Γιατι αποτυγχανω να ακολουθησω ημερησιο προγραμμα;

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Γιατι αποτυγχανω να ακολουθησω ημερησιο προγραμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 19 Ιαν 2020, 22:02

Ορέστης 35 έγραψε:
19 Ιαν 2020, 22:00
Naida έγραψε:
18 Ιαν 2020, 22:53
Ορέστης 35 έγραψε:
18 Ιαν 2020, 22:49


Για να δουμε. Απο θορυβους ξερεις τι γινεται σπιτι....
Θα είσαι εκτός σπιτιού όλη μέρα. Θα πηγαίνεις για τις δραστηριότητες σου και θα γυρνάς πτώμα το βράδυ για ύπνο.
Δεν τα καταφερα. Τεζαρα το μεσημερι. :cry
Έπρεπε να πιεις κάτι να σε κρατήσει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
περαστικος
Δημοσιεύσεις: 1528
Εγγραφή: 22 Δεκ 2019, 18:29

Re: Γιατι αποτυγχανω να ακολουθησω ημερησιο προγραμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από περαστικος » 19 Ιαν 2020, 22:26

Ορέστης 35 έγραψε:
18 Ιαν 2020, 00:08
Παραδεξου απλα οτι εισαι ενας τραγικος τεμπελης. :102:
Ζενίθεδρος έγραψε:
21 Οκτ 2020, 22:16
Το μόνο τραγούδι που αξίζει να ακουστεί για να τιμήσει το 21, θα είναι τα ουρλιαχτά των Τούρκων όταν θα πέφτουν στο κεφάλι τους τα πυρηνικά στις μεγαλύτερες τους πόλεις.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7700
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Γιατι αποτυγχανω να ακολουθησω ημερησιο προγραμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 20 Ιαν 2020, 10:34

Ορέστης 35 έγραψε:
18 Ιαν 2020, 22:19
gassim έγραψε:
18 Ιαν 2020, 13:10
Το πρόβλημα είναι οτι δεν έχεις κάτι που πρέπει να γίνει οπωσδήποτε. Όλα όσα κάνεις είναι προαιρετικά και hobbies.
Το να βρεις μια δουλειά οπωσδήποτε θα σε έβαζε σε ενα καθημερινό πρόγραμμα, αλλά απ ότι κατάλαβα δεν είσαι και πολύ φίλος της εργασίας.
Εναλλακτικά θα μπορούσες να παρακολουθήσεις μαθήματα σε κάτι που σε ενδιαφέρει, μέχρι και να δώσεις πανελλήνιες για πανεπιστήμιο ή να γραφτείς στο ανοιχτό πανεπιστήμιο να κάνεις κανένα μεταπτυχιακό κτλ. Οχι απλά να χαζολογάς στην βιβλιοθήκη, κάτι δεσμευτικό.

Επίσης μπορείς να ξεκινήσεις μια μικρή επιχείρηση που 100% θα πέσει έξω αλλά για όσο κρατήσει θα έχεις ημερήσιο πρόγραμμα.

Λίγο άγχος για πραγματικά προβλήματα και όχι για το πόσο δυνατά βαράνε οι πόρτες θα σου κάνει πάρα πολύ καλό.

Κάνε παρέα με τα σωστά άτομα που θα σε βγάλουν απο την comfort zone που θα σε πιέσουν να κάνεις πράγματα.

Ο άνθρωπος υπο πίεση μπορεί να κάνει πάρα πολλά, οι αντοχές μας είναι απεριόριστες. Ξέρω άτομα που δουλεύουν 12 και 13 ώρες υπο πίεση μετά παρτάρουν μέχρι την άλλη μέρα το πρωί και με 2 3 ώρες ύπνο ξαναπάνε γραφείο να συνεχίσουν και δεν είναι τίποτα πιτσιρικάδες, είναι 35 με 40.
Κόψε αυτή την μαλακία οτι με 50 ευρώ τον μήνα εισαι μια χαρά. Κοίτα πώς θα τα κάνεις 1000. Η ζωή δεν είναι μόνο εισιτήρια λεωφορείου και κρύα σάντουιτς, πρέπει να μπεις και σε αεροπλάνο και να φας ribeye μια στο τόσο.
Δηλαδή κάπου έλεος να σέρνεσαι απο καναπέ σε κρεβάτι, νομίζεις οτι θα ξαναζήσεις;

Αει στο διάολο πρωι πρωί είπα να πιω εναν καφέ να χαλαρώσω και θα με κάνεις να πάρω τους δρόμους.
Λες καποια σωστα πραγματα αλλα και καποια λαθος. Τα προβληματα υγειας μου ειναι πραγματικα. Οι δυνατοι θορυβοι επιδεινωνουν τις εμβοες. Βαλε και τα προβληματα στα ποδια, οι δουλειες τις οποιες μπορω να κανω μειωνονται δραματικα. Η αποτυχια ειναι βεβαιη. Στη βιβλιοθηκη δε χαζολογαω, αντιθετα μονο εκει εχω βγαλει σοβαρη παραγωγικη πολυωρη μελετη. Εχω αριστευσει σε ολα τα τεστ στην ταξη μου. Εσεις με λετε τεμπελη αλλα εγω πιστευω οτι μου λειπει το προγραμμα και η ισορροπια. Η ζωη του ανθρωπου πρεπει να ισορροπει αναμεσα στην εργασια, τη διασκεδαση και την κοινωνικοτητα. Αν κατι χωλαινει συμπαρασυρει και τα αλλα. Και ο υπνος παιζει το ρολο του αφου εχω διαπιστωσει οτι τις σπανιες φορες που δεν ξυπνησω κουρασμενος κανω πολλα περισσοτερα μεσα στη μερα.
Εγω δεν πιστεύω οτι εισαι τεμπέλης.
Όλοι οι άνθρωποι αν δεν μπουν με το ζόρι σε κάποιο πρόγραμμα έχουμε την τάση να χαλαρώνουμε, να βαριόμαστε κτλ.


Άβαταρ μέλους
Cavaliere
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 15685
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 04:07
Τοποθεσία: HH

Re: Γιατι αποτυγχανω να ακολουθησω ημερησιο προγραμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cavaliere » 20 Ιαν 2020, 15:58

Ορέστης 35 έγραψε:
18 Ιαν 2020, 00:08
Ποιος απο ολους εσας που εχετε μια καθημερινη ρουτινα μπορει να με βοηθησει;
Να προγραμματίζεις πράγματα που σου αρέσουν. Π.χ. να τραβήξεις μαλακία στις 17.20.
Ordem e Progresso.

Ορέστης 35

Re: Γιατι αποτυγχανω να ακολουθησω ημερησιο προγραμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 20 Ιαν 2020, 22:40

Cavaliere έγραψε:
20 Ιαν 2020, 15:58
Ορέστης 35 έγραψε:
18 Ιαν 2020, 00:08
Ποιος απο ολους εσας που εχετε μια καθημερινη ρουτινα μπορει να με βοηθησει;
Να προγραμματίζεις πράγματα που σου αρέσουν. Π.χ. να τραβήξεις μαλακία στις 17.20.
Δε μου πολυσυκωνεται.

Ορέστης 35

Re: Γιατι αποτυγχανω να ακολουθησω ημερησιο προγραμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 21 Ιαν 2020, 13:15

gassim έγραψε:
20 Ιαν 2020, 10:34
Ορέστης 35 έγραψε:
18 Ιαν 2020, 22:19
gassim έγραψε:
18 Ιαν 2020, 13:10
Το πρόβλημα είναι οτι δεν έχεις κάτι που πρέπει να γίνει οπωσδήποτε. Όλα όσα κάνεις είναι προαιρετικά και hobbies.
Το να βρεις μια δουλειά οπωσδήποτε θα σε έβαζε σε ενα καθημερινό πρόγραμμα, αλλά απ ότι κατάλαβα δεν είσαι και πολύ φίλος της εργασίας.
Εναλλακτικά θα μπορούσες να παρακολουθήσεις μαθήματα σε κάτι που σε ενδιαφέρει, μέχρι και να δώσεις πανελλήνιες για πανεπιστήμιο ή να γραφτείς στο ανοιχτό πανεπιστήμιο να κάνεις κανένα μεταπτυχιακό κτλ. Οχι απλά να χαζολογάς στην βιβλιοθήκη, κάτι δεσμευτικό.

Επίσης μπορείς να ξεκινήσεις μια μικρή επιχείρηση που 100% θα πέσει έξω αλλά για όσο κρατήσει θα έχεις ημερήσιο πρόγραμμα.

Λίγο άγχος για πραγματικά προβλήματα και όχι για το πόσο δυνατά βαράνε οι πόρτες θα σου κάνει πάρα πολύ καλό.

Κάνε παρέα με τα σωστά άτομα που θα σε βγάλουν απο την comfort zone που θα σε πιέσουν να κάνεις πράγματα.

Ο άνθρωπος υπο πίεση μπορεί να κάνει πάρα πολλά, οι αντοχές μας είναι απεριόριστες. Ξέρω άτομα που δουλεύουν 12 και 13 ώρες υπο πίεση μετά παρτάρουν μέχρι την άλλη μέρα το πρωί και με 2 3 ώρες ύπνο ξαναπάνε γραφείο να συνεχίσουν και δεν είναι τίποτα πιτσιρικάδες, είναι 35 με 40.
Κόψε αυτή την μαλακία οτι με 50 ευρώ τον μήνα εισαι μια χαρά. Κοίτα πώς θα τα κάνεις 1000. Η ζωή δεν είναι μόνο εισιτήρια λεωφορείου και κρύα σάντουιτς, πρέπει να μπεις και σε αεροπλάνο και να φας ribeye μια στο τόσο.
Δηλαδή κάπου έλεος να σέρνεσαι απο καναπέ σε κρεβάτι, νομίζεις οτι θα ξαναζήσεις;

Αει στο διάολο πρωι πρωί είπα να πιω εναν καφέ να χαλαρώσω και θα με κάνεις να πάρω τους δρόμους.
Λες καποια σωστα πραγματα αλλα και καποια λαθος. Τα προβληματα υγειας μου ειναι πραγματικα. Οι δυνατοι θορυβοι επιδεινωνουν τις εμβοες. Βαλε και τα προβληματα στα ποδια, οι δουλειες τις οποιες μπορω να κανω μειωνονται δραματικα. Η αποτυχια ειναι βεβαιη. Στη βιβλιοθηκη δε χαζολογαω, αντιθετα μονο εκει εχω βγαλει σοβαρη παραγωγικη πολυωρη μελετη. Εχω αριστευσει σε ολα τα τεστ στην ταξη μου. Εσεις με λετε τεμπελη αλλα εγω πιστευω οτι μου λειπει το προγραμμα και η ισορροπια. Η ζωη του ανθρωπου πρεπει να ισορροπει αναμεσα στην εργασια, τη διασκεδαση και την κοινωνικοτητα. Αν κατι χωλαινει συμπαρασυρει και τα αλλα. Και ο υπνος παιζει το ρολο του αφου εχω διαπιστωσει οτι τις σπανιες φορες που δεν ξυπνησω κουρασμενος κανω πολλα περισσοτερα μεσα στη μερα.
Εγω δεν πιστεύω οτι εισαι τεμπέλης.
Όλοι οι άνθρωποι αν δεν μπουν με το ζόρι σε κάποιο πρόγραμμα έχουμε την τάση να χαλαρώνουμε, να βαριόμαστε κτλ.
Θελω απλα να διαβαζω και να μαθαινω. Τοσο κακο ειναι αυτο;

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7700
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Γιατι αποτυγχανω να ακολουθησω ημερησιο προγραμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 21 Ιαν 2020, 13:16

Ορέστης 35 έγραψε:
21 Ιαν 2020, 13:15
gassim έγραψε:
20 Ιαν 2020, 10:34
Ορέστης 35 έγραψε:
18 Ιαν 2020, 22:19


Λες καποια σωστα πραγματα αλλα και καποια λαθος. Τα προβληματα υγειας μου ειναι πραγματικα. Οι δυνατοι θορυβοι επιδεινωνουν τις εμβοες. Βαλε και τα προβληματα στα ποδια, οι δουλειες τις οποιες μπορω να κανω μειωνονται δραματικα. Η αποτυχια ειναι βεβαιη. Στη βιβλιοθηκη δε χαζολογαω, αντιθετα μονο εκει εχω βγαλει σοβαρη παραγωγικη πολυωρη μελετη. Εχω αριστευσει σε ολα τα τεστ στην ταξη μου. Εσεις με λετε τεμπελη αλλα εγω πιστευω οτι μου λειπει το προγραμμα και η ισορροπια. Η ζωη του ανθρωπου πρεπει να ισορροπει αναμεσα στην εργασια, τη διασκεδαση και την κοινωνικοτητα. Αν κατι χωλαινει συμπαρασυρει και τα αλλα. Και ο υπνος παιζει το ρολο του αφου εχω διαπιστωσει οτι τις σπανιες φορες που δεν ξυπνησω κουρασμενος κανω πολλα περισσοτερα μεσα στη μερα.
Εγω δεν πιστεύω οτι εισαι τεμπέλης.
Όλοι οι άνθρωποι αν δεν μπουν με το ζόρι σε κάποιο πρόγραμμα έχουμε την τάση να χαλαρώνουμε, να βαριόμαστε κτλ.
Θελω απλα να διαβαζω και να μαθαινω. Τοσο κακο ειναι αυτο;
δεν είπα κάτι τέτοιο.

Ορέστης 35

Re: Γιατι αποτυγχανω να ακολουθησω ημερησιο προγραμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 21 Ιαν 2020, 13:20

gassim έγραψε:
21 Ιαν 2020, 13:16
Ορέστης 35 έγραψε:
21 Ιαν 2020, 13:15
gassim έγραψε:
20 Ιαν 2020, 10:34


Εγω δεν πιστεύω οτι εισαι τεμπέλης.
Όλοι οι άνθρωποι αν δεν μπουν με το ζόρι σε κάποιο πρόγραμμα έχουμε την τάση να χαλαρώνουμε, να βαριόμαστε κτλ.
Θελω απλα να διαβαζω και να μαθαινω. Τοσο κακο ειναι αυτο;
δεν είπα κάτι τέτοιο.
Γενικα ρωταω. Το καταλαβα οτι λες κατι αλλο. Εσενα τι σε βαζει σε προγραμμα;

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Γιατι αποτυγχανω να ακολουθησω ημερησιο προγραμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 21 Ιαν 2020, 13:27

Ορέστης 35 έγραψε:
21 Ιαν 2020, 13:20

Γενικα ρωταω. Το καταλαβα οτι λες κατι αλλο. Εσενα τι σε βαζει σε προγραμμα;
Για αρχή θέλει κίνητρο, έχεις;

Ορέστης 35

Re: Γιατι αποτυγχανω να ακολουθησω ημερησιο προγραμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 21 Ιαν 2020, 13:29

stargazer έγραψε:
21 Ιαν 2020, 13:27
Ορέστης 35 έγραψε:
21 Ιαν 2020, 13:20

Γενικα ρωταω. Το καταλαβα οτι λες κατι αλλο. Εσενα τι σε βαζει σε προγραμμα;
Για αρχή θέλει κίνητρο, έχεις;
Καποιες φορες ναι. Καποιες οχι γιατι σκεφτομαι απαισιοδοξα.

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7700
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Γιατι αποτυγχανω να ακολουθησω ημερησιο προγραμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 21 Ιαν 2020, 13:30

Ορέστης 35 έγραψε:
21 Ιαν 2020, 13:20
gassim έγραψε:
21 Ιαν 2020, 13:16
Ορέστης 35 έγραψε:
21 Ιαν 2020, 13:15


Θελω απλα να διαβαζω και να μαθαινω. Τοσο κακο ειναι αυτο;
δεν είπα κάτι τέτοιο.
Γενικα ρωταω. Το καταλαβα οτι λες κατι αλλο. Εσενα τι σε βαζει σε προγραμμα;
το οτι ξυπνάω κάθε μέρα να πάω γραφείο.
Για πολλά χρόνια τα απογεύματα είχα και πανεπιστήμιο. Τωρα που εχει τελειώσει η σχολή τα απογεύματα νιώθω οτι δεν κάνω τίποτα και ψάχνω να βρω τρόπους να τα γεμίσω.

Ορέστης 35

Re: Γιατι αποτυγχανω να ακολουθησω ημερησιο προγραμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ορέστης 35 » 21 Ιαν 2020, 13:36

gassim έγραψε:
21 Ιαν 2020, 13:30
Ορέστης 35 έγραψε:
21 Ιαν 2020, 13:20
gassim έγραψε:
21 Ιαν 2020, 13:16


δεν είπα κάτι τέτοιο.
Γενικα ρωταω. Το καταλαβα οτι λες κατι αλλο. Εσενα τι σε βαζει σε προγραμμα;
το οτι ξυπνάω κάθε μέρα να πάω γραφείο.
Για πολλά χρόνια τα απογεύματα είχα και πανεπιστήμιο. Τωρα που εχει τελειώσει η σχολή τα απογεύματα νιώθω οτι δεν κάνω τίποτα και ψάχνω να βρω τρόπους να τα γεμίσω.
Εχεις σκεφτει να γραφτεις σε μια αλλη σχολη; Εγω μετανιωσα που εβγαλα τη μορφωση απο τη ζωη μου.

Αυτο που λες φερνει το ερωτημα: Γιατι.πας γραφειο; Για τα λεφτα; Για την αναγνωριση της κοινωνιας; Ποσες ευκαιριες και εμπειριες χανεις που θα μπορουσαν να ειναι πιο σημαντικες για εσενα;

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Γιατι αποτυγχανω να ακολουθησω ημερησιο προγραμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 21 Ιαν 2020, 13:41

Ορέστης 35 έγραψε:
20 Ιαν 2020, 22:40
Cavaliere έγραψε:
20 Ιαν 2020, 15:58
Να προγραμματίζεις πράγματα που σου αρέσουν. Π.χ. να τραβήξεις μαλακία στις 17.20.
Δε μου πολυσυκωνεται.
να παίρνεις μάτι. Τσόντες και μπουρδελότσαρκες.
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
stargazer
Δημοσιεύσεις: 820
Εγγραφή: 24 Μάιος 2019, 11:55

Re: Γιατι αποτυγχανω να ακολουθησω ημερησιο προγραμμα;

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stargazer » 21 Ιαν 2020, 13:41

Ορέστης 35 έγραψε:
21 Ιαν 2020, 13:29
stargazer έγραψε:
21 Ιαν 2020, 13:27
Ορέστης 35 έγραψε:
21 Ιαν 2020, 13:20

Γενικα ρωταω. Το καταλαβα οτι λες κατι αλλο. Εσενα τι σε βαζει σε προγραμμα;
Για αρχή θέλει κίνητρο, έχεις;
Καποιες φορες ναι. Καποιες οχι γιατι σκεφτομαι απαισιοδοξα.
Ε εκεί την πατάς. Ίσως το κίνητρο δεν είναι αρκετά ισχυρό.

Τι είναι;

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών