Tι καιρο κανει εκει που ειστε

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Άβαταρ μέλους
Cecily Anne
Δημοσιεύσεις: 20205
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 23:39

Re: Tι καιρο κανει εκει που ειστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Cecily Anne » 05 Φεβ 2023, 01:20

ST48410 έγραψε:
05 Φεβ 2023, 01:17
Cecily Anne έγραψε:
05 Φεβ 2023, 01:13
Δε νομίζω. Εγώ μια μέρα πήγα για δουλειά, ξεκίνησα από λιακάδα και κατέληξα στα χιόνια. Στον παράδρομο για να μπω στο εργοστάσιο ήταν απάτητο το χιόνι, δεν πέρναγε κανένα ΙΧ χωρίς αλυσίδα. Μπροστά είχε μπλόκο η αστυνομία. Τους εξήγησα ότι πρέπει να μπω στον παράδρομο, μου είπαν δεν μπορώ να συνεχίσω χωρίς αλυσίδα (εν τω μεταξύ ήδη έβλεπα ότι μου έφευγε το αμάξι οριακά) και με ξαναγύρισαν εθνική υποχρεωτικά. Ούτε με έγραψαν ούτε μου είπα κάτι παραπάνω.
άσε τι συνέβαινε μέχρι προχθές

Ειδικότερα, στην ανακοίνωση που εκδόθηκε από τη ΓΑΔΑ, στο πλαίσιο των έκτακτων μέτρων λόγω της κακοκαιρίας Μπάρμπαρα, αναφέρεται πως για ιδιαίτερους λόγους ασφαλείας και προς τον σκοπό αποφυγής πρόκλησης κυκλοφοριακών προβλημάτων ενόψει εκδήλωσης δυσμενών καιρικών φαινομένων, με Απόφαση του Διευθυντή Τροχαίας Αττικής από την 18.00΄ ώρα σήμερα 04.02.2023 τα αυτοκίνητα όλων των κατηγοριών οφείλουν να είναι εφοδιασμένα με αντιολισθητικές αλυσίδες ή άλλα ανάλογα αντιολισθητικά μέσα, κατά την κυκλοφορία τους στο σύνολο του οδικού δικτύου του Ν. Αττικής.


https://www.ethnos.gr/greece/article/24 ... ataforthga
Ναι, ξέρεις τί μου θυμίζουν αυτά ε; Τις κλασικές μαλακίες του Μητσοτάκη, τύπου για να μην έχουμε κανένα νεκρό στις φωτιές, εκκενώστε τα σπίτια κι αφήστε τα να καούν. Αν δεν υπάρχει σε κοκ, ό,τι ανακοινώσεις και να βγάλουν, να σε γράψουν δεν παίζει. Τώρα, για δική σου ασφάλεια, αν μετακινείσαι βόρεια, πάρε αλυσίδες, για παν ενδεχόμενο. Αν μείνεις εντός Πειραιά, ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ, χαλάρωσε.
“I ought to of shot that dog myself, George. I shouldn't ought to of let no stranger shoot my dog.”

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22905
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Tι καιρο κανει εκει που ειστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 05 Φεβ 2023, 01:43

Τί λεει, κουβαδιαστήκανε οι χιονολάτρες?
Με τόσο νερό που εριξε σημερα, υπαρχει κανεις που νομιζει ακομα οτι αυριο θα ριξει χιόνι?

Δεν θυμάμαι ποτέ να εχει υπάρξει καμια σοβαρή κακοκαιρία/χιονοκαιρία που να έχει προηγηθεί βροχή πριν. Εδω Αθηνα βρέχει τα κέρατά του εδω και ποσες ωρες.
Μετεωρολόγος δεν ειμαι, ουτε φυσικός, αλλά με τη λογική να το παρεις, τα σύννεφα ξεσπάσανε ήδη. Σιγά μην τους εχει μεινει αρκετό νερο για αυριο-μεθαυριο ωστε να το κατεβάσουν και αυτο, και μαλιστα σε μορφή παγου.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22905
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Tι καιρο κανει εκει που ειστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 05 Φεβ 2023, 01:45

Naida έγραψε:
05 Φεβ 2023, 00:47
Βρέχει :evil: Κι έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά για 3ημερο :011:
Όσοι προετοιμάστηκαν ψυχολογικά για χιόνια, να δεις...

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26907
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Tι καιρο κανει εκει που ειστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 05 Φεβ 2023, 01:47

vantono έγραψε:
05 Φεβ 2023, 01:43
Τί λεει, κουβαδιαστήκανε οι χιονολάτρες?
Με τόσο νερό που εριξε σημερα, υπαρχει κανεις που νομιζει ακομα οτι αυριο θα ριξει χιόνι?

Δεν θυμάμαι ποτέ να εχει υπάρξει καμια σοβαρή κακοκαιρία/χιονοκαιρία που να έχει προηγηθεί βροχή πριν. Εδω Αθηνα βρέχει τα κέρατά του εδω και ποσες ωρες.
Μετεωρολόγος δεν ειμαι, ουτε φυσικός, αλλά με τη λογική να το παρεις, τα σύννεφα ξεσπάσανε ήδη. Σιγά μην τους εχει μεινει αρκετό νερο για αυριο-μεθαυριο ωστε να το κατεβάσουν και αυτο, και μαλιστα σε μορφή παγου.
Και που ξερεις οτι δεν ακολουθει αλλο συννεφο απο πισω?

Τι τα περασες τα συννεφα? Δεξαμενες νερου που αμα στερεψουν απλα κλεινουν κανουλα?

Προ τριετιας βρεθηκα στην Αρκαδια σε ορεινο μερος οπου εβρεχε για μερες. Ενα βραδυ και ενω ειχε σταματησει η βροχη αρχισε να χιονιζει.

Το επομενο πρωι ολα ασπρα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
vantono
Δημοσιεύσεις: 22905
Εγγραφή: 14 Απρ 2018, 13:22
Phorum.gr user: vantono
Τοποθεσία: κεντρικά γραφεία George Soros

Re: Tι καιρο κανει εκει που ειστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vantono » 05 Φεβ 2023, 01:51

George_V έγραψε:
05 Φεβ 2023, 01:47
vantono έγραψε:
05 Φεβ 2023, 01:43
Τί λεει, κουβαδιαστήκανε οι χιονολάτρες?
Με τόσο νερό που εριξε σημερα, υπαρχει κανεις που νομιζει ακομα οτι αυριο θα ριξει χιόνι?

Δεν θυμάμαι ποτέ να εχει υπάρξει καμια σοβαρή κακοκαιρία/χιονοκαιρία που να έχει προηγηθεί βροχή πριν. Εδω Αθηνα βρέχει τα κέρατά του εδω και ποσες ωρες.
Μετεωρολόγος δεν ειμαι, ουτε φυσικός, αλλά με τη λογική να το παρεις, τα σύννεφα ξεσπάσανε ήδη. Σιγά μην τους εχει μεινει αρκετό νερο για αυριο-μεθαυριο ωστε να το κατεβάσουν και αυτο, και μαλιστα σε μορφή παγου.
Και που ξερεις οτι δεν ακολουθει αλλο συννεφο απο πισω?

Τι τα περασες τα συννεφα? Δεξαμενες νερου που αμα στερεψουν απλα κλεινουν κανουλα?

Προ τριετιας βρεθηκα στην Αρκαδια σε ορεινο μερος οπου εβρεχε για μερες. Ενα βραδυ και ενω ειχε σταματησει η βροχη αρχισε να χιονιζει.

Το επομενο πρωι ολα ασπρα.
Δεν το αποκλείω. Και δεν ξερω και απο κλίμα Τρίπολης. Αυτο που ξερω απο Αθήνα ιστορικά, ειναι οτι πριν απο σοβαρές χιονοπτώσεις δεν εχει προηγηθεί ποτέ βροχή. Οψόμεθα.
Το ιστορικό της όλης φάσης πάντως, δεν βλεπω να βοηθάει.

Εσεις που παρακολουθειτε μετεωρολόγους κτλ, υπάρχει κανεις αυτές τις μέρες που να ειχε προβλέψει τις βροχές πριν τον χιονιά εδώ Αθήνα, ή μπα?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vantono την 05 Φεβ 2023, 01:53, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26907
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Tι καιρο κανει εκει που ειστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 05 Φεβ 2023, 01:52

vantono έγραψε:
05 Φεβ 2023, 01:45
Naida έγραψε:
05 Φεβ 2023, 00:47
Βρέχει :evil: Κι έχω προετοιμαστεί ψυχολογικά για 3ημερο :011:
Όσοι προετοιμάστηκαν ψυχολογικά για χιόνια, να δεις...
To ιδιο το συννεφο ειναι νερο/παγος
A cloud is a mass of water drops or ice crystals suspended in the atmosphere. Clouds form when water condenses in the sky. The condensation lets us see the water vapor. There are many different types of clouds. Clouds are an important part of Earth's weather and climate.
https://www.nasa.gov/audience/forstuden ... ds-58.html

Οποτε εκτος και αν διαλυθηκε υπαρχει παντα η πιθανοτητα χιονιου εαν προκυψουν οι καταλληλες συνθηκες θερμοκρασιας υγρασιας και πιεσης ετσι ωστε να σχηματιστει νιφάδα.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
George_V
Δημοσιεύσεις: 26907
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2018, 23:08
Phorum.gr user: George_V
Τοποθεσία: Kαλαμαι

Re: Tι καιρο κανει εκει που ειστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από George_V » 05 Φεβ 2023, 01:54

vantono έγραψε:
05 Φεβ 2023, 01:51
George_V έγραψε:
05 Φεβ 2023, 01:47
vantono έγραψε:
05 Φεβ 2023, 01:43
Τί λεει, κουβαδιαστήκανε οι χιονολάτρες?
Με τόσο νερό που εριξε σημερα, υπαρχει κανεις που νομιζει ακομα οτι αυριο θα ριξει χιόνι?

Δεν θυμάμαι ποτέ να εχει υπάρξει καμια σοβαρή κακοκαιρία/χιονοκαιρία που να έχει προηγηθεί βροχή πριν. Εδω Αθηνα βρέχει τα κέρατά του εδω και ποσες ωρες.
Μετεωρολόγος δεν ειμαι, ουτε φυσικός, αλλά με τη λογική να το παρεις, τα σύννεφα ξεσπάσανε ήδη. Σιγά μην τους εχει μεινει αρκετό νερο για αυριο-μεθαυριο ωστε να το κατεβάσουν και αυτο, και μαλιστα σε μορφή παγου.
Και που ξερεις οτι δεν ακολουθει αλλο συννεφο απο πισω?

Τι τα περασες τα συννεφα? Δεξαμενες νερου που αμα στερεψουν απλα κλεινουν κανουλα?

Προ τριετιας βρεθηκα στην Αρκαδια σε ορεινο μερος οπου εβρεχε για μερες. Ενα βραδυ και ενω ειχε σταματησει η βροχη αρχισε να χιονιζει.

Το επομενο πρωι ολα ασπρα.
Δεν το αποκλείω. Και δεν ξερω και απο κλίμα Τρίπολης. Αυτο που ξερω απο Αθήνα ιστορικά, ειναι οτι πριν απο σοβαρές χιονοπτώσεις δεν εχει προηγηθεί ποτέ βροχή. Οψόμεθα.
Το ιστορικό της όλης φάσης πάντως, δεν βλεπω να βοηθάει.

Εσεις που παρακολουθειτε μετεωρολόγους κτλ, υπάρχει κανεις αυτές τις μέρες που να ειχε προβλέψει τις βροχές πριν τον χιονιά εδώ Αθήνα, ή μπα?
Ναι.

Ειχαν πει για βροχοπτωσεις και απο Κυριακη για χιονια. Δεν ηταν σιγουροι ομως για το υψομετρο που θα βλεπαμε χιονοπτωσεις.
Original προταση:

ΙΙΙ. Veteres: Αυτοι ειναι μονομάχοι που κατάφεραν να επιβιώσουν 1 χρόνο στη σχολή.

Google translate Hebrew to Greek

ΙΙΙ. Βετεράνοι: Δεν θα μπορείτε να υπογράψετε μια γάτα κατά το πρώτο εξάμηνο του έτους.

Άβαταρ μέλους
taliban
Δημοσιεύσεις: 11640
Εγγραφή: 26 Ιουν 2018, 13:28
Phorum.gr user: Πνεύμα Αντιλογίας
Τοποθεσία: Καραβλαχία

Re: Tι καιρο κανει εκει που ειστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από taliban » 05 Φεβ 2023, 08:55

Φυσαει ένας αέρας παγωμένος σαν αυτόν που φυσούσε πέρα απ το τοίχος στο game of thrones.

από χιόνι τίποτα.
καθαρός ήλιος με δόντια βρυκολακα.

Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης
Δημοσιεύσεις: 22422
Εγγραφή: 19 Σεπ 2018, 10:47

Re: Tι καιρο κανει εκει που ειστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ένοπλος σοσιαλμπαχαλάκης » 05 Φεβ 2023, 08:59

κέντρο Αθήνας πάντως δεν έχει και πολυ κρύο που βρήκα πρωί.

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Tι καιρο κανει εκει που ειστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 05 Φεβ 2023, 09:18

Εκείνη η ντροπή το 112 να μην μας ξαναενοχλησει.
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

stergiosbik
Δημοσιεύσεις: 16838
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:22
Τοποθεσία: Λαρισα-Ορεινη Καλαμπακα

Re: Tι καιρο κανει εκει που ειστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από stergiosbik » 05 Φεβ 2023, 09:36

Μακαρι να μην ριξει γιατι δεν παλευεστε εσεις οι Αθηναιοι.
Ηδη εδω στο φορουμ με την υποψια νιφαδας και μας πρηξατε!

Άβαταρ μέλους
Ερμής
Δημοσιεύσεις: 22937
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 11:00
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Tι καιρο κανει εκει που ειστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Ερμής » 05 Φεβ 2023, 10:00

Μέχρι Εκάλη που ξερω, το έχει στρώσει
"Chiedi a un bambino di disegnare una macchina e sicuramente la farà rossa"

Άβαταρ μέλους
vatraxos
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 10375
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 22:26
Τοποθεσία: Ειδυλλιακή

Re: Tι καιρο κανει εκει που ειστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από vatraxos » 05 Φεβ 2023, 10:18

Ερμής έγραψε:
05 Φεβ 2023, 10:00
Μέχρι Εκάλη που ξερω, το έχει στρώσει
Ισχυρές χιονοπτώσεις προβλέπονται τις μεσημβρινές - απογευματινές ώρες σήμερα στην Α-ΝΑ Θεσσαλία (κυρίως στη Μαγνησία), τις Β. Σποράδες, την Εύβοια, τη Φθιώτιδα, τη Βοιωτία και την Αττική, συμπεριλαμβανομένης της Αθήνας. Επίπεδο συναγερμού 3 - κόκκινη προειδοποίηση.

Καλημέρα σε όλους, αυξημένη προσοχή από τους κατοίκους των περιοχών που προαναφέρθηκαν.
http://ziakopoulos.blogspot.com/2023/02 ... ost_5.html

Τρελαίνομαι!!
Όποιος δε θέλει να ζυμώσει, είκοσι χρόνια σεχταρίζει

Άβαταρ μέλους
Naida
Μέλη που αποχώρησαν
Δημοσιεύσεις: 60843
Εγγραφή: 01 Απρ 2018, 12:12

Re: Tι καιρο κανει εκει που ειστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Naida » 05 Φεβ 2023, 10:27

vatraxos έγραψε:
05 Φεβ 2023, 10:18
Ερμής έγραψε:
05 Φεβ 2023, 10:00
Μέχρι Εκάλη που ξερω, το έχει στρώσει
Ισχυρές χιονοπτώσεις προβλέπονται τις μεσημβρινές - απογευματινές ώρες σήμερα στην Α-ΝΑ Θεσσαλία (κυρίως στη Μαγνησία), τις Β. Σποράδες, την Εύβοια, τη Φθιώτιδα, τη Βοιωτία και την Αττική, συμπεριλαμβανομένης της Αθήνας. Επίπεδο συναγερμού 3 - κόκκινη προειδοποίηση.

Καλημέρα σε όλους, αυξημένη προσοχή από τους κατοίκους των περιοχών που προαναφέρθηκαν.
http://ziakopoulos.blogspot.com/2023/02 ... ost_5.html

Τρελαίνομαι!!

Εικόνα
Η απάντηση σε όλα είναι νιάου...

I didn't do it, but If I did, I was drunk.

Que Sera, Sera...

Άβαταρ μέλους
gassim
Δημοσιεύσεις: 7701
Εγγραφή: 06 Απρ 2018, 00:59

Re: Tι καιρο κανει εκει που ειστε

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από gassim » 05 Φεβ 2023, 10:27

Cecily Anne έγραψε:
05 Φεβ 2023, 00:52
ST48410 έγραψε:
05 Φεβ 2023, 00:47
Gherschaagk έγραψε:
05 Φεβ 2023, 00:41
Στάθη, αυτό που λες δεν το ξέρω. Πάρτες και σου τις κάνω δώρο. Καλύτερα να τις έχεις και να μην τις βάλεις ποτέ παρά να τις χρειαστείς έστω και μία φορά και να μην έχεις.
Σαν θέση αρχής δεν διαφωνώ. Απλά εδώ που είμαι το στρώνει μια φορά τη δεκαετία και θέλω να ξέρω αν έχω τη συμβατική υποχρέωση ακόμα κι αν τις συγκεκριμένες μέρες δεν οδηγήσω.
Είσαι σοβαρός που θα πάρεις αλυσίδες στον Πειραιά; Άσε με χρυσέ μου. Τη μια φορά που θα χιονίσει τη δεκαετία, μην πάρεις αμάξι.
Βασικά το έστρωσε πέρσι, προπερσι και βλέπουμε για φέτος.

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών