Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 12 Σεπ 2020, 02:17

Χαοτικός έγραψε:
12 Σεπ 2020, 02:14
Το είπα μαλάκα ότι είσαι καλλιεργημένος :D

:smt038
Εχεις δικιο και ανακαλώ ως προς το συγκεκριμένο.
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 12 Σεπ 2020, 02:24

Αρχέλαος έγραψε:
12 Σεπ 2020, 02:17
Χαοτικός έγραψε:
12 Σεπ 2020, 02:14
Το είπα μαλάκα ότι είσαι καλλιεργημένος :D

:smt038
Εχεις δικιο και ανακαλώ ως προς το συγκεκριμένο.
Στο αντιαριστερός όμως έπεσες μέσα (παραλείποντας ότι τον παίρνει, αλλά ΟΚ) :smt023
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Μη μου γαμάτε τα vybez
Δημοσιεύσεις: 234
Εγγραφή: 05 Σεπ 2020, 01:19

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μη μου γαμάτε τα vybez » 12 Σεπ 2020, 02:33

Αρχέλαος έγραψε:
12 Σεπ 2020, 01:26
φτιάχνει τύπε και ωραίο μπιφτεκοποιημένο μπέργκερ, μοσχαρίσιος κιμάς φρέσκος μάγκα μου.


δεν τρώω κιμά έξω τύπε, μου φαίνεται υπερκοστολογημένος και κατώτερος του σπιτικού πάντα
θα μου πεις αυτό ισχύει για όλα χαίρω πολύ αλλά η διαφορά είναι ότι δεν φαίνεται τι μπορεί να έχει μέσα και επίσης το φτιάχνω στην στιγμή σπίτι, δεν κουράζει

μου έλειψε το καλό παγωτό όμως σαν το φρέσκο που έτρωγα ρόδο και τουρκία :roll:
προ ετών ένας """""φίλος""""" (φίδι σαν τον κ Τέλη) με πήγε στο Waffle House στον Λαιμό, μια και λέμε για φλωρομέρη
μου φάνηκε πιο πολύ βιζιτονυφοπάζαρο παρά παγωτατζίδικο

τι γνώμη έχετε για τον καφέ στον σαβάλα; τις μονές μέρες νομίζω ότι είναι ο καλύτερος σπεσιάλιτι :roll: έβερ
και τις ζυγές, ξαδερφάκι του έβερεστ
αυτή η αμφιθυμία με κάνει να νιώθω βλήμα

θα κολυμπήσετε εσείς κύριοι αύριο? :102: σας κόβω για εναλλακτικούς τύπους των καθημερινών :102:

υγ
δεν εχω πάει Δάσος
στο τέρα πέτρα σκάω επειδή με τραβολογάνε
5 ml ο μονός εσπρέσσο με σφηνάκι μαστιχόνερο :fp:
the comet the course the tail έγραψε:
16 Δεκ 2019, 22:20
τι να κάνεις; μείναμε έρμοι.

Άβαταρ μέλους
Χαοτικός
Δημοσιεύσεις: 22707
Εγγραφή: 09 Απρ 2018, 16:48
Phorum.gr user: Χαοτικός

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Χαοτικός » 12 Σεπ 2020, 02:50

Μη μου γαμάτε τα vybez έγραψε:
12 Σεπ 2020, 02:33
Αρχέλαος έγραψε:
12 Σεπ 2020, 01:26
φτιάχνει τύπε και ωραίο μπιφτεκοποιημένο μπέργκερ, μοσχαρίσιος κιμάς φρέσκος μάγκα μου.


δεν τρώω κιμά έξω τύπε, μου φαίνεται υπερκοστολογημένος και κατώτερος του σπιτικού πάντα
θα μου πεις αυτό ισχύει για όλα χαίρω πολύ αλλά η διαφορά είναι ότι δεν φαίνεται τι μπορεί να έχει μέσα και επίσης το φτιάχνω στην στιγμή σπίτι, δεν κουράζει

μου έλειψε το καλό παγωτό όμως σαν το φρέσκο που έτρωγα ρόδο και τουρκία :roll:
προ ετών ένας """""φίλος""""" (φίδι σαν τον κ Τέλη) με πήγε στο Waffle House στον Λαιμό, μια και λέμε για φλωρομέρη
μου φάνηκε πιο πολύ βιζιτονυφοπάζαρο παρά παγωτατζίδικο

τι γνώμη έχετε για τον καφέ στον σαβάλα; τις μονές μέρες νομίζω ότι είναι ο καλύτερος σπεσιάλιτι :roll: έβερ
και τις ζυγές, ξαδερφάκι του έβερεστ
αυτή η αμφιθυμία με κάνει να νιώθω βλήμα

θα κολυμπήσετε εσείς κύριοι αύριο? :102: σας κόβω για εναλλακτικούς τύπους των καθημερινών :102:

υγ
δεν εχω πάει Δάσος
στο τέρα πέτρα σκάω επειδή με τραβολογάνε
5 ml ο μονός εσπρέσσο με σφηνάκι μαστιχόνερο :fp:

Εμείς αγαπητέ δεν έχουμε το κουράγιο να δούμε μέχρι το αύριο. Εμείς πάντα εκπλησσόμαστε με αυτό που μας βρίσκει το κάθε αύριο. Είναι πάντα τόσο ίδιο που δεν θα το περιμέναμε ποτέ. Γι αυτό παραγγέλλουμε απέξω, γι αυτό τρώμε γύρο. Ποιος Σαβάλας ποια Τουρκιά; Πόση προβατίλα πια;
Να πας εδώ να πας εκεί, να ξεχνάς και την Κική. όχι ρε πούστη φτάνει, όπα. Βγάλε απ' την ψυχή σορόπα. Αγάπα και τους άλλους χρήστες, μην τους δείχνεις τον γκρεμό.

Δηλαδή όχι όλους. Τους καλούς μόνο. Αυτούς που γουστάρω εγώ ρε γαμιόλη.
Σαν σκουπίδια τυχαία χυμένα ο πιο όμορφος κόσμος.

Άβαταρ μέλους
Αρχέλαος
Δημοσιεύσεις: 6711
Εγγραφή: 03 Απρ 2018, 19:01

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Αρχέλαος » 12 Σεπ 2020, 03:08

Μη μου γαμάτε τα vybez έγραψε:
12 Σεπ 2020, 02:33
Αρχέλαος έγραψε:
12 Σεπ 2020, 01:26
φτιάχνει τύπε και ωραίο μπιφτεκοποιημένο μπέργκερ, μοσχαρίσιος κιμάς φρέσκος μάγκα μου.


δεν τρώω κιμά έξω τύπε, μου φαίνεται υπερκοστολογημένος και κατώτερος του σπιτικού πάντα
θα μου πεις αυτό ισχύει για όλα χαίρω πολύ αλλά η διαφορά είναι ότι δεν φαίνεται τι μπορεί να έχει μέσα και επίσης το φτιάχνω στην στιγμή σπίτι, δεν κουράζει

μου έλειψε το καλό παγωτό όμως σαν το φρέσκο που έτρωγα ρόδο και τουρκία :roll:
προ ετών ένας """""φίλος""""" (φίδι σαν τον κ Τέλη) με πήγε στο Waffle House στον Λαιμό, μια και λέμε για φλωρομέρη
μου φάνηκε πιο πολύ βιζιτονυφοπάζαρο παρά παγωτατζίδικο

τι γνώμη έχετε για τον καφέ στον σαβάλα; τις μονές μέρες νομίζω ότι είναι ο καλύτερος σπεσιάλιτι :roll: έβερ
και τις ζυγές, ξαδερφάκι του έβερεστ
αυτή η αμφιθυμία με κάνει να νιώθω βλήμα

θα κολυμπήσετε εσείς κύριοι αύριο? :102: σας κόβω για εναλλακτικούς τύπους των καθημερινών :102:

υγ
δεν εχω πάει Δάσος
στο τέρα πέτρα σκάω επειδή με τραβολογάνε
5 ml ο μονός εσπρέσσο με σφηνάκι μαστιχόνερο :fp:
Δεκτό για το κιμά, εγώ μπιφτέκι παίρνω σε ελάχιστα καταστήματα που ξέρω ότι είναι σχετικά φρέσκος, στα δύο από πρώτο χέρι, και το φτιάχνουν ωραία σε μπέργκερ με ζυμωτό ψωμί κλπ.


Το Σπίτι της Βάφλας είναι όντως μούφα. Δεν βρίσκεται στον Λαιμό Βουλιαγμένης αλλά κοντά στην κεντρική της πλατεία. Επιπλέον πολλές φορές περίμενες να καθίσεις με ουρά σαν αυτές του ΙΚΑ ως αναμονή.
Για αυτό κιόλας και άλλους λόγους προς τα εκεί πάω για την θέα και ένα καλό ρόφημα.
Για κάτι φαγώσιμο συνήθως πηγαίνω σε άλλες επιλογές. Π.χ. προτιμώ να φάω παγωτό σε μία ωραία και απλή καφετέρια της Άνω Γλυφάδα ή στο Μαλεμπί.
Γλυκίσματα στην Βουλιαγμένη επιλέγω μόνο στο Bufala gelato και το παραδοσιακό Aqua Marin και φαγητό στον παραδοσιακό Ζάχο αν και της Βάρκιζας είναι ένα κλικ καλύτερος. Έχω καθίσει και αλλού αλλά γενικότερα την περιοχή δεν την επιλέγω για περπάτημα, καφέ, ποτό περισσότερο.
Καμία φορά βέβαια και καμία ποικιλία στο Ωκεανίς ωραίο καφέ και κάπως παραδοσιακό. Αγαπημένο όμως το Sloop
Στον Λαιμό πολύ καλό είναι το Moorings αλλά κυριλέ όντως, με κοπέλες έχω πάει εκει μόνον.
Βέβαια επειδή κινούμαστε περισσότερο σε Αγία Παρασκευή, Νέα Φιλαδέλφεια, Νέο Ηράκλειο, Χαϊδάρι, Χαλάνδρι κλπ. ιδίως τον χειμώνα, ένα καλό γλύκισμα το παρέχουν και πολλές καφετέριες καλές, "ζεστές" και όχι κυριλέ.

Από Βάρκιζα μεριά, ωραίο το V-cafe δίπλα από την πλαζ, όταν πέσει ο ήλιος. Καλό και το Λατίνι.
Καλός και ο Σαββάλας ενώ έκλεισε και το Esplanade, ιστορικό μαγαζί στο οποίο ως μία εξόρμηση πήγαιναν κάποτε βιομηχανικές εργάτριες μοιράζοντας όπως όπως τα χρήματα για να καταναλώσουν το κατά δύναμην.
Βλέπεις αγαπητέ οι σοσιαλίστριες και τότε φτωχές προσπαθούσαν όμως να διασκεδάσουν και αυτές σε ένα καλύτερο μέρος.
Οι ίδιες πήγαιναν στο ιστορικό Πόρτο Φίνο στην Πλατεία Αγίας Παρασκευής και μοιράζονταν μία πίτσα και δύο κόκα κόλες.

Είμαι ένας ιανός κατά βάθος, ντύσιμο λίγο κυριλέ αλλά μπορεί να βρεθώ για καφέ σε μία γωνιακή καφετέρια στην Πανόρμου που δεν λέει κάτι το ιδιαίτερο, στο Moorings που λέει πολλά ως περιβάλλον ή σε ένα πρακτορείο με μία φραπεδιά παίζοντας λίγο Στοίχημα, Κίνο και συζητώντας με νεαρούς που παίζουν Virtual(μαζί με το ξυστό η μεγαλύτερη απάτη ακόμα και από Κινο κλπ.) η βλέποντας μεγαλύτερους να χάνουν στο ΚΙΝΟ στο τσακ.
Και εγώ ο ίδιος βέβαια. Μάλιστα τα συνδυάζουμε οδηγώντας ενίοτε σε ένα σουρεαλιστικό σκηνικό.
Μπορεί να πάω στο Balux και μετά να βρεθώ για παϊδάκια στον θρυλικό Χριστόφορο στα Καλύβια.
Το Εν Πλω το έκοψα γενικά γιατί δεν μου άρεσε η εξυπηρέτηση σε απλά πράγματα.

Τέρα Πέτρα καλό όπως και Άπολις αν και πάω σπάνια.
Βλέπε πάντως και εδώ
Αρχέλαος @ Αξεχαστα μερη που εχουμε κανει σεξ

Για Χαΐδάρι πάντως προτείνω Κ55, Τρακ πρωτίστως. Καλό περιβάλλον, καλός κόσμος, αλλά χωρίς το πολύ κυριλέ που σε απωθεί, καλές τιμές και ωραία ροφήματα ή φαγώσιμα.
Επίσης είναι καλά και για περπάτημα μετά συζήτησης πάνω στην Καραϊσκάκη.
Καλά και σε άλλες περιοχές γίνεται χαμός, δεν θα αναφέρω τόσα μιας και ήδη μακρυγόρησα. Αν καμία φορά όμως βρεθείς στης Νέας Φιλαδέλφειας τα μέρη, Τιλας και Μπαρμπαλέξης ή Βενετσιάνα,χαχ.

Για μπάνιο έχει πολλές άλλες περιοχές πιο απλές, σπανιότερα πάω Βουλιαγμένη, Βάρκιζα αλλά όχι σε οργανωμένες παραλίες. Και να πώ την αλήθεια έκανα αρκετά μπάνια, δεν έχω όρεξη για άλλα.
Αύριο το πρωί εργασία για τρεις ώρες, μετά λίγες δουλειές και το βράδυ ο τελικός του κυπέλλου Ελλάδος. Αν δεν το πάρουμε ίσως μπω με άγριες διαθέσεις,χαχα.
Άλλη Εντελώς Κατάσταση.

YΓ. Mea Culpa
"Πως μπορεί να είμαστε 20 χρόνια πίσω από την Αμερική, χωρίς αυτή να είναι 20 χρόνια μπροστά από εμάς;"

Άβαταρ μέλους
Μη μου γαμάτε τα vybez
Δημοσιεύσεις: 234
Εγγραφή: 05 Σεπ 2020, 01:19

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μη μου γαμάτε τα vybez » 12 Σεπ 2020, 03:16

μετονομασία του τόπικ σε Αθηνόραμα τώρα

Ορέστη35cm, έλα πίσω άμεσα να βάλουμε κάτω τα μέρη που λέει ο τύπος και να αρχίσουμε τις ανταποκρίσεις
the comet the course the tail έγραψε:
16 Δεκ 2019, 22:20
τι να κάνεις; μείναμε έρμοι.

Άβαταρ μέλους
Μη μου γαμάτε τα vybez
Δημοσιεύσεις: 234
Εγγραφή: 05 Σεπ 2020, 01:19

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μη μου γαμάτε τα vybez » 12 Σεπ 2020, 03:18

Βλέπεις αγαπητέ οι σοσιαλίστριες και τότε φτωχές προσπαθούσαν όμως να διασκεδάσουν και αυτές σε ένα καλύτερο μέρος.
το ύφος γραφής γνώριμο χμμμ :p2:
the comet the course the tail έγραψε:
16 Δεκ 2019, 22:20
τι να κάνεις; μείναμε έρμοι.

- Casper -

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 12 Σεπ 2020, 03:29

ΓΑΛΗ έγραψε:
11 Σεπ 2020, 13:54
- Casper - έγραψε:
10 Σεπ 2020, 19:21
Εικόνα
Στην προτελευταία σειρά αντί να γράψει "επιδοκιμασία" έγραψε "αποδοκιμασία". :lol:
Ναι έχεις δίκαιο! Τώρα το πρόσεξα κι' εγώ, το αντίθετο έπρεπε να γράψει.

- Casper -

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από - Casper - » 12 Σεπ 2020, 04:14

Naida έγραψε:
11 Σεπ 2020, 23:14
δεν το έχω εγώ με τις σωτήριες κτλ. Οι εθισμοί είναι του καθενός υπόθεση. Δεν μπαίνεις καν σε αυτό γιατί δεν έχει νόημα. Μπορείς να είσαι υποστηρικτική αν βλέπεις να κάνει ο άλλος προσπάθεια αλλά ως εκεί. Είναι εντελώς προσωπικό.
Πολύ σωστά :smt023

Σπανοβαγγελοδημήτρης
Δημοσιεύσεις: 1246
Εγγραφή: 21 Μαρ 2020, 20:38

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Σπανοβαγγελοδημήτρης » 12 Σεπ 2020, 07:57

Χαοτικός έγραψε:
12 Σεπ 2020, 02:14
Το είπα μαλάκα ότι είσαι καλλιεργημένος :D

:smt038
Θέλει και πότισμα να ξέρεις... εμένα μου κρατάει μούτρα.

Άβαταρ μέλους
ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ
Δημοσιεύσεις: 4214
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 11:37

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΛΑΘΕ ΒΙΩΣΑΣ » 13 Σεπ 2020, 01:16

Χαοτικός έγραψε:
12 Σεπ 2020, 02:24
Αρχέλαος έγραψε:
12 Σεπ 2020, 02:17
Χαοτικός έγραψε:
12 Σεπ 2020, 02:14
Το είπα μαλάκα ότι είσαι καλλιεργημένος :D

:smt038
Εχεις δικιο και ανακαλώ ως προς το συγκεκριμένο.
Στο αντιαριστερός όμως έπεσες μέσα (παραλείποντας ότι τον παίρνει, αλλά ΟΚ) :smt023
Το αντιαριστερός δεν είναι κακό· αρκεί να είναι και αντιδεξιός.
δύο λόγους εἶναι περὶ παντὸς πράγματος, ἀντικειμένους ἀλλήλοις

Άβαταρ μέλους
Μη μου γαμάτε τα vybez
Δημοσιεύσεις: 234
Εγγραφή: 05 Σεπ 2020, 01:19

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μη μου γαμάτε τα vybez » 13 Σεπ 2020, 02:39

Σπανοβαγγελοδημήτρης έγραψε:
12 Σεπ 2020, 07:57
Χαοτικός έγραψε:
12 Σεπ 2020, 02:14
Το είπα μαλάκα ότι είσαι καλλιεργημένος :D

:smt038
Θέλει και πότισμα να ξέρεις... εμένα μου κρατάει μούτρα.
Ουδέν αναληθέστερο τύπε
Πάντως, νόμιζα οτι μου κρατάς εσύ :102:
the comet the course the tail έγραψε:
16 Δεκ 2019, 22:20
τι να κάνεις; μείναμε έρμοι.

Άβαταρ μέλους
Μη μου γαμάτε τα vybez
Δημοσιεύσεις: 234
Εγγραφή: 05 Σεπ 2020, 01:19

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μη μου γαμάτε τα vybez » 13 Σεπ 2020, 02:53

Αρχέλαος


Τύπε μια φορά πηγα Καλύβια, πρώτον τα σμήνη απο κοράκια-κράχτες που πέσαν πάνω μας και δεύτερον το γεγονός οτι με το που κάτσαμε φέραν μπύρες αναφωνώντας με περηφάνεια ΚΕΡΑΣΜΕΝΕΣ ΑΠΟ ΜΑΣ, και μετά τις είδα χρεωμενες στην απόδειξη (αν ηταν απόδειξη και οχι τεφτέρι, δεν ενθυμουμαι) με επεισαν να μην ξαναπατήσω εκει :102:

Το Πόρτο Φίνο ακούστηκε πολύ ενδιαφέρουσα περίπτωση, χιχιχι

Θα σου πω κατι, το καλο φαγητο δεν μου λείπει πολυ στην Αθήνα, διότι ψοφάω για λιγο αέρα και δράση όταν βγαίνω εντός της χαβούζας. Αν ξερεις απο καλο εσπρέσο, μου λείπει ενα μαγαζι με καλο καφέ που να μην κλείνει απογευμα. Αν ειναι να πιω το σαπουνοχωμα με γεύση φουντούκι των 24ωρων φούρνων, προτιμώ να την βγάλω με νερό ή αλκοόλ αν ειμαι ποζερας όπως ο κ Τελης. Αλλα τα λίγα καλα καφε που ξερω ανοίγουν αυγούλα και κλείνουν νωρίς. Και αυτο ειναι σημαντικό πρόβλημα όταν εισαι εν δυνάμει Ορεστης35cm και κυκλοφορας σαν διψασμενος απόκληρος τα βραδια.
the comet the course the tail έγραψε:
16 Δεκ 2019, 22:20
τι να κάνεις; μείναμε έρμοι.

nowhere
Δημοσιεύσεις: 14581
Εγγραφή: 26 Νοέμ 2019, 08:56

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από nowhere » 13 Σεπ 2020, 07:35

το υπαρξιακό δράμα ενός καλικάτζαρου που τον έχουν όλοι χεσμένο.συγκινήθηκα πρωί πρωί

Άβαταρ μέλους
Μη μου γαμάτε τα vybez
Δημοσιεύσεις: 234
Εγγραφή: 05 Σεπ 2020, 01:19

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Μη μου γαμάτε τα vybez » 13 Σεπ 2020, 08:23

nowhere έγραψε:
13 Σεπ 2020, 07:35
το υπαρξιακό δράμα ενός καλικάτζαρου που τον έχουν όλοι χεσμένο.συγκινήθηκα πρωί πρωί
:smt005:

όπως τα λες, τύπε
the comet the course the tail έγραψε:
16 Δεκ 2019, 22:20
τι να κάνεις; μείναμε έρμοι.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών