Αλλαγή layout-προτάσεις

Εδώ συζητάμε οτιδήποτε δεν περιλαμβάνεται στις υπόλοιπες κατηγορίες.
Nero

Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 06 Ιουν 2018, 21:25

Ξέρω ότι αυτή η εμφάνιση μας είναι οικεία σε όλους αλλά είναι πλέον τετριμμένη. Θα πρότεινα να αλλάξουμε ορισμένα πραγματάκια στην πρόσοψη της σελίδας.

Ας πούμε,το χρώμα: είναι βαρετό,είναι sο 2001 και δεν δίνει και ταυτότητα στη νέα προσπάθεια. Θα προτιμούσα να κυριαρχεί κάτι πιο σύγχρονο και χρακτηριστικό,ας πούμε ένας συνδυασμός αυστηρού μαύρου και κάποιες τολμηρές κόκκινες αποχρώσεις. Τι λέτε?


Nero

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 06 Ιουν 2018, 21:27

[42] έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:26
όχι
Γιατί όχι? πες μας την πρότασή σου όσο εγώ επεξεργάζομαι την ιδέα μου για ένα καινούργιο logo

[42]

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από [42] » 06 Ιουν 2018, 21:30

Nero έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:27
[42] έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:26
όχι
Γιατί όχι? πες μας την πρότασή σου όσο εγώ επεξεργάζομαι την ιδέα μου για ένα καινούργιο logo
καλά. ποιο σ' αρέσει από εδώ; https://themeforest.net/category/forums/phpbb

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16178
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Ιουν 2018, 21:31

Nero έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:25
Ξέρω ότι αυτή η εμφάνιση μας είναι οικεία σε όλους αλλά είναι πλέον τετριμμένη. Θα πρότεινα να αλλάξουμε ορισμένα πραγματάκια στην πρόσοψη της σελίδας.

Ας πούμε,το χρώμα: είναι βαρετό,είναι sο 2001 και δεν δίνει και ταυτότητα στη νέα προσπάθεια. Θα προτιμούσα να κυριαρχεί κάτι πιο σύγχρονο και χρακτηριστικό,ας πούμε ένας συνδυασμός αυστηρού μαύρου και κάποιες τολμηρές κόκκινες αποχρώσεις. Τι λέτε?
+1 ε ξ α ι ρ ε τ ι κ ή ιδέα. Θα μπορούσαμε να βάλουμε και μια ιδέα λευκού στην όλη συνθεση. :wink
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.


Nero

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 06 Ιουν 2018, 21:34

[42] έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:30
Nero έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:27
[42] έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:26
όχι
Γιατί όχι? πες μας την πρότασή σου όσο εγώ επεξεργάζομαι την ιδέα μου για ένα καινούργιο logo
καλά. ποιο σ' αρέσει από εδώ; https://themeforest.net/category/forums/phpbb
Το 1ο νομίζω ότι ταιριάζει πολύ σ'αυτό που έχω στο μυαλό μου. Για το logo είχα στο μυαλό μου κάτι που να δείχνει ότι είμαστε μια κοινότητα,ένα σύμβολο ομόνοιας και συνεργασίας δηλαδή αλλά παράλληλα κάτι που να δείχνει ότι είμαστε ελληνικό φόρουμ πάνω απ'όλα,ένα σύμβολο χαρακτηριστικά ελληνικό δηλαδή,δεν είμαι σίγουρος για τις λεπτομέρειες όμως

Nero

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 06 Ιουν 2018, 21:37

Yochanan έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:31
Nero έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:25
Ξέρω ότι αυτή η εμφάνιση μας είναι οικεία σε όλους αλλά είναι πλέον τετριμμένη. Θα πρότεινα να αλλάξουμε ορισμένα πραγματάκια στην πρόσοψη της σελίδας.

Ας πούμε,το χρώμα: είναι βαρετό,είναι sο 2001 και δεν δίνει και ταυτότητα στη νέα προσπάθεια. Θα προτιμούσα να κυριαρχεί κάτι πιο σύγχρονο και χρακτηριστικό,ας πούμε ένας συνδυασμός αυστηρού μαύρου και κάποιες τολμηρές κόκκινες αποχρώσεις. Τι λέτε?
+1 ε ξ α ι ρ ε τ ι κ ή ιδέα. Θα μπορούσαμε να βάλουμε και μια ιδέα λευκού στην όλη συνθεση. :wink
Μπράβο,Μπράβο! Μια ιδέα λευκού θα διατηρήσει την ισορροπία ανάμεσα στην αυστηρότητα και την τόλμη. Επίσης θα πρότεινα αν είναι εύκολο να κάνουμε κάτι με τη βαρετή γραμματοσειρά

Nero

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 06 Ιουν 2018, 21:48

Κανένας? Δεν πειράζει,εγω θα συνεχίσω τις προτάσεις

θα πρότεινα λοιπόν για σπάσουμε λιγουλάκι την ελληνικότητα που ανέφερα παραπάνω,να δώσουμε ένα διεθνή τόσο θα πρότεινα μια γραμματοσειρά εξωτική. Τι λέτε για γοτθικό στυλ?

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 06 Ιουν 2018, 21:50

Nero έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:34
Για το logo είχα στο μυαλό μου κάτι που να δείχνει ότι είμαστε μια κοινότητα,ένα σύμβολο ομόνοιας και συνεργασίας δηλαδή αλλά παράλληλα κάτι που να δείχνει ότι είμαστε ελληνικό φόρουμ πάνω απ'όλα,ένα σύμβολο χαρακτηριστικά ελληνικό δηλαδή,δεν είμαι σίγουρος για τις λεπτομέρειες όμως
Say no more.

Εικόνα
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Άβαταρ μέλους
ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ
Δημοσιεύσεις: 27048
Εγγραφή: 30 Μαρ 2018, 21:47

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από ΣΑΤΑΝΙΚΟΣ ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ » 06 Ιουν 2018, 21:51

Σκεφτόμουνα να προτείνω ένα αμφιθέατρο με ένα φραπέ στη σκηνή
Ο χρήστης που γκρέμισε τον εθνολαϊκισμό

Άβαταρ μέλους
Yochanan
Δημοσιεύσεις: 16178
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 13:44
Phorum.gr user: Yochanan

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Yochanan » 06 Ιουν 2018, 21:52

Εξαιρετικό Νάνε. Τι είναι; Η πίττα της Φαιστού;
Κυριάκος ο Χρυσογέννητος, του Οίκου των Μητσοτακιδών, Πρώτος του Ονόματός του, Κύριος των Κρητών και των Πρώτων Ελλήνων, Προστάτης της Ελλάδος, Μπαμπάς της Δρακογενιάς, ο Κούλης του Οίνοπα Πόντου, ο Ατσαλάκωτος, ο Απελευθερωτής από τα Δεσμά των Μνημονίων.

Nero

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 06 Ιουν 2018, 21:58

Dwarven Blacksmith έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:50
Nero έγραψε:
06 Ιουν 2018, 21:34
Για το logo είχα στο μυαλό μου κάτι που να δείχνει ότι είμαστε μια κοινότητα,ένα σύμβολο ομόνοιας και συνεργασίας δηλαδή αλλά παράλληλα κάτι που να δείχνει ότι είμαστε ελληνικό φόρουμ πάνω απ'όλα,ένα σύμβολο χαρακτηριστικά ελληνικό δηλαδή,δεν είμαι σίγουρος για τις λεπτομέρειες όμως
Say no more.

Εικόνα
χμμμ...μπαααα. Το βρίσκω λίγο blolated. Τι λέτε για αρχαιοελληνικό γαμμάδιον που θυμίζει και το ινδουιστικό σύμβολο της ειρήνης?

Εικόνα

Άβαταρ μέλους
Dwarven Blacksmith
Δημοσιεύσεις: 42513
Εγγραφή: 31 Μαρ 2018, 18:08
Τοποθεσία: Maiore Patria

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Dwarven Blacksmith » 06 Ιουν 2018, 22:04

Πήγα να σχεδιάσω και ένα ying-yang symbol με πηγάδα/Γράμμο, αλλά δυσκολεύτηκα λίγο και άρχισα να αναρωτιέμαι τι κάνω με τη ζωή μου.
🔻I would have lived in peace. But my enemies brought me war.🔻

Nero

Re: Αλλαγή layout-προτάσεις

Μη αναγνωσμένη δημοσίευση από Nero » 06 Ιουν 2018, 22:06

Dwarven Blacksmith έγραψε:
06 Ιουν 2018, 22:04
Πήγα να σχεδιάσω και ένα ying-yang symbol με πηγάδα/Γράμμο, αλλά δυσκολεύτηκα λίγο και άρχισα να αναρωτιέμαι τι κάνω με τη ζωή μου.
Ούτως ή άλλως ο Γράμμος συμβολίζει το συχωρεμένο. έχομε περάσει σε άλλο επίπεδο πλέον

Απάντηση


  • Παραπλήσια Θέματα
    Απαντήσεις
    Προβολές
    Τελευταία δημοσίευση

Επιστροφή στο “Περί ανέμων και υδάτων”

Phorum.com.gr : Αποποίηση Ευθυνών