει. Γιατί μαύρο είναι το χρώμα του άγνωστου και του ξένου και του κρυφού. Το χρώμα του αναπάντεχου. Το χρώμα του βάρους και το χρώμα της σκλαβιάς. Το χρώμα των γραμμάτων πάνω στο άσπρο χαρτί. Το χρώμα που γράφει, που κάνει σχέδια. Το μόνο χρώμα που έχει φωνή. Και μιλάει. Το μαύρο, που μπορεί χρώμα να μην είναι, είναι σίγουρα ο αρχηγός των χρωμάτων.
Πάνα το περιέγραψες ά ψ ο γ α.

- Casper -

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 18 Ιαν 2021, 00:36

ksk έγραψε:
18 Ιαν 2021, 00:34
Μήπως ειναι κατι βαθύτερο; Μήπως δεν φοβάσαι οτι θα πληγωθεις ´η θα πληγωσεις;
Δεν ξέρω, το ψάχνω. Πρέπει να τολμήσω για να μάθω. Αλλιώς θα μείνω με την απορία και τις ψυχαναλύσεις που μου προσθέτουν επιπρόσθετο άγχος.

Άβαταρ μέλους
Πάνας
Δημοσιεύσεις: 13769
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:08

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πάνας » 18 Ιαν 2021, 00:38

Κόπυ πάστα το έχω κάνει, δεν μου αξίζει... το είχα διαβάσει πιο παλιά και το θυμήθηκα με το γραπτό σου.
the end

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10261
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 18 Ιαν 2021, 00:38

Καλή τύχη... :wave:
Παρατηρητής...

the comet the course the tail

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 18 Ιαν 2021, 01:08

ksk έγραψε:
18 Ιαν 2021, 00:38
Καλή τύχη... :wave:
:wave:

Γενιά της Αγαμίας
Δημοσιεύσεις: 2482
Εγγραφή: 26 Δεκ 2020, 21:39

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Γενιά της Αγαμίας » 18 Ιαν 2021, 01:12

the comet the course the tail έγραψε:
18 Ιαν 2021, 01:08
ksk έγραψε:
18 Ιαν 2021, 00:38
Καλή τύχη... :wave:
:wave:
:wave:

the comet the course the tail

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από the comet the course the tail » 18 Ιαν 2021, 01:13

- Casper - έγραψε:
18 Ιαν 2021, 00:23
Είναι τρομακτικά ίδιος με εμένα. Μα εγώ που φοβάμαι τον ίδιο μου τον εαυτό μήπως θα έπρεπε να φοβάμαι και εκείνον; Ίσως αυτός είναι ο λόγος που κάνω πίσω ή κάτι βαθύτερο; Πως γίνεται να νιώθω τόσο άνετα και ταυτόχρονα τόσο έξω απ' τα νερά μου; Από την άλλη, αν ζω τα συναισθήματα μόνο στην σκέψη μου, πως θα μάθω την αλήθεια και τα όριά μου;

Ποτέ δεν θα καταλάβω το εξής. Ενώ ο πόνος μου είναι τόσο γνώριμος και οικείος και δεν τον φοβάμαι, πώς γίνεται να τρέμω και μόνο στην ιδέα πως θα πληγώσω κάποιον ή ότι θα πληγωθώ; Είναι κουσούρια από το παρελθόν; Τραυματικές εμπειρίες; Ή απλά... δειλία χαρακτήρα; Και γιατί αυτή η δειλία να απευθύνεται αποκλειστικά σε τέτοιου είδους σχέσεις; Πρέπει να τολμήσω κι' ας φάω τα μούτρα μου. Αυτή άλλωστε να ήταν η συμβουλή μου σε οποιονδήποτε άνθρωπο. Γιατί εγώ να κάνω πίσω; Εξάλλου ο πόνος σαν συναίσθημα δεν είναι κάτι κακό. Αν μη τι άλλο δεν νιώθεις άδειος. Δεν είναι χίλιες φορές προτιμότερο από τις αμέτρητες γκρίζες μέρες που περνάνε χωρίς χρώμα; Ας βαφτούν στην τελική τουλάχιστον με μαύρο...


(Παρηγοριά στον άρρωστο όλα αυτά. Μονόλογος)

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών