Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Κόκκορας
Δημοσιεύσεις: 18381
Εγγραφή: 03 Ιουν 2018, 17:20
Phorum.gr user: Κόκορας
Τοποθεσία: Συμβασιλεύουσα Πόλις

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Κόκκορας » 07 Απρ 2024, 19:39

Στύξ έγραψε:
07 Απρ 2024, 19:37
Κόκκορας έγραψε:
07 Απρ 2024, 19:31
Στύξ έγραψε:
07 Απρ 2024, 16:21
Αμφιταλαντευόμενος.Να ξανασβουρίξω αίτηση απόσπασης για Β/θμια που είμαι φέτος ( 40ωρο εβδομαδιαία) ή να ξαναγυρίσω στο σχολείο ( 18ωρο εβδομαδιαία) ως πάλιουρας; :p2:
γραφειο;
Δε μπορώ 55άρης άνθρωπος το 8ωρο, νυστάζω,κοντεύω να πέσω στην οθόνη του γκομπιούτερ :smt005:
ε τοτε δεν εισαι αμφιταλαντευομενος,επιστροφη :102:

Άβαταρ μέλους
Στύξ
Δημοσιεύσεις: 591
Εγγραφή: 27 Μαρ 2024, 16:59
Phorum.gr user: Πάλαι ποτέ Στύγιος
Τοποθεσία: Ζαχαρίας

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Στύξ » 07 Απρ 2024, 19:41

Κόκκορας έγραψε:
07 Απρ 2024, 19:39
Στύξ έγραψε:
07 Απρ 2024, 19:37
Κόκκορας έγραψε:
07 Απρ 2024, 19:31


γραφειο;
Δε μπορώ 55άρης άνθρωπος το 8ωρο, νυστάζω,κοντεύω να πέσω στην οθόνη του γκομπιούτερ :smt005:
ε τοτε δεν εισαι αμφιταλαντευομενος,επιστροφη :102:

Αυτό λέω κι εγώ ,σχολείο :g030:

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10317
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 08 Απρ 2024, 15:55

Φουλ battery...
και πάμε για τις λάμψεις... :smt005::smt005::smt005:
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10317
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 11 Απρ 2024, 23:59

Δύσκολο βράδυ ...να προσεχεις.
Παρατηρητής...

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4161
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 12 Απρ 2024, 00:02

ksk έγραψε:
11 Απρ 2024, 23:59
Δύσκολο βράδυ ...να προσεχεις.
τι επαθες κοριτσι?
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
ksk
Δημοσιεύσεις: 10317
Εγγραφή: 15 Απρ 2018, 12:10
Phorum.gr user: ksk
Τοποθεσία: Στην ομορφοτερη χωρα του κοσμου, στην Ελλαδα μας

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ksk » 12 Απρ 2024, 15:45

Andromachi έγραψε:
12 Απρ 2024, 00:02
ksk έγραψε:
11 Απρ 2024, 23:59
Δύσκολο βράδυ ...να προσεχεις.
τι επαθες κοριτσι?
Εγώ τπτ...όλα οκεγια
Παρατηρητής...

Casp
Δημοσιεύσεις: 2941
Εγγραφή: 31 Οκτ 2022, 22:46
Phorum.gr user: Casper

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Casp » 12 Απρ 2024, 15:53

Ήμουν τέρμα αγχωμένη για την δουλειά, τις αλλαγές που γίνονται, για το άγνωστο που έρχεται κτλ αλλά με ηρέμησε φουλ η λατρεία. Είναι τόσο υποστηρικτικός μαζί μου (ακόμη και όταν νευριάζει μαζί μου και μου θυμώνει για το υπερβολικό άγχος που με πιάνει, για τα χειρότερα σενάρια που κάνω πάντα κτλ) που από χθες συνήλθα. Είχαμε επέτειο 17 μήνες, σχόλασα, πήγα σπίτι, έκανα 2ωρο μάθημα και την νύχτα, μόλις φάγαμε, πήγαμε Αγία Νάπα για περπάτημα και παγωτό. :romance-hearteyes::romance-hearteyes:

Μπορώ να πω ότι άρχισα να ηρεμώ λίγο και να μην σκέφτομαι τόσο. Χθες στη δουλειά το κεφάλι μου κόντευε να εκραγεί.
Αν μοιάζει με την αίσθηση του "είμαι σπίτι" τότε να μείνεις. Όλοι έχουν ένα σπίτι, μωρό μου. Και αυτά τα σπίτια, αξίζουν πάντα τον κόπο ακόμη και αν κάποια στιγμή γκρεμιστούν.

Άβαταρ μέλους
vagabondo
Δημοσιεύσεις: 10016
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 01:24

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vagabondo » 12 Απρ 2024, 15:55

Casp έγραψε:
12 Απρ 2024, 15:53
Ήμουν τέρμα αγχωμένη για την δουλειά, τις αλλαγές που γίνονται, για το άγνωστο που έρχεται κτλ αλλά με ηρέμησε φουλ η λατρεία. Είναι τόσο υποστηρικτικός μαζί μου (ακόμη και όταν νευριάζει μαζί μου και μου θυμώνει για το υπερβολικό άγχος που με πιάνει, για τα χειρότερα σενάρια που κάνω πάντα κτλ) που από χθες συνήλθα. Είχαμε επέτειο 17 μήνες, σχόλασα, πήγα σπίτι, έκανα 2ωρο μάθημα και την νύχτα, μόλις φάγαμε, πήγαμε Αγία Νάπα για περπάτημα και παγωτό. :romance-hearteyes::romance-hearteyes:

Μπορώ να πω ότι άρχισα να ηρεμώ λίγο και να μην σκέφτομαι τόσο. Χθες στη δουλειά το κεφάλι μου κόντευε να εκραγεί.
Δηλαδή, σήμερα έχετε επέτειο 17 μήνες και μια ημέρα; :roll:
Occasio facit furem
Εγώ δεν είμαι χριστιανός, για να μην πω πως είμαι και άθεος!
Ο κόσμον ασοί γραμματισμέντς θα διαβαίν.

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3058
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 13 Απρ 2024, 18:05

Περήφανος από τη μια, ανήσυχος από την άλλη...

Πάρτυ ενηλικίωσης έφτασε και για τον "μικρό" μου. Και τι παρτάρα έχουν ετοιμάσει...απ ότι φαίνεται έχει γίνει θέμα συζήτησης στην ευρύτερη περιοχή με επίκεντρο το "έλα και φέρε όσες φίλες σου γουστάρεις". :smt005:

Από χθες ετοιμάζουν το ...γήπεδο. Εδώ και κανά δίωρο στήνουν πλέον τον ήχο και τα φώτα...προβλέπεται υπερπαραγωγή...

Από την άλλη, καμιά εκατοστή 16,17,18χρονα σε μια παρτάρα μέχρι πρωίας στη μέση της εξοχής, δύσκολο να είναι κάτι ξένοιαστο για τους γονείς του διοργανωτή ...

ΥΓ. Μόλις έσκασαν τα μπάσα κάπου στο βάθος από το πρώτο sound test... :smt005: Δεν μπορούσαν να το κάνουν σε καμιά βδομάδα...που θα είχε και νομικά κλείσει τα 18?
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
Andromachi
Δημοσιεύσεις: 4161
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2018, 12:18
Phorum.gr user: Andromachi

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Andromachi » 13 Απρ 2024, 20:11

student έγραψε:
13 Απρ 2024, 18:05
Περήφανος από τη μια, ανήσυχος από την άλλη...

Πάρτυ ενηλικίωσης έφτασε και για τον "μικρό" μου. Και τι παρτάρα έχουν ετοιμάσει...απ ότι φαίνεται έχει γίνει θέμα συζήτησης στην ευρύτερη περιοχή με επίκεντρο το "έλα και φέρε όσες φίλες σου γουστάρεις". :smt005:

Από χθες ετοιμάζουν το ...γήπεδο. Εδώ και κανά δίωρο στήνουν πλέον τον ήχο και τα φώτα...προβλέπεται υπερπαραγωγή...

Από την άλλη, καμιά εκατοστή 16,17,18χρονα σε μια παρτάρα μέχρι πρωίας στη μέση της εξοχής, δύσκολο να είναι κάτι ξένοιαστο για τους γονείς του διοργανωτή ...

ΥΓ. Μόλις έσκασαν τα μπάσα κάπου στο βάθος από το πρώτο sound test... :smt005: Δεν μπορούσαν να το κάνουν σε καμιά βδομάδα...που θα είχε και νομικά κλείσει τα 18?
να τον χαίρεσαι! γερός δυνατός με υγεια και αγαπη !!! να πετυχει ότι επιθυμεί!!! :smt038:smt038
Ανδρομάχη: (ανήρ + (μάχη) μάχομαι) – πρόμαχος

Άβαταρ μέλους
student
Δημοσιεύσεις: 3058
Εγγραφή: 22 Μαρ 2023, 13:04

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από student » 13 Απρ 2024, 22:33

Andromachi έγραψε:
13 Απρ 2024, 20:11
SpoilerShow
student έγραψε:
13 Απρ 2024, 18:05
Περήφανος από τη μια, ανήσυχος από την άλλη...

Πάρτυ ενηλικίωσης έφτασε και για τον "μικρό" μου. Και τι παρτάρα έχουν ετοιμάσει...απ ότι φαίνεται έχει γίνει θέμα συζήτησης στην ευρύτερη περιοχή με επίκεντρο το "έλα και φέρε όσες φίλες σου γουστάρεις". :smt005:

Από χθες ετοιμάζουν το ...γήπεδο. Εδώ και κανά δίωρο στήνουν πλέον τον ήχο και τα φώτα...προβλέπεται υπερπαραγωγή...

Από την άλλη, καμιά εκατοστή 16,17,18χρονα σε μια παρτάρα μέχρι πρωίας στη μέση της εξοχής, δύσκολο να είναι κάτι ξένοιαστο για τους γονείς του διοργανωτή ...

ΥΓ. Μόλις έσκασαν τα μπάσα κάπου στο βάθος από το πρώτο sound test... :smt005: Δεν μπορούσαν να το κάνουν σε καμιά βδομάδα...που θα είχε και νομικά κλείσει τα 18?
να τον χαίρεσαι! γερός δυνατός με υγεια και αγαπη !!! να πετυχει ότι επιθυμεί!!! :smt038:smt038
Σ ευχαριστώ ρε φιλενάδα. Ο Θεός να του δίνει νου και υγεία.
Και σ εσένα εύχομαι να έχεις όλο χαρές από αυτούς που αγαπάς.
Perception is reality...

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3175
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 14 Απρ 2024, 01:57

Sήμερα είχα μάθημα Δημιουργικής Γραφής σ ένα χωριουδάκι δίπλα απο το δικό μου.
Ο καθηγητής μου είπε τα καλύτερα για 2 ποιήματά μου και οι συνφοιτητές επίσης ,σχεδόν τα χειροκρότησαν.Αναψοκοκκίνησα απο τη ντροπή μου αλλά συγχρόνως χάρηκα.
Είμαι πολύ χαρούμενος γι αυτό και κυρίως γιατί είπε ο καθηγητής ότι είναι τα πιο κοντινά στο ζητούμενο του μαθήματος και γιατί οι κόποι μου και η δουλειά μου ευοδώθηκαν
.Αρχίζω να σκέφτομαι μήπως πρέπει να προσπαθήσω περισσότερο και συνάμα να γράφω και περισσότερο. :D
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Saturn
Δημοσιεύσεις: 7176
Εγγραφή: 21 Ιουν 2023, 08:35
Phorum.gr user: Saturn

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Saturn » 14 Απρ 2024, 02:46

Μπράβο Ευάγγελε! Συνέχισε να κάνεις αυτό που αγαπάς!!! :D
Frappezitis έγραψε:
09 Δεκ 2023, 08:03
Το ότι δεν φορέσαμε μαντήλα στην Σακελλαροπούλου, το λες και διπλωματική επιτυχία.

Άβαταρ μέλους
vag_el
Δημοσιεύσεις: 3175
Εγγραφή: 12 Ιαν 2021, 01:00
Phorum.gr user: vag_el

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vag_el » 14 Απρ 2024, 02:51

Saturn έγραψε:
14 Απρ 2024, 02:46
Μπράβο Ευάγγελε! Συνέχισε να κάνεις αυτό που αγαπάς!!! :D
Σ΄ευχαριστώ Σάτουρν,να σ΄εχει καλά ο Θεός.!!!! :D
όλοι μαζί γινήκαμε συρφετός,
γυρεύοντας ομοιοκαταληξία
μια τόσο ευγενικιά φιλοδοξία
έγινε της ζωής μας ο σκοπός

Κ.Καρυωτάκης

Άβαταρ μέλους
Πασιφάη
Δημοσιεύσεις: 13379
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:32

Re: Πώς αισθάνεσαι τώρα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Πασιφάη » 14 Απρ 2024, 15:05

vag_el έγραψε:
14 Απρ 2024, 01:57
Sήμερα είχα μάθημα Δημιουργικής Γραφής σ ένα χωριουδάκι δίπλα απο το δικό μου.
Ο καθηγητής μου είπε τα καλύτερα για 2 ποιήματά μου και οι συνφοιτητές επίσης ,σχεδόν τα χειροκρότησαν.Αναψοκοκκίνησα απο τη ντροπή μου αλλά συγχρόνως χάρηκα.
Είμαι πολύ χαρούμενος γι αυτό και κυρίως γιατί είπε ο καθηγητής ότι είναι τα πιο κοντινά στο ζητούμενο του μαθήματος και γιατί οι κόποι μου και η δουλειά μου ευοδώθηκαν
.Αρχίζω να σκέφτομαι μήπως πρέπει να προσπαθήσω περισσότερο και συνάμα να γράφω και περισσότερο. :D
Μιας και ασχολούμαι με την ποίηση απ'τα 13 μου, θεωρώ σημαντικό το ''ξεσκόνισμα'' έργων των ποιητών. Δεν είναι πάντα αυτό που νομίζουμε, σαν απόρροια εκτίμησης. Δεν μπορούμε όλοι να γράψουμε τέλεια και προφανώς δεν είναι αυτό το ζητούμενο.
Ένα καλλιεπές κείμενο με ρίμα, ενδεχομένως να αρέσει μόνο σε μας, αλλά όχι σε άλλους. Όσο περνούν τα χρόνια, φροντίζουμε για το βέλτιστο, που φερνει τον ψυχισμό μας πιο κοντά, στους ''αέρηδες'' και στα χρώματα της ζωής μας.
Δεν υπάρχει δημοφιλία, υπάρχει ανάγκη στα μύχια που πρέπει να καλυφτεί.

Εγώ επί παραδείγματι, σπάνια μπορώ να προσδώσω την ομορφιά. Η δική μου ανάγκη, με παροτρύνει να προσεγγίσω τη δυστυχία και τα κακώς κείμενα. Αυτό είναι το δικό μου μονοπάτι, λίγο -πολύ.

Να ευχηθώ τα καλλίτερα Βαγγέλη μου. :hebit:
''Μου αρέσουν οι άνθρωποι που φορούν την ψυχή στο πρόσωπό τους'' Jim Morrison

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών