Αγανάκτηση

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Αγανάκτηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 26 Φεβ 2020, 18:11

Επιστρέφω από εξοδο σε Κολωνάκι-Ζόναρς-Πλατεία Συντάγματος για ψώνια.
Σε όλη τη διαδρομή που είναι μήκους χιλιομέτρων, ούτε ένα μωρό της κατηγορίας EBN. Ούτε μισό. Ούτε μιλφ.
Όσο και αν μερικοί πιστεύουν στην μετάλλαξη των genes, δεν στέκει στη λογική. Δεν είναι δυνατόν.
Αλλά με το ντύσιμο χατζηατσουμπαλιστάν που κυκλοφορεί και hair styles από κουρεία γατών τι άλλο θα συμβεί ;
Τον παλιό καιρό όταν ήμουνα στην ίδια περιοχή με γνωστούς μου του ισχυρού φύλου, μου έλεγαν αυτοί "πο πο τώρα θα μας πιάσει η αστυνομία".
Τώρα ζούμε στην εποχή της συριζο-θολούρας.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Beria
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 25170
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 00:37

Re: Αγανάκτηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Beria » 26 Φεβ 2020, 18:14

Εικόνα
gassim έγραψε:
07 Σεπ 2021, 14:12
Ωρες είναι τώρα να οικειοποιηθεί η αριστερά και την Γαλλική επανάσταση.

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Αγανάκτηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 26 Φεβ 2020, 18:17

Beria έγραψε:
26 Φεβ 2020, 18:14
Εικόνα
Βλέπω, είμαι κάτοχος αδείας οδηγού πυραυλοκινήτου.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος wooded glade την 26 Φεβ 2020, 18:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7890
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Αγανάκτηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 26 Φεβ 2020, 18:19

Ναι σ' αυτό έχεις δίκιο. Το παρατηρώ και εγώ. Μεγάλη σκατοφατσίαση. Να πεις ότι δεν μπήκε και ανατολικοευρωπαικό αίμα; Μπήκε, δεν μπήκε, δεν ξέρω. Καλύτερα είμαστε πριν, χωρίς νέα αίματα. Τι να πει κανείς. :003:

Άβαταρ μέλους
wooded glade
Δημοσιεύσεις: 29284
Εγγραφή: 02 Απρ 2018, 17:04

Re: Αγανάκτηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από wooded glade » 26 Φεβ 2020, 18:31

Antares έγραψε:
26 Φεβ 2020, 18:19
Ναι σ' αυτό έχεις δίκιο. Το παρατηρώ και εγώ. Μεγάλη σκατοφατσίαση. Να πεις ότι δεν μπήκε και ανατολικοευρωπαικό αίμα; Μπήκε, δεν μπήκε, δεν ξέρω. Καλύτερα είμαστε πριν, χωρίς νέα αίματα. Τι να πει κανείς. :003:
Οι ζαίες το έχουν προκαλέσει.
δεν είναι όλα κρού-σμα-τα

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7890
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Αγανάκτηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 26 Φεβ 2020, 19:09

wooded glade έγραψε:
26 Φεβ 2020, 18:31
Οι ζαίες το έχουν προκαλέσει.
Δεν νομίζω. Γυναίκα είμαι, αλλά και οι γυναίκες εκτός από τους άνδρες παρατηρούν και άλλες γυναίκες ή κορίτσια με μητρικό ένστικτο. Παλαιότερα έλεγες κανένα "τι γυναικάρα είναι αυτή", "τι κοπελάρα", σήμερα κάτι μουσίτσες κυκλοφορούν, δεν ξέρω πως να τις χαρακτηρίσω, είναι και η νοοτροπία, δεν είναι μόνο η εμφάνιση.
Επίσης παλαιότερα έβλεπες μια κομψότητα, ένα κάτι, σε κυρίες μεγαλύτερης ηλικίας στην Αθήνα. Σήμερα, όσα και να βάλουν πάνω τους είναι σαν να έχει χαθεί. Έχει χαθεί η τσίπα, το φιλότιμο δεν ξέρω.... :003::smt005:

σαν αμαρτία
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: 08 Φεβ 2020, 00:15

Re: Αγανάκτηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από σαν αμαρτία » 27 Φεβ 2020, 01:40

Antares έγραψε:
26 Φεβ 2020, 19:09
wooded glade έγραψε:
26 Φεβ 2020, 18:31
Οι ζαίες το έχουν προκαλέσει.
Δεν νομίζω. Γυναίκα είμαι, αλλά και οι γυναίκες εκτός από τους άνδρες παρατηρούν και άλλες γυναίκες ή κορίτσια με μητρικό ένστικτο. Παλαιότερα έλεγες κανένα "τι γυναικάρα είναι αυτή", "τι κοπελάρα", σήμερα κάτι μουσίτσες κυκλοφορούν, δεν ξέρω πως να τις χαρακτηρίσω, είναι και η νοοτροπία, δεν είναι μόνο η εμφάνιση.
Επίσης παλαιότερα έβλεπες μια κομψότητα, ένα κάτι, σε κυρίες μεγαλύτερης ηλικίας στην Αθήνα. Σήμερα, όσα και να βάλουν πάνω τους είναι σαν να έχει χαθεί. Έχει χαθεί η τσίπα, το φιλότιμο δεν ξέρω.... :003::smt005:

όσα και να βγάλουν θα εννοείς, τύπισσα

+1 από mena
Ορέστης 35 έγραψε:
10 Φεβ 2020, 22:38
Δε μ' αρεσουν τα γυμναστηρια. Θα επιστρεψω εκει που ανηκω. Στη μοναξια του βουνου.

Άβαταρ μέλους
Ασέβαστος
Δημοσιεύσεις: 32730
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 12:05

Re: Αγανάκτηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ασέβαστος » 27 Φεβ 2020, 09:10

οι καλες εχουν ερθει ολες πατρα για το καρναβαλι, εχουν ντυθει γδυθει αναλογα, και βασανιζουν εμας. :a040::8)
To be old and wise, you must first be young and stupid.

https://www.talcmag.gr/apopseis/ante-gamisou/ αντε και γαμησου.

Athos
Δημοσιεύσεις: 4044
Εγγραφή: 20 Μάιος 2018, 17:30
Phorum.gr user: Athos

Re: Αγανάκτηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Athos » 27 Φεβ 2020, 09:21

Antares έγραψε:
26 Φεβ 2020, 19:09
wooded glade έγραψε:
26 Φεβ 2020, 18:31
Οι ζαίες το έχουν προκαλέσει.
Δεν νομίζω. Γυναίκα είμαι, αλλά και οι γυναίκες εκτός από τους άνδρες παρατηρούν και άλλες γυναίκες ή κορίτσια με μητρικό ένστικτο. Παλαιότερα έλεγες κανένα "τι γυναικάρα είναι αυτή", "τι κοπελάρα", σήμερα κάτι μουσίτσες κυκλοφορούν, δεν ξέρω πως να τις χαρακτηρίσω, είναι και η νοοτροπία, δεν είναι μόνο η εμφάνιση.
Επίσης παλαιότερα έβλεπες μια κομψότητα, ένα κάτι, σε κυρίες μεγαλύτερης ηλικίας στην Αθήνα. Σήμερα, όσα και να βάλουν πάνω τους είναι σαν να έχει χαθεί. Έχει χαθεί η τσίπα, το φιλότιμο δεν ξέρω.... :003::smt005:
κομψότητα ευγένεια καθαριότητα
αστικά πράματα

λαϊκισμός/συριζοποίηση = εκχυδαισμός
θα το δουλεύετε σκληρά το εξηνταράκι σας

Άβαταρ μέλους
Antares
Δημοσιεύσεις: 7890
Εγγραφή: 11 Απρ 2018, 10:46
Phorum.gr user: Ακταία

Re: Αγανάκτηση

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Antares » 27 Φεβ 2020, 09:35

H Eλλάδα βγάζει μούσες όλων των ηλικιών. Δεν βγάζει μουσίτσες. Δεν ξέρω από που μας ήρθαν αυτά τα πράματα. Είναι παθιασμένα με οτιδήποτε γυαλίζει σαν καρακάξες. Θέλουν αναξιοκρατία και ειδικές συνθήκες για να φτάσουν σε κάποιες θέσεις, η Ελληνίδα δεν τα χρειαζόταν αυτά ποτέ, πάντα επιζητούσε να είναι ισάξια με τον άνδρα, γνώριζε την αξία της σαν γυναίκα και σαν "άνδρας", μιλάνε πολύ και φλυαρούν ακατάπαυστα, έχουν ύφος και φάτσα αρπακτικού, δεν σέβονται την χώρα και τον πολιτισμό της και άλλα που μου έρχονται εν καιρώ παρατηρώντας την κατάσταση. :003:
Την οποία δεν θέλω να παρατηρήσω άλλο. Ούτε και να την ανεχθώ. Προκαλούν γενικώς εμετό, νομίζουν ότι είναι κάτι σπουδαίο και σαγηνευτικό ενώ σε όλους φαίνονται τι είναι. Σαν συναγωγή του Σατανά.

Απάντηση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών